Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2
Скачати 39.13 Kb.
НазваВикористання нетбуків у Кобеляцькій зош№2
Дата конвертації11.03.2013
Розмір39.13 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2
Кобеляцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Імені Олеся Гончара – один із навчальних закладів, де ось уже третій рік у початковій школі успішно впроваджується нова модель навчання.

Компанією Інтел Юкрейн Майкроелектронікс для реалізації проекту були передані школі 30 нетбуків.

Для успішного проведення експерименту в навчальному закладі була розроблена програма науково-дослідної роботи, сформований склад робочої групи реалізаторів проекту, проведений майстер-клас для вчителів, які працюють за проектом.

За короткий період часу адміністрацією школи були створені всі належні умови для роботи з нетбуками, проведені анкетування батьків та дітей, учасників проекту, розроблені методичні рекомендації використання шкільних нетбуків у навчально-виховному процесі в межах проекту.

Психологом школи Льовіною С.О. був розроблений психолого-діагностичний інструментарій для відстеження результатів педагогічного експерименту.

Робота з нетбуками організовується в умовах здоров`язберігаючої педагогіки. Час роботи дітей безпосередньо на ІКТ визначено санітарно-гігієнічними нормами.

Вчителі вже переконалися, що застосування сучасних інформаційних технологій у початковій школі сприяє більш активному і свідомому засвоєнню учнями навчального матеріалу і є одним з найсучасніших засобів розвитку особистості молодшого школяра.

Використання персональних мобільних комп’ютерів у нашому навчальному закладі здійснюється в кількох напрямках:

  • у якості наочності на уроках,

  • для розвитку критичного мислення молодших школярів,

  • під час проведення уроків мислення,

  • для створення індивідуальних і групових тематичних презентацій,

  • для залучення учнів до проектної діяльності

Мультимедійні можливості сучасних персональних комп’ютерів дозволяють викладати навчальний матеріал у доступній для молодших школярів формі і без примітивізму в роз’ясненні складних понять.

Використанння презентацій на заняттях «Вчимося спілкуватися» у 2 класах є дуже доцільним. У цьому віці у дітей переважає наочно-образне мислення. Екран притягує увагу школярів, якої так важко добитися при фронтальній роботі з класом. Яскраві образи і творчі завдання, зображені на нетбуках, допомагають психологу школи Льовіній Світлані Олександрівні зробити процес навчання мобільним, змістовним і дуже цікавим для другокласн иків.

Учні 3-іх класів вивчають курс «Подорож у світ економіки». Пояснити дітям, що таке товар, ресурси, потреби, бартер можна лише за допомогою яскравої наочності. А цікаві економічні завдання і задачі розв’язуються значно швидше, коли дитина бачить перед собою малюнки і схеми. Я, як вчитель економіки у початкових класах, використовую нетбуки і в ході організації самостійної діяльності учнів.

У якості наочності вчителі початкових класів використовують нетбуки і під час проведення учнівських олімпіад, контрольних та самостійних робіт, на уроках з основ здоров’я.

Самостійне створення п’ятикласниками мультимедійних презентацій дає можливість дітям оволодівати навичками роботи в різних програмах, розвиває комунікативні здібності, розширює кругозір, інтегруючи знання з різних предметів. Працюючи над проектом “Вибір професії – крок до життєвого успіху“, діти зібрали цікаву інформацію за допомогою мережі Інтернет, використали веб-камеру і створили цікаві презентації: “Професії ХХІ століття“, “Можливості моєї майбутньої професії“ “Перші кроки до професійного успіху“.

Для розвитку творчого, продуктивного мислення учнів початкових класів у школі введено факультативний курс «Розвиток продуктивного мислення». Особливістю цього курсу є формування мислення дітей 10-річного віку за принципом інтеграції логіки, математики та психології.

Використання нетбуків на таких заняттях дає можливість кожній дитині працювати незалежно, самостійно. У процесі такого навчального дослідження учні самостійно роблять припущення, мають можливість їх експериментально перевірити. Логічні задачі, мовні шаради, головоломки, ребуси діти виконують прямо на нетбуках. А вчитель Невірна Ірина Олексіївна завдяки функції «Спостереження і контроль» може відстежувати зміст робочих столів учнів, переконатися, що всі працюють над завданням. Використовуючи функцію «Демонстрація екрана учня» – вибирає учня-лідера, який показує зміст своєї роботи всім учням класу.

Використання нетбуків виявилося досить ефективним і під час проведення уроків мислення та розвитку зв’язного мовлення дітей. Маючи яскраву наочність перед очима і творче завдання, учень може працювати у власному темпі, аналізувати, перевіряти і робити висновки. Свої розповіді й твори діти друкують прямо на нетбуках. При такій роботі з персональним комп’ютером формується навичка свідомого читання, розвивається зв’язне мовлення, тренуються дрібні м’язи кисті, що дуже необхідно для формування навичок письма. Вчителька Колкова Світлана Андріївна переконана, що такі заняття позитивно впливають на розумовий розвиток дітей, благотворно діють на емоційний стан, надають учням упевненості в своїх силах, навчають працювати самостійно.

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України №196 від 11 березня 2010 року, у 1 класі початкової школи був запроваджений підготовчий факультативний курс “Мій нетбук .“ Першокласники знайомляться з персональними комп’ютерами, отримують практичні навички роботи, вчаться мислити по-новому.

За 2 роки участі в дослідно-експериментальній роботі вчителі – учасники проекту переконалися, що ІКТ дозволяють зробити навчання більш інтенсивним і, головне, ефективним за рахунок реалізації можливостей мультимедіа і наочного подання навчального матеріалу. А також індивідуалізувати навчання для максимальної кількості дітей з різними стилями навчання і різними можливостями сприйняття, включаючи “ тугодумів“, дітей соціально занедбаних.
Заступник директора по початковій школі Пелюхня Ліна Вікторівна

Схожі:

Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 iconУроки англійської мови
...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 iconБілоцерківська районна державна адміністрація київської області відділ освіти нака з
Трушківська зош І-ІІІ ст., Терезинське нво, Сорокотязька зош І-ІІ, Озернянська зош І-ІІ ст. №1, Скребишівська зош І-ІІ ст.,Чупирянське...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 icon«Науково-методичні основи використання ікт у навчально-виховному...
«Науково-методичні основи використання ікт у навчально-виховному процесі в середовищі «1 учень 1 комп’ютер» з використанням шкільних...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 iconЗатверджено рішенням п’ятнадцятої сесії Кобеляцької міської ради
Трудова угода з Лисенко Юлією Георгіївною, яка виконує обов’язки бухгалтера по нарахуванню заробітної плати в Кобеляцькій міській...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 icon15. 10. 2010 року був проведений фестиваль козацької пісні «Червона калина»
У фестивалі взяли участь 6 солістів (учні зош №3, нвк „школа-гімназія”, зош №1, зош №7, гімназії №2, бдм), 1 дует (учні гімназії...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 iconПро ефективність використання та вплив на освітній процес сучасних
Відповідно до плану роботи відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації у листопаді 2009 року здійснено перевірку...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 iconНаказ м. Балаклія
Вишнівської зош І-ІІІ ступенів, Червонодонецької зош І-ІІІ ступенів №2, Балаклійської зош І-ІІІ ступенів №1 ім. О. А. Тризни з питання...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 iconМихайленко Т. П. в читель біологі ї Дзензелівської зош І-ІІІ ступенів...
Анотація. У статті розглядаються умови організації ефективної діяльності вчителя біології в інноваційному освітньому просторі, доцільність...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 iconРозглянуто І схвалено «затверджую» на засіданні рмо завідуюча методичним кабінетом
П’ять учителі мають педагогічне звання старший вчитель: Гончерук О. Г. (Шамраївський нвк), Сушко С. О. (В. Половецький нвк) Каліновська...
Використання нетбуків у Кобеляцькій зош№2 icon2703 дитини, що становить 100% від всієї кількості учнів початкових...
У волноваському районі працюють 46 навчальних закладів, у 2-х закладах (Зачатівська зош №2, Калінінська зош) робота призупинена....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка