Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти
Скачати 214.52 Kb.
НазваНавчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти
Дата конвертації11.03.2013
Розмір214.52 Kb.
ТипДиплом
uchni.com.ua > Інформатика > Диплом
АНАЛІЗ РОБОТИ ЗА 2010-2011 н.р.

з питань впровадження інформаційно- комп’ютерних технологій у

професійну систему освіти , дистанційної освіти та матеріально-

технічного оснащення у загальноосвітніх закладах району.

В Кіровськом районі під час навчального року проведена певна робота щодо реалізації цільової програми «Створення єдиного інформаційного освітнього простору»: комп’ютеризація шкіл, підключення навчальних закладів до мережі Інтернет, створення освітніх WEB-сайтів навчальних закладів та районного відділу освіти, формування районної та шкільних медіатек, проведення семінарів - тренінгів з ІКТ-технологій для педпрацівників різних категорій, участь у Інтернет-форумах та чатах, присвячених проблемам педагогіки та управлінню навчальними закладами; участь у моніторингу освітніх процесів тощо.

Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні і тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти.

На серпневій районній конференції була організована виставка електронних посібників, найкращі з яких були виставлені у Палаці молоді «ЮНІСТЬ» , на урочистостях присвячених Дню педагогічного працівника. Демонструвалися найкращі електронні роботи учителів гімназії №92, районних методоб’єднань, практичних психологів, української мови та літератури, російської мови, математики, фізики,біології, хімії,французької мови ,німецької мови,інформатики,образотворчого мистецтва, дошкільного виховання, МНВК, ДДЮТ, які отримали високу оцінку з боку управління освіти міськради.

^ ВИСНОВКИ: Найкращими роботами на виставці визначені експозиції методичних об’єднань за

-змістом: матеріали гімназії №92, ДДЮТ, МНВК , МО біології, інформатики,

-найбільш чисельними й різноплановими: матеріали МО математики, фізики, хімії, дошкільного виховання, української мови та літератури, обслуговуючої праці.

- естетичним оформленням: французької,англійської та німецької мов, образотворчого мистецтва, російської мови, фізичного виховання, практичних психологів, географії та економіки,дошкільного виховання.

^ Пріоритетними напрямками роботи вчителів районних методичних об’єднань з базових та розвиваючих дисциплін на 2010-2011 н.р. слід визначити:

- продовження роботи щодо створення програмного педагогічного забезпечення навчального призначення;

- формування інформаційної культури членів методичних об’єднань;

- мотивація учителів щодо використання ІКТ у навчально-виховному процесі та позакласній роботі.

- при створенні віртуальних електронних посібників або підручників розробникам обов’язково враховувати багатофункціональність та профільність у навчанні.

Навчальні заклади освіти району провели організаційну роботу щодо створення ,підтримки та оновлення освітніх WEB-сайтів. Всі 22 заклада мають офіційні сайти.Найкращі працюючі сайти, які є складовою частиною НВП це сайти гімназії №92, 97, 112, ліцея №30, оновлюються систематично сайти ЗОШ№112,97,90,93,77. Підсумки перевірок сайтів районним та міським науково-методичним центрами показали,що керівництво інших закладів не контролюють в системі своєчасну підтримку та своєчасне оновлення інформації на сторінках сайтів, не піклуються про затребуваність необхідної інформації серед педагогів, учнів та їх батьків.

Згідно з програмою «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці» на 2006–2011» роки, що затверджена постановою №1153 Кабінету Міністрів України від 07.12.2005р., річним планом роботи відділу освіти на 2010-2011 навчальний рік, з метою активізації роботи щодо створення єдиного освітнього інформаційного простору , розвитку та популяризації інформаційних технологій серед працівників освіти в 2009 році був створений та розташований в мережі Інтернет офіційний сайт відділу освіти та науково-методичного центру (http://roo-kirovsk-dn.narod.ru/). За два роки свого існування сайт став візитною карткою районної системи освіти, сукупністю інформаційних ресурсів, доступних через мережу Інтернет, інструментом організації міжшкільного інформаційно- освітнього середовища. Разом з тим, оновлення здійснювалось систематично,але недостатньо інформації для всіх учасників навчально-виховного процесу та не всі розділи і сторінки були завершені.

Впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій у професійну діяльність педпрацівників - педагогічна проблема, яка гальмує розвиток освіти у навчальних закладах і її треба розв’язувати. Без придбання сучасної мультимедійной техніки

(проектор. ноутбук плюс інтерактивна дошка) цю проблему не розв’язати.

На спонсорські та батьківські кошти 12 навчальних закладів №№30,69,76,78, 86, 89, 90, 92, 94, 115, 112, МНВК придбали необхідне мультимедійне обладнання (мультимедійні проектори з екраном та ноутбук ) і педагогічні працівники освоюють його у навчально-виховному процесі..Так як мультимедійний навчальний комплекс дозволяє вирішувати багато проблем наукового, методичного та інформаційного характеру, то про універсальні якості проектору і необхідності його використання потреба відпадає.

На виконання плану роботи районного відділу освіти на 2010-11 навчальний рік, з метою активізації роботи щодо створення єдиного освітнього інформаційного простору, розвитку та популяризації інформаційних технологій серед працівників освіти, директорами навчальних закладів проведена певна робота щодо підключення адміністрації закладів до мережі Інтернет, створення загальношкільної локальної мережі і впровадження інтернет-технологій в управлінську діяльність. Дев’ять навчальних закладів(41%): ліцей № 30, гімназія № 92, ЗОШ №№ 69, 83, 89, 98, 112, 115, МНВК за рахунок спонсорських коштів створили загальношкільну локальну мережу і підключили до інтернет-ресурсів комп’ютери директора, секретаря, заступників директора з навчально-виховної роботи та виховної роботи, психолога, бібліотекаря тощо для оптимізації управлінської діяльності. Чотири загальноосвітніх школи підключили тільки комп’ютери секретарів до мережі Інтернет (23%) : ЗОШ №№ 78, 80, 86, 90,91 і ЗОШ № 97 1 комп’ютер директора. Заклади ЗОШ № 77, 82,93, 94 ще не зовсім усвідомили, що процес розвитку освіти вимагає від системи сучасної освіти якісних змін у формах організації та реалізації навчально-виховного процесу , формуванні якісно нової концепції освіти, так як однією з найбільших переваг використання Інтернету в освітній галузі є можливість оперативного обміну між суб’єктами управлінської діяльності. На жаль, активними користувачами ІКТ є лише 50% директорів та їх заступників. Більшість делегують роботу з інформаційними технологіями підлеглим, недооцінюючи наслідки своєї некомпетентності. Загальновідомо, що керівник закладу, який хоче мати високі результати в навчально-виховному процесі, повинен не лише забезпечити створення матеріальної бази щодо впровадження комп’ютерних технологій, а першим опанувати сучасні досягнення науки й розгорнути активне навчання учителів.
^ УЧАСТЬ ПЕДПРАЦІВНИКІВ У ТРЕНІНГАХ З ІНФОРМАЦІЙНО- КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ.

Враховуючи такі обставини, НМЦ приймає активну участь у реалізації спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна. Компания «Майкрософт Україна» започаткувала перший професійний онлайн-ресурс для освітян України. Мережа «Партнерство в навчанні»-це
Інтернет-спільнота для педагогів, за допомогою якої працівники освіти можуть більше дізнатися про застосування ІКТ для підвищення якості навчання. Згідно замовлення закладів 220 педпрацівників району виявили бажання підвищити рівень своєї інформаційно-комунікаційної компетентності з метою ефективного використання інтернет-технологій у навчально-виховному процесі. 76 вчителів з закладів №№30,76,78,86,89,91,92,112,115,МНВК (лютий-квітень) взяли участь у системі тренінгів за програмою «Цифрові технології» та приєдналися до Всеукраїнської мережевої спільноти вчителів «Партнерство в навчанні». Кожний педагогічний працівник після тренінгу самостійно опрацював інформаційний блок та виконав тренувальні вправи з навчального матеріалу , успішно пройшов програму тестування та одержав електронний сертифікат про проходження тренінгу( сертифікати були надані у серпні 2011року). У ІІ півріччі система тренінгів буде продовжена на базі закладів №№69,77,80,82,83,85,88,90,93,94,97,98 у яких візьмуть участь 244 педагогічних працівника. Окремо у жовтні пройдуть тренінги для вчителів інформатики в межах реалізації обласного проекту «Використання он-лайн освітніх технологій у профільному навчанні», в якому район бере участь з 2009-2011 роках.
^ УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ УЧНІВ
Заходи районного рівня.

Щорічно згідно з річним планом роботи, з метою удосконалення комп’ютерної грамотності учнівської молоді, підвищення інтересу школярів до вивчення комп’ютерних технологій, виявлення рівня навчальних досягнень учнів з інформатики у червні на базі МНВК традиційно проводиться першість з інформатики серед учнів 10-11-х класів шкіл району за програмами «Текстовий редактор WORD» та EXCEL. В кінці навчального року 6 років поспіль традиційно проводиться Конкурс презентаційних проектів серед учнів 5-11 класів «Світ навколо мене» у трьох номінаціях : краща презентація, кращий анімаційний ролик, кращий відеофільм.

^ Підсумки Першості серед учнів 10 класу (за програмою «Текстовий редактор WORD»):

I місце Провоторова Аліна, гімназія № 92 (учитель Амелькін О.В.);

II місце Нагіленко Христина, ЗОШ№88 (учитель Долгов О.С.);

Загоруйко Ганна, ліцей № 30 (учитель Петренко Л.П.);

^ III місце Єфремченко Інесса, ЗОШ№90 ( учитель Булига З.І.)

Мельник Ганна, ЗОШ№85 ( учитель Шудрук Н.М.)

Серебрянська Ганна, ЗОШ№76 (учитель Фролова І.В.,МНВК)
^ Підсумки Першості серед учнів 10-11 класів (за програмою EXCEL):
I місце Лобкова Аліна, учениця 11 класу ліцею №30,(учитель Петренко Л.П.);

Ніколаєнко Олег, учень 10 класу ЗОШ№86, (учитель Горякіна С.В.);

Нечепуренко Максим, учень 11 касу ЗОШ№112(МНВК),( учителі Устінська Н.М.,

Обіщенко Л.Л.)

II місце Каховський Дмитро, учень 11класу ЗОШ№85,(учитель Шудрук Н.М.)

Гонтар Кристина, учениця 11 класу ЗОШ№98(МНВК),( учителі Устінська Н.М.

Кахічко В.О.)


^ III місце Целих Кирило, учень 11 класу ЗОШ№94,МНВК,(учителі Макарова Н.М.,

Устінська Н.М. )

Антоненко Оксана, учениця 10 класу ЗОШ№88,(учитель Долгов О.С.)
Обласний конкурс , присвячений ювілею Г.Т.Берегового та Дню космонавтики.

На виконання наказу обласного управління освіти і науки №139 від 04.03.2011. «Про проведення обласного дитячого конкурсу творчих (електронних) робіт, присвячених ювілею Г.Т.Берегового та Дню космонавтики», річного плану районного відділу освіти та з метою підтримки творчих здібностей учнів, розвитку інформаційної культури, формування світогляду обдарованих дітей на базі МНВК відбувся відбірковий етап конкурсу учнівських презентаційних проектів серед закладів освіти, які були присвячені космонавту Г.Т. Береговому і Дню космонавтики.

У конкурсі взяли участь 19 навчальних закладів району (ліцей № 30, 69, 76, 77,78, 80 , 82,83, 88, 89, 90, НВК №91, гімназія № 92, 93, 97, 98, 112 , 115, МНВК ), надіславши до оргкомітету 43 роботи у трьох номінаціях: краща презентація, кращий анімаційний ролик та кращий відеофільм. Не взяли участь навчальні заклади №№ 85, 86, 94. Журі конкурсу відзначило достатній та високий технічний, науково-дослідницький та ідейно-тематичний рівень представлених учнівських робіт. Майже всі роботи виконані згідно з вимогами до умов конкурсу і мали у своєму складі текст, малюнки, ілюстрації, фотографії, спецефекти, музичний супровід, аудіозаписи та відеоматеріали. Порівнюючи з районним конкурсом 2010 року, журі також відзначило широкий спектр інформаційної тематики, актуальність змісту, професійний дизайн переважної більшості робіт, високий рівень володіння інформаційними технологіями. Кожний проект оцінювався відповідно до критеріїв оцінювання:

1.Оригінальність, новизна та актуальність тематики роботи.

2.Використання інноваційних технологій.

3.Якість викладеного матеріалу.

4.Системність та структурованість подання матеріалу.

Згідно з протоколом журі визначені переможцями та призерами роботи наступних учнів:

^ У номінації «Краща презентація»:

І місце Данільченко Марія, 8 клас,ЗОШ№97 (керівник проекту вчитель природничих

дисциплін Данільченко О.В.)

ІІ місце Самойлюк Сергій,Кузнєцов Гліб,11 клас,ЗОШ№91(керівник проекту вчитель

інформатики Каспрук У.Є., МНВК)

ІІІ місце Воропаєв Євген,11 клас, ЗОШ№112 (керівник проекту вчитель інформатики

Устінська Н.М., МНВК)
^ У номінації «Кращий анімаційний ролик»:

І місце Кузнєцов Артем та Мартинов Андрій, 9 клас, гімназія№92(керівник проекту

вчитель інформатики Амелькін О.В.)

ІІ місце Сисоєв Данііл, 5 клас, ЗОШ№88(керівник проекту вчитель ЗОШ№88 Сисоєва

Н,В.)

^ У номінації «Кращий відеофільм»:

І місце Худокормов Андрій, 9клас, ЗОШ№90 (керівник проекту вчитель інформатики

ЗОШ№90 Булига З.І.)

ІІ місце Кислиця Олександр, 10клас, ЗОШ№91 (керівник проекту вчитель

інформатики Устінська Н.М., МНВК)

Падалко Артем та Мінков Олег, 11клас (керівник проекту вчитель

інформатики ЗОШ№93 Дєгтярьова О.О.)

ІІІ місце Гордієнко Ольга, 10клас, СШ№115( керівник проекту вчитель інформатики

Ніканорова Т.С.)
Підсумки обласного етапу конкурсу ,присвячений 90-річчю Г.Г.Береговому та 50-річчю Дню космонавтики.
У номінації «Краща презентація»:

Диплом ІІ ступеню

Самойлюк Сергій та Кузнєцов Гліб, учні 11класу НВК№91((керівник проекту вчитель інформатики Каспрук У.Є., МНВК)
^ У номінації «Кращий анімаційний ролик»:

Диплом ІІІ ступеню

Кузнєцов Артем та Мартинов Андрій, 9 клас, гімназія№92(керівник проекту

вчитель інформатики Амелькін О.В.)
^ У номінації «Кращий відеофільм»:

Диплом ІІ ступеню

Падалка Артем та Мінков Олег, учні 11класу ЗОШ№93(керівник проекту вчитель

інформатики ЗОШ№93 Дєгтярьова О.О.)
Щорічний районний конкурс «СВІТ НАВКОЛО МЕНЕ»
Згідно з річним планом районного відділу освіти та наказом РВО № 239 від 12.04.2011 р. «Про організацію конкурсу учнівських презентаційних проектів» у МНВК 03.06.2011р. відбувся районний етап конкурсу учнівських презентаційних проектів «Світ навколо мене» серед закладів освіти. У конкурсі взяли участь 33 роботи з 21 навчального закладу : ліцей № 30, НВК № 78, 91, гімназія № 92, школи №№ 69,76, 77, 80, 82,83, 85, 86, 88, 89, 90, 93, 94, 98, 115, МНВК. Не взяли участь навчальні заклади №№ 97,112. .Журі конкурсу відзначило достатній та високий технічний, науково-дослідницький та ідейно-тематичний рівень учнівських проектів. Тільки деякі роботи виконані згідно з вимогами до Положення конкурсу щодо авторських робіт і містять текст, малюнки, ілюстрації, таблиці, фото, спецефекти, анімацію, дикторський текст, пісенний та музичний супровід. Порівняно з районними конкурсами 2008-2010 років журі також відзначає широкий спектр інформаційної тематики, актуальність змісту, професійний дизайн невеликої кількості робіт, високий рівень володіння інформаційними технологіями. Кожний проект оцінювався відповідно до критеріїв оцінювання та вимог щодо розробки конкурсних робіт у 3-х номінаціях: краща презентація, кращий анімаційний ролик та кращий відеофільм.

Слід відзначити участь у конкурсі учнів 5-7 класів ЗОШ №85,88 та 2 класу ЗОШ№80: Ряшко Софії, Сисоєва Данила та Романченко Ярослави, що свідчить про зацікавленість закладів у вихованні та розвитку здібностей молодших школярів з метою їх подальшої участі у різноманітних творчих конкурсах з інформаційно-комп’ютерних технологій.

Згідно з протоколом журі визначені переможцями та призерами роботи наступних учнів:

^ В номінації «Краща презентація»

І місце - не присуджувалося
ІІ місце - Мельник Ганна, 10 клас, ЗОШ№85, (керівник проекту Шудрук Н.М.)
ІІІ місце – Позднякова Дар’я, 10 клас ,ліцей№30, (керівник проекту Петренко Л.П.)

- Ряшко Софія , 7клас, ЗОШ№85, (керівник проекту Шудрук Н.М.)

- Новікова Ольга,11 клас,ЗОШ№91(керівник проекту Фролова І.В.)


^ В номінації «Кращий анімаційний ролик»

І місце - Бондарьов Михайло, 8 клас,ЗОШ№94 (керівник проекту Макарова Н.М.)

-Поклонський Сергій, 11 клас, СШ№115(керівник проекту Ніканорова Т.С.)
ІІ місце - не присуджувалося
ІІІ місце – не присуджувалося
^ В номінації «Кращий відеофільм»

І місце - Войтов Дмитро,Більга Олена, Провоторова Аліна, 10 клас, гімназія №92

(керівник проекту Мамонтова В.В.).

- Горобинська Тетяна, Катрушин Ігор,10клас, ЗОШ№93, (керівник проекту

Дегтярьова О.О.)
ІІ місце - Кравчута Дмитро, 10клас, ЗОШ№76 (керівник проекту

Устінська Н.М.)
ІІІ місце - Челакова Ольга, Бровкіна Ганна, 10клас, ліцей№30 (керівник проекту

Петренко Л.П.)

- Провоторова Аліна,Мартосенко Аліна, 10клас, гімназія №92

(керівник проекту Амелькіна М.О.)

- Скалдін В’ячеслав, 10клас, ЗОШ № 94 (Макарова Н.М.)
Порівняльний аналіз підсумків та перегляд кожної роботи на районному етапі цих двох конкурсів показав,що мало учнівських проектів,які б 100% відповідали критеріям Положення конкурсу. Переважна більшість робіт зроблена учнями дуже швидко і технічно просто,тому рівень виконання не відповідає сучасним вимогам до конкурсних робіт. Така ситуація склалась ще і тому, що рівень консультативної допомоги учням низький або керівник проекту не може собі уявити якою повинна бути конкурсна робота тому що він , можливо , і не читав це Положення, а більше всього закладом виконується мета – просто взяти участь у конкурсі . В такому випадку не спрацьовує механізм мотивації учнів та вчителів на відмінний конкурсний рівень проекту, або вчителю не створили необхідні умови та час для досягнення найкращого результату. Всі ці та інші фактори не сприяють розвитку впровадження інноваційних інформаційно-комп’ютерних технологій, не здійснюють підтримку творчої учнівської молоді та сприяють формуванню формалізму у підготовці дитячих конкурсних робіт.
^ Участь у Інтернет – олімпіаді «ВІДКРИТА ПРИРОДНИЧА ДЕМОНСТРАЦІЯ»
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010р. №785 «Про затвердження Державної цільової програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року» , листа Міністерства освіти і науки України віл 07.10.2010 року №1/9-695 Український державний центр «Мала академія наук України» Національної академії наук

України та Міністерство освіти і науки України спільно з Інститутом обдарованої дитини Академії педагогічних наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація учителів фізики «Шлях освіти – ХХІ» у жовтні- грудні 2010 року організували проведення Інтернет-олімпіади «Відкрита природнича демонстрація». Команди учнів 7-11 класів навчальних закладів №№ 30,76,80,82,90,92, 93,97(2 команди),112,115 взяли участь у дистанційних змаганнях І заочного туру(жовтень- грудень) . У ІІ очному турі (21-22 грудня) підготувались (робота в режимі он-лайн) та взяли участь дистанційно тільки дитячі команди закладів №№30,90, 92, 97(2 команди),112, 115, які виконали всі умови та передбачений порядок проведення Інтернет-олімпіади на базі серверу підтримки навчальної взаємодії www.kiev.inhost.com.ua.

В результаті оргкомітетом Малої академії наук України визначені переможці Олімпіади, які набрали максимальну кількість балів та були нагороджені спеціальними дипломами:
І місце

1. Команда учнів гімназії №92 «КЕНТАВР» ( координатор - Новікова Л.Є.,координаційна рада вчителів гімназії: Кудіна Ж.Л.,Солошенко Б.Г., Криворучко Н.А.,Петрова Є.І.)

2. Команда учнів «Олімп» ліцею №30 (координатор – Півень О.Ю., координаційна рада вчителів ліцею № 30 – Матвієнко Т.Б., Носач В.Ю.,Петренко Л.П., Веденіна Я.А.)

ІІ місце

1.Команда учнів СШ№115 «Блискавка» ( координатор - Сазонова О.І.,координаційна рада вчителів СШ№115: Лемесева І.О., Ніканорова Т.С.,Слепньова О.М., Кас’яноваО.М.)
2.Команда учнів загальноосвітньої школи № 97 «Едельвейс» ( координатор -Данільченко О.В.,координаційна рада вчителів ЗОШ№97: Заярная І.В., Сімбірцева О.І.).
3. Команда учнів загальноосвітньої школи №97 «Єндеміки»( координатор-Возняк Л.М. координаційна рада вчителів ЗОШ№ 97: Заярная І.В., Сімбірцева О.І.).
4. Команда учнів «Екстрім» загальноосвітньої школи №112 (координатор-Нетяга Т.М.,

координаційна рада вчителів ЗОШ№112 : Лукашова М.В., Токарєва Г.О.,Кушнір Г.Ю.,

Скребкова О.В.)

5. Команда учнів загальноосвітньої школи №90 «Едельвейс» ( координатор -Сидоренко Л.М., координаційна рада вчителів ЗОШ№90: Манякіна Л.П., Сєрікова Н.П., Делюкіна Н.М., Білунка Т.В.)

Команди закладів №№76,80,82,93 після реєстрації на сервері інформаційної

підтримки не виконали та не надіслали розв’язання всіх завдань заочного туру до оргкомітету протягом наданого часу, а адміністрація цих закладів не передбачила і не вжила організаційні заходи щодо спільної роботи команди учнів та координаційної ради вчителів-предметників. Навчальні заклади №№69,77,78,82,83,85,86,88,89,91,94,98 взагалі

ніколи не беруть участь у будь-яких Інтернет-олімпіадах або Інтернет-конкурсах, не мотивуя ніякими причинам або умовами за якими участь неможлива. Всі заклади мають підключення до мережі Інтернет і відкритий доступ до комунікаційних ресурсів , але не всі педпрацівники вище зазначених закладів мають бажання впроваджувати інноваційні інформаційно-комп’ютерні технології у навчально-виховний процес і розвивати здібності та інтелект кожної дитини.
^ Участь навчальних закладів у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу «Intel

Еко Україна-2011» та «Intel-Техно Україна-2011» національного етапу

міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF 2011»

м. Київ.
Підсумки участі конкурсу «Intel-Техно Україна-2011» :
І місце заняв Токарев Олег , учень 11 класу НВК№91 в номінації «ФІЗИКА за

розробку проекту «Електромагнітний прискорювач мас» (вчитель фізики Бандур Л.С.)

Нагороджений ноутбуком.

^ Підсумки участі конкурсу «Intel-Еко Україна-2011» :
І місце заняли учениці 11 класу гімназії №92 Кірякулової Тетяни Юріївни та Духіч Катерини Сергіївни в номінації «ПСИХОЛОГІЯ»

за розробку колективного проекту «Вплив особливостей реального спілкування

підлітків на віртуальне спілкування в соціальних мережах».Нагороджені мобільними телефонами (вчитель Кудіна Ж.Л.)
^ Участь у перших Всеукраїнських Інтернет-зборах батьків першокласників.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20 .10.2010 №01/9-743 «Про проведення перших Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків першокласників», на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.10.2010 №143-р «Про проведення перших Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків першокласників», листа обласного управління освіти і науки №01/05-2110 від 25.10.2010 47% батьків першокласників взяли участь у вище зазначених зборах. Батьківська громада в період з 25 жовтня по 25 листопада 2010р. ознайомилась з інформаційними матеріалами на сайті МОН України та на Інтернет-порталі «Єдине освітнє інформаційне вікно України» та приняла участь у обговоренні питань (які були пропоновані заздалегідь батькам) на форумі сайту Міністерства освіти і науки. Педагогічна громадськість, РВО та адміністрації загальноосвітніх закладів сподіваються ,що цей захід стане традиційним і буде сприяти вдосконаленню навчально- виховного процесу в початковій школі.
Добрі результати дає участь в інноваційному проекті «Інтершкола». На базі ЗНЗ №№ 85, 86 функціонують 2 гуртка. 28 учнів навчаються за програмою сервісно-освітнього центру «Інтершкола».

Самоорганізація, самоосвіта, творчість – це ті якості, які прищеплюються учням-членам гуртка ІКТ «Інтершкола». Щорічно учні беруть участь у районному та обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту творчих робіт учнів гуртків ІКТ «ІНТЕРШКОЛА» і займають призові місця. Керівники гуртків – вчителі інформатики Шудрук Н.М. та Горякіна С.В. У 2011році у обласному етапі Конкурса учні Шудрук Н.М. взяли активну участь:
ІІІ місце заняв Мельник Павло, учень 10 класу в номінації «Моя перша книжка»

ІІІ місце заняла Мельник Ганна, учениця 10 класу в номінації «Моя перша електронна презентація».

^ Ці учасники були нагороджені дипломом ІІІ ступеню та електронними флешами.

На виконання угоди №03017 від 21 лютого 2007 року «Про співпрацю по реалізації обласної програми «Створення єдиного освітнього інформаційного простору» у Донецькій області, наказам УОН №671 від 5 жовтня 2007 року «Про реалізацію обласної програми «Створення єдиного освітнього інформаційного простору» з огляду на актуальність проблем інформатизації освіти, з метою творчого розвитку школярів, управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації та Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, РВО рекомендують усім закладам освіти активізувати або започаткувати роботу щодо реалізації програми «Створення єдиного освітнього інформаційного простору».


Участь школярів у Інтернет-олімпіаді м. Одеса(станом на 01.12.2010) 147 учнів з 12 ЗНЗ взяли участь у І-ІІ заочних етапах. На очний етап не був запрошений жодень учень . Попередні 3 роки від району у ІІІ етапі брали участь команди 3-4 учнів з біології, російської мови та літератури із ЗНЗ №92,97,30,80,90. У зв'язку з браком коштів команди шкіл району не взяли участь у ІІІ очному етапі .
Участь школярів у Інтернет-олімпіаді м. Одеса (станом на 10.06.2011року) 334 учня з 21 загальноосвітнього закладу зареєструвалися і взяли участь в І заочному етапі Інтернет-олімпіади з базових дисциплін : математики, фізики,хімії ,біології, географії, російської мови та літератури. Результати олімпіади очікуємо до 1 грудня.

^ Участь у фахових конкурсах. Компанія «Майкрософт Україна» за сприяння Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України проводить

щорічно Всеукраїнський конкурс «ВЧИТЕЛЬ- НОВАТОР»

Вчителі гімназії №92 Коробченко Л.В., Амелькін О.В., Амелькіна М.В., Кудіна Ж.Л.

у жовтні- березні 2011року взяли участь у VIІ Всеукраїнському конкурсі «ВЧИТЕЛЬ-

НОВАТОР» у м. Київ.. Вони підготували , апробіровали на уроках оригінальні матеріали освітніх інновацій, що були реалізовані із залученням інформаційно-комп’ютерних технологій у авторських електронних підручниках та посібниках. Кожна робота заняла призове місце у відповідній номінації . Дипломами та Почесними Грамотами Академії педагогічних наук України нагороджені : Амелькін О.В. , вчитель інформатики, - за розробку електронного посібника з інформатики «Інформатика. 9 клас.» , І місце ; ., Амелькіна М.В. , вчитель історії, – за розробку електронного посібника «Вступ до історії України. 5 клас.» , ІІ місце ; Кудіна Ж.Л., вчитель хімії та практичний психолог,- за розробку електронного посібника з хімії «Метали», ІІ місце . Компанія Майкрософт Україна в межах програми «Партнерство в навчанні» нагородила призерів

мобільними телефонами.

У грудні вчителі АмелькінО.В. та Амелькіна М.В. взяли участь у Всеукраїнському конкурсі PANABOARD МАЙСТРІВ-2011 і одержали нагороду - мобільні телефони та спеціальні Дипломи лауреатів Представництва PANASONIK та редакції газети «ЗАВУЧ».

Активну участь вчителі інформатики взяли у проведенні Тижня інформатики (1-12 листопада 2010),присвяченому «25-річчю викладання інформатики в школі» та підготовці методичних матеріалів та відеозвітів для друку у педагогічних виданнях. Всі надіслані матеріали були надруковані у посібниках для вчителів інформатики, а окремо міжшкільному навчально-виробничому комбінату оголошена подяка за «ґрунтовні методичні матеріали і творчі відеозвіти Тижня інформатики».Ці матеріали підготували вчителі Устінська Н.М., Фролова І.В.,Каспрук У.Є.

^ УЧАСТЬ У ІНТЕРНЕТ-ЗАХОДАХ.

Навчальні заклади №№ гімназія№92,9378,98 взяли участь у форумі «Інноваціонність закладу визначається успішністю його вихованців»: вчителі зареєструвалися, ознайомилися з пропонованими матеріалами, які висвітлювали досвід окремих навчальних закладів щодо створення умов творчого розвитку обдарованих учнів і педагогів, визначення якості розвитку обдарованих учнів, розвитку обдарованості в умовах профілізації старшої школи тощо. Решта шкіл проігнорували обласний захід або

ухилилися від виконання розпорядження начальника відділу. Таке становище неучасті шкіл у Інтернет-заходах не сприяє розвитку дистанційної освіти педагогів, не привчає педагогічні колективи підвищувати свій науково-методичний рівень, гальмує впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес.

В даний час ведуться роботи зі створення інформаційно-освітнього середовища системи дистанційної освіти відповідно до концепції створення та розвитку системи дистанційного навчання, яка орієнтована на сучасну мережеву технологічну основу дистанційного навчання, реалізація якої забезпечить вирішення багатьох соціальних, економічних та геополітичних завдань в Україні. Основним завданням дистанційного навчання є формування знань і навичок ХХІ століття. Вирішення цих завдань можна забезпечити за рахунок застосування сучасних технологій дистанційного навчання у всіх існуючих формах отримання освіти.Якщо навчальні заклади не змінять своє ставлення щодо участі у Інтернет-заходах , то районна освіта безповоротно відстане від сучасних інноваційних технологій . що спричинить якісні зміни у якості навчання учнів.

У рамках відзначення 90-річчя від дня народження Г.Т.Берегового 15 квітня 2011року управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації спільно з облІППО

провели телеміст в режимі он-лайн (за програмою VZO-чат) конференції «Зоряні брами».

У телемості взяли участь педагоги та учні загальноосвітніх шкіл №93 м. Донецька,№34 м.Єнакієва та №25 м.Горлівки. Інтернет-конференція прошла успішно згідно наміченого

плану і у відповідності з темою . Педагоги Дегтярьова О.О.. Антоненко Н.В., Коренюгина Н,Г., директор Арнаутова Л.О. вжили необхідні заходи щодо створення технічних умов

функціонування дистанційної програми спілкування. Ректорат облІППО висловив щиру подяку за професійну своєчасну організацію телемосту адміністрації, учителям та учням ЗОШ№93, які безпосередньо брали вперше активну участь у телемості. Такі заходи дуже скоро стануть повсякденним явищем і школам треба заздалегідь готуватись до участі у них.

У жовтні 2010р. всі навчальні заклади взяли участь дистанційно у мережі Інтернет у І(відбірковому) регіональному турі Всеукраїнського чемпіонату комп’ютерних талантів «Золотий байт» .По підсумкам на ІІ регіональний етап фіналу були запрошені учні :

ЗОШ№76 Бушуєв Артем ,9 А клас; Омаров Марк, 9 А клас.

ЗОШ№91 Супрун Олександр, Ям Руслан, 9Аклас

Гімназія №92 Провоторова Аліна , 10 клас; Мартосенко Ганна,10 клас; Нікелін Іван, 9

клас.

ЗОШ№93 Мінков Олег, 10клас.

ЗОШ№77 Кепіна Катерина,

На фінал наші учні не були запрошені. Це свідчить , що учні наших навчальних закладів були слабо підготовлені щодо володіння інформаційно-комунікаційними технологіями і не подолали бар’єр ІІІ етапу фіналу.


^ Завдання НМЦ на 2011-2012 навчальний рік :  1. Забезпечити організаційний та науково-методичний супровід щодо змісту та систематичного функціювання офіційних ВЕБ-сайтів РВО і навчальних закладів.

  2. Продовжити систему тренінгів для вчителів за програмою «Цифрові технології».

  3. Провести тренінги для вчителів інформатики в рамках реалізації обласного проекту «Використання он-лайн освітніх технологій у профільному навчанні»

  4. Провести на базі навчальних закладів №№97,30,115,30,92 семінари-практикуми для учителів-предметників(по кожному предмету окремо) щодо методичного та технічного супроводу участі учнів у Інтернет-олімпіадах і Інтернет-конкурсах.

  5. Провести Круглий стіл для потенційних учасників Конкурсів , де на прикладах

конкурсних робіт проаналізувати помилки та недоліки , які спричинили низькі оцінки учнівських робіт на конкурсах та показати якою повинна бути сучасна конкурсна робота.

  1. Вжити організаційні, управлінські та методичні заходи щодо реальної участі

всіх навчальних закладів у Інтернет-заходах.

  1. Рекомендовати усім закладам освіти активізувати або започаткувати роботу щодо

реалізації програми «Створення єдиного освітнього інформаційного простору».

Методист Череповська В.А.

Тел..203-58-41

Схожі:

Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти icon2. Структура І функції системи дистанційного навчання
Положення про дистанційне навчання (далі Положення) розроблене на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23. 09. 2003...
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconРоль андрагогічного підходу до дистанційного навчання дорослих у...

Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconНаказ Міністерства освіти І науки України
Положення про дистанційне навчання (далі Положення) розроблене на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23. 09. 2003...
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconНаказ
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2003 року №1494 "Про затвердження Програми розвитку системи дистанційного...
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconДодаток вимоги до змісту та оформлення курсових робіт слухачів заочних...
Науково-методичний центр доводить до Вашого відома вимоги щодо змісту та оформлення курсових робіт слухачів заочних курсів підвищення...
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Відділ освіти,...
Моніторинг рівня професійного розвитку педагогів, їхніх професійних потреб та освітніх запитів
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconУ зв’язку з припиненням навчально-виховного процесу та запровадженням...
У зв’язку з припиненням навчально-виховного процесу та запровадженням з 2 по 22 листопада 2009 р канікул. Якщо ви здорові І бажаєте...
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconВ області відновлено роботу Сумського обласного інституту післядипломної...
Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти із завідуючими районними (міськими) методичними кабінетами управлінь...
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconІнноваційні технології в роботі бібліотеки
Зміни цілісних орієнтирів шкільної освіти вимагають перебудови усіх складових компонентів сучасної школи. Бібліотеку школи сьогодні...
Навчально-методичний центр у своїй діяльності керується Концепцією розвитку дистанційного навчання, Положеннями та Програмою розвитку дистанційної освіти в Україні І тісно співпрацює з відділом дистанційного навчання обласного інституту післядипломної освіти iconКонцепція розвитку дистанційної освіти в Україні
У концепції, прийнятій Міністерством освіти І науки України, даються ключові поняття, основні риси, завдання та інша корисна інформація...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка