Реферат на тему "Телеконференції. Нові технології обміну інформації."
Скачати 89.02 Kb.
НазваРеферат на тему "Телеконференції. Нові технології обміну інформації."
Дата конвертації15.03.2013
Розмір89.02 Kb.
ТипРеферат
uchni.com.ua > Інформатика > Реферат
Реферат

на тему

"Телеконференції. Нові технології обміну інформації."

Вступ


Інтернет - це потужний засіб телекомунікацій, зберігання і надання різної інформації, а також середовище для економічної діяльності та ведення електронного бізнесу, приватним випадком якого є Інтернет - навчання (дистанційне, інтерактивне або онлайн - навчання).

Інтернет відіграє величезну роль у суспільстві як засіб комунікацій (E-mail, телеконференції, IP-телефонія і так далі). Інтернет не просто засіб комунікації, а інтерактивний канал взаємодії людей, що дозволяє їм спілкуватися в режимі онлайн, його називають четвертим каналом спілкування людей.

Конвергенція телекомунікаційних мереж (радіо, телефонних, телевізійних і обчислювальних мереж) відкриває нові можливості для передачі даних, голосу та зображення. Саме інтернет претендує на роль глобальної універсальної мультисервісної мережі нового покоління для якісної передачі даних, голосу та зображення.

Телеконференції (Netnews, Newsgroups), поряд з електронною поштою і FTP, відносяться до "класичним" видам сервісу Internet.

Телеконференції є мережевим сервісом, орієнтованим на підтримку колективних дискусій, в яких можуть брати участь тисячі користувачів глобальних комп'ютерних мереж, і основна мета телеконференцій - надання оперативної інформації.

Телеконференція - це можливість користувача ВВS або абонента інформаційної комп'ютерної мережі брати участь разом з іншими користувачами в обговоренні певної теми. Телеконференцію в класичному розумінні можна представити як велику дошку оголошень. Абонент, підписаний на певну телеконференцію, отримує статті з обраної теми, написані іншими абонентами. У цьому сенсі телеконференція нагадує періодичне тематичне видання. Однак абонент може надіслати в конференцію і свою статтю, яка стане доступною всім учасникам конференції. Так що це ще і дошка оголошень, куди можна приколоти свою замітку.

На відміну від звичайних ВВS - локальної дошки оголошень, телеконференції в інформаційній мережі поширюються по серверів цієї мережі і охоплюють всіх передплатників. Тому в разі багатьох серверів телеконференція іноді називається «відлуння телеконференцій» (інформація від одного сервера луною йде до іншого). Телеконференції мають практично всі комерційні інформаційні мережі.

В даний час в Internet ведуться дискусії більш ніж в десяти тисячах телеконференцій. Кожна телеконференція має своє унікальне ім'я та представляє собою щось на зразок клубу за інтересами.
^ Поняття телеконференції

Телеконференції - узагальнене поняття, що відноситься насправді до двох видів сервісу і, відповідно, двом мережним технологіям: дискусійні групи та USENET.

Перші підтримуються за допомогою серверів або "поштових роботів" типу LISTSERV (у BITNET) і List Processor (в Internet), які розсилають повідомлення за конкретними адресами електронної пошти передплатників. Другі - через транспортну "широкомовну" систему на базі протоколу NNTP (Network News Transfer Protocol), коли потік повідомлень передається від одного вузла до іншого, тобто для найширших груп користувачів. News - повідомлення доступні в режимі "on-line" і через поштові шлюзи - newsserv'и, створені розробниками Demos'a, Relcom'a та ін

Телеконференція - це форум, де проводяться дискусії по окремій темі. Оскільки обговорення системи Linux широко йде через системи Інтернет і Usenet, не дивно, що низка телеконференцій Usenet присвячений системі Linux.

Телеконференція здійснюється на базі програмно-технічного середовища, яка забезпечує взаємодію користувачів. Основною перевагою телеконференцій є можливість отримання практично будь-якої інформації в досить короткі терміни.

Найперша телеконференція, присвячена системі Linux, називалася alt.os.linux, і була створена для того, щоб винести частину обговорення системи Linux з телеконференції comp.os.minix і декількох списків розсилки. Через деякий час обсяг повідомлень телеконференції alt.os.linux виріс настільки, що була подана заявка на створення нової телеконференції в розділі comp. Голосування з цього питання відбулася в лютому 1992 року, і була створена телеконференція comp.os.linux.
^ Назви телеконференцій

Назви телеконференцій мають ієрархічну структуру і складаються з декількох слів, розділених крапками.

Назва телеконференції починається з імені ієрархії (категорії верхнього рівня), що об'єднує велику кількість телеконференцій і часто має кілька підрозділів. Наприклад, у всесвітній системі телеконференцій Usenet існують такі основні ієрархії: comp (питання, пов'язані з комп'ютерами і програмуванням), news (питання організації, функціонування та розвитку системи телеконференцій), rec (відпочинок, хобі), sci (наука), soc (соціальні питання), talk (обговорення спірних питань, бесіди), misc (теми, що не входять до перелічених категорії). Найбільш великою ієрархією російськомовних телеконференцій є ієрархія relcom, яка об'єднує телеконференції, створені, в основному, в мережі Relcom і одержали широке поширення в інших мережах. Після імені ієрархії послідовно йдуть імена підрозділів, що звужують тематику телеконференції до конкретного кола питань. Наприклад, телеконференція relcom.commerce.estate присвячена купівлі-продажу нерухомості, а relcom.commerce.food - продуктів харчування, і обидві вони відносяться до конференцій мережі Relcom комерційного напрямку.

Робота системи телеконференцій реалізується за допомогою спеціального програмного забезпечення - серверів телеконференцій (news-серверів), які вирішують такі завдання:

  • Надання користувачам інформації про наявні телеконференціях і можливості перегляду їх змісту, вибору і отримання статей;

  • Отримання від користувачів нових статей та повідомлень, відправлених у відповідь на раніше з'явилися публікації, і розміщення їх у відповідних телеконференціях;

  • Обмін інформацією з іншими серверами телеконференцій з метою отримання і передачі нових публікацій, тобто ретрансляцію телеконференцій між вузлами.


Для користувачів World Wide Web теж створена своя телеконференція - relcom.www.users.

Є суттєва відмінність цього виду інформаційного сервісу від послуг WWW-та FTP-серверів. До WWW-або FTP-сервера ви звертаєтеся безпосередньо, вказавши його мережеву адресу (URL), і якщо ви маєте повний доступ в Internet і сервер є загальнодоступним, то проблеми можуть виникнути тільки через непрацездатність сервера або каналів зв'язку. Статті телеконференцій ви отримуєте з певного News-сервера, адреса якого вказується при налаштуванні програми-клієнта. Тому, наприклад, якщо ви працюєте з телеконференції за допомогою програми Internet Explorer (IE) і задали в URL вид сервісу news і назва телеконференції, то IE звернеться до NNTP-сервера, заданому при його конфігуруванні, і спробує отримати відомості з цієї телеконференції. Якщо дана телеконференція сервером не підтримується, вона виявиться для вас недоступною. Єдине, що можна зробити - це змінити News-сервер, якщо ви маєте права доступу до декількох серверів телеконференцій. У цьому розумінні ресурси телеконференцій є дещо менш доступними, ніж ресурси WWW-серверів і анонімних FTP-серверів.

Типи телеконференцій

 

Є три типи телеконференцій 

  • закриті телеконференції

  • телеконференції з модератором

  • телеконференції без модератора.

Закриті конференції недоступні всім бажаючим. Для отримання доступу до такої телеконференції необхідно надіслати адміністратору запит на доступ. Багато телеконференції мають свої правила та адміністратора - його називають модератор, який стежить за виконанням правил цієї групи новин.

Телеконференції з модератором доступні для всіх, але кожне повідомлення спочатку проглядається модератором (або автоматичною програмою), який приймає рішення про поміщення повідомлення в телеконференцію.

Телеконференції без модератора доступні для всіх і в них може бути вміщено будь-яке повідомлення.

^ Етикет або анархія?

 

Правила поведінки у телеконференціях загалом збігаються з правилами хорошого тону, прийнятими у звичайному суспільстві. Вихована людина легко увійде в цю середу, тим більше, якщо він досить розумний, щоб розуміти специфіку мережевої спільноти.

Сподіваємося, ви уважно прочитали розділ 5.3, присвячений мережевий етики. Якщо не читали, то прочитайте уважно, вдумливо. Це слід зробити обов'язково, так як всі, що там було сказано, очевидно, залишається тут у силі: телеконференції - явище мережеве, і ніщо мережеве їм не чуже.

Крім того, телеконференції мають свою власну специфікою, яка тісно пов'язана з мережевої та визначається ефективністю Мережі як інформаційного інструменту (і як засобу масової інформації, і як засоби передачі інформації, в тому числі і для спілкування). Ця інформаційна ефективність призводить до створення єдиного інформаційного середовища, в якій мешкає величезна мережеве співтовариство, причому, кожен член цієї спільноти має більші можливості як отримати інформацію, так і представити до уваги всього мережевого співтовариства свою власну, будь то розроблені ним програми або його особисті думки про долю людства. Це означає кінець інформаційної монополії засобів масової інформації, якими досі володіли обрані. Звичайно, такі можливості накладають величезну відповідальність на кожного члена спільноти.

Посилаючи своє повідомлення в телеконференцію, пам'ятайте, що його прочитає величезна кількість людей. Будьте ввічливі! Будьте гранично коректні! Уявіть, що ви стоїте на сцені перед всією масою учасників телеконференції і читаєте своє повідомлення. Ви хочете осоромитися?

Пам'ятайте, що мережеве співтовариство складається з людей самих різних культур, національностей, ментальностей. Завжди думайте про те, як ваші слова можуть бути сприйняті людиною, що має менталітет абсолютно відмінний від вашого, вихованим в іншому товаристві з іншими правилами та засадами.

Саме тому, що ви можете легко послати своє повідомлення великим безлічі людей, слід ретельно зважувати кожне повідомлення, визначаючи його цінність.

Пам'ятайте, відправлення інформації в телеконференцію розглядається як публікація.

Пам'ятайте, що телеконференція - місце суспільне, як і в будь-якому громадському місці, тут необхідно дотримувати свій етикет і проявляти вихованість. Не шуміти, не виставлятися, не бешкетувати, не буянити, не лихословити, не смітити і т.д.

Почавши читати телеконференцію, вам насамперед потрібно самостійно відшукати її FAQ та уважно його прочитати. Усвідомити правила поведінки і обговорювані теми. Вам потрібно адаптуватися, ближче познайомитися з місцевими традиціями, придивитися до людей, зрозуміти хто є who. Краще всього перші три місяці читати всі мовчки.

Посилаючи повідомлення в телеконференцію, гарненько подумайте, а в тему чи буде ваше послання? Існує безліч груп, які обговорюють різні теми. Знайдіть ту, яка обговорює саме таку тему, яку ви торкаєтеся у своєму посланні світу, і посилайте своє повідомлення туди. Виступайте тільки по темі обговорення.

Перед тим як відправити повідомлення в телеконференцію, сім разів подумайте, чи буде воно цікаве публіці в даній телеконференції. Те, що цікаво народу в Росії, в США може зовсім нікого не турбувати. Яке діло техаському ковбою до ковбаси в наших магазинах? Якщо ви спробуєте пожартувати на цю тему, він навіть не зрозуміє, що це був жарт. Навіть якщо ця телеконференція має своєю темою м'ясне тваринництво.

Користуйтеся полем "Distribution'', що дозволяє обмежити розповсюдження вашого повідомлення зазначеним доменом. Навіщо американської домогосподарці розповідати про Штірліца? Вона ж усе одно нічого не зрозуміє.

Ніколи не обговорюйте самі обговорення. Зовсім поганим тоном вважається затівати обговорення, чи є запропонована тема обговорення відповідної теми даної телеконференції (це так звані `` метадіскуссіі'').

Користуйтеся полем "Subject'' гранично коректно. Намагайтеся дуже коротко і максимально точно вказати тему вашого повідомлення. Уникайте при цьому загальних тем, пишіть відмітні ознаки. Наприклад, не "Я вірус переміг'', але "Лікування OneHalf і TimeS''.

Якщо вам захочеться поставити запитання, перед тим, як його задати, уважно перегляньте відповіді на запитання у групах, що містять у своїх назвах слово answers - можливо вам не доведеться ставити це питання, тому що ви знайдете відповідь. Також пошукайте інформацію в різних `` announce''групах та їх архівах. Якщо все-таки вам необхідно поставити запитання, робіть це в спеціальних групах, що містять у своїх назвах questions, wanted і т.п. Якщо ви хочете задати питання в телеконференції, почитайте ще раз її FAQ, можливо задавати питання у ній взагалі суворо заборонено. Будьте чемні.

Дамо пару конкретних порад за стилем письма.

    - Пам'ятайте, що в цивілізованих країнах доступ до Internet мають люди різного освітнього та інтелектуального рівня. Це в нас у колишньому СРСР до Мережі мають доступ майже виключно люди з вищою технічною освітою, що призводить до фантастичного за американськими мірками показником інтелекту середнього користувача. Тому пишіть ясно і зрозуміло, без всяких тонких натяків і еківоків, так, щоб вас міг зрозуміти середній американець, тобто пишіть для рівня нашого п'ятикласника.
    - Пишіть правильно. Ретельно стежите за своєю лексикою і орфографією. Пам'ятайте, читати лист з помилками набагато важче, це забирає більше часу. В англійській ретельно стежите за артиклями. Людина, що пише неакуратно, поспіхом, економить свій час за рахунок часу тисяч читачів!
    - Пишіть коротко, але ясно.
    - Структуруйте текст за змістом, розбиваючи його на абзаци і роблячи відступи. Абзаци відокремлюйте один від одного символом нового рядка.
    - Цитуйте повідомлення, на яке ви пишете відгук, але тільки в межах, необхідних для зрозумілості.
    - Для порожнього простору використовуйте тільки пробіл. Табуляції і т.п. можуть працювати по різному на різних машинах.
    - Намагайтеся розшифровувати абревіатури, особливо якщо це не скорочення, навязший у всіх в зубах.
    - Обмежуйте текст праворуч приблизно 66-ю символами, в крайньому випадку, - 80-ю.
    - Не вирівнюйте текст праворуч. Вирівняний текст важче читати (важче орієнтуватися по рядках).

Невелика технічна тонкість. Повідомлення поширюються по мережах в різних напрямках і з різних місць (від різних авторів), тому порядок приходу повідомлень на різних машинах може бути різним. Висновок: не використовуйте для посилань прикметник "останній''.

Трафік телеконференцій має дуже низький пріоритет, тому повідомлення поширюються досить повільно. Використовувати їх для передачі останніх вістей нерозумно - телебачення і радіо працюють оперативніше. Для таких повідомлень більш підходить IRC (див. стор X).

І наостанок, скажемо вам прописну істину Usenet: Usenet - це анархія, і наведемо чудову фразу невідомого автора: Анархія означає необхідність миритися з речами, які насправді доводять вас до сказу.

Використані джерела

1. http://rsco.narod.ru/russian24.htm

2. http://icebergomsk.clan.su/publ/2-1-

3. http://uvsr.stu.ru/foto/Ucheba/InterTech2.htm

4. http://bolizm.ihep.su/Liber/Internet.Green/howto.netnews.html

Схожі:

Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconРеферат на тему: “ Особливості побудови місцевих геодезичних мереж в умовах великого міста”
Нові технічні засоби І технології, що використовуються при реконструкції міських геодезичних мереж
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconРеферат на тему: “Органогенні елементи”
Гетеротрофи засвоюють ці речовини безпосередньо споживаючи їх. У процесі аеробного обміну та дихання органічні речовини мінералізуються,...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconРеферат на тему:,,Роль змі у формуванні громадської думки під час виборчого процесу ”
Свідоме сприйняття, тлумачення та засвоєння інформації носить назву комунікації. У масових інформаційно-комунікативних процесах особливе...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconРеферат на тему: Основні засади зовнішньоекономічної політики України
Нині оволодівати найновішими досягненнями науки І техніки без інтенсивного обміну науковими дослідженнями, різноманітними товарами...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconКременчуцьке педагогічне училище ім. А. С. Макаренка Доповідь на тему
На сучасному етапі розвитку освіти І науки все більшої значущості набувають нові освітні технології, які виходять з особистісно-орієнтованого...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconРеферат На тему: Методи збирання соціологічної інформації
У соціології використовують різні джерела І методи збирання інформації (див табл.). А. Документальні джерела. Розпочинаючи дослідження,...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconРеферат на тему: Валютний курс
Таким інструментом виступають банківські операції по обміну іноземної валюти. Найважливішим елементом в системі банківських операцій...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconМедіаосвіта в Україні: сучасний стан І перспективи розвитку // Нові...
Нові технології навчання. №62. М-ли другого Міжнародного семінару „Навчально-виховне середовище та моральність у ХХІ столітті” /...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconІнтернет. Електронна пошта І пошук інформації
Мета: навчитися працювати з електронною поштою, отримувати доступ до документів, розміщених на веб-серверах, мати поняття про службу...
Реферат на тему \"Телеконференції. Нові технології обміну інформації.\" iconСпособи передачі даних в мережі Internet (на прикладі електронної пошти)
Комп’ютерні мережі відкрили зовсім нові І значно ширші можливості використання комп’ютерів. Тепер комп’ютери – це не тільки засоби...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка