Всеукраїнська виставка
Скачати 40.29 Kb.
НазваВсеукраїнська виставка
Дата конвертації04.04.2013
Розмір40.29 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Географія > Документы
Всеукраїнська виставка

«Професійно-технічна освіта України: реалії та перспективи».

Ні для кого не буде таємницею, що конкурентоспроможність товарів чи послуг, як головний чинник розвитку економіки, забезпечується не лише використанням удосконалених матеріалів, новітніх техніки та технологій, а й забезпеченням високої професійної майстерності робітників.

Сучасний ринок праці ставить досить високі вимоги до кваліфікації і професійної компетентності робітників, отже випускників професійно-технічних навчальних закладів, що вимагає постійних пошуків ефективних шляхів та інноваційних методів професійної підготовки.

Сьогодні одним із пріоритетних напрямків розвитку професійної освіти в Україні є впровадження науково-технічного прогресу в навчальний процес, інтелектуалізація професійної освіти та якісна професійна підготовка кваліфікованих робітників для галузей економіки, малого і середнього підприємництва з урахуванням потреб ринку праці.

Організація Всеукраїнського маршруту впровадження (вивчення) інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти (Наказ Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2007 року №866 “Про Всеукраїнський маршрут впровадження (вивчення) інноваційних проектів у системі професійно-технічної освіти”) підносить на якісно новий рівень можливості удосконалення навчально-виробничого процесу в ПТНЗ. Вивчення нових методик навчання значно розширює світогляд педагогів, а їх впровадження дає змогу надати майбутнім кваліфікованим робітникам міцні знання технологічного процесу та стійкі уміння і навички виконання робіт.

Враховуючи головне завдання професійно-технічної освіти - якісну підготовку робітничого потенціалу - основними пріоритетними напрямами подальшого розвитку професійно-технічної освіти слід вважати інноваційний зміст професійної освіти, впровадження нових ефективних форм співробітництва освітян і промисловців, переоснащення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, застосування інформаційно-комунікативних технологій у навчально-виробничому процесі. Не менш важливим є забезпечення якісно нового кадрового потенціалу професійно-технічної освіти; створення загальнодержавного нормативного та інструктивно-методичного супроводу професійно-технічної освіти.

Яскравим відображенням результатів Маршруту стала проведена в рамках підсумкової колегії Міністерства освіти і науки України (27-28 серпня 2008 року на базі Київського палацу дітей та юнацтва) Всеукраїнська виставка «Професійно-технічна освіта України: реалії та перспективи». Незаперечно, до участі у Всеукраїнському заході запрошувались кращі з кращих, ті, на кого опирається профтех регіонів. От і Одещина, причепурившись та детально підготувавшись, експонувала інноваційні надбання провідних професійно-технічних навчальних закладів. Не можу їх не перелічити, адже на підготовку регіональної експозиції було організовано не тільки учасників виставки. Працювала вся система професійно-технічної освіти області. І, треба відмітити, працювала не дарма. Яскраві, естетично оформлені, змістовні експонати Одещини виділялись серед інших областей своєю індивідуальністю, чітко структурованим матеріалом, оригінальністю виконання. А представляли нас такі навчальні заклади:

  • Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури з інноваційним проектом «Створення регіонального навчально-практичного будівельного центру за технологіями КНАУФ»

  • «Тарутинський професійний аграрний ліцей

  • «Ізмаїльське вище професійне училище – «Інноваційні технології в екологічному вихованні учнів»

  • Білгород-Дністровський професійний будівельний ліцей - «Впровадження інноваційних технологій та технології повного засвоєння знань у Білгород-Дністровському професійному будівельному ліцеї.»

  • Одеський професійний ліцей морського транспорту - «Синтез обробки кування та зварювання в навчально-виробничому процесі для підготовки робітничих кадрів».

  • Одеський професійно-технічний ліцей будівництва та комунального господарства - «Інтеграція в навчальному процесі ДПТНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та комунального господарства» інформаційно-комунікаційних технологій з прогресивними виробничими будівельними технологіями»

  • Іллічівське вище професійне училище морського транспорту - Використання трансфер технологій у навчанні на прикладі дослідницької роботи колективу учнів спеціальності “Організація перевезень і перевантажень на водному транспорті”.

  • Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу – Впровадження і використання системи менеджменту якості освітніх послуг Міжнародного стандарту ISO »

  • Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування - «Формування інноваційної діяльності педколективу ДПТНЗ «ОВПУТТХ»

  • Ісаєвський професійний аграрний ліцей - Використання дугового тренажеру зварювальника ДТС-02 при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Електрогазозварник».

З радістю ділились учасники виставки набутим досвідом зі своїми колегами з інших областей. Та й чужого досвіду не цурались. Експозиція Одещини протягом всього періоду роботи виставки збирала навколо себе багато цікавих: комусь вкрай кортіло спробувати на тренажері зварювальників попрацювати, когось цікавили інноваційні методики, комусь сподобались ковальські вироби, і, що досить важливо, відвідувачі відмітили нестандартні підходи одеситів до організації та розміщення матеріалів. А як можна промовчати про чудовий виступ “Театру мод” Одеського вищого професійного училища сфери послуг! Адже чіткий, елегантний, добре продуманий вихід “Театру” зірвав справжню бурю оплесків.

І, наостанок слід відмітити, такий всеукраїнський захід досить добре показує не тільки реалії професійно-технічної освіти, а ще й доводить: ми працюємо, ми потрібні, у нас є перспектива. Дуже хочеться вірити, що все це побачили не тільки профтехівці, а й потенційні роботодавці та замовники робітничих кадрів.

Хай щастить ПРОФТЕХОСВІТІ!

 

Схожі:

Всеукраїнська виставка iconСтатут всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа...
Всеукраїнська благодійна організація “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з віл/снід” (надалі Організація) є всеукраїнською, благодійною...
Всеукраїнська виставка icon"Взаємодія вищих навчальних закладів І громадських організацій щодо...
Всеукраїнське методичне об’єднання голів студентських профкомів внз І-ІІ рівнів акредитації
Всеукраїнська виставка iconВсеукраїнська асоціація зменшення шкоди
Поштова адреса: 01001 Київ 1, вбо "Всеукраїнська асоціація зменшення шкоди", а/с 272-В
Всеукраїнська виставка iconМіжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2012»
Києві в приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (вул. Хрещатик, 2) відбудуться...
Всеукраїнська виставка iconВсеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін

Всеукраїнська виставка iconТараса Шевченка Виставка робіт студентів Київської дитячої Академії...
Виставка робіт студентів Київської дитячої Академії мистецтв «З думкою про Кобзаря»
Всеукраїнська виставка iconПрограма курсу “ Вчимося бути громадянами” Пояснювальназаписк а “
Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін „Нова Доба”2006
Всеукраїнська виставка iconІнститут післядиплом
Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція на тему «Інноваційна професійно-технічна освіта: пошуки шляхів оновлення»
Всеукраїнська виставка iconТараса Шевченка Виставка робіт студентів Київської дитячої Академії...
Виставка робіт студентів Київської дитячої Академії мистецтв «З думкою про Кобзаря»
Всеукраїнська виставка iconВсеукраїнська громадська організація "Україна танцювальна"
Полісся" Голумбйовський Ігор м. Житомир "Ритм" Мельник Тетяна Вікторівна м. Житомир
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка