План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської
НазваПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської
Сторінка1/5
Дата конвертації10.03.2013
Розмір0.55 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3   4   5
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

на раді РМК Начальник відділу освіти

15.09.2009 року Новомиколаївської

Пр. № 1 райдержадміністрації

___________ А.В. Коломоєць


ПЛАН РОБОТИ

РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ

ВІДДІЛУ ОСВІТИ НОВОМИКОЛАЇВСЬКОЇ

РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НА 2009-2010 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

смт. Новомиколаївка

З М І С Т


 1. Вступ. Аналіз роботи РМК за 2009-2010 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2009-2010 навчальний рік.

 2. Організація і регламент роботи РМК.

 3. Робота науково-методичної ради РМК.

 4. Навчання керівників ЗНЗ району з питань управлінської діяльності.

 5. Інформаційно-консультативна та науково-методична робота з керівними та педагогічними кадрами ЗНЗ.

 6. Тематичне вивчення.

 7. Вивчення, впровадження в практику роботи ЗНЗ сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного досвіду, інноваційних освітніх технологій навчання і виховання.

 8. Адресна методична допомога ЗНЗ.

 9. Заходи щодо роботи з батьківською громадськістю.

 10. Виховна робота.

 11. Комплектування, збереження, використання фонду шкільних підручників.

 12. Інструктивно-методична роботи з бібліотекарями ЗНЗ.

 13. Робота бібліотеки рай методкабінету.

 14. Зміцнення бази РМК.


^ ВСТУП. АНАЛІЗ РОБОТИ РМК ЗА 2006-2007 НАВЧАЛЬНИЙ РІК ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ НА 2008-2009 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

У 2007-2008 навчальному році науково-методична робота з педагогічними і керівними кадрами закладів освіти району здійснювалась у відповідності з чинним законодавством України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», згідно з «Положенням про районний методичний кабінет» та Положенням про шкільний методичний кабінет закладів освіти, рекомендацій МОН України, управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації , ЗОІППО, наказу районного відділу освіти від 06.08.2007 року № 100 «Про організацію та структуру науково-методичної роботи з керівними та педагогічними кадрами шкіл району у 2007-2008 н.р.».

В районі напрацьована цілісні система методичної роботи з педкадрами. Її зміст відповідає меті, завданням передбаченим районною Програмою розвитку освіти.

Методкабінет працює над удосконаленням ефективності методичної роботи та управлінської діяльності керівників ЗНЗ і ДНЗ.

Розпочато роботу над науково-методичною проблемою району «Педагогічна майстерність діяльності вчителя у розвитку творчої особистості учня».

Цій проблемі підпорядковані і шкільні теми, що сприяє розвитку педагогічної творчості вчителів і учнів, оволодінню та застосуванню сучасних освітніх та інформаційно-комунікаційних технологій навчання, вивченню та впровадженню ППД, напрацюванню виховної системи роботи з учнівською молоддю.

Цим питанням була підпорядкована робота науково-методичної ради методкабінету, круглого столу та семінару-практикуму керівників ЗНЗ і ДНЗ, районної творчої групи по роботі над проблемною темою, шкіл ППД з математики (на базі Софіївської ЗОШК) і історії (на базі Шевченківської ЗОШ), 16 районних методичних об’єднань вчителів - предметників, класних керівників і класоводів, бібліотекарів шкіл, адресна методична допомога на запит вчителів і керівників ЗНЗ, самоосвітня робота педагогів. Участь у конкурсах «Учитель року», «Початкова школа – ХХІ сторіччя» в номінаціях «Творчий керівник» і «Творчий учитель», «Енергія і середовище» в номінації «Учительські проекти», «Географічний майданчик в дії», у Всеукраїнській акції «Живи, книго!», робота в обласних та районних творчих групах і семінарах.

Вивчення компетентності керівників і педагогів шляхом діагностування, поєднання традиційних і нетрадиційних форм методичної роботи та індивідуальний підхід забезпечили результативність роботи РМО вчителів – географії і економіки (кер. Євсєєва Ю.В.), біології і ОБЖ (кер. Москаленко С.З.), російської мови і зарубіжної літератури (кер. Бровко А.Є.), історії і правознавства (кер.Букрєєва В.В.), інформатики (кер. Федоренко Л.І.), фізичної культури (кер. Фоос О.А.), української мови і літератури (кер. Отрішко Л.С.), початкових класів (кер. Курносова В.М.), математики (кер. Костогриз А.І.) та ШПД по математиці (кер. Макарова Л.І.).

Проте потребують урізноманітнення форми роботи РМО вчителів трудового навчання і музики.

Проводиться робота по вивченню і впровадженню нових курсів 12-річної школи у 5, 6, 7 класах, апробація підручників, які стали переможцями Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для 7 класу з української літератури, англійської і французької мови, всесвітньої історії, фізики, музичного мистецтва.

План курсової перепідготовки педкадрів при ЗОІППО виконано на 102% (в 1996 році на 96%), але як і в минулому році переважає малоефективна заочна форма навчання із-за відсутності коштів, тому в 2009 році плануємо працівниками ЗОІППО провести на базі району курси для вчителів початкових класів.

Значну допомогу з питань управлінської діяльності методичною роботою шляхом кваліфікованих консультацій надавали працівники ЗОІППО: Вєрозубова Т.Г., Макаренко Т.М., Халемендик Н.П., Канакіна Л.П., Дехтяренко С.Г., Заруба С.П. та працівники інших кафедр на запит керівних і педагогічних кадрів району.

На базі району проведено працівниками ЗОІППО: Петрикевич О.М. та Бабковою О.А. науковий семінар по темі: «Моніторинг якості освіти як аспект управлінської діяльності» для заступників директорів ЗНЗ та для вчителів іноземної мови методистом Халемендик Н.П. «Сучасні підходи у вивченні іноземної мови».

На базі Новомиколаївського міжшкільного навчально-виробничого комбінату вчителями-тренерами Галетою О.В. і Білим О.В. проведено навчання вчителів - предметників за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього» (16 чол.) та «Партнерство в навчанні» (22 чол.).

Працівники кафедр Інституту забезпечували педагогів району сучасною науково-методичною літературою для самоосвітньої роботи з різних питань управлінської діяльності і навчально-виховного процесу.

Здійснювалось систематичне консультативно-інформаційне забезпечення керівних і педагогічних кадрів, працівників РМК як дистанційно так і на місцях на їх запит, тематичний і комплексний контроль за ефективністю методичної роботи, моніторинг навчальних досягнень учнів.

В роботі з педкадрами у порівнянні з минулим роком стали ширше використовувати індивідуальні і групові форми навчання. Свою управлінську діяльність працюючі творчо керівники Терсянської і Сторчівської ЗНЗ (Жильцова Л.І. і Губатенко М.М.) підвищували шляхом навчання за власні кошти у семінарі «Актуальні проблеми управління школою» при ЗОІППО.

Свою управлінську діяльність керівники ЗНЗ і ДНЗ підвищували через обласні і районні семінари, «круглі столи», співпрацю з працівниками інспекторської і методичної служби відділу освіти, самоосвітню роботу над собою, що сприяло їх професійному росту і ділової кваліфікації.

В методичній роботі з педкадрами використовували кращий ППД вчителів – методистів, «старших вчителів» та творчо працюючих вчителів, які очолювали ТГ, РМО, ШПД; залучалися до фахових журі конкурсів і предметних олімпіад. Та працювали в обласних творчих групах: з німецької мови – Попкова В.П. (Любицька ЗОШ 1- Ш ступенів) по проблемі: «Розвиток навичок інтерактивного мислення через спілкування в контексті оновлення навчання німецької мови», Тимошенко П.К. (Сторчівська ЗОШК) в ТГ «Петриківочка» по темі: «Вишивка козацької доби як чинник розвитку цілісної особистості», Стрілець Л.В. (Новоіванківська ЗОШ 1-Ш ступенів) в ТГ «Факел» по темі: «Українське народознавство як чинник розвитку національної школи».

Покращились уміння керівників ЗНЗ щодо організації і спрямування роботи методичних форм навчання у Веселогаївській, Різдвянській, Новоіванківській школах і ДНЗ «Пролісок».

Зросла управлінська діяльність у порівнянні з минулим роком у керівників Барвінівської, Софіївської, Шевченківської, Сторчівської ЗНЗ як по вивченню так і впровадженню ППД, по роботі з шкільною документацією, методиці проведення і обробці матеріалів моніторингових досліджень: з методичного і психологічного супроводу ЗНО, моделювання уроків і методичних форм роботи тощо.

На науковій основі і творчо поставлена методична робота з педкадрами в Терсянській, Тернуватській, Ново миколаївській № 1 і № 2. Трудовій ЗНЗ.

Проте як і минулому році ще незначна частина керівних і педагогічних кадрів на належному рівні оволоділи інформаційно – комунікаційними технологіями через відсутність коштів.

Зросла активність педкадрів у професійних конкурсах. Так у конкурсі «Учитель року» в обласному етапі з п’яти номінацій взяли участь у 3-ох «початкові класи», «зарубіжна література», «історія» (Шевченківська, Терсянська, Новомиколаївська спеціалізована ЗОШ 1-Ш ступенів № 1)(у 2006 році – 2 учасника) за результатами якого Маротчак Л.В. присвоєно педагогічне звання «старший учитель», Гребенніковій Н.В. встановлено вищу кваліфікаційну категорію і присвоєно педагогічне звання «старший учитель», Букрєєву В.В. нагороджено грамотою Міністерства освіти і науки.

У конкурсі «Початкова школа – ХХІ сторіччя» в номінації «Творчий керівник» взяла участь заступник директора з навчально-виховної роботи Жильцова Л.І. з Терсянської ЗОШ, яка зайняла призове (Ш місце) і матеріали направлені на виставку в м. Київ в номінації «Упровадження здобутків педагогічної науки в освітню практику» в жовтні 2008 року, а в номінації «Творчий учитель» прийняла участь Заїченко М.М., вчитель початкових класів цієї ж школи.

В міжнародному конкурсі «Енергія і середовище» в номінації «Учительські проекти» взяла участь Євсєєва Ю.В., вчитель географії Терсянської ЗОШ 1-Ш ступенів з розробкою уроку географії для 9-го класу по темі: «Глобальні проблеми людства» у формі рольової гри, за що відзначена в наказі облуон від 01.02.2008 року № 981 за підсумками конкурсу, а робота направлена в м. Київ, НЕНЦ (відділ екології) на конкурс «Енергія і середовище» та для друку у фахових журналах.

У Всеукраїнському конкурсі – огляді «Географічний майданчик в дії» прийняв участь вчитель географії Трудової ЗОШ 1-Ш ступенів Нежибецький А.І., за що нагороджений грамотою управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та по відділу освіти грошовою премією – 300 грн., а дослідницька робота «Грунти» направлена у м. Київ для друку у фаховій літературі.

У Всеукраїнській акції «Живи, книго!» прийняв участь бібліотекар Новоіванківської ЗОШ 1-Ш ступенів Співак В.О.

В обласному етапі Конкурсу моделей підготовки компетентного випускника серед педагогічних працівників ЗНЗ комунальної форми власності взяли участь Таран Н.М., вчитель математики, фізики та інформатики Новомиколаївської спеціалізованої ЗОШ 1-Ш ступенів № 1, педагогічний колектив авторів Новоіванківської і Новомиколаївської другої ЗНЗ.

У конкурсі «Історія нашої школи», присвяченому 70-річчю створення КЗ «ЗОІППО» ЗОР прийняли участь педагогічні колективи Новомиколаївської № 2, Сторчівської ЗОШК.

Слід відмітити творчу активність педагогічних працівників і належну управлінську діяльність керівників Терсянської, Новомиколаївської № 2 і № 1, Новоіванківської, Шевченківської, Трудової, Любицької, Різдвянської, Тернуватської, Сторчівської ЗНЗ.

Проте слід більше приділяти увагу роботі по виявленню і підтримці творчо працюючих вчителів, підвищенню їхньої професійної компетентності та популяризації педагогічних здобутків у колективах Підгірненської, Веселогаївської, Самійлівської, Листівської ЗНЗ.

Вчителі Гавриленко Л.П., Євсєєва Ю.В., Жильцова Л.І., Мороз С.Й., Бейдик Н.І., Макарова Л.І., Ящук С.І. мають власні публікації у фахових виданнях, їх досвід використовується в роботі педагогів району.

Більше стали впроваджувати в практику роботи ефективні сучасні форми роботи, освітні технології, частково інформаційно-комунікаційні. Диференціацію, індивідуальну, групову, проектну, аналіз, моніторинг у більшості ЗНЗ району. Творчі звіти, робота над індивідуальною темою, інтерактивні методи навчання, обмін досвідом, дискусії, «круглі столи», ділові ігри, комп’ютерні уроки, діагностику, ППД, самоосвіту, педвиставки, наукові семінари, консультації, конференції, консиліуми, предметні тижні, які активізують творчу роботу як педагогічних так і учнівських колективів в Новомиколаївській СЗОШ № 1, Новомиколаївській ЗОШ № 2, Терсянській, Сторчівській, Підгірненській, Різдвянській, Трудовій, Любицькій, Барвінівській, Тернуватській, Шевченківській, Новоіванківській, Веселогаївській ЗНЗ.

Стиль керівництва науково-методичною роботою змінюється на управління її якістю. Методична допомога на запит керівників і вчителів, яка надавалася працівниками РМК Сторчівській, Веселогаївській, Листівській, Барвінівській, Терсянській, Трудовій і Софіївській ЗНЗ.

Помітну роль як в роботі над проблемною темою так і в освоєнні педагогічних інновацій, важливих питань професійної майстерності вчителя і контролю відіграють педагогічні ради. Так у Терсянській ЗОШ 1-Ш ступенів проведено цикл педрад: «Формування у школярів санітарно-гігієнічних знань і навичок поведінки», «Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів на основі використання інноваційних методів навчання», «Діяльність педагогічного колективу щодо виховання в учнів національної самосвідомості у духовному збагаченні особистості». В Підгірненській ЗОШ 1-Ш ступенів «Інтерактивні засоби навчання у мало комплектній школі», «Розвиток пізнавальної активності на уроках шляхом творчих самостійних робіт при вивченні дисциплін природничо-математичного циклу». У Новомиколаївській СЗОШ № 1 «Роль особистості класного керівника у формуванні творчого працездатного учнівського колективу», «Моніторинг якості освіти – прогресивний фактор самоорганізації загальноосвітньої системи», «Співпраця і співтворчість учителя та учнів на уроках», «Методичний ринг – «Нові технології педагогічної праці».

В Сторчівській ЗОШК «Система методів, що забезпечують майстерність дій вчителя», «Вплив науково-методичної підготовки та професійної майстерності вчителя на розвиток творчої особистості учня».

В Любицькій ЗОШ 1-Ш ступенів «Оцінювання знань учнів як педагогічна проблема», «Шляхи формування вмінь самокорекції учнів» і інші.

Виправдали себе і такі форми роботи ШМО і ДГ, як відвідування відкритих уроків та взаємо відвідування, їх аналіз і самоаналіз, комп’ютерні уроки, моделювання уроків, розробка рівневих завдань і тестів.

Науково-практична конференція «Конструювання уроку на основі глибоких знань вікових і психологічних особливостей учнів» (Терсянська ЗНЗ).

«Круглий стіл» «Адаптація учнів 5-го класу до навчання» у другій ступені, педагогічний консиліум вчиелів 1-4 класів і вихователів ГПД «Формування у молодших школярів навичок здорового способу життя» та семінар-практикум «Моніторинг навчально-виховного процесу» у Барвінівській ЗОШ 1-Ш ступенів.

Круглі столи «Впровадження прогресивних педагогічних концепцій, інноваційних технологій, оптимальних форм і методів організації виховної роботи з учнями» (Різдвянська ЗОШ 1-Ш ступенів), «Підвищення педагогічної майстерності вчителя в умовах мало комплектної школи» та організована для учасників РМО вчителів зарубіжної літератури педагогічна виставка «Творчі сходинки педагогічної майстерності вчителів школи» в Підгірненській ЗОШ 1-Ш ступенів.

Покращилися уміння керівників спрямовувати роботу шкільних методичних форм навчання в Барвінівській, Веселогаївській, Новоіванківській, Підгірненській, Сторчівській, Софіівській ЗНЗ.

У більшості шкіл приділяється увага вивченню інструктивно-нормативних документів по освіті, нових програм, навчальних підручників і посібників, сучасної науково-методичної літератури, ППД.

На науковій основі спрямовують самоосвітню роботу вчителів у Різдвянській, Шевченківській, Трудовій, Новомиколаївській № 2, Сторчівській, Барвінівській, Терсянській ЗНЗ. В Новомиколаївській СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 на кожного вчителя оформлена методична карта, яка є формою діагностування і самоосвітою. Сприяють самоосвіті індивідуальні методичні консультації, які мають напрямок особистісно -орієнтованого підходу, придбана за спонсорські і власні кошти науково-методична література, впровадження ППД і вхідна і вихідна діагностика.

Головним завданням професійного росту педкадрів та результативності їх педагогічної діяльності була підпорядкована робота науково-методичної ради РМК і ЗНЗ. Зокрема «Аналіз науково-методичної роботи за рік і визначенню головних завдань на новий», «Науково-методичне забезпечення керівних і педагогічних кадрів ЗНЗ і ДНЗ», «Результати вступу до педвузів області за цільовими направленнями», «Аналіз структури методичної роботи з педкадрами у відповідності їх якісного складу» у Новомиколаївській першій і другій, Любицькій, Веселогаївській, Листівській, Різдвянській ЗНЗ, «Запровадження матеріалів ППД учасників конкурсу «Учитель року» та тих, що атестуються на педагогічні звання «старший вчитель», «учитель-методист», «Про підсумки моніторингового дослідження якості знань математичної освіти учнів 4-х класів ЗНЗ району», «Оволодіння Програмою «Інтел – навчання для майбутнього в Тернуватській, Новомиколаївській першій, Різдвянській, Сторчівській ЗНЗ та початковим рівнем комп’ютерної грамотності», «Удосконалення навчально-виховного процеси на основі сучасних технологій в Терсянській, Любицькій, Барвінівській ЗНЗ», «Аналітична діяльність керівникі ДНЗ № 1 і № 3 смт. Новомиколаївки», «Удосконалення роботи РМО вчителів хімії, фізики, математики», «Вивчення рівня знань, умінь і навичок учнів у класах 12-річної школи», «Ефективність контролю за методичною роботою в Терсянській, Сторчівській, Веселогаївській ЗНЗ як фактор розвитку педагогічної майстерності педкадрів», «Стан організації роботи педагогічного всеобучу в Новомиколаївській № 1, Барвінівській, Самійлівській ЗНЗ».

Як наслідок проробленої роботи всі ЗНЗ і ДНЗ керівними і педагогічними кадрами укомплектовані. Новомиколаївська ЗОШ 1-Ш ступенів № 1 набула статус Новомиколаївської спеціалізованої ЗОШ 1-Ш ступенів № 1.

У цьому навчальному році атестовано 53 педпраціввники. З них позачергово – 4. По ДНЗ – 6 вихователів, керівників гуртка – 1. 2 вчителям підтверджено педагогічне звання «старший вчитель», 2 підтверджено педагогічне звання «учитель-методист».

Порушено клопотання про нагородження медпрацівників району за результатами атестації знаком «Відмінник освіти України» - 4, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України – 4, грамотою обласного управління освіти і науки – 8, грамотою відділу освіти - 3.

6 встановлена і 8 підтверджена «вища кваліфікаційна категорія»; 9 встановлено і 17 підтверджена «1 категорія», 5 встановлено і 2 підтверджено «П категорію», «спеціаліст» підтверджено 6. З них 1 з вищою освітою і 4 з найвищим посадовим окладом при середній спеціальній освіті.

Проводилась робота по направленню випускників ЗНЗ до вищих педагогічних навчальних закладів за цільовими направленнями за квотою державного замовлення. В цьому році цільові направлення видано 6 учням (з Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 і Новомиколаївської ЗОШ 1-Ш ступенів № 2), а поступило ____ учнів.

Впроваджується механізм профорієнтаційної роботи з вузами області. Це співпраця з Запорізьким інститутом економіки та інформаційних технологій, Гуманітарним університетом «ЗІДМУ». На базі Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 працював клас-коледж ЗІЕІТ, де навчалося 17 слухачів, 12 з них стали студентами цього вузу за обраними спеціальностями.

Ведеться поглиблене вивчення англійської мови (уже 9-й рік) та з 2007-2008 навчального року з історії і фізичної культури в Новомиколаївській СЗОШ 1-Ш ступенів № 1.

На базі Новомиколаївського МНВК учні 10 —11-х класів шкіл району навчаються спеціальностям і отримують професії. Так, у цьому році професію водія категорії «ВС» отримали 51 випускник, 28 тракториста, оператор комп’ютерного набору – 30, секретар керівника – 19.

В предметних олімпіадах взяли участь 270 учнів. Призове (Ш) місце зайняла 1 учениця по німецькій мові з Любицької ЗОШ 1-Ш ступенів

Як і в минулому році найбільше призерів з Новомиколаївської СЗОШ 1- Ш ступенів № 1.

В третьому обласному етапі взяли участь 10 учнів з 7 предметів (Новомиколаївська спеціалізована ЗОШ 1-Ш ступенів № 1, Любицька, Підгірненська ЗНЗ):

- німецька мова – 3 місце – 9 клас –Попкова Катерина Олексіївна – Любицька ЗОШ 1- Ш ступенів (вч. Попкова В.П.);

- географія – 4 місце – 10 клас – Розсоха Олександр Анатолійович - Новомиколаївська СЗОШ 1- Ш ступенів № 1 (вч. Качан Л.С.);

- російська мова – 4 місце – 11 клас – Маслова Світлана Олегівна - Новомиколаївська СЗОШ 1- Ш ступенів № 1 (вч. Бровко А.Є..);

- біологія – 5 місце – 10-А клас – Гуляєва Аліна Олександрівна - Новомиколаївська СЗОШ 1- Ш ступенів № 1 (вч. Подріз Л.М,);

- біологія – 7 місце - 9-А клас – Коротич Маргарита Володимирівна - Новомиколаївська СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 (вч. Гребеннікова З.М.);

- правознавство – 7 місце – 10-А клас – Кудря Катерина Юріївна - Новомиколаївська СЗОШ 1- Ш ступенів № 1 (вч. Букрєєва В.В.);

- правознавство – 7 місце – 10-А клас – Тєтєрєва Наталя Миколаївна - Новомиколаївська СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 (вч. Букрєєва В.В.);

- правознавство – 9 місце – 9 клас – Миланко Олена Володимирівна – Підгірненська ЗОШ 1- Ш ступенів (вч. Савлієва Т.П.);

- історія рідного краю – 11 місце – 8-А клас – Сухань Наталя Сергіївна - Новомиколаївська СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 (вч. Букрєєва В.В.);

- історія – 13 місце – 8-Б клас – Садовий Олег Володимирович - Новомиколаївська СЗОШ 1- Ш ступенів № 1 (вч. Букрєєва В.В.).

У Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» взяли участь 270 учнів з 15 ЗНЗ району. Тільки з Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 58 учнів, що на 24 більше, ніж у минулому навчальному.

Вперше 25 учнів 7-11 класів взяли участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» (Новомиколаївська СЗОШ 1-Ш ступенів № 1, Сторчівська) та 270 у заочному математичному «Кенгуру», де найактивнішу участь прийняли учнів з Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1.

У 2007-2008 навчальному році учні 4, 8 класів Новомиколаївської ЗОШ 1- Ш ступенів № 2 вперше прийняли участь у Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», де учениця 8 класу Литовченко Анастасія отримала Сертифікат «Срібний колосок – наші птахи», а всі інші учасники – сертифікати особистої першості.

Юнацька команда Трудової школи з баскетболу стала чемпіоном районних змагань, а учень 11-го класу Черкас Олександр виборов 1 місце, в обласних змаганнях з настільного тенісу. Хоровий колектив Трудової, Любицької ЗНЗ відзначений обласною грамотою за результативну участь у обласному огляді художньої самодіяльності «Таланти твої, Україно!»

В обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії» в номінації «Образотворче мистецтво» зайняли 3-є місце учні Різдвянської школи Пашков Антон, 3 клас та Василинець Валентина, 8 клас (вч. Крячок В.В.).

На обласні виставці «Знай і люби свій край» в центрі «Грані» 1 місце посіла Шкутій Тетяна і Чернявська Олена з ЦДЮТ (кер. Чернявська Л.О.) та Роденко Альона – учениця 7 класу Тернуватської ЗОШ-комплексу. Друге місце Кравець Наталя, 8 клас із Сторчівської ЗОШК (кер. Тимошенко П.К.), Ш місце – Темченко Олена, учениця 9 класу Веселогаївської ЗОШ 1- П ступенів (кер. Лисенко Н.О.). В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему: «Безсмертний подвиг українського народу» в номінації «Література» 3 місце посіла учениця 9 класу Веселогаївської ЗОШ 1-П ступенів (вч. Зикун В.І.).

До проведення обласного фестивалю «Сузір’я втілених надій», конкурсу - виставки «Знай і люби свій край» у рамках Всеукраїнського огляду художньої творчості «Таланти твої, Україно» залучено 330 учнів, 2 театральні колективи, 2 хорові, 1 інструментальний ансамбль, 9 дуетів, 14 солістів, 3 читці – декламатори, 3 солісти – інструменталісти, 5 танцювальних ансамблів із 16 ЗНЗ району, ЦДЮТ і дитячої музичної школи. Вищий рівень майстерності продемонстрували окремі виконавці і творчі колективи – Новомиколаївської № 1 і № 2, Любицької, Шевченківської ЗОШ, ЦДЮТ, ДМШ. На виставці «Знай і люби свій край» було представлено 180 робіт учнів і вчителів з живопису, графіки, малих скульптурних форм, різних видів декоративно-ужиткового мистецтва, фото. Найкращими визнані роботи гуртківців ЦДЮТ, учнів Новомиколаївської № 1 і № 2, Тернуватської, Підгірненської, Веселогаївської, Самійлівської, Барвінівської, Любицької, Новоіванківської, Різдвянської, Сторчівської ЗНЗ, які відзначені грамотами райво, облуон, грошовою премією Новомиколаївської РДА та порушено клопотання перед облуон Запорізької ОДА про присвоєння звання «Зразковий художній колектив» гуртку «Фото» Новомиколаївського ЦДЮТ (кер. Стулій В.М.).

Результативно спрацював туристсько-краєзнавчий гурток, вихованці якого отримали Подяку МОН України. Науково-дослідні роботи з ботаніки в рамках Всеукраїнської молодіжної акції «Флора України: компас у зеленому світі» зайняли 1 місце в обласному етапі еколого-краєзнавчої експедиції «Зелена мережа Запоріжжя» і П місце в експедиції «Червона книга Запоріжжя». Змістовно і результативно працював гурток «Фото», програма якого набула нового спрямування «Фотографія і комп’ютерний дизайн». Так, Гладун А., учениця 11-А класу Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 – призер обласного конкурсу і нагороджена дипломом П ступеня в рамках «Зимові спартакіади науково-технічної творчості» та дипломом 1 ступеня на Всеукраїнському конкурсі «Моя Україно» Анасійчук Р., учень 9 класу Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 переможець обласного молодіжного фестивалю «Зорепад – 2007» в розмовному жанрі.

У Всеукраїнському природничо - інтелектуальному конкурсі «Колосок – 2008» - 14 учнів, 270 – у «Кенгуру».

Продовжується співпраця відділу освіти з науковцями вищих навчальних закладів на основі угоди (ЗІЕІТ – Договір про співробітництво за № 46-01-04 від 09.02.2004 р.) та Мелітопольського ДНУ (Договір про науково-методичну та навчальну співдружність № 33 від 07.02.2007 р.). На базі Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 вже 5-й рік працює профільний клас з основ економіки за спеціальністю «фінанси», де викладають вчителі району і викладачі вузу (ЗІЕІТ).

Взяли участь у обласному етапі Міжнародного конкурсу «Вода і життя» 13 учнів з Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1, Новомиколаївської ЗОШ 1-Ш ступенів № 2, Різдвянської, Сторчівської, Самійлівської, Підгірненської ЗНЗ.

Переможцями обласного фестивалю огляду «Світ театру та я» стали учасники фольклорного гуртка ЦДЮТ (Халявка І.М.), зі спортивного орієнтування «Азимут – 2007» в обласних змаганнях 1 місце посіла вихованка «Спортивного гуртка» ЦДЮТ Бо міс Інга, П місце – Ігнатенко Сергій, Ш місце – Писанко Сергій (кер. Кучерява І.А.). Дипломом 1 ступеня нагороджена вихованка гуртка «Фото» за успіхи в обласному етапі Всеукраїнського фотоконкурсу «Моя Україно!» Гладун А. та дипломом П ступеня за результатами обласного заочного фотоконкурсу в рамках зимової спартакіади з НТПУМ (кер. Стулій В.М.). Вихованка гуртка тісто пластика зайняла 1 місце в обласному конкурсі «Новорічний сувенір», за що відзначена грамотою (кер. Чернявська Л.О.). Дипломом 1 ступеня відзначена робота Куцій Тетяни, яка експонується у м. Києві та грамотою УОН Запорізької ОДА робота Маслової Світлани, в рамках обласної виставки конкурсу «Знай і люби свій край», вихованок гуртка «Крій та шиття» (кер. Царьова Н.М.).

Друге місце зайняв у розмовному жанрі обласного молодіжного фестивалю «Зорепад – 2008» Ростислав Анасійчук, вихованець «театрального гуртка». Диплом 1 ступеня одержала вихованка гуртка «вишивка» Куриленко Ірина (кер. Абрашкіна О.О.) за роботу, яка експонується в м. Києві за успішну участь в обласній виставці-конкурсі «Знай і люби свій край».

Дипломом П ступеня відзначена робота Тевельової Марини в обласній виставці-конкурсі «Знай і люби свій край» вихованка гуртка «Витинанка» (кер. Швидка О.О.).

Дипломом учасника нагороджена Халявка Ірина за участь у відбірковому журі Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута» та участь у фестивалі патріотичної пісні «Спадщина» вихованка гуртка «Сольного співу». Дипломом 1 ступеня та грамотою облуон Запорізької ОДА відзначені Бондаренко Надія та Журавльова Тетяна, вихованці гуртка «Спиці, гачок та фантазія» в рамках обласної виставки-конкурсу «Знай і люби свій край» (кер. Квітка А.Г.).

У виховній роботі основна увага зверталася на напрацювання виховної системи школи з проблем особистісно-орієнтованого та громадянського виховання учнів, планування роботи класного керівника і кращого досвіду роботи Трудової, Різдвянської, Новоіванківської ЗНЗ; розвитку взаємодії школи і сім’ї, посилення профілактичної роботи щодо попередження правопорушень і шкідливих звичок, застосування сучасних освітніх виховних технологій, про що свідчить зменшення у порівнянні з 2006-2007 н.р. кількості порушників дисципліни на районному обліку і відсутність їх у Новоіванківській, Підгірненській, Сторчівській, Шевченківській, Барвінівській, Листівській ЗНЗ.

Із 185 випускників школу закінчили з «золотою медаллю» 12 учнів, з «срібною медаллю» - 3 (Новомиколаївська СЗОШ 1-Ш ступенів № 1, Новомиколаївська ЗОШ 1- Ш ступенів № 2, Підгірненська, Тернуватська ЗОШ). Це 87% від загальної кількості. 16 учнів одержали свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою. Зросла кількість учнів, які мають достатній рівень підготовки.

Проте в оцінці діяльності творчо-працюючих педагогів моральне заохочення використовують керівники лише 8 шкіл і жодного матеріального.

Проблемним залишається науково-методичне забезпечення, особливо сільських бібліотек. Бібліотека РМК відділу освіти передплачує більше 40 педагогічних науково-методичних і періодичних видань, що більше минулого року на 6 видань. Для всіх ЗНЗ району передплачуємо Інформаційний збірник МОН України та для Новомиколаївської СЗОШ 1-Ш ступенів № 1 6 видань, для Новомиколаївського МНВК – 2 видання «Зустрічна смуга» і «Безпечний шлях» та «Позашкілля» для ЦДЮТ. Окремі школи здійснюють підписку за рахунок спонсорських коштів місцевих товаристві, сільських і селищних рад, більшість за власні кошти.

В цілому ж аналізуючи стан методичної роботи в районі можна зробити висновок, що працівники методичної служби РМК і ЗНЗ своєю діяльністю позитивно впливають на професійний ріст педкадрів і удосконалення управлінської діяльності керівників.

Враховуючи вище сказане з метою удосконалення методичної роботи в районі РМК всю свою діяльність спрямувати на виконання чинного законодавства в галузі освіти та Положення про районний і шкільний методичний кабінет, забезпечуючи їх ефективність.

З метою посилення науковості методичної роботи та своєчасного інформування і забезпечення інноваціями керівних і педагогічних кадрів ЗНЗ і ДНЗ постійно підтримувати зв’язки з працівниками кафедр ЗОІППО, педвузами області.

Надавати допомогу керівникам освітніх закладів району в організації і плануванні науково-методичної роботи з педкадрами.

Більше уваги приділяти науково-методичному забезпеченню, апробації програмних електронних засобів навчання, інформатизації освітнього процесу, роботі із здібними та обдарованими учнями.

^ ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ РМК

НА 2008-2009 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
  1   2   3   4   5

Схожі:

План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2010-2011 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2011-2012 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconВідділ освіти Мар´їнської районної державної адміністрації Районний...
Конституції України, законах України „Про освіту", „Про загальну середню освіту", „Про дошкільну освіту", „Про позашкільну освіту",...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconІнформатор районного методичного кабінету відділу освіти
Нарада керівників закладів освіти: директорів та заступників з навчально-виховної роботи
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconПлан роботи районного методичного кабінету
Прилуцької рда. Особливо актуальними були питання фахового зростання педагогічних кадрів району, активізації інноваційної та науково-дослідницької...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconІнформатор районного методичного кабінету відділу освіти
Семінар-нарада для громадських інспекторів з охорони дитинства загальноосвітніх навчальних закладів
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconІнформатор районного методичного кабінету відділу освіти на січень 2010 року
Діагностичне засідання районної психолого-педагогічної консультації (проводиться за попереднім записом)
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської iconПоложення про районний методичний кабінет відділу освіти Першотравневої райдержадміністрації
Засновником районного методичного кабінету (далі методкабінет) є відділ освіти Першотравневої райдержадміністрації
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка