Анотація
Скачати 298.72 Kb.
НазваАнотація
Сторінка1/3
Дата конвертації15.03.2013
Розмір298.72 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3Анотація


Темою даного курсового проекту являється: проектування простої та надійної комп‘ютерної мережі для передачі інформації між абонентами мережі використовуючи різні топології мережі та методи побудови мережі.

В даному курсовому проекті розглянуті різні методи побудови мережі, розглянуті різні топології побудови мережі. В результаті виконання даного курсового проекту була розроблена мережа маленького містечка.

Курсовий проект представлений на листах формата А4 и має 26 сторінок, 2 малюнки.

^

Лист завдання


Необхідно спроектувати мережу, що має три рівні організації: мережа відділу, мережа корпусу та мережа, що об'єднує корпуси між собою. Кожна будівля має три поверхи, на кожному поверсі розташовується кілька відділів, в кожному з яких є певна кількість комп'ютерів. Максимальний трафік установ складає 250 Мбіт / с. Всього серверів - 4. Телефонної каналізацією з'єднані 1-й корпус з 2-м і 3-й з 4-м, зв'язок між корпусами 1,2 і 3,4 забезпечується за допомогою з'єднання 1-ого та 3-го корпусу по бездротової лінії. Необхідно забезпечити підключення до Internet, зі швидкістю 48 Кбіт / с. на відстані 3 км. В умовах проектування не стоїть максимальна продуктивність, захист інформації, мінімальна вартість.

Введення|вступ|


Професійний програміст або системний оператор не може уявити собі повноцінну роботу без використання такого потужного, оперативного і зручного поєднання як звичайна телефонна лінія, модем і комп'ютерна мережа. Тоді як перші дві складові всього лише технічна сторона нової організації інформаційного обміну між користувачами, комп'ютерна мережа - це та глобальна ідея, об'єднуюча розрізнених володарів комп'ютерів і модемів, сістематізуюча і така, що управляє вимогами, що пред'являються хаотично, І запитами по швидкому інформаційному обслуговуванню, моментально обробкою комерційних пропозицій, послугами особистого конфіденційного листування і так далі і тому подібне

Зараз, в умовах багаторазово зростаючих щороку інформаційних потоків, Вже практично неможливо уявити чітку взаємодію банківських структур, торговельних і посередницьких фірм, державних установ та інших організацій без сучасної обчислювальної техніки та комп'ютерних мереж. В іншому разі довелося б утримувати величезний штат обробників паперових документів і кур'єрів, причому надійність і швидкість функціонування такої системи все одно була б значно нижче надається модемним зв'язком і комп'ютерними мережами. Адже кожна хвилина затримки у пересиланні важливих інформаційних повідомлень може вилитися в досить значні грошові втрати та іміджеві крахи.

Результатом еволюції комп'ютерних технологій з'явилися обчислювальні мережі. Обчислювальна мережа - це складний комплекс взаємозв'язаних і погоджено функціонуючих програмних і апаратних компонентів.

Комплекс апаратний - програмних засобів мережі може бути описаний багаторівневою моделлю.

У основі будь-якої мережі лежить апаратний шар, який включає комп'ютери різних класів. Набір комп'ютерів в мережі повинен відповідати набору всіляких завдань, що вирішуються мережею.

Другий шар складає всіляке мережеве устаткування, необхідне для створення локально-обчислювальних мереж, і комунікаційне устаткування для зв'язку з глобальними мережами. Комунікаційні пристрої грають не менш важливу роль, чим комп'ютери, які є основними елементами по обробці даних.

Третім шаром є операційні системи, які складають програмну основу мережі. При побудові мережевої структури поважно враховувати наскільки ефективно дана операційна система може взаємодіяти з іншими операційними системами мережі, наскільки вона здатна забезпечити безпеку і захист даних і так далі

Кулею самого верху мережевих засобів є різні мережеві застосування, такі як мережеві бази даних, Поштові системи, засоби архівації даних і ін. Поважно знати сумісність різних мережевих застосувань.

В даний час використання обчислювальних мереж дає підприємству багаточисельні можливості. Кінцевою метою використання обчислювальних мереж на підприємстві є підвищення ефективності його роботи, яке може виражатися, наприклад, в збільшенні прибутку підприємства. Якщо ж розглядати питання впровадження ЛОМ у роботу установ (з врахуванням появи нових можливостей у підприємства) більш глибоко, то з цього витікають ще декілька переваг.

Концептуально перевагою розподілених систем і, отже, мереж перед централізованими системами є їх здатність виконувати паралельні обчислення, що збільшує продуктивність. Такі системи мають краще співвідношення продуктивність - вартість, чим централізовані системи.

Наступна перевага - це спільне використання користувачами даних і пристроїв: кольорових принтерів, графічних пристроїв, модемів, оптичних дисків.

Останнім часом став переважати інший спонукальних мотив розгортання мереж, набагато важливіший, ніж економія засобів при розділенні дорогих ресурсів. Цим мотивом стало прагнення забезпечити користувачам мережі оперативний доступ до обширної корпоративної інформації.

Використання мережі наводити до вдосконалення комунікацій, тобто до поліпшення процесу обміну інформацією і взаємодії між співробітниками підприємства, а також його клієнтами і постачальниками. Мережі знижують потребу підприємств в інших формах передачі інформації, таких як телефон або звичайна пошта. Частенько обчислювальні мережі на підприємстві розгортаються із-за можливості організації електронної пошти.

Безумовно, обчислювальні мережі мають і свої проблеми (труднощі з сумісністю програмного забезпечення, проблеми з транспортуванням повідомлень по каналах зв'язку з урахуванням забезпечення надійності та продуктивності), але головним доказом ефективності є безперечний факт їх повсюдного розповсюдження. Все більше і більше з'являються великі мережі з сотнями робочих станцій і десятками серверів.

2.Аналіз

Необхідно спроектувати мережу, що має три рівні організації: мережа відділу, мережа корпусу та мережа, що об'єднує корпуси між собою. Кожна будівля має три поверхи, на кожному поверсі розташовується кілька відділів, в кожному з яких є певна кількість комп'ютерів. Максимальний трафік установ складає 250 Мбіт / с. Всього серверів - 4. Телефонної каналізацією з'єднані 1-й корпус з 2-м і 3-й з 4-м, зв'язок між корпусами 1,2 і 3,4 забезпечується за допомогою з'єднання 1-ого та 3-го корпусу по бездротової лінії. Необхідно забезпечити підключення до Internet, зі швидкістю 48 Кбіт / с. на відстані 3 км. В умовах проектування не стоїть максимальна продуктивність, захист інформації, мінімальна вартість.

Безпровідний зв'язок.

Серед відмітних властивостей безпровідних технологій найбільш очевидне - це можливість мобільності. Неможливість під'єднування рухливих (інакше, мобільних) абонентів є принципово непереборним обмеженням чисто кабельних мереж (тобто мереж, що використовують кабелі і на мережевих магістралях, і для під'єднування абонентів). Це обмеження відноситься до будь-якого вигляду комунікацій - як до звичайного телефонного і факсимільного зв'язку, так і до передач даних. Маючи технологічний, а не економічний характер, вказане обмеження відноситься до України в тій же мірі, як і до решти всіх країн. Використання радіо-технологій дало можливість зняти це обмеження, викликавши бурхливий розвиток мобільних стільникових і транкових мереж.

Мобільні мережі в основному використовуються для голосового телефонного зв'язку, а не для передачі даних, і ця тенденція доки зберігається. У деяких ситуаціях, проте, мобільність потрібна і при передачі даних; нижче ми розглянемо, як ця можливість реалізується спеціальними засобами усередині будівлі або на території однієї установи, тобто при повільних переміщеннях на обмеженій території. При швидких ж пересування (у автомобілі) або при переміщеннях на великі відстані доки освоєні лише радіозасобі передачі даних на низьких швидкостях. Зараз з таких нізькошвідкісніх радіозасобів вже використовується мобільний стільниковий телефон із спеціальним стільниковим модемом, а також радіомодемі різних видів.

Інша перевага безпровідних мереж має не технологічний, а суто економічний характер. Воно стосується під'єднування до мережі видалених абонентів, коли протягувати кабель виявляється економічно недоцільно. Це можуть бути або абоненти, розкидані по обшірній малонаселеній (і, як правило, важкодоступними) території, або абоненти, згруповані у видалення або важкодоступних пункті. У першому випадку економічно недоцільною виявляється прокладка або підвіска кабелів абонентського доступу, у другому - магістральних кабелів ( «опорній мережі»).

Оскільки телефонна каналізація зайнята і вільних кабельних трас немає, то необхідно використовувати радіоканали наземного або супутникового зв'язку, які утворюються за допомогою передавача і приймача радіохвиль. Існує велика кількість різних типів радіоканалів, що відрізняються як використовуваних частотним діапазоном, так і дальністю каналу. Діапазони коротких, середніх і довгих хвиль, звані також діапазонамі амплітудної модуляції за типом використовуваного в них методом модуляції сигналу, забезпечують телекомунікацію. Швідкіснішімі є канали, що працюють на діапазонах ультракоротких хвиль, для яких характерна частотна модуляція, а також діапазонах надвисоких частот.

Для здійснення безпровідного зв'язку між корпусами можливе використання радіомодемів

Схема розташування корпусів містечка представлена|уявляти| на малюнку 2.1
^ РОЗПОДІЛ СТАНЦІЙ ПО ВІДДІЛАХ

.Будівля


Поверхи


Відділів


Комп'ютерів у відділах


Трафік Мб/с


1

1

4

50

45

2

4

47

50

3

4

30

150

2

1

4

70

20

2

4

19

20

3

4

50

50

3

1

4

54

200

2

4

30

200

3

4

70

250

4

1

4

19

80

2

4

50

100

3

4

51

20

Для того, щоб забезпечити трафік між відділами 100 Мбіт/с, порівняємо протоколи Fast| Ethernet|, FDDI|, 100 VG| – ANYLAN|, і виберемо той, який найбільш би личив|пасував| до технічних вимог.

Малюнок 2.1. Схема розташування корпусів містечка

Fast Ethernet.

Ця технологія майже повністю|цілком| повторює технологію Ethernet|. Метод доступу залишився той же самий, а швидкість передачі даних збільшилася до 100 Мбіт/с. Відстань між станціями обмежена і не повинне перевищувати 100 м.

Достоїнства:

- дешевизна|дешевина| технології;

- швидкість передачі 100 Мбіт/с;

- простота;

- поширеність;

Недоліки|нестачі|: - мала відстань.

FDDI.

Технологія FDDI| – це перша технологія локальних мереж|сітей|, в яким середовищем|середою| передачі даних є волоконно-оптичний кабель. Мережа|сіть| FDDI| будується на основі двох волоконнооптичних кілець, які утворюють основну і резервну дороги|колії| передачі даних між вузлами мережі|сіті|. Наявність двох кілець – це основний спосіб підвищення відмовостійкої в мережі|сіті|. Як і в Token| Ring|, в FDDI| використовується маркерний метод доступу . відмінність|відзнака| лишь| в тому, що тут є|наявний| режим раннього звільнення|визволення| маркера, який передається після|потім| передачі пакету. У цій мережі|сіті| не використовуються пріоритети, але|та| визначено два вида| станцій для підключення:

- станції подвійного підключення (DAS|) мають швидкість передачі даних 200 Мбіт/с;

станції одиночного підключення (SAS|) – швидкість передачі 100 Мбіт/с.

Максимальна кількість станцій подвійного підключення в кільці 500, максимальний діаметр подвійного кільця 100 км., а між сусідніми вузлами для оптоволокна| рівний 2 км., для UTP| категорії 5 – 100 м.

Достоїнства:

- хороша|добра| продуктивність;

- велика відстань:

- висока відмовостійка;

- забезпечує відновлення логічної структури;

Недолік|нестача|: - дорога|люба| технологія.

100 VGANYLAN.

Эта технология отличается от Ethernet больше, чем от Fast Ethernet. А именно: здесь используется другой метод доступа – Demand Priority, который поддерживает приоритетный метод доступа. Сеть 100VG – AnyLAN состоит из центрального коммутатора (корневого), соединенных с ним конечных узлов и других концентраторов. Концентратор циклически выполняет опрос портов. Станция, желающая передать пакет, посылает сигнал концентратору, запрашивая передачу кадра и указывая его приоритет. Существует два уровня приоритетов – низкий (файловая служба) и высокий (данные, чувствительные к задержкам). Если сеть свободна, то концентратор разрешает передачу пакета и после анализа адреса получателя в пакете отправляет его станции назначения. Если сеть занята, то концентратор ставит полученный запрос в очередь, которая обрабатывается в порядке поступления запросов и с учетом приоритетов. Имеет физический стандарт для UTP категории 5, STP Type 1 и оптоволокна. Расстояние между концентратором и АС составляет 100 м.

Достоїнства:

- надійність передачі даних;

- швидкість передачі даних 100 Мбіт/с;

- виникнення колізій відсутнє;

- сумісність з|із| іншими мережевими|мережними| середовищами|середою|;

Недоліки|нестачі|:

- невеликі технічні можливості|спроможності|;

- дорожнеча.

Проаналізувавши мережеві|мережні| технології і враховуючи що мережа|сіть| повинна забезпечити надійність, простоту і распостраненность|. Явні переваги над всіма технологіями в|у| технології Fast| Ethernet| 100BaseТX|.

Для побудови|шикування| кабельної системи між корпусами використовуватимемо технологію GigabitEthernet| 1000BaseLX|.
  1   2   3

Схожі:

Анотація iconШляхи удосконалення професійної компетентності педагога – наставника обдарованої молоді Анотація
Анотація. У статті розглядаються питання, пов’язані з професійною підготовкою вчителів до роботи з обдарованими учнями в умовах сучасної...
Анотація iconАнотація на роботу Довгань Людмили Іванівни
Анотація на роботу Довгань Людмили Іванівни, учителя російської мови та світової літератури, спеціаліста вищої категорії, старшого...
Анотація icon5. Законодавче забезпечення прав дитини 6-9
Анотація 2
Анотація iconДипломна робота на тему: Дослідження та удосконалення процесу активізації експортної діяльності
Анотація
Анотація iconКоротка анотація на роботу
«Образ Івана Мазепи у світовій літературі (на матеріалі творів Дж. Байрона та О. С. Пушкіна)»
Анотація iconАнотація
...
Анотація iconРекомендації по підготовці анотації публікації
Анотація (реферат) у періодичному виданні є джерелом інформації про зміст статті І викладених у ній результатах досліджень
Анотація iconВимоги до статті для студентів національної академії управління
Коротка анотація (3–5 речень), ключові слова (5-6 позицій) українською, російською та англійською мовами
Анотація iconАнотація на періодичне видання (статтю)
«Сосна звичайна та вільха чорна – культури, що прискорюють відновлення родючості ґрунту в Поліссі, порушеного під впливом гірничовидобувної...
Анотація iconПсихолого-педагогічні аспекти ознайомлення обдарованих дошкільників...
Яценко Тетяна Володимирівна – аспірантка Інституту психології ім. Г. С. Костюка напн україни
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка