Новогригорівська сільська бібліотека
Скачати 69.04 Kb.
НазваНовогригорівська сільська бібліотека
Дата конвертації25.03.2013
Розмір69.04 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Новогригорівська сільська бібліотека Історія
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, - бути дзеркалом і пам’яттю народу, держави, центрами їх духовності. І в наш час саме бібліотека є тією підвалиною, на якій зводиться простір культурного та інформаційного суспільства.

А сільські бібліотеки за час свого існування стали найважливішими елементами соціокультурної сфери села, центрами культури, освіти, дозвілля, єдиними закладами, що забезпечують конституційне право мешканців села на вільний доступ до інформації через надання у безкоштовне користування книг і газет.

Н
Інформаційний куточок. 1986 р.
овогригорівська сільська бібліотека розпочала свою історію з 1948 року. З цього ж року і по 1964 рік завідуючою бібліотеки працювала М.А.Домущей, яка обслуговувала читачів в селі Новогригорівка. На той час бібліотека знаходилася в центрі села у маленькому будиночку. Високі вимоги ставились тоді перед бібліотекою, пропаганда книг велася в усіх напрямках виховання: ідейно-політичному, моральному, правовому, трудовому. Необхідно було охопити читанням все „читаюче” населення села. Тож, підібравши відповідну літературу, йшла бібліотекар на молочно-товарну ферма №2, на тік колгоспу ім.. К. Маркса, тракторні бригади. Проводила там бесіди, голосні читання.

З 1964 року по1981 рік завідуючою сільської бібліотеки була Колношенко Надія Никифорівна. За архівними даними фонд бібліотеки складав на той час 5 тис. прим. Обслуговувалося 450 читачів як дорослих так і дітей. Читачі обслуговувалися на виробничих ділянках, проводилися різні масові заходи: вечори відпочинку для тваринників, механізаторів, проводилися свята «Першого снопа», «Обжинки», «Оформлювалися книжкові виставки, перегляди. Для вчителів школи проводилися огляди літератури «В допомогу вчителю предметнику», для учнів школи - бібліотечні уроки, вікторини, та інші масові заходи. Завдяки активній підтримці сільської ради та громади села книжковий фонд постійно поповнювався новою літературою та збільшувався. В 1970 – 1980 роках Новогригорівській с/б було читачів в середньому 830 чол., книжковий фонд складав – 7500 прим., книжкова видача – 18000 примірників. (1)

В 1981 – 1990-х читачів в середньому налічувалось 860 чол., книжковий фонд складав – 9700 прим., книжкова видача – 18300 прим.(2)

З часу відкриття в селі Новогригорівка двоповерхового сільського будинку культури (1971 р.) бібліотека була розміщена на другому поверсі, загальною площею 90 м2., має автономний вхід\вихід для вільного доступу користувачів

З 1981 року і до цього часу бібліотеку очолює Дар’єва Світлана Миколаївна.

Протягом свого існування бібліотека приймала активну участь в житті села. Разом з сільським будинком культури. готувала концерти, зустрічі, свята, надавала інформаційні послуги жителям села з широкого спектру питань. Бібліотека обслуговує різні категорії користувачів: дітей, юнацтво, дорослих.

В
.Дар’єва Світлана Миколаївна.

1981 р.
90-х роках соціальні зміни спричинили зміни в організації роботи бібліотеки. Стан фінансування погіршився, стало актуальним питання утримання приміщення, оплати комунальних послуг. Ситуація загострилася ще й у зв’язку з інформаційним вибухом, змінами у книговидавничій справі. Кількість документів зростає у геометричній прогресії, з’являються нові носії інформації, але придбати їх все більш нереально. Бібліотеці потрібно доводити свою необхідність, заручатися підтримкою владних структур, населення, більш активно шукати партнерів, спонсорів для додаткового фінансування. Скрутна ситуація з фінансуванням примушує активно займатися фандрейзинговою діяльністю, співпрацювати з організаціями та установами що знаходяться на території с. Новогригорівка. Партнерами бібліотеки стають: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Раківська сільська бібліотека, Центр праці та соціального захисту населення, сільський будинок культури, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, сільська рада, підприємці села (Молдованов Ю.В. – кафе «Астра», Жосан С.С. – кафе «Ладіс», Кравченко Т.В. – кафе «Макс»), ПСП «Новогригорівське». Разом з Новогригорівським СБК бібліотека організувала клуб молодої сім’ї «Гармонія». Мета клубу: інформаційна підтримка сім’ї, виховання культури читання, популяризація літератури з питань сімейного виховання та проведення цікавого і змістовного дозвілля. Засідання проходять 4 рази на рік. На засіданнях клубу присутні приймають участь у різних масових заходах, як літературного, так і ігрового плану.

Бібліотека здійснює обслуговування з урахуванням інтересів, потреб громадян, місцевих традицій. Бібліотечні послуги надаються як індивідуально, так і колективам, організаціям. В 2000-х роках бібліотека обслуговує різні категорії користувачів. Це і студенти, вчителі, школярі, спеціалісти сільського господарства, представники владних структур та підприємств. Дорослі користувачі складають – 75,9%, діти – 23,5%, юнацтво – 10,8% від загальної кількості користувачів.(3) Послуги та матеріали в будь-якій доступній формі надаються тим, хто з певних причин не може відвідувати її в звичайному режимі: інвалідам, учасникам війни, людям похилого віку, дітям-сиротам, багатодітним сім’ям.

Завідуюча бібліотеки систематично здійснює аналіз своєї діяльності та послуг, звітує про свою роботу перед громадою. Створено актив бібліотеки. До активу бібліотеки входять 5 чоловік: педагог Меріца О.П., педагог Міщенко О.О., директор БК Тандура Л.Є., депутат сільської ради Дар’єва С.М., секретар сільської ради Цоня Л.С. Один раз в квартал проводиться засідання активу, на яких вирішуються актуальні питання діяльності бібліотеки, проведення і підготовка до масових заходів, робота з книжковим фондом та інші актуальні питання. В 2000 році зав. філіалом, як учасник вокальної групи «Водограй» при сільському будинку культури, прийняла участь в обласному конкурсі фольклорної пісні «Народні музики», де отримала перемогу та нагороджена дипломом і цінним подарунком – DVD. В 2004р. випробувала себе в конкурсі «Проба бібліотечного пера», описавши роботу клубу молодої сім’ї «Гармонія», який діє при бібліотеці та будинку культури протягом 15-ти років. Це любительське об’єднання неодноразово відзначалося грамотами та нагородами. Кожне засідання клубу- це ігри,, конкурси, вікторини, бесіди за чашечкою чаю, розкриття талантів в художніх номерах. (4)

Тема сім’ї та сімейного виховання є актуальною для села Новогригорівка, в якому налічується більше 30 пар молодих сімей. Саме тому в 2008р. бібліотеку було визначено модельною з питань підтримки сім’ї. Завдяки фінансовій підтримці сільської ради та спонсорської допомоги в бібліотеці проведено поточний ремонт на суму 300 грн. Збільшилася кількість користувачів бібліотеки, покращилася співпраця з партнерами.


Користувачі бібліотеки біля виставок. 2009 р.
В 2009 році для користувачів в бібліотеці оформлено інформаційну зону: «Духовний храм людини: сім’я, родина, рід», в якій розміщено експозицію з питань сім’ї та сімейного виховання, дозвілєву зону, де представлені поробки майстринь села, іграшки для дітей, література на теми: «Азбука сімейних відносин», «Майстру на всі руки» та періодичні видання. За спонсорські кошти оформлено передплату періодичних видань на теми сім’ї та сімейного виховання: «Дім і сім’я», «Домашній доктор», «Домашня смакота», «Домашній адвокат», «Малятко» (на суму 250 грн).(5)

В грудні 2011 року бібліотека прийняла участь в конкурсі проектів Міжнародного фонду «Відродження» «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю» та отримала перемогу. В 2012 році фонд бібліотеки поповниться новою сучасною літературою та періодичними виданнями на суму 5 тис. грн. На 01.01.2012 книжковий фонд бібліотеки складає 10400 екземплярів, читачів 550, в т.ч. дітей -130, юнацтва – 60 чол.(6) На даний час місією бібліотеки є популяризація літератури на тему сім’ї та сімейного виховання; задоволення інформаційних потреб усіх категорій користувачів. Усіма засобами бібліотечного обслуговування бібліотека підсилює свою роль у соціальній інфраструктурі села, що дозволяє їй стати інформаційним, освітнім, дозвіллєвим центром, активно співпрацює з організаціями та установами, що знаходяться на території с. Новогригорівка.

Бібліотека спрямовує свою діяльність на виконання державних і місцевих цільових програм: «Здоров'я нації», «Питна вода України», «Діти України», «Розвиток та функціонування української мови», «Молодь України», «Підтримка та розвиток читання на період до 2015р.». «Вознесенська родина», «Турбота», «Програма профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу», «Місцева програма розвитку краєзнавства».
В майбутньому хочеться бачити сільську бібліотеку укомплектованою новими виданнями не тільки художньої літератури, а й літературою з усіх галузей знань; щоб в бібліотеці було тепло і світло. Адже не легко зараз працювати бібліотекарем на селі, але справжні бібліотекарі люблять свою професію і утверджують своєю працею, вмінням долати професійні труднощі, що ми дійсно потрібні нашим користувачам: молодим і дорослим, дошкільнятам та юнакам. Бо Книга – вікно в світ, а уміння вдумливо читати кожну книгу збагачує життя. У цьому нас навчить бібліотека.

Упорядники: С.М. Дар’єва - зав. Новогригорівською с/б,

Н.І. Мазур - зав. відділом організаційно -

методичної та інформаційної роботи ЦБ


Нагороди та відзнаки Новогригорівської сільської бібліотеки
^ Грамота Вознесенської райдержадміністрації (2008 р.),(2009), (2012р.),

Грамота Вознесенської райдержадміністрації (2006,2010 р.)

Грамота від Новогригорівської сільської ради( 2011 р.)


Використані джерела:

1. Вознесенщина моя зоряна. – Вознесенськ, 2003 р.

2. Дар’єва С. «Гармонія» єднає серця.-Вісті вознесенщини.-2004.-№40.-с.3 (4)

3. История городов и сел УССР. – К: 1981 г.

4. Люди твої, Вознесенщина. – Вознесенськ, 2006 р.

5. Звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки за 2011 р.(6)

6. Пам’ятка «Моє рідне село». – с. Новогригорівка, 2007 р.

7. План-звіт Новргригорівської бібліотеки - філіїї бібліотеки на 2000 р.(3)

8. План-звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки на 2009 р.(5)

9. Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1970 - 1980 роки(1)

10. Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1981 -1990 роки(2)

11. Свідчення очевидців: Ф.М. Малюти, Р.А.. Беззубенко, Е.В. Прутян, Е.А. Тернавської.
Схожі:

Новогригорівська сільська бібліотека iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Новогригорівська сільська бібліотека iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Новогригорівська сільська бібліотека iconТрикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...
Новогригорівська сільська бібліотека iconМартинівська сільська бібліотека
Бібліотека  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...
Новогригорівська сільська бібліотека iconБілоусівська сільська бібліотека
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від...
Новогригорівська сільська бібліотека iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Новогригорівська сільська бібліотека iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Новогригорівська сільська бібліотека iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Новогригорівська сільська бібліотека iconЯструбинівська сільська бібліотека
Це поселення зростало, а після смерті генерала перейшло поміщику Яструбу, звідки й пішла назва села. За переказами генерал Дерфіндорф...
Новогригорівська сільська бібліотека iconЩербанівська сільська бібліотека №2
У давнину, на південних землях у степу колихався високий ковил. Першими поселенцями були шість сімей з Ямпільського уїзду Подольської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка