Л. М. Синєгубенко
Скачати 28.97 Kb.
НазваЛ. М. Синєгубенко
Дата конвертації11.03.2013
Розмір28.97 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
УДК 621.564:621.565

Л.М. Синєгубенко, викладач першої категорії (КПХП ХНТУСГ, Харків)
СУЧАСНІ МЕТОДИ ВПРОВАДЖЕННЯ ВІЗУАЛЬНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ ПРИ ВИВЧЕННІ ХОЛОДИЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН.

Вимоги, які керівники підприємств висувають при підборі персоналу, сьогодні зобов’язують викладачів спеціальних дисциплін багато уваги приділяти вивченню новітніх технологій та наукових розробок у відповідних галузях . Це спонукає нас до впровадження нових, більш активних методів навчання з застосуванням комп’ютерної техніки, створенню учбових фільмів та використанню сучасних інноваційних технологій.

Ні для кого не є секретом, те що більша кількість підручників спецдисциплін , якими користуються викладачі і студенти, з рольових напрямків вивчення холодильного обладнання, систем кондиціювання повітря є застарілими як фізично, та і морально. Тай видавництва не поспішають друкувати україномовні підручники та довідники, в той час коли розробки у галузі холодильної техніки та технології не стоять на місці.

Розвиток науки не лише змінює зміст і значення навчальних дисциплін, а й підказує нові форми та методи проведення навчального процесу. Заміна холодильних агентів на більш екологічно-безпечні, удосконалення засобів автоматичного контролю, використання у якості проміжного холодоносія екосолів, вдосконалення систем кондиціювання повітря – це лише не велика частка новітніх розробок у напрямку вдосконалення промислового та побутового холодильного обладнання. У зв’язку з цим викладачеві при підготовці до заняття необхідно затратити багато часу, опрацювати велику кількість матеріалу, щоб донести до студентів найголовнішу, найсучаснішу, найцікавішу для сприйняття інформацію.

Чітка організація навчального процесу сприяє поглибленому засвоєнню студентами спеціальних навчальних дисциплін, дозволяє найповніше виявити свою індивідуальність, сформувати власну думку щодо кожної дисципліни. При цьому особлива увага приділяється залученню студентів до збору, аналізу та узагальнення кращого практичного досвіду.

Застосування сучасних методів навчання є важливішим засобом навчально-виховного процесу коледжу. Спроможність викладачів зацікавити учнів підчас навчального процесу дає благотворні результати. Так, при проходження виробничих практик на підприємствах знімаються учбові фільми, з яких видно як студенти впроваджують у життя всі навички здобуті під час навчального процесу. Ці матеріали викладачі використовують підчас подання лекційного матеріалу, при підготовці та проведенні відкритих занять, для прищеплення у студентів молодших курсів любові до обраного фаху. Але в наш час не всі підприємства охоче приймають студентів для проходження виробничих практик. А де як не в компресорному цеху підприємства набувати практичних навичок ?

Вміле поєднання навчального та виховного процесу відбувається при проведенні екскурсій на підприємства міста та області. Це підвищує науково-теоретичний рівень студентів, посилює взаємозв’язок між теоретичними та практичними знаннями. Зустрічі з працівниками підприємств ще і ще раз доводять те, що краще один раз побачити, чим сто разів почути.

При виконанні курсового та дипломного проектування студенти застосовують мульті - медійні проектори для відкритого захисту робот. Використання графічних редакторів « Компас» , « Visio» , « Аutokad» допомагають у складанні принципових схем, схем автоматизації та планувальних рішень .

Все це сприяє самостійному аналізу зробленого, оволодінню методикою дослідництва, зростанню самоповаги та само затвердженню студентів, є одним із найважливіших засобів підвищення якості підготовки і виховання спеціалістів, здатних творчо застосовувати в практичній діяльності найновіші досягнення науково-технічного прогресу.

Пріоритетні напрямки навчання, які застосовуються у коледжі на мою думку, сприяють хорошій підготовці фахівців, перед якими відкриваються широкі перспективи подальшої співпраці з підприємствами регіону та можливості навчання у престижних вузах України.

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка