Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок
Скачати 177.69 Kb.
НазваРеферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок
Дата конвертації12.03.2013
Розмір177.69 Kb.
ТипРеферат
uchni.com.ua > Інформатика > Реферат


Міністерство освіти і науки України
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Ім. Олеся Гончара

Факультет ФЕКС


Кафедра радіоелектроніки
ЗВІТ З ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

РЕМОНТ БЛОКІВ ЖИВЛЕННЯ СУЧАСНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМВиконавець

студент групи РМ-08-1c

_____________________Коваль В.А.

“__”______ 2009 р

Керівник від кафедри

д.ф.-м.н., проф.

__________________Тонкошкур О.С

“__”______ 2009 р
Керівник від підприємства

ТОВ «ТерраКом»

___________________Головаш А. В.

“__”_______ 2009 р
Завідувач кафедри радіоелeктроніки.

д.ф.-м.н., проф.

__________________Коваленко О.В

“__”_______ 2009 р.


Дніпропетровськ

2009

Реферат
Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок.

У роботі описані основні принципи роботи джерела живлення персонального комп’ютера та його структура. Також розглянуто правила безпеки робітника при ремонтуванні будь-якої електронної техніки.

Ключові слова: БЛОК ЖИВЛЕННЯ, ВХІДНИЙ ФІЛЬТР, ПЕРЕТВОРЮВАЧ НАПРУГИ, ШИМ-КОНТРОЛЕР, ВИХІДНИЙ КАСКАД, ІМПУЛЬСНИЙ ТРАНСФОРМАТОР.

ЗМІСТ
ВСТУП

^ 1. ТЕОРЕТИЧНА ОСНОВА 6

1.1.Опис принципу роботи джерела живлення АТХ 6

1.2. Загальні відомості 6

1.3 Структурна схема 8

2. ОПИС СТРУКТУРНОЇ СХЕМИ 10

^ 3. БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ПРАЦІ 18

3.1.Безпека праці при електромонтажних роботах

3.2 Безпека праці при механоскладальних роботах

ВИСНОВКИ 21

ЛІТЕРАТУРА 22
ВСТУП
Блок живлення - це не тільки один з найважливіших компонентів ПК, але, на жаль, найменш усього що зауважується. Покупці комп'ютерів багато годин обговорюють частоту процесорів, ємність модулів пам'яті, обсяг і швидкість жорстких дисків, продуктивність відеоадаптерів, розмір екрана монітора й т.д., однак украй рідко (або взагалі ніколи) згадують про блоки живлення. Коли система збирається з найдешевших компонентів, на який елемент виробник приділяє найменше уваги? Правильно, на блок живлення. Для багатьох це просто непоказна сіра металева коробка, розташована усередині комп'ютера й покрита шаром пилу. Іноді користувачі все-таки замислюються про блок живлення, цікавлячись винятково потужністю у ватах (незважаючи на те, що не існує практичних методів перевірки цієї потужності) і, випустити з уваги найважливіші моменти, а саме: чи стабільна подача енергії або напруга відрізняється, шумом, стрибкоподібним викидом і перебоями.

Блок живлення вкрай важливий, тому що подає електроенергію кожному компоненту системи. Крім того, він же є із самих ненадійних комп'ютерних пристроїв, тому що по статистиці саме блоки живлення найчастіше виходять із ладу. Не в останню чергу це пов'язане з тим, що багато виробників установлюють найдешевші блоки живлення, які тільки можна знайти. Несправний блок живлення може не тільки перешкодити стабільній роботі системи, але й фізично ушкодити її компоненти нестійкою електричною напругою.

У випадку нестабільності напруги живлення комп'ютера, це приводить до таких наслідків як:

- вихід з ладу головної материнської плати;

- виходу з ладу оперативної пам'яті (ОЗП);

- порушення цілісності інформації, що зберігається на жорсткому диску (накопичувачі);

- псування диска при записі CD/ CD-RW;

- раптове перезавантаження операційної системи;

Таке нестабільне функціонування приладу, коли він є ключовим елементом у ПК, приводить до падіння загальної продуктивності й надійності роботи системи. І Такі випадки роботи персональних комп'ютерів в Україні є дуже розповсюдженими. Причина - використання неякісних джерел живлення. Високоякісні джерела живлення для ПК мають більшу вартість, тому, з огляду на споживчий рівень, в Україну ввозяться в обмеженій кількості й для невеликого числа виробників ПК.

^ 1. ТЕОРЕТИЧНА ОСНОВА
1.1. Опис принципу роботи джерела живлення АТХ
При подачі напруги на джерело живлення, у ньому відбувається випрямлення змінної напруги, потім перетворення постійної напруги в імпульсне. Завдяки тому, що джерело живлення має імпульсний трансформатор значно полегшало контролювати вихідні напруги. Після того як імпульсна напруга випрямлюється виходить постійна напруга. Постійна напруга подається до споживачів тобто до модулів пам'яті, материнську плату, процесору, жорсткому диску, CD ROM, FDD й т.д.

Головне призначення блоків живлення - перетворення електричної енергії, що надходить із електричної мережі змінного струму, в енергію придатну для живлення вузлів комп'ютера. Блок живлення перетворить мережна змінна напруга 220 В., 50 Гц (120 В, 60 Гц) у постійні напруги +5 і 12 В. Як правило, для живлення цифрових схем (системної плати, плат адаптерів і дискових носіїв) використовується напруга +3,3 або +5 В, а для двигунів (дисководів і різних вентиляторів) - +12 В. Комп'ютер працює надійно в тому випадку, якщо значення напруги в цих колах не виходять за встановлені межі.
^ 1.2. Загальні відомості
Джерело живлення АТХ складається з наступних елементів:

--випрямляча напруги;

- елементів кола запуску перетворювача, стабілізації й захисту;

- формувача сигналу Р.G.;

- випрямлячів імпульсної напруги.

Джерело живлення функціонально містить елементи кіл формування допоміжного сигналу Р.G., коло керування дистанційним включенням РS ON, у складі є допоміжний автогенератор з вихідним випрямлячем +5В SB,додатковий випрямляч +3,3 В, а також інші елементи властивому джерелу живлення АТХ.

 У джерелах живлення для конструктива АТХ змінен з'єднувач для підключення живлення до системної плати. Він має 20 контактів, і через нього подаються напруги ±5В, ±12 В, +3.3 В (для майбутніх моделей PCI плат розширення). Крім того, на з'єднувач виводиться сигнал "P 5-ON", призначений для вимикання живлення програмними засобами, наприклад, по команді “Shut down the computer” ("виключити комп'ютер") у середовищі WINDOWS.

  У зв'язку із цим у блок живлення додане допоміжне джерело чергового живлення "+5 V5B" і дистанційне керування включенням і вимиканням виходів джерел постійної напруги. Всі вихідні напруги, крім "+5 VSB", забороняються сигналом "1" на вході " PS-ON".

Специфікою джерел конструктива АТХ є високі массогабаритні характеристики при середній потужності 230 Вт:

 • КПД не менш 65% при повному навантаженні на всіх виходах;

 • значний діапазон зміни струму навантаження - від 10 до 100%;

 • низький рівень шуму й пульсацій всіх вихідних напруг;

 • низький рівень випромінювання електромагнітних перешкод;

 • гарна ізоляція вихідних напруг від живильної мережі;

 • широкий діапазон допустимого напруження мережі -180...265 У для стандарту 220 У и 90...135 У для стандарту 110 У;

 • робочий діапазон зміни частоти живлячих напруг від 48 до 63 Гц;

 • діапазон робочих температур від 0 до 40°С при відносній вологості від 10 до 85% без випадання конденсату.

^ 1.3. Структурна схема.Рис. 1.1.Структурна схема блока живлення:

 • СВ - Мережевий випрямляч;

 • И - регульований інвертор;

 • Впр - допоміжний перетворювач для “+5VSB”

 • УИ - підсилювачі імпульсів базового струму силових ключів інвертора;

 • ВФ - випрямляч і фільтр, що згладжує;

 • СС - схема порівняння;

 • М - модулятор;

 • СТ - лінійний стабілізатор “+5VSB”;

 • ВВ - допоміжний випрямляч;

Структурна схема джерела складається із двох функціональних вузлів - сітьового випрямляча (СВ) і перетворювача напруги (ПН). Перетворювач напруги містить у собі конвертор (ДО) і пристрій керування (УУ). Конвертор, у свою чергу, складається з інвертора (И), що перетворить постійну вихідну напругу СВ у змінне прямокутної форми; силового трансформатора, що працює на підвищеній частоті (- 60 кГц) і обеспечивающего гальванічну розв'язку мережі з навантаженням; випрямляча й високочастотного LC фільтра (ВФ). Пристрій керування забезпечують потужні транзистори інвертора імпульсами порушення змінюваної тривалості, реалізуючи, у такий спосіб принцип широтно-імпульсного регулювання й стабілізації вихідної напруги Uн.

Крім того, пристрій керування виконує функції плавного включення й аварійного відключення блока живлення.

Узгодження малопотужних вихідних сигналів логічних елементів УУ із входами силових транзисторів виконується підсилювачами імпульсів (УИ) через трансформатор Т2, що забезпечує гальванічну розв'язку.

Схема допоміжного перетворювача (ВПр) забезпечує напругами живлення підсилювачі імпульсів, вузли схеми керування й лінійний стабілізатор “+ 5VSB”. Після запуску інвертора пристрій керування одержує живлення від допоміжного випрямляча (ВВ).

^ 2. ОПИС СТРУКТУРНОЇ СХЕМИ
У джерелі живлення формату ATХ напруга живлення через зовнішній розмикач сітки, розташований у корпусі системного блоку, надходить мережний фільтр і низькочастотний випрямляч. Далі випрямлена напруга, величиною порядку 300 В., напівмостовим перетворювачем перетвориться в імпульсне. Розв'язка між первинною мережею й споживачами здійснюється імпульсним трансформатором. Вторинні обмотки імпульсного трансформатора підключені до високочастотних випрямлячів (12 В. і (5 В. і відповідним фільтрам, що згладжують.

Сигнал Power Good (живлення в нормі), подаваний на системну плату через 0,1...0,5 с після появи живлячих напруг +5 В., виконує початкову установку процесора. Вихід з ладу силової частини джерела живлення запобігає вузлом захисту й блокування. При відсутності аварійних режимів роботи ці кола формують сигнали, що дозволяють функціонування Шим-Контролера, що управляє напівмостовим перетворювачем за допомогою каскаду, що погодить. В аварійних режимах роботи здійснюється скидання сигналу Power Good.

Тривалість відкритого стану ключів перетворювача визначає величину напруги вихідних джерел. Підтримка вихідних напруг постійному значенню в контролері забезпечується системою керування зі зворотним зв'язком, при цьому як помилка використовується відхилення вихідної напруги від джерела +5 В.

^ Вхідний фільтр.Інтенсивність перешкод істотно залежить від швидкодії транзисторів і діодів силової частини, а також довжини виводів і елементів і ємності монтажу. Наявність перешкод робить несприятлива дія й на роботу самого блока живлення, що проявляється в погіршенні характеристик стабілізації джерела.

При аналізі схемотехниці імпульсних джерел живлення прийнято розрізняти синфазні й диференціальну складові перешкоди. Синфазна напруга виміряється щодо корпуса пристрою з кожним з полюсів шин живлення джерела. Диференціальна складова, що вимірює між полюсами шин живлення (первинної, навантажувальної), ще її визначають як різницю синфазних складові перешкоди між шинами відповідного кола. Найкращим засобом зниження рівня перешкод вважається усунення їх у місцях виникнення, отже, місце включення фільтра строго визначено - на вході джерела живлення. При розробки фільтра джерел живлення найбільшу увагу приділяють придушенню саме синфазної і диференціальної складових перешкод у мережі.

^ Низькочастотний випрямляч, згладжувальний фільтр. Живлення перетворювача блока живлення здійснюється постійною напругою, що виробляється низькочастотним випрямлячем. Схема низькочастотного випрямляча зібрана за мостовою схемою й забезпечує необхідну якість випрямленної напруги. Наступне згладжування пульсацій випрямленної напруги здійснюється фільтром. Можливість живлення від сітки з напругою 115 В. реалізується введенням схем випрямляча перемикача живлячої напруги. Замкнуті стани перемикача відповідає низькій напрузі живильної мережі (115 В.) . У цьому випадку випрямляч працює за схемою подвоєння напруги. Однією з функції випрямляча є обмеження струму зарядки вхідного конденсатора низькочастотного фільтра, виконаного елементами, що входять до складу випрямного пристрою блока живлення. Необхідність їхнього застосування викликана тим, що режим запуску перетворювача близький до режиму короткого замикання. Зарядний струм конденсаторів при цьому може досягати 10-100 амперів. Тут існує дві небезпеки, одна йз яких - вихід з ладу діодів низькочастотного фільтра, а друга зношування електролітичних конденсаторів, при проходженні через них великих зарядних струмів.

^ Перетворювач напруги. У джерелі живлення персонального комп'ютера високочастотний перетворювач виконаний за схемою двотактного перетворювача напівмостового типу. Активними елементами схеми є транзисторні ключі із включеними у зворотному напрямку діодами. Кола управління перетворювача бази транзисторів підключені до вторинної обмотки трансформатора, що погодить, а вихід перетворювача навантажений на первинну обмотку імпульсного трансформатора. Для зменшення часу перемикача ключових транзисторів (силових, у коло бази включають форсуюче резисторно-конденсаторне коло). Діоди, включені паралельно переходу колектор-эммитер, силових транзисторів захищають, їх від пробою зворотної напруги. Транзистори силових ключів вибираються з малим часом розсисання основних носіїв переходу база-емітер. Більшою робочою напругою колектор-емітер, більшим робочим та імпульсними струмами.

^ Каскад керування. Керування транзисторами напівмостового перетворювача здійснюється каскадом керування на транзисторах. Крім цієї функції схема керування здійснює узгодження й гальванічну розв'язку потужних силових каскадів від малопотужних кіл керування.

^ Формувач сигналу (Напруга живлення в нормі) Power Good. Блок живлення не тільки виробляє необхідне для роботи вузлів комп'ютера напруги, але й припиняє функціонування системи доти, поки величина цієї напруги не досягне значення, достатнього для нормальної роботи. Іншими словами, блок живлення не дозволить комп'ютеру працювати при «позаштатному» рівні напруги живлення. У кожному блоці живлення перед одержанням дозволу на запуск системи виконується внутрішня перевірка й тестування вихідної напруги. Після цього на системну плату посилає спеціальний сигнал POWER_GOOD (живлення в нормі). Якщо такий сигнал не надійшов, комп'ютер працювати не буде. Рівень напруги сигналу POWER_GOOD - біля +5 В.(нормальної вважається величина від +3 В. до +6 В.). Він виробляється блоком живлення після виконання внутрішніх перевірок і виходу на номінальний режим і звичайно з'являється через 0,1 - 0,5 секунд після включення комп'ютера. Сигнал подається на системну плату, де мікросхемою тактового генератора формується сигнал початкової установки процесора. При відсутності сигналу POWER_GOOD мікросхема тактового генератора постійно подає на процесор сигнал скидання, не дозволяючи комп'ютеру працювати при «позаштатному» не дозволяючи комп'ютеру працювати при «позаштатному» або нестабільній напрузі живлення. Коли сигнал POWER_GOOD подається на генератор, сигнал скидання відключається й починається виконання програми, записаної за адресою: FFFF:0000 (звичайно в ROM BIOS). Якщо вихідні напруги блока живлення не відповідають номінальним (наприклад, при зниженні напруги мережі), сигнал POWER_GOOD відключається й процесор автоматично перезапускається. При відновленні вихідних напруг знову формується сигнал POWER_GOOD і комп'ютер починає працювати так, начебто його тільки включили. Завдяки швидкому відключенню сигналу POWER_GOOD комп'ютер «не помічає» неполадок у системі живлення, оскільки припиняє роботу раніше, ніж можуть з'явитися помилки парності й інші проблеми, пов'язані з нестійкістю напруг живлення. Іноді сигнал POWER_GOOD використовується для скидання в ручну. Він подається на мікросхему тактового генератора. Ця мікросхема управляє формуванням тактових імпульсів і виробляє сигнал початкового перевантаження. Якщо сигнальний коло POWER_GOOD заземлити яким-небудь перемикачем, то генерація тактових сигналів припиняється й процесор зупиняється. У блоці живлення формату АТ сигнал POWER_GOOD надходить через восьмий контакт 20-контактного з'єднувача блока живлення. У правильно спроектованому блоці живлення видача сигналу POWER_GOOD затримується до стабілізації напруг у всіх колах після включення комп'ютера. У погано спроектованих блоках живлення (які встановлюються в багатьох дешевих моделях) затримка сигналу POWER_GOOD становить 0,1 - 0,5 секунд. У деяких комп'ютерах рання подача сигналу POWER_GOOD приводить до перекручування вмісту CMOS-Пам'яті. У деяких дешевих блоках живлення схеми формування POWER_GOOD немає взагалі й цей коло просто підключений до джерела напруги живлення +5 В.. Одні системні плати більше чутливі до неправильної подачі сигналу POWER_GOOD, ніж інші. Проблеми, пов'язані із запуском, часто виникають саме через недостатню затримку цього сигналу. Іноді буває так, що після заміни системної плати комп'ютер перестає нормально запускатися. У такій ситуації досить важко розібратися, особливо недосвідченому користувачеві, якому здається причина криється в новій платі. Але не квапитеся списувати її в несправні - часто виявляється, що винуват блок живлення: або він не забезпечує достатньої потужності для живлення нової системної плати, або не підведений або неправильно виробляється сигнал POWER_GOOD. У такій ситуації краще замінити блок живлення.

^ Кола захисту й контролю. Захист джерел живлення проявляється в критичних режимах роботи, а так само в тих випадках, коли дія зворотного зв'язка може привести до граничних режимів роботам елементів схеми, попереджаючи тим самим вихід з ладу силових і дорогих елементів схеми. До них ставляться транзистори напівмостового перетворювача й вихідні випрямлячі. У результаті дії кіл захисти знімаються вихідні керуючі сигнали із Шим-Контролера, транзистори перетворювача перебувають у виключеному стані, вихідна вторинна напруга відсутня. Крім внутрішніх кіл захисту Шим-Контролера розглянемо дії зовнішніх елементів схем захисту, що зустрічаються в типових схемах перетворювачів.

Варто розрізняти такі кола:

 • від короткого замикання в навантаженні;

 • від надмірного струму в транзисторах напівмостового перетворювача;

 • захист від перевищення напруги.

ШИМ-контролер. Виконує наступні функції: виключення «наскрізного» струму. Додатковим заходом виключення явища «наскрізного» струму в напівмостовому перетворювачі є фіксований зсув компаратора «паузи» 0,12 В.. При напрузі пилкоподібної напруги меншому 0,12 В. і кульовому потенціалі на виводі 4 на виході компаратора буде зберігатися нульовий рівень, цей інтервал відповідає максимальній тривалості інтервалу «пауза», величина якої цьому випадку не буде перевершувати 4% від періоду пилкоподібної напруги. Максимальна тривалість паузи відповідає напрузі на виводі 4 мікросхеми.

Режим «повільного пуску».

Крім того, за допомогою входу керування «паузою» досить просто організується режим «повільного пуску» перетворювача. Наявність цього режиму дозволяє плавно запустити перетворювач у перший момент включення в електричну мережу. Варто пам'ятати, що режим запуску являється дуже важким режимом роботи перетворювача, всі фільтрові конденсатори виряджені, у зв'язку із цим режим пуску близький до режиму короткого замикання. Транзистори перетворювача до моменту остаточного заряду конденсаторів фільтрів випрямлячів повинні працювати в критичному режимі максимальних струмів. Забезпечити комфортну роботу транзисторів під час запуску перетворювача до закінчення заряду конденсаторів фільтрів дозволяє використання режиму «повільного запуску». При цьому тривалість вихідних каскадів плавно збільшується до номінального режиму роботи вихідних транзисторів перетворювача.

^ Підсилювачі помилки. Головне призначення підсилювачів помилки - вимір відхилення вихідної напруги й струму навантаження з метою підтримки напруги на виході джерела живлення на постійному рівні. У режимі стабілізації модуляція тривалості величини вихідних керуючих імпульсів здійснюється сигналами підсилювачів помилок, вхідна напруга яких може змінюватися в межах від 0,5 до 3,5 В.. Обидва підсилювачі можуть працювати в однакових режимах. Входи підсилювача з'єднані з не входом, що інвертує, Шим-Компаратора. Така архітектура мікросхеми (з керуванням по колу зворотного зв'язка) дозволяє підтримувати напругу на виході джерела живлення з мінімальним відхиленням. У двотактному режимі вхід керування вихідними каскадами (вивід 13) підключається до джерела опорної напруги (вивід 14), що у робочому режимі формує напругу +5 В. с максимальним струмом навантаження 10 мА. Призначення цього джерела - живлення зовнішніх стосовно мікросхеми кіл.

^ Вихідний каскад. На виході компаратора «паузи» формується імпульс розташованої полярності, якщо времязадающий конденсатор Ст виряджений. Імпульс надходить на синхронізуючий вхід D-Тригера й на виходи елементів АБО-НЕ вихідного драйвера, закриваючи вихідні транзистори. У двотактному режимі, коли вхід керування вихідними каскадами (вивід 14), транзистори вихідного каскаду управляються противофазно. У цьому випадку частота перемикання кожного транзистора дорівнює половині частоти генератора, а струм, що протікає через кожний вихідний транзистор, не перевищує величини 200 мА.

Імпульсний трансформатор. На імпульсний трансформатор надходять високочастотні імпульси. Коли на обмотку трансформатора надходять імпульси трансформатор накопичує енергію й коли на первинній обмотці імпульси доходять нульового потенціалу тоді відбувається перекачування енергії у вторинні кола.

^ Випрямлячі імпульсної напруги. Випрямлячі імпульсної напруги вторинних джерел живлення використовують типову двухполупериудную схему випрямлення із середньою крапкою, що забезпечує необхідний коефіцієнт пульсацій.

Стабілізатор напруги 3,3В виконаний на регулюючому транзисторі Q10 і шунтовому стабілізаторі паралельного типу IC7. Вихідна напруга в невеликих межах установлюється потенціометром VR3.

Для зниження рівня перешкод, випромінюваних імпульсними випрямлячами в електричну мережу, паралельно вторинним обмоткам трансформатора Т4 включений резестивно-ємносний фільтр R6, З9.

^ Схема терморегулювання призначена для підтримки температурного режиму усередині корпуса ПК. Температура усередині корпуса підтримується постійним регулюванням швидкості обертання вентилятора, максимальна швидкість обертання якого становить при температурі +40С.

^ 3.БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ПРАЦІ
3.1. Безпека праці при електромонтажних роботах
Робота з електрикою небезпечна тим, що воно не діє на органи почуттів до моменту зіткнення зі струмоведучими деталями або проводами. Це утрудняє виявлення небезпеки. Електрична напруга вище 40В небезпечно для життя. Ступінь поразки залежить від шляху проходження електричного струму через тіло людини й від сили струму, особливо тієї його частини, що проходить через серце. Найнебезпечніші шляхи струму - “ рука-нога”, “ рука-рука”. Тому при настроюванні апаратури й пошуках несправностей намагайтеся працювати однією рукою в одязі з довгими рукавами, щоб уникнути дотику до струмоведучих частин обома руками. Іншу руку привчите себе тримати за спиною або в кишені й не доторкатися їй до корпуса пристрою або інших заземлених предметів (водопровідним трубам). Особливу обережність потрібно дотримувати, коли прилад харчується від мережі за безтрансформаторною схемою або через автотрансформатор. У цьому випадку вихід навіть низьковольтного джерела вторинного живлення може виявитися під повною напругою мережі щодо землі. Тут дуже важливо надійно ізолювати себе від “землі”, щоб виключити поразку електричним струмом при випадковому дотику до шасі або до деталі приладу. Будь-які електроработи потрібно намагатися вести вдалині від водопровідних труб і радіаторів виключити випадковий дотик до них. Заміняти деталі треба тільки після відключення приладу, від мережі обов'язково виймаючи вилку шнура живлення з мережної розетки. Після відключення джерела електроживлення необхідно розрядити конденсатори фільтра живлячої напруги. Не можна перевіряти справність плавких запобіжників в апаратурі шляхом їхнього замикання. Підключати вимірювальний прилад до високовольтних кіл можна тільки при знеструмленій апаратурі, попередньо неодноразово розрядивши конденсатори фільтра. Під час таких вимірів щуп, приєднаний до корпуса пристрою не можна тримати рукою. Варто пам'ятати, що перевтома, алкогольне сп'яніння, підвищена пітливість, серцеві й нервові захворювання створюють підвищену небезпеку важкої поразки електричним струмом.

При пайці проводів і радіоелементів на друкованій платі, а так само при їхньому лудінні, виділяються шкідливі для здоров'я пари олова й свинцю. Не можна нахилятися над місцем пайки й вдихати випари. Намагайтеся працювати у відкритого вікна, частіше провітрювати приміщення, у яких працюєте. Після закінчення радіомонтажних робіт обов'язково мийте руки. Так как даний стенд можна використовувати разом з телевізійним приймачем, то необхідно знати, що в телевізорі, крім як з конденсаторів фільтра, необхідно знімати залишковий заряд і із другого анода кінескопа за допомогою спеціального розрядника. Не можна так само робити ніяких робіт, якщо приміщення, у якому перебуває телевізори сире або має цементну або струмопровідну підлогу.
^ 3.2 Безпека праці при механоскладальних роботах

Виконання механоскладальних робіт пов'язане з використанням великої кількості найрізноманітнішого обладнання. Заготівельні роботи полягають у рихтуванні виправленню металевих аркушів і прутків, а також одержання з них заготівок деталей для чого використовуються правильні валкові верстати, правильно відрізні автомати, гильотиновые й дискові ножиці, і інше обладнання. Холодна обробка метала, включає холодне штампування й механічну обробку на металевих верстатах: токарських, фрезерних, свердлильних, шліфувальних.

Основними видами травматизму при механоскладальних роботах являються забиті місця, порізи, поранення й інші важкі травми викликані, як правило, відсутністю або не використанні передбачених захисних засобів індивідуального захисту. Порушення прийнятих способів роботи й зневага безпечними прийомами роботи, безладдя на робочому місці, захаращеність і захламленность виробничих приміщень сприяють появі травм у працівників. Для избежания різних травм при механоскладальних роботах слід дотримуватися наступних правил безпеки.

А) Варто застосовувати справний інструмент, використовувати його по призначенню й бути обережним при його використанні.

Б) При обробці металевих частин необхідно надягати захисні рукавички й окуляри для избегания влучення металевої стружки в очі.

В) При роботі з викруткою пам'ятай, що зіскочивши, вона може поранити руку.

Г) При закручуванні болтів не користуйтеся плоскогубцями - відскочивши, вони защемлять пальці.

Д) Користуючись бокорезами, варто відкушувати провід від себе. При цьому потрібно стежити, щоб частини, що відлітають, не попадали в оточуючих людей.

Е) При свердлінні використовуйте тільки справний дриль і не слід зупиняти патрон руками.

ВИСНОВКИ
Ремонт джерела живлення ПК дуже відповідальне завдання, пов'язана з тим, що при несправності ДЖ або при неправильному ремонті й регулювання з ладу можуть вийти всі вузли ПК.

Тому при ремонті й регулюванні необхідно дуже ретельно перевіряти якість радіоелементів, паяних з'єднань, точно вимірювати вихідні напруги й струми.

ЛІТЕРАТУРА


 1. Мюллер С. Модернизация и ремонт ПК, 7-е издание. М.: Издательство???, Год??. - ??? с.

 2. Головков А.В., Любицкий В.Б. Блоки питания М.: Издательство???, 1995. - ??? с.

 3. Степаненко П. Техническое обслуживание и ремонт. М.: Диалектика, 1994 - 192 с.

 4. А.В. Головко; В.Б. Любицкий Блоки питания для системных модулей типа IBM PC-XT/AT. Москва: «Лад и Н», 1995. - ??? с.

 5. Бальян Р.Х. Барканов Н.А. Борисов А.В. Краткий справочник радиоэлектронной аппаратуры./ Под редакцией Вараламова Р.Г. Москва, 1973. - ??? с.Схожі:

Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconРеферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку, 17 рисунків, 4 літературних джерела
У роботі описана архітектура материнських плат, їх основні компоненти та функції які вони виконують. Також приведена основна методика...
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconРеферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку, 17 рисунків, 3 літературних джерела
У роботі описана архітектура материнських плат, їх основні компоненти та функції які вони виконують. Також приведена основна методика...
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconЗвіт з переддипломної практики Зміст
Розділ Фінансово-економічна оцінка забезпечення ефективності діяльності тов прима
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconАкадемія праці І соціальних відносин Федерації профспілок України...

Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconРекомендована структура звіту з переддипломної практики
Визначаються мета й завдання практики, актуальність І взаємозв’язок із завданнями дипломної роботи, об’єкт проходження практики,...
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconМетодичні вказівки та програма переддипломної практики (для студентів,...
Методичні вказівки та робоча програма переддипломної практики бакалаврів, спеціалістів, магістрів (для студентів спеціальностей 040203,...
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconАкадемія праці І соціальних відносин Федерації профспілок України...
Виробнича практика – це форма учбових занять в організаціях (підприємствах) різних форм власності І організаційно-правових форм
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconРеферат Робота складається із вступу, шести розділів, висновків,...
Робота складається із вступу, шести розділів, висновків, списку використаних джерел, який містить 16 найменувань. Загальний обсяг...
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconПідприємство “Назва підприємства” надає можливість для проходження...
Підприємство “Назва підприємства” надає можливість для проходження переддипломної практики студентки Горяєвої Ольги Олександрівни...
Реферат Звіт з переддипломної практики містить: 21 сторінку та 1 рисунок iconПерелік лабораторних робіт вимоги щодо оформлення робіт
Звіт до кожної лабораторної роботи оформлюється на окремих аркушах паперу А4 та здається викладачу у встановлені терміни. Звіт повинен...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка