Популярні браузери, порівняльна характеристика
Скачати 455.46 Kb.
Назва Популярні браузери, порівняльна характеристика
Сторінка1/4
Дата конвертації12.03.2013
Розмір455.46 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3   4
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Національна академія наук України

Київський університет права
Кафедра гуманітарних дисциплін

 

 

 

ЗАЛІКОВА РОБОТА

Дисципліна: ІНФОРМАТИКА

Тема: Популярні браузери, порівняльна характеристика

 

  

Виконали: студенти 2-го курсу

група ПБ-25

Корпусенко Артем

Кайола Максим


Київ 2011

Зміст

  • Вступ

  • Поняття веб-браузера

  • Історія веб-браузерів

  • Типи web-браузерів

  • Альтернативні браузери

  • Офлайн браузери

  • Порівняльна характеристика браузерів

  • Висновок

  • Список використаних джерелНаш час увійде в історію людства як період становлення інформаційного суспільства, в якому інформація відіграє роль одного з основних ресурсів. Інформація сьогодні розглядається фахівцями як фактор, під впливом якого змінюються форми економічної діяльності, види й типи підприємств та установ, і навіть - соціальні стосунки у суспільстві.

Організація управління в наші дні неможлива без застосування комп`ютерних технологій. Практично всі працівники в установах, організаціях, на підприємствах і фірмах використовують в своїй діяльності комп`ютерну техніку. Спрощення і прискорення підготовки документів, можливості зберігання і обробки великих об`ємів інформації, доступу до них з будь-якої точки земної кулі зробили наш час часом інформаційної революції.

Актуальним на даний час є також використовувати у своїй роботі можливості всесвітньої мережі Інтернет. Але доступ до нього неможливий без багатьох факторів, одним з яких є Web-браузери.

Web-браузери - це програмне забезпечення для комп'ютера, під'єднаного до Інтернет, що дає можливість працювати з текстом, малюнками або іншою інформацією на веб-сторінці. На сьогодні існує велика кількість цих програм, але кожен для себе обирає найоптимальніший варіант.Браузер - це програма, що представляє в зручному для сприйняття вигляді інформацію, що отримується з Інтернету. Це інструмент для перегляду ресурсів Мережі і, в меншій мірі, для взаємодії з ними.

Втім, говорити про те, що браузер потрібен тільки в Інтернеті, було б невірно. У наш час на технологіях Інтернету грунтуються багато локальних мереж, так звані інтранети або інтрамережі. Вони можуть і не мати виходу в Інтернет.

Слово "браузер" походить від англійського слова browse, що означає "гортати" (це слово можна побачити на кнопках у діалогових вікнах англомовних програм). Цю назву програма отримала за кордоном ще до виникнення системи World Wide Web в той час, коли, крім тексту, переглядати в Мережі було нічого, і користувачі "гортали" текстові файли на екранах комп'ютерів.

Зараз Інтернет пропонує нам дивовижне розмаїття інформації - текст, графіку, анімацію, відео, звук, і все ми бачимо і чуємо завдяки браузеру.

Інформація, яку брaузер передає на сервер в якості запиту і яку отримує від нього у відповідь, передається, як правило, по протоколу HTTP.

Web-сторінки, які користувач бачить на екрані, блискучі різноманіттям кольорів і форм представлених на них об'єктів, насправді являють собою всього лише текстові файли, в яких містяться певні інструкції. Ці інструкції вказують браузеру, що і як слід показувати на даній сторінці. У найпростішому випадку вихідний текст Web-сторінки пишеться на мові HTML. Внаслідок своєї складної історії мова HTML неоднозначно трактується різними браузерами. Та й самі браузери можуть призначатися для різних цілей. У результаті в різних браузерах одні й ті ж сторінки можуть виглядати по-різному.

Виділяють такі види браузерів:браузер режиму командного рядка. До цього типу відносяться самі ранні браузери. Вони не дають можливості переглядати текст і графіку. Такі браузери підтримують переміщення тільки з використанням цифрових адрес (IP). В даний час практично не використовуються.

повноекранний браузер. Текстовий браузер без підтримки мультимедійних (картинки, анімація і т.п.) ресурсів мережі Інтернет. За допомогою нього користувач може переглядати тільки текст і посилання.

браузер з підтримкою мультимедіа. Найпоширеніші і найпопулярніші браузери на сьогодні. Дозволяють працювати практично з усіма видами інформації, представленої в Інтернеті.

браузери-додатки. Вони є надбудовами над повнофункціональними браузерами. Найчастіше розробниками додатків використовується Internet Explorer. Додатки всього лише змінюють інтерфейс і додають деякі функції, на які розробники з Microsoft не звернули уваги.

Також виділяють офлайн браузери. Це програми, які автоматично завантажують інформацію з Інтернету і зберігають її на локальному диску комп'ютера для подальшого перегляду та аналізу. Ідея, що лежить в основі роботи офлайн браузерів, досить проста. Користувач вказує адресу потрібного йому Web-сайту, а програма у відповідь завантажує на його комп'ютер всі файли, які необхідні для автономного (тобто відключившись від Internet) перегляду цього сайту. Перевагами такого способу роботи є - плата в автономному режимі за Internet, така сама як і за телефонну лінію (для модемного з'єднання) не потрібна, інформація з жорсткого диска завантажується дуже швидко, а локальна копія сайту повністю "оглядова" - зберігається структура і взаємозв'язок HTML - документів. Веб-переглядач дозволяє користувачеві швидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.

На графіку зображено найпоширеніше використання браузерів в Україні (рис.1.1).

Статистика браузерів в Україні на березень 2009 р.Рис.1.1 Використання браузерівВійни браузерів ведуться з часу появи Інтернету в його сучасному розумінні, а в сучасному розумінні це перш за все World Wide Web. Це надбудова над "базовим" Інтернетом, яка, власне, і перетворила його в міжнародне комунікаційне середовище, що об'єднало людство. Вона дозволяла не просто обмінюватися повідомленнями або файлами, але і "публікувати" в Мережі ілюстровані документи (на сервері), з якими може ознайомитися в режимі реального часу будь-який бажаючий, який звернувся до сервера за допомогою програми - "клієнта" (зв'язка "клієнт-сервер " - одна з основ будови Мережі).

Перший браузер був текстовим, здатним відображати тільки букви і цифри. Далі, автором першого в світі браузера став сер Тім Бернерс-Лі, якого заслужено вважають творцем World Wide Web. Саме ця людина, працюючи в кінці 80-х років XX ст. в Європейській лабораторії фізики елементарних частинок в Женеві (CERN), розробив "гіпертекстову систему" розподіленого доступу до мережевої інформації та запропонував абревіатуруназивався перший в світі браузер просто - WWW.

15 травня 1992 світ побачив перший графічний браузер - Viola. Перший браузер, що володіє графічним інтерфейсом і здатний відображати картинки, розміщені на веб-сторінках. По суті, він був розширеним варіантом вже відомого користувачам WWW / Nexus. Цей браузер став першим інтернет-додатком, що підтримує вбудовані у веб-сторінки інтерактивні об'єкти, а також таблиці, форми і таблиці стилів. Вже через півроку стараннями програміста Марка Андреесена, який працював в американському Національному центрі суперкомп'ютерних додатків (NCSA), на світ з'явилася перша альфа-версія браузера Mosaic.

Ця програма стала основою для браузера Netscape Navigator, який отримав широке розповсюдження і успадкував більшість функцій Mosaic. Згодом Марк з командою однодумців залишив стіни центру, щоб організувати власну компанію Mosaic Communications Corp. Через деякий час Mosaic переріс у Netscape, поступово завоював практично весь ринок браузерів. У 1994 році утворилася компанія Netscape Communications Corporation.

У 1995 році Microsoft взялася за розробку свого браузера, за основу якого теж взяла програму Mosaic. Однак зусилля її залишалися не особливо помітні, так як Netscape всіх влаштовував, і особливої необхідності в програмі, яка робить те ж саме, не виникало. Тим не менш, до 1996 року браузер, що отримав назву Internet Explorer, був цілком працездатним, і завдяки старання шанувальників Microsoft його третя версія зайняла якусь незначну частину "браузерного ринку", що почав формуватися.

Стало очевидно, що в Інтернеті з'явилася серйозна проблема. Два основних браузера абсолютно по-різному підходили до зображення web-сторінок, створених за допомогою загальноприйнятої мови гіпертекстової розмітки HTML. Розробники обох компаній не дуже турбувалися про те, щоб їх браузери були сумісні, і робили все кожен по-своєму. Сайт, створений під Netscape, міг неправильно показуватися або неправильно працювати під MSIE, і навпаки. До 2000 року MSIE остаточно переміг, а Netscape, який зупинився на черговій модифікації 4 версії.netscape Corporation була поглинена холдингом AOL Time Warner, а її команда згодом розпущена. Браузер не врятувало ні переведення його в розряд безкоштовних, ні відкриття початкових кодів.

У якийсь момент частка MSIE в загальному числі браузерів досягала 99 відсотків ринку. Тим не менш, коли Інтернет почали вражати перші епідемії вірусних "черв'яків", стало зрозуміло - IE разом з Windows спричиняє багато програмних уражень, і його застосування пов'язане з загрозою безпеки для комп'ютера.

Експерименти різних програмістів на тему того, як можна поліпшити використання браузерів, призвели до винаходу маси нових технологій - наприклад, використання "жестів" (gestures) за допомогою миші для віддачі програмі команд, використання "вкладок" (tabs) - відкриття декількох сторінок в одному вікні в панелі задач, інтегрування в браузери розширених засобів для роботи з завантаженням великих файлів, для шифрування даних, і так далі.

У Mozilla Foundation розробляли різні браузерні і близько браузерні проекти під загальною маркою Mozilla, проте мав пройти якийсь час, щоб продукт для виступу "єдиним фронтом" сформувався у власний проект. Спочатку він називався Phoenix, потім через проблеми з патентами був перейменований в Firebird, потім у Firefox. З ранніх версій він віддавався на тестування публіці, яка допомогла ретельно налагодити його і направити у бік бездоганності.

Одне з ключових переваг - те, що Firefox в порівнянні з IE, можна сказати, абсолютно безпечний. До речі, Firefox успішно портований на безліч комп'ютерних платформ, відмінних від Windows, і має версії на різних мовах, у тому числі російською. Шум навколо Firefox почав підніматися з літа 2004 року, а перша офіційна версія побачила світ 9 листопада. Успіх був приголомшуючим і перевершив всі очікування. Ситуація на ринку браузерів, як і взагалі в Інтернеті, постійно змінюється. Сьогодні не можна з упевненістю сказати, хто опиниться попереду завтра і наскільки вистачить сил у лідера.

Стрімке нарощування обчислювальних потужностей персональних комп'ютерів дозволило всерйоз задуматися про перехід на якісно новий рівень програмного забезпечення. Освоївши тривимірні світи комп'ютерних ігор, розробники готуються запропонувати нам і операційні системи, що дозволяють повною мірою використовувати переваги третього виміру. Всесвітню мережу також можна представити тривимірною, якщо використовувати для веб-серфінгу програму, що відповідним чином відображає контент. І такі розробки існують. Правда, багато хто з них знаходиться на експериментальній стадії, а деякі проекти призупинилися з різних причин, але спробувати тривимірний Інтернет вони цілком дозволяють.

У 2000 році архітектори за освітою Хендрік Вендлер і Джейкоб БІЦ захопилися побудовою тривимірних комп'ютерних моделей з використанням VRML - мови моделювання віртуальної реальності (Virtual Reality Modeling Language). І однією з розробок двох друзів став браузер Clara. Використовуючи "движок" Internet Explorer, програма дозволяє створювати у тривимірному просторі цілий світ з веб-сторінок, кожна з яких володіє всіма традиційними атрибутами: ви можете перегортати сторінки, переходити по посиланнях, переглядати анімаційні малюнки і т.д. Крім власне веб-серфінгу, Clara пропонує і інші незвичайні функції. Наприклад, спілкування в тривимірному чаті.

Однією з найбільш цікавих розробок можна назвати "The Broad Band Browser" - браузер, що перетворює Всесвітню мережу в справжній віртуальний світ, де по широких проспектах тривимірних мегаполісів можна мандрувати нескінченно, а якщо набридне, то ніщо не заважає миттєво повернутися у власний будинок-місто, побудований з улюблених веб-сторінок. Саме так бачать майбутнє інтернету в компанії Three-B International Limited, що веде розробку даного браузера. За аналогією з тим, як ви подорожуєте в реальному житті, у світі 3D ви, в першу чергу, потрапляєте у віртуальний "аеропорт", з якого вже можна вибрати "місто" для відвідування. Поява майбутніх тривимірних віртуальних світів неминуче, і сьогодні розробники вже впритул підійшли до вибору найбільш зручною і життєздатної моделі відображення веб-контенту в трьох вимірах. І пріоритетним напрямком більшості експериментальних проектів є прагнення створити звичну для людського сприйняття просторову структуру.^ Internet Explorer

Internet Explorer розробляється корпорацією Microsoft починаючи з 1995 року і міститься у складі операційних систем Microsoft Windows. Він є найпопулярнішим web-браузером починаючи з 1999 року; досягаючи піку 95% -ої частки використання протягом 2002 і 2003 років. Останньою версією браузера є Internet Explorer 8.0.

Internet Explorer 6.0

Internet Explorer 6.0 (рис.1.2) випущено 27 серпня 2001 року, за декілька тижнів до Windows XP. У цій версії було вдосконалено DHTML, контроль вмісту, покращено підтримку CSS рівня 1, DOM рівня 1 і SMIL 2.0. Інтерфейс дозволяє динамічний доступ і оновлення структури та стилю документа (без обмежень). Движок MSXML було вдосконалено до версії 3.0. Можливості: нова версія IEAK, мультимедійна панель, інтеграція з Windows Messenger, автоматична корекція розміру зображення, P3P, а також зовнішній вигляд відповідно до теми робочого столу "Luna" для Windows XP.

Рис.1.2 Вікно браузера Internet Explorer 6.0Internet Explorer 7.0

Internet Explorer 7.0 (рис.1.3) випущено 18 жовтня 2006 року і до 26 жовтня був завантажений більше трьох мільйонів разів. До середини січня 2007 року число завантажень перевищило 100 мільйонів. Нова версія відрізняється підтримкою вкладок, підтримкою alpha-каналу PNG зображень, поліпшенням підтримки стандартів W3C, вбудованим механізмом роботи з RSS, захисту від шахраїв і ін. Дана версія IE входить до складу Windows Vista з деякими покращеннями в області безпеки: захищений режим (доступ тільки до тимчасових інтернет-файлів, захист пам'яті і т.д.)

Рис.1.3 Вікно браузера Internet Explorer 7.0Можливості браузера Internet Explorer 7

Спрощена робота користувачів

Робоче вікно оглядача Internet Explorer 7 реорганізовано, щоб зробити його значно простішим і зручнішим, а також прибрати всі непотрібні елементи. Ці покращення максимально збільшують ділянку екрану, яка призначена для відображення веб-сторінок, що спрощує виконання щоденних завдань при роботі в Інтернеті.
  1   2   3   4

Схожі:

 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconПорівняльна характеристика організацій різних класів молюсків

 Популярні браузери, порівняльна характеристика icon«Конституції Радянської України 1929, 1937, 1978 років, порівняльна характеристика»
Тема: «Конституції Радянської України 1929, 1937, 1978 років, порівняльна характеристика»
 Популярні браузери, порівняльна характеристика icon«Порівняльна характеристика Цивільного кодексу України та Цивільного кодексу Нідерландів»
Тема: «Порівняльна характеристика Цивільного кодексу України та Цивільного кодексу Нідерландів»
 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconТема уроку
Порівняльна характеристика Тома Сойєра І поліанни, схожість І відмінність між ними (на рівні рис характеру)
 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconАнотація гунаєва-Кручина О. О. Порівняльна характеристика ефективності...
Гунаєва-Кручина О. О. Порівняльна характеристика ефективності гіполіпідемічної терапії аторвастатином у пацієнтів ішемічною хворобою...
 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconВступ 2
Порівняльна характеристика права власності та права повного господарського ведення. 15
 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconВступ 2
Порівняльна характеристика права власності та права повного господарського ведення. 15
 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconТаблиця №1
Порівняльна характеристика методів загальної та регіонарної анестезії, та запобігання гемодинамічних порушень під час операцій з...
 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconДніпропетровський університет імені альфреда нобеля кафедра товарознавства...
Порівняльна характеристика комп’ютерної техніки та активізація її продажу у спеціалізованому магазині”
 Популярні браузери, порівняльна характеристика iconПорівняльна характеристика симптомів при грипі та грві
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка