«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet»
Скачати 102.52 Kb.
Назва«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet»
Дата конвертації12.03.2013
Розмір102.52 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Міністерство освіти і науки України

Київський університет права

Національної академії наук України

Залікова робота з інформатики на тему:

«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet»

Виконали студенти

Групи Д-25

Бринза Ярослав,

Айдаміров Антон

Київ-2011

ВСТУП

Мережа Інтернет росте дуже швидкими темпами, і знайти потрібну інформацію серед мільярдів Web-сторінок і файлів стає усе складніше. Для пошуку інформації використовуються спеціальні пошукові сервери, які містять більш-менш повну й постійно обновлювану інформацію про Web-сторінки, файли і інші документи мільйонів, що зберігаються на десятках, серверів Інтернету.

Різні пошукові сервера можуть використовувати різні механізми пошуку, зберігання й надання користувачеві інформації. Пошукові сервери Інтернету можна розділити на дві групи:
• пошукові системи загального призначення;
• спеціалізовані пошукові системи.
Сучасні пошукові системи часто є інформаційними порталами, які надають користувачам не тільки можливості пошуку документів в Інтернеті, але й доступ до інших інформаційних ресурсів (новин, інформації про погоду, про валютний курс, інтерактивним географічним картам і так далі).
Пошук необхідної інформації або сайту в Мережі здійснюється за допомогою пошукових машин і каталогів. Пошукові машини шукають на сторінках Мережі задані вами слова ("ключові"), у той час як каталоги представляють набір відсортованих посилань із описами сайтів. Можна, звичайно, для пошуку картинок скористатися каталогом - зайти в розділ по потрібній тематиці й бродити по його посиланнях у надії зустріти потрібне зображення. Удача може посміхнутися відразу, якщо на перших же переглянутих сторінках віднайдеться шукане. Але можна витратити цілий день і не знайти нічого путнього.

До чого такий безглуздий серфінг? Адже існують спеціальні пошукові сервери для зображень. Вони відбирають зображення за назвою файлу, по тому тексту, який прописаний у них у властивості alt і по інших параметрах. Наприклад, один з таких розвідувачів, що працюють із "альтами", розташований за адресою www.picsearch.com. Це зручний у використанні сервіс із простим інтерфейсом, практично без реклами, з можливістю фільтрації результатів запиту по різних параметрах, що швидко працює. Єдиним недоліком можна назвати його англоязычность.

Процес пошуку за допомогою таких систем дуже простий: уводиться пошукова фраза, і задається кількість малюнків, виведених на одній сторінці. Разом із пропорційно зменшеними зображеннями виводиться інформація про конкретний графічний файл.Добре, якщо є можливість виведення зображення малого розміру на сторінці результату запиту, що дозволяє користувачеві знайти найбільш підходяще зображення, затративши мінімальну кількість часу. Якщо користувач зацікавився конкретним зображенням, він може його збільшити або перейти на сторінку, де розташований оригінал зображення. Звичайно надається можливість знайти схожі файли.

Інтернаціональні пошукові системи зображень

Список основних ресурсів Інтернету, що роблять пошук безкоштовної графіки або, що дають доступ до своїх архівів зображень, можна побачити по цій адресі:demiart.ru/search_images.shtml.Тут же перебуває невелика колекція посилань на деякі гарні архіви безкоштовної графіки, розвідувачі й каталоги графіки, фотографій, картин, анімацій і тому подібних речей.

Дамо коротку характеристику деяким з пошукових систем для зображень:

 • ^ Google Image Search - робить пошук по всіх індексованих сайтах (сама більша база у світі). Розпізнає потрібну картинку не тільки за назвою, але також звертає увагу на інший контент усього сайту. • Altavista пропонує ImageSearch - досить указати слово (краще на англійському) шукане зображення, що описує, і в результаті пошуку будуть пред'явлені зменшені копії знайдених зображень.

 • ^ All the Web Picture Searcher - також шукає графіку серед індексованих їм сайтів, але результати пошуку принципово інші, чому в Google: іноді кращі, іноді просто гарні. • Ditto visual search engine - досить непоганий розвідувач зображень, але база пошуку значно менше, чим у вищезгаданих. • ^ GoGraph graphics search - використовує пошук, орієнтований на свій каталог зображень (деякі з них, зокрема, у великому дозволі, будуть доступні тільки за гроші).

 • ^ Technology & Computers Search Portal - база посилань на різні сайти, що зберігають усіляку тематичну графіку.

Російські пошукові системи зображень

Потрібно відзначити, що в Інтернеті з'являються всі нові пошукові системи для зображень сучасні технології, що використовують, ведення пошуку. Створюються принципово нові системи сортування, класифікації й витягу з бази даних цифрових зображень, у яких для пошуку не використовуються ключові слова або інші текстові фрагменти з описом картинки.

Радує той факт, що такі системи стали з'являтися й у російському Інтернеті. Наприклад давно нова система Metafora.ru здійснює пошук по зображеннях, малюнках і фотографіям. Система дозволяє робити пошук графічних файлів по заданому запиту як на російському, так і англійською мовою.Зовсім недавно - у жовтні цього року - про запуск нової пошукової служби - Картинки@Mail.ru офіційно оголосив інтернет-холдинг Mail.ru. Це перший російський сервіс, який шукає графічні файли не тільки на вітчизняних серверах, але й на сайтах усього іншого світу. Доступ до сервісу включений у форму пошуку, розташовану на головній сторінці порталу Mail.ru. Результати пошуку видаються у формі зменшених копій зображень і посилань на місцезнаходження оригіналу.Майже рік працює пошук зображень на "Яндексі" - "Яндекс.Картинки". Служба автоматично збирає картинки в стандартних графічних форматах (*.jpeg, *.gif і *.png), що перебувають у Рунете. У результатах пошуку показуються не тільки посилання на зображення, але й зменшені копії оригіналів (що вигідно відрізняє новий розвідувач від колишньої системи "Яндексу" по пошукові графічних зображень). Користувачам удалося помітити, що по російських словах "Яндекс.Картинки" шукає картинки набагато успішніше, ніж згаданий сервіс на Google.І все-таки слід зазначити, що самим професійним пошуком фотографій в Інтернеті є пошук в онлайн-фотобанках. Правда, здебільшого, такий пошук вимагає грошових витрат, оскільки жоден солідний фотобанк не надає послуги безкоштовно. Однак у вигляді preview деякі банки надають зображення гарної якості, у чому можна переконатися на одному з них - creative.gettyimages.com.

^ Автоматизація пошуку картинокВикористання різних плагинов до браузерів не автоматизує процес пошуку картинок в Інтернеті, але все-таки здорово його полегшує. Наприклад, чудова безкоштовна програма etcetera - плагин до Inetnet Explorer - дозволяє робити пошукові запити до різних пошукових систем і каталогам прямо із цього браузера. Можна самому додавати нові пошукові системи й каталоги в список підтримуваних програмою.

Якщо точно відоме ім'я файлу із шуканим зображенням, для його автоматичного пошуку й накачування на диск можна з успіхом скористатися менеджером ReGet Deluxe. Більше того, ця програма підтримує пошук файлів по масці. Наприклад, хочеться знайти картинки із зображеннями злісних вірусів - уводимо в поле запиту ім'я файлу у вигляді: virus*.jpg - Reget буде шукати всі файли формату jpg, що містять в імені virus, і складати їх на диск у зазначену в настроюваннях програми папку. Якщо в поле запиту просто ввести virus, програма буде скачивать із Інтернету всі підряд, незалежно від формату.Недоліком такого використання Reget є те, що неможливо побачити заздалегідь, що саме програма знайшла й збирається зберігати на диск. До того ж, для пошуку Reget використовує обмежений набір розвідувачів, причому не специализующихся на пошуку зображень - Filemirrors, Rambler, Laplink, Fileseach.ru, Sunsite.Набагато краще справляються із цим завданням програми, спеціально створені для пошуку картинок в Інтернеті. Однієї з них є позначка-пошукова система Meta Image Search, яка шукає картинки в Мережі дуже швидко й, що найголовніше, успішно. Результати пошуку виводяться в зручному виді й можуть бути збережені для подальшого використання. Із цією програмой заощаджується маса часу - не потрібно заходити на кожний пошуковий сервер, уводити ключові слова, очікувати завантаження кожної сторінки з результатами пошуку, а потім ще й зберігати на диск зображення. Не потрібно відкривати й веб-сторінки, де перебувають оригінали картинок - Meta Image Search знайде й завантажить їхня сама. Залишається лише переглянути збережені на диск картинки й відібрати з них найкращі.

Як бачите, шукати й скачивать картинки з Інтернету можна досить легко. Але, будь ласка, не забувайте про те, що в кожної картинки є законний власник.

Приведу простий приклад: ви прочитали книгу Айн Рэнд «Атлант розправив плечі» і захотіли більше довідатися про автора, побачити її, почути її голос. У таких випадках більшість користувачів ідуть традиційним шляхом: намагаються «нагуглить» і «наяндексить» шукане в Мережі, розгрібаючи авгієві стайні реклами й відшукуючи перлове зерно істини.
А можна піти іншим шляхом і відразу вийти на ті сайти, де у вільному доступі цілком легально выложены десятки й сотні тисяч усіляких відеозаписів.

^ 2. Де шукати відеозаписи

google

позовне поле (угорі сторінки) уведіть пошуковий запит, вустановите переключательvideos hosted by Google или all videos (установлен по умолчанию), нажмите кнопку Search.

myspace

поле (угорі сторінки) уведіть пошуковий запит, правее – у списку, що випадає, – виберіть категорію й місце пошуку  Myspace (установлений за замовчуванням), Web, People,Music, Video і натисніть кнопку Search.
•youtubeсковое поле (угорі сторінки) уведіть пошуковий запит, натисніть кнопку Search.
Русская версия сайта YouTube – Broadcast Yourself

У пошукове поле (угорі сторінки) уведіть пошуковий запит, натисніть кнопку Пошук.

Примітка. Якщо ви шукаєте іноземців (навіть на російської версії сайту), імена треба вводити англійською мовою. Наприклад, якщо ваш пошуковий запит буде  Айн Рэнд, те ви одержите отYouTube повідомлення Відео по запиту «Айн Рэнд» не знайдене. А якщо ви зміните запит наAyn Rand, те одержите результат – 913 посилань на відеозаписі

ВИСНОВОК
Отже, у глобальній комп’ютерній мережі Інтернет існує велика кількість різноманітних служб, які надають загальний доступ до своїх ресурсів або забезпечують їх сумісне використання. До основних належать служба World Wide Web (WWW), електронна пошта, служба телеконференцій, служба передачі файлів (FTP), Telnet-системи, служба ICQ, форуми прямого спілкування (chat-конференції) та деякі інші. Найбільш популярною на сьогодні є служба World Wide Web (або просто Веб). Вона характеризується комфортністю роботи і надає доступ до величезних масивів інформаційних ресурсів.

Частіше за все, коли необхідно знайти будь-яку інформацію, звертаються в інформаційний простір Веб, так як саме цей простір відрізняється гігантськими розмірами і містить декілька мільярдів веб-документів.

Для пошуку інформації у веб-просторі існують спеціальні засоби – так звані пошукові системи. Пошукові системи існують для зручності роботи у World Wide Web. При організації роботи з пошуковою системою задача користувача полягає в тому, щоб пояснити за допомогою спеціальної мови запитів що саме необхідно знайти. Завданням пошукової системи є пошук та відображення веб-сторінки з посиланнями на адреси, за якими можна знайти потрібну інформацію. Зазвичай, на правильно сформульований запит практично завжди можна отримати бажану відповідь. При цьому не слід забувати, що питання ставиться не людині, а машині, яка за допомогою спеціальної програми аналізує інформацію в залежності від занесених до неї алгоритмів пошуку.

Використана літератра:


 1. http://www.photodate.ru/page5.htm

 2. http://www.google.com.ua/search?q=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA&hl=ru&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=hfXdTZ_aE4m0-Qbzu5H2CQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CB4Q_AUoAQ&biw=1366&bih=667

 3. http://images.yandex.ua/

 4. http://lib.lgiki.com.ua/inet.php

 5. http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/%D0%97%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B8_%D0%BF%D0%BE%D1%88%D1%83%D0%BA%D1%83_%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97_%D0%B2_%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%96

Схожі:

«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconУрок по темі «Комп'ютерні мережі. Internet»
Узагальнюючий урок по темі «Комп'ютерні мережі. Internet» рольова гра «Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро або зло?»
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconПрограмма-браузер ( від слова browse переглядати ) Microsoft Internet...
Зв’язок між провайдерами ( забезпечують клієнтам доступ до мережі Internet) здійснюється через космічні супутники, сервери пов’язані...
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconПошук в internet, загальні інформаційні бази даних
Каталог фірм Києва. Детальна статистика 5 видів, пошук по 9 критеріях, и новинка "Діалог: Фірма Кліент"
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconМетоди підключення до мережі Інтернет
Опорна мережа (backbone) "хребет" Internet, що поєднує кілька супер-комп’ютерів через високошвидкісні мережі зв'язку. Основні потоки...
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconМетодичні рекомендації до виконання лабораторної роботи. Тема: Пошук...
ПР. Існує декілька моделей, на яких заснована робота пошукових систем, але історично дві моделі придбали найбільшу популярність це...
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconТекст скарги на дії даі, якщо ви отримали постанову про порушення...
Текст скарги на дії даі, якщо ви отримали постанову про порушення пдр (винесена за результатами застосування фіксації порушень пдр...
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconСучасні комп ' ютерні мережі
Крім того, приділена увага таким перспективним технологіям як дистанційна освіта в Internet, мови програмування для Internet, Web-дизайн...
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconРоботи
Вихідні дані до проекту Мережа на базі vpn; доступ до мережі Internet – телефонна мережа загального призначення, що комутується;...
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconПлан-конспект уроку на тему: Пошук інформації в Internet. Пошукові...
Гів та пошукових систем; навчити стратегії пошуку інформації; розвивати логічне мислення, пізнавальні інтереси, пам'ять, вміння грамотно...
«Пошук фото- та відео- данних в мережі Internet» iconТема: форми Internet-торгівлі
Ціль роботи: познайомитися з основними формами Internet-торгівлі за допомогою електронних магазинів та Internet-аукціонів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка