Тема уроку
НазваТема уроку
Дата конвертації04.03.2013
Розмір91.8 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Інформатика > Урок

ПЛАН-КОНСПЕКТ № ____


Тема уроку: Структура ПК.

План:

1 Розподіл ПК.

2 Зовнішня будова ПК

3.Системний блок.

4. Запис конфігурації ПК.

5. Периферійні пристрої.

1 Слово “комп‘ютер” означає “обраховувач”, тобто пристрій для рахування. Це пов‘язано з тим, що перші комп‘ютери створювалися як пристрої для розрахунків, грубо говорячи, яу удосконалені, автоматичні арифмометри. Принципова різниця була в тому, що арифмометри могли виконувати лише окремі операції (додавання, віднімання, множення, ділення), а комп‘ютери дозволяють проводити без участі людини складні послідовності операцій по раніше заданій інструкції – програмі. Крім того, для зберігання даних, проміжних результатів комп‘ютери мають пам‘ять.

^ Тепер за допомогою ПК проводяться не тільки числові підрахунки, а й готуються до друку книжки, створюються малюнки, кінофільми, музика, здійснюється керування заводами і космічними кораблями і т.д. Комп‘ютери перетворилися в універсальні засоби для обробки всіх видів інформації, яка використовується людиною

^ Чи можна якось класифікувати ПК? Звичайно, визначена класифікація існує.

ПК за призначенням поділяються на:

 1. Ігрові – комп‘ютери, які можуть всього потроху. Для цих ПК і створені різні ігрові пристрої.

 2. Універсальні - "комп”ютер для інтернета" или комп”ютер для набору текстів економ класу, на якому можна грати в різні міні-ігри, слухати музику, дивитися фільми і зберігати фотокартки,

 3. ^ Робочі станції – призначені для підприємств, фірм і інших організацій. Вони потужні. Виконують достатньо вузький круг задач. Таких, наприклад, як робота із текстом і електронними таблицями. Хороша робоча станція початкового рівня с 4-ядерним процесором і 4-ма ГБ оперативної пам’яті. Також в цій конфігурації встановлена відеокарта з великим об’ємом відеопам”яти для підтримки високоякісного зображення.

 4. ^ Офісні - для роботи на комп’ютері в офісі (набір текста, робота с таблицями), роботи в інтернеті, ведення бухгалтерії.

 5. Настільне видавництво – дуже потужна і дорога система, яка включає великий монітор, професійну відеокарту, потужні сканер, принтер. Призначена для підготовки паперових видань до друку, для створення сторінок Internet, електронних енциклопедій.

 6. Сервери – комп‘ютери-розпорядники. Їх робота – контролювати локальну мережу підприємства або вузол Internet. Через сервери проходить великий об‘єм інформації, тому їм потрібні: велика потужність, велика пам‘ять.

^ По розмірам ПК розділяють на:

 1. Настільний ПК – розповсюджений тип. Недорогий й легко модернізується – при необхідності любий пристрій замінюється на інший.

 2. Портативний ПК (notebook) - мініатюрний, має вигляд “дипломата”. Має необхідний мінімум пристроїв. Дуже дорогі (в 3-4 рази дорожчі за настільні. Модернізація його завдає багато проблем.

 3. ^ Електронні секретарі - пік мініатюрності. Вони спокійно розміщуються в долоні, виконують обмежене коло задач. Модернізація їм не потрібна.

Далі в нас мова піде про настільний IBM –сумісний ПК.

IBM-сумісний ПК так названий тому, що кожний його пристрій можна замінити на інший того ж типу, але більш досконалий, від інших фірм-виробників. Завдяки цьому стає простішою зборка ПК в будь-якій маленькій фірмі, а також модернізація ПК. Сьогодні вже нема ні одної деталі, яка б не була представлена 4-5 фірмами одночасно.

^ Раніше ж кожна фірма створювала свої унікальні комплектуючі і ставала монополістом в зборці і обслуговуванні власних пристроїв.

2 Зовнішня будова ПК

ПК являє собою систему, в якій вживаються і “тіло” і “душа”.

“Тіло” ПК - це його “залізна” апаратна частина. Виконуючий компонент, який виконує всю задану роботу (“hardware”).

“Душа” – це прикладні і системні програми (“software”), які оживляють цю “груду заліза”.

Давайте розберемося з апаратною частиною ПК.

ПК складається з 3 частин:

  • Системний блок (СБ)

  • Пристрої введення-виведення

  • Пристрої керування

Системний блок – головний виконуючий пристрій, який відповідає за операції які виконуються в ПК. Самих різних корпусів для системних блоків зараз в продажу - не злічити. Може бути горизонтальної форми (“Tower”) і вертикальної форми (“Десктоп”).

Перший критерій вибору - це потужність блоку живлення. Недостатня потужність блоку може призвести до зниження робочої напруги на внутрішніх пристроях. А в результаті нестабільність роботи системи в цілому. Потужність блоку повинна бути не менше 300 W, а краще 350 W.

Потрібна вентиляція корпуса ПК. В системному блоці повинен бути встановлений витяжний вентилятор корпуса. Отож, в корпусі повинно бути одне або два посадочних місця під вентилятори.

^ На передньому боці СБ є 2 головні кнопки:

POWER – нею включають і виключають ПК;

RESET – для перезапуску ПК. Вона знадобиться тоді, коли ПК в результаті якоїсь помилки в роботі відмовляється виконувати ваші команди.

Індикатори – це 2 лампочки які відображають визначені параметри в роботі ПК.

   • символ лампочки – індикатор живлення, який показує стан ПК, він горить на протязі всієї роботи ПК. (зелений)

   • символ стопки диску – індикатор роботи жорсткого диску – вінчестера, він загорається тоді, коли ПК виконує запис, або читання даних з вінчестера(червоний)

Дисководи – приймаючі пристрої які працюють зі змінними носіями інформації.

Малий дисковод – для роботи з дискетами. Дисковод з висувним лотком – для роботи з компакт-дисками.

Також не лишнім було би наявність: USB , вихід звука , вхід мікрофона.

На задньому боці СБ дуже легко заплутатися в багаточисельних гніздах і роз’ємах, призначених для підключення зовнішніх пристроїв. Однак підключити який-небудь пристрій “не туди” практично неможливо: кожний роз’єм особливий і має своє визначене місце.

3. Системний блок складається з:

1 Центральний мікропроцесор

2 Внутрішня пам’ять

3 Зовнішня пам’ять

4. Шина.

5. Материнська плата.

Центральний мікропроцесор

це основний пристрій ПК який виконує програму що зберігається у внутрішній пам’яті, керує спільною роботою всіх інших пристроїв і виконує різноманітні арифметичні і логічні операції над даними.

Внутрішня пам’ять – складається з:

 • оперативної пам’яті (Оперативний запам’ятовуючий пристрій ОЗП).

 • постійної пам’яті (ПЗП).

 • Кеш-пам’яті.

 • Напівпостійної пам’яті (SMOS RAM).

ОЗП (пам’ять з довільним доступом) – це швидкий запам’ятовуючий пристрій не дуже великого обсягу, безпосередньо зв’язаний з процесором і призначений для запису, зчитування і збереження програм, що виконуються, і даних, які обробляються цими програмами.

ПЗП – область пам’яті для спеціальних команд, які використовує ПК. Містить програми, які починають працювати після включення ПК і приводять його в робочий стан. (програма керування монітором, клавіатурою, процесора).

Кеш-пам’ять – дуже швидкий запам’ятовуючий пристрій невеликого об’єму, що використовується при обміні даними між мікропроцесором і оперативною пам”яттю для компенсації різниці у швидкості обробки інформації процесором і трохи менше швидкодіючою оперативною пам’яттю.

^ Напівпостійна пам’ять (SMOS RAM) – пам’ять з невисокою швидкістю і енергоспоживанням від батарейки. Використовується для збереження інформації про конфігурацію і склад устаткування ПК, а також про режими його роботи.

^ Зовнішня пам’ять призначена для тривалого зберігання програм і даних.

Така інформація зберігається при виключенні ПК.

ЗП – це гнучкі магнітні диски (дискети), лазерні диски і жорсткий магнітний диск (вінчестер).

Для роботи з дисками служать відповідні дисководи.

Вінчестер призначений для постійного зберігання всієї інформації, яка є в ПК.

Шина

Шина - це канал передачі команд і даних між всіма складовими частинами ПК. В ПК може бути одна або декілька шин. Всі пристрої підключаються до шини паралельно, тобто порядок підключення не важливий, а кількість проводів не залежить від кількості підключених пристроїв. Кожний пристрій підключається до шини за допомогою адаптера або контролера, який здійснює переклад з мови сигналів, передаваємих по шині, на мову команд конкретного пристрою.

^ Материнська плата

Мікропроцесор, внутрішню пам‘ять, системну шину, адаптери та контролери розміщують на одній головній платі, яку називають материнською.

^ Функції материнської плати – зв‘язок і координація дій всіх пристроїв ПК, передача сигналу від одного пристрою до другого за допомогою системної шини.

Мультимедіа

Сучасні ПК для високоякісного відтворення графіки, музики, рухомих зображень мають пристрої мультимедіа у складі яких: дисковод для CD-ROM-дисків, звукова карта (в СБ), звукові колонки, відеокарта. „Мульти” – багато, „медіа” – середовищ. Області застосування – навчання з використанням комп”ютерної техніки, інформаційна і рекламна служба, розваги, ігри.

^ 4. Запис конфігурації комп’ютера

Внутрішню будову системного боку можна розглянути на основі певного запису.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 2,11 /2048Мb DDR / 200 Gb НDD /128Mb GeForce FX5900 / LG 52x48 DVD RW / 3,5" 1,44 Мb FDD/Sound /ATX Mini Tower 300W

^ AMD Athlon 64 X2 Dual Core 2,11 - процесор AMD Athlon 64 з тактовою частотою 2,11 Гігагерц.

2048 Мb DDR - оперативна пам’ять об’ємом 2048 мегабайт.

200 Gb НDD - жорсткий диск об’ємом 160 гігабайт.

^ 128 Mb GeForce FX5900 - відеокарта GeForce FX5900 с об’ємом відеопам”яті 128 мегабайт.

52x48 DVD RW - дисковод для лазерних дисків (DVD) з максимальною швидкістю читання 52 і запису 48.

3,5" 1,44 Мb FDD - дисковод для читання гнучких дисків 3,5" об’ємом 1,44 Мб.

^ Sound - звукова карта (як правило, у всіх сучасних ПК вона інтегрована в материнську плату).

ATX Mini Tower300W – комп’ютерний корпус форм-фактура ATX.Потужність блоку живлення 300W.

5. Периферійні пристрої

Пристрої введення:

 • клавіатура (ручний ввід інформації);

 • сканер (введення графічних об’єктів, малюнків, фотографій). Переводить зображення в цифровий комп‘ютерний вигляд. Вони бувають ручні, планшетні.

 • Цифрові фотоапарати – знімають не на плівку, а одразу в готовий для введення в ПК графічний файл, який зберігається в спеціальний елемент пам‘яті. Файл передається на ПК і обробляється там.

 • Дігітайзер – пристрій для перетворення готових зображень у цифрову форму. Являє собою плоску панель – планшет, розташовану на столі, і спец. інструмент – перо, за допомогою якого вказується позиція на планшеті.

 • Мікрофон – для звукового вводу інформації.

 • Диктофон – для звукового запису інформації.

 • Веб-камера – дозволяють записувати інформацію як на звичайну камеру.

Пристрої виводу:

   • монітор (візуальний вивід інформації) –діагональ екрана (15", 17", 19" и більше), за технологією, по якій вони виробляються: електронно-променеві (майже як звичайний телевізор; CRT) і рідиннокристалічні (TFT).

   • принтер (вивід інформації на папір) бувають матричні, струминні, лазерні.

 • плотер (графопобудовувач) – використовуються в інженерній практиці.

 • колонки – звуковий вивід інформації.

 • модем – передача-прийом електронної пошти, факсових документів, під’єднує ПК до телефонної мережі.

 • Тв-тюнер – за їх допомогою можна переглядати інформацію як на звичайному телевізорі.

 • Навушники – дозволяють інформацію почути.

Пристрої керування:

 • мишка – це пристрій з 2, 3, 5, 8 кнопками. Мишу пересувають по килимку на столі, її переміщення відображає стрілочка на екрані.

 • кульковий маніпулятор (трекбол) – в ньому кулька розміщена зверху. Цей маніпулятор не потрібно переміщати по столу, переміщення курсора відбувається при обертанні кульки.

 • джойстик - для комп’ютерних ігор. Складається з ручки (руля), 3-6 кнопок.

 • клавіатура – для введення інформації в ПК. Можна подавати команди ПК через певні клавіші, комбінації клавіш.

Схожі:

Тема уроку iconТема уроку
Тема уроку: “Колiр засіб виразності живопису. Головні кольори. Тепла кольорова гама ”
Тема уроку iconУрок №1-2 Тема уроку
Тема уроку: Узагальнююче повторення навчального матеріалу за 10клас. Підготовка до діагностичної контрольної роботи
Тема уроку iconТема уроку 24
Тема уроку 24: Правила поводження у громадському транспорті, на зупинках. Поведінка при дтп
Тема уроку iconУроку виробничого навчання Тема програми
«Приготування розчинів» бгодин. Тема уроку: Приготування розчинів Методична мета уроку
Тема уроку iconТема уроку 32
Тема уроку 32: Спілкування з дорослими. Повага до старших І молодших, слабших І немічних, членів сім’ї. Практична робота: "Моделювання...
Тема уроку iconУроку з математики у 5 класі. Тема уроку
Мета уроку: закріпити вміння І навички виконувати дії з десятковими дробами при розв’язуванні задач. Показати учням, де в практичному...
Тема уроку iconТема уроку 31
Тема уроку 31: Спілкування хлопчиків І дівчаток, в школі з однолітками. Правила взаємовідносин. Практична робота “Моделювання ситуації...
Тема уроку iconТема уроку: трансформатор (11 клас) Мета уроку
Обладнання уроку: трансформатор лабораторний (36/42В), джерело змінної напруги вс-24, мультиметр dt-830B (або інший), з’єднувальні...
Тема уроку iconУрок географії у 7 класі. Тема уроку
Тема уроку: Антарктида й Антарктика. Своєрідність географічного положення материка, його розміри. Відкриття Антарктиди та сучасні...
Тема уроку iconТема уроку: Теорема про при перпендикуляри. Мета уроку
Мета уроку: Навчати через моделювання висувати гіпотези І доводити їх, знаходити способи розв’язку задачі, розвивати логічне мислення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка