Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації
Скачати 149.77 Kb.
НазваТема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації
Дата конвертації26.03.2013
Розмір149.77 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Інструкційна карта №15
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації
Тема уроку: Робота з електронними таблицями. введення даних за типами. форматування комірок та діапазонів комірок. робота зі списками.
Мета уроку: Набути практичні навички при роботі з електронними таблицями, введенні даних за типами, форматуванні комірок та діапазонів комірок, роботі зі списками.
Обладнання, програмне забезпечення та інші матеріали: Комп’ютер, інструкції з ТБ в комп’ютерній лабораторії, Windows XP, Microsoft Excel 2003.
Завдання:


 1. Запустити табличний процесор Microsoft Excel.

 2. Зберегти Книгу на диск D: у папку «Група №___», надати ім’я «Своє прізвище, ім’я».

 3. Закрити табличний процесор Microsoft Excel.

 4. Відкрити файл «Своє прізвище, ім’я» через програму Мій комп’ютер.

 5. Змінити назви аркушів: Аркуш 1 на Завдання 1, Аркуш 2 на Завдання 2.

 6. Додати ще п’ять аркушів, задавши їм назви відповідно Завдання 3, Завдання 4 і т.д.

 7. На аркуші Завдання 8 виконати наступні операції:

 8. У комірку А2 ввести число 100.

 9. Скопіювати вміст комірки А2 у комірки: А10 ПКМ, С20 за допомогою команди, В7 використовуючи комбінацію клавіш, С5 за допомогою кнопок на панелі інструментів, E25 за допомогою клавіші Ctrl.

 10. У комірку D2 ввести слово «Група».

 11. Перемістити вміст комірки D2 до комірки Н2.

 12. На аркуші Завдання 5 виконати наступні операції:

 13. Заповнити діапазон В6:B18 такими даними: Січень, Лютий, Березень, Квітень, Травень, Червень, Липень, Серпень, Вересень, Жовтень, Листопад, Грудень.

 14. Заповнити діапазон М1:М12 місяцями року за допомогою списку.

 15. Створити список учнів своєї групи і вставити його на аркуш Завдання 3.
 1. На аркуші Завдання 6 ввести дані за зразком змінивши загальний формат на числовий (використовуючи кнопки на панелі інструментів та діалогове вікно Формат комірок):

 1. На аркуші Завдання 6 змінити дані діапазону А1:А10 за зразком: 1. На аркуші Завдання 7 змінити дані діапазону А1:А15 за зразком:

 1. На аркуші Завдання 2 надати таблиці такого вигляду:

 1. У комірку А1 ввести текст «Список працівників фірми "АРЕКС"», виконати об’єднання діапазону А1:F1, установити вирівнювання за центром по горизонталі та по вертикалі, шрифт – Times New Roman, жирний, розмір шрифту – 22 пт, колір шрифту – білий, заливку комірок – фіолетового кольору, висоту рядку 45 піксел.

 2. Для даних стовпця А установити вирівнювання за центром по горизонталі та по вертикалі, шрифт – Times New Roman, напівжирний, розмір шрифту – 12 пт, заповнення виконати використовуючи Список, колір шрифту – синій, заливку комірок – жовтого кольору, висоту рядків 30 піксел, ширину стовпця А 65 піксел.

 3. Для даних стовпця В установити вирівнювання за верхнім краєм по вертикалі та за лівим краєм по горизонталі, шрифт – Tahoma, напівжирний, курсив, розмір шрифту – 14 пт, колір шрифту – білий, заливку комірок – червоного кольору, висоту рядків 30 піксел, ширину стовпця В 135 піксел.

 4. Для даних стовпця С установити вирівнювання за центром по вертикалі та за правим краєм по горизонталі, шрифт – Times New Roman, напівжирний, розмір шрифту – 13 пт, призначити формат клітинок крім заголовку таблиці число, місяць прописом, рік, колір шрифту – вишневий, заливку комірок – авто, висоту рядків 30 піксел, ширину стовпця С 140 піксел.

 5. Для даних стовпця D установити вирівнювання за центром по вертикалі та по горизонталі, шрифт – Times New Roman, жирний, курсив, розмір шрифту – 15 пт, колір шрифту – авто, заливку комірок – червоного кольору, висоту рядків 30 піксел, ширину стовпця D 119 піксел, виконати копіювання рядка 4 у рядок 8, та рядка 5 у рядок 7.

 6. Для даних стовпця Е установити вирівнювання за нижнім краєм по вертикалі та по центру по горизонталі, шрифт – Georgia, жирний, курсив, розмір шрифту – 20 пт, колір шрифту – авто, заливку комірок – червоного кольору, висоту рядків 30 піксел, ширину стовпця E 120 піксел, виконати копіювання рядка 3 у рядки 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, змінити вміст комірок рядків 6, 8, 9, 10 різними способами.

 7. Для даних стовпця F установити вирівнювання за центром по вертикалі та по горизонталі, шрифт – Georgia, жирний, розмір шрифту – 10 пт, колір шрифту – авто, заливку комірок – авто, висоту рядків 30 піксел, ширину стовпця F 69 піксел, виконати копіювання рядка 3 у рядки 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, видалити вміст комірок рядків 4 і 9 різними способами.

 8. Межі таблиці задати червоним кольором, тип лінії за зразком.

 9. Змінити таблицю за зразком: додати 1 стовпець і 2 рядки (ПКМ, за допомогою команди за допомогою кнопок на панелі інструментів). 1. Видалити доданий стовпець та рядки (ПКМ, за допомогою команди, за допомогою кнопок на панелі інструментів).

 2. Змінити колір ярличка аркуша за зразком:

Інструкції до завдання:
1.Запускаємо табличний процесор одним із способів: - Пуск → Всі програми → Microsoft Office → Microsoft Office Excel 2003; - за допомогою ярлика на Робочому столі.

2.Зберігаємо книгу виконуючи наступні дії: Файл → Зберегти як → у діалоговому вікні у полі Папка вибрати диск D → створити папку Група №____ → у полі ім’я файлу ввести Своє прізвище, ім’я Зберегти.

3.Закриваємо табличний процесор одним із способів: - Файл → Вихід; - на кнопку Закрити у Рядку заголовку.

4. Відкриваємо збережений файл через Мій комп’ютер виконуючи наступні дії: Пуск → Мій комп’ютер → у діалоговому вікні вибираємо диск D → вибираємо папку Група №____ → вибираємо файл Своє прізвище, ім’я.

5.Змінюємо назву аркушів такими способами: - ПКМ → Перейменувати → вводимо назву Завдання 1; - двічі клацаємо ЛКМ на потрібному аркуші → вводимо назву Завдання 2.

6.Додаємо п’ять аркуші одним із способів і задаємо їм назви відповідно Завдання 3, Завдання 4 і т.д. одним із способів використовуючи п.5: - ПКМ → Додати → Аркуш → ОК;

- Вставка → Аркуш;

7.Для переходу на аркуш Завдання 8: наводимо покажчик мишки на потрібний аркуш → натискаємо ЛКМ.

8.Водимо число 100 у комірку А2 одним із способів: - наводимо мишку на комірку А2 → натискаємо ЛКМ → з’явиться маркер заповнення → з клавіатури вводимо число ^ 100; - переходимо до комірки А2 стрілками переміщення на клавіатурі ←,↑,→,↓, при цьому маркер заповнення буде переміщуватися, коли він буде у потрібному місці вводимо число 100 з клавіатури.

9.Копіюємо число 100 з комірки А2 у комірку А10 ПКМ таким чином: наводимо мишку на комірку А2 → натискаємо ПКМ → у контекстному меню вибираємо команду Копіювати → переходимо до комірки А10 навівши на неї мишку або стрілками переміщення на клавіатурі → натискаємо ПКМ → у контекстному меню вибираємо команду Вставити.

Копіюємо число 100 з комірки А2 у комірку С20 за допомогою команди таким чином: наводимо мишку на комірку А2 або переходимо до неї за допомогою стрілок переміщення → виконуємо команду Правка → Копіювати, переходимо до комірки С20 навівши на неї мишку або стрілками переміщення на клавіатурі → виконуємо команду Правка → Вставити.

Копіюємо число 100 з комірки А2 у комірку В7 використовуючи комбінацію клавіш таким чином: наводимо мишку на комірку А2 або переходимо до неї за допомогою стрілок переміщення → на клавіатурі натискаємо комбінацію клавіш Ctrl+C → переходимо до комірки В7 навівши на неї мишку або стрілками переміщення на клавіатурі → на клавіатурі натискаємо комбінацію клавіш Ctrl+V.

Копіюємо число 100 з комірки А2 у комірку С5 за допомогою кнопок на панелі інструментів таким чином: наводимо мишку на комірку А2 або переходимо до неї за допомогою стрілок переміщення → на панелі інструментів натискаємо кнопку Копіювати → переходимо до комірки С5 навівши на неї мишку або стрілками переміщення на клавіатурі → на панелі інструментів натискаємо на кнопку Вставити .

Копіюємо число 100 з комірки А2 у комірку Е25 за допомогою клавіші ^ Ctrl таким чином: наводимо мишку на комірку А2 або переходимо до неї за допомогою стрілок переміщення → натискаємо клавішу Ctrl і утримуючи її ЛКМ переміщаємо число 100 до комірки Е25 → відпускаємо клавішу Ctrl.

10.Водимо у комірку D2 слово «Група» одним із способів: - наводимо мишку на комірку D2 → натискаємо ЛКМ → з’явиться маркер заповнення → з клавіатури вводимо слово «Група»;

- переходимо до комірки D2 стрілками переміщення на клавіатурі, при цьому маркер заповнення буде переміщуватися, коли він буде у потрібному місці вводимо слово «Група» з клавіатури.

11.Для переміщення слова «Група» виконуємо такі дії: наводимо мишку на комірку ^ D2 → натискаємо ЛКМ і утримуючи її переміщаємо комірку у потрібне місце у нашому випадку це комірка Н2.

*Примітка. Копіювання та переміщення діапазонів комірок виконуємо так само як і окремих комірок.

12.Переходимо на аркуш Завдання 5 так само як у п.7.

13.Щоб заповнити діапазон комірок В6:В18 даними Січень, Лютий, Березень, Квітень, Травень, Червень, Липень, Серпень, Вересень, Жовтень, Листопад, Грудень виконуємо наступні дії: поміщаємо маркер заповнення у комірку В6 і вводимо слово Січень → переходимо до комірки В7 стрілкою переміщення на клавіатурі і вводимо слово Лютий і так само до комірки В18 і слова Грудень.

14.Заповнюємо діапазон комірок М1:М12 місяцями року за допомогою списку таким чином: виконуємо команду Сервіс → Параметри → у діалоговому вікні переходимо на вкладнику Списки → у полі Елементи списку створюємо список місяців року у стовпчик → натискаємо кнопку Додати → ОК. Коли список створений, то наступного разу достатньо ввести перше слово списку і протягнути мишку утримуючи ЛКМ по рядку або стовпцю і місяці автоматично будуть додаватися.


15.Переходимо на аркуш Завдання 3 так само як у п.7. за допомогою списку створюємо список своєї групи як описано у п.14.

16. На аркуші Завдання 6 ввести дані за зразком змінивши загальний формат на числовий за допомогою діалогового вікна Формат комірок виконаємо такі дії: переходимо на аркуш Завдання 6 → вводимо дані за зразком лише у стовпець А → копіюємо діапазон комірок А1:А10 у стовпець С → виділяємо діапазон С1:С10 → виконуємо команду Формат → Комірки або ПКМФормат комірок → у діалоговому вікні Формат комірок у вкладниці Число вибираємо Числовий формат → вибираємо Число десяткових знаків 2 → ОК.

Можна також змінити загальний формат на числовий за допомогою кнопки на панелі інструментів .

У нашому випадку треба скопіювати діапазон комірок А1:А10 у стовпець Е → виділити діапазон Е1:Е10 і збільшити розрядність на 3 знаки за допомогою кнопки натиснувши на неї три рази.

17. Переходимо на аркуш Завдання 6. Змінюємо дані діапазону А1:А10 за зразком. Нам потрібно виконати такі дії: виділити діапазон А1:А10 → виконати команду Формат → Комірки → у діалоговому вікні Формат комірок у вкладниці Число вибирати Числовий формат Грошовий → вибирати Число десяткових знаків 2 → значення грн. Український → ОК.


Змінюємо дані діапазону ^ В1:В10 за зразком. Нам потрібно виконати такі дії: виділити діапазон В1:В10 → виконати команду Формат → Комірки → у діалоговому вікні Формат комірок у вкладниці Число вибирати Числовий формат Грошовий → вибирати Число десяткових знаків 2 → значення € Німецький (Германія) → ОК.
18.Переходимо на аркуш Завдання 7. У стовпець А вводимо дані за зразком. Копіюємо дані стовпця А у стовпець D. Змінюємо дані стовпця D за зразком виконуючи такі дії: запускаємо діалогове вікно Формат комірок у вкладниці Число вибираємо Числовий формат Дата → вибираємо Тип * 14 марта 2001 г. → мову Російську → ОК.

Змінюємо дані стовпців F і Н так само, змінюючи тип та мову.

19-27. Переходимо до аркуша Завдання 2. Створюємо та заповнюємо таблицю за зразком виконуючи такі операції:

*Примітка. Форматування таблиці, тобто її даних, комірок, виду задається у діалоговому вікні Формат комірок.

Вводимо у комірку А1 текст «Список працівників фірми "АРЕКС"». Нам потрібно виконати об’єднання діапазону А1:F1, для цього виконуємо команду ФорматКомірки → переходимо на вкладнику Вирівнювання → задаємо Вирівнювання по горизонталі по центру та по вертикалі по центруВідображення переносити по словах та об’єднання комірок → ОК.Задаємо шрифт, розмір шрифту, колір, написання, підкреслення перейшовши на вкладнику Шрифт або за допомогою кнопок на панелях інструментів:
Межі таблиці, типи ліній меж, колір ліній, межі по окремо задаємо у діалоговому вікні Формат комірок вкладника Межі або за допомогою кнопок на панелях інструментів:


Заливку комірок, їх узорне обрамлення задаємо також у діалоговому вікні Формат комірок вкладника Вид або за допомогою кнопок на панелях інструментів:
28.Додаємо стовпці та рядки до таблиці за зразком: виконуємо додавання такими способами: за допомогою команди ^ Вставка → Стовпці (Рядки); натиснувши ПКМДодати комірки → у діалоговому вікні Додавання комірок вибрати ДодатиОК, за допомогою кнопок на панелі інструментів: .

29. Видаляємо додані рядки та стовпці такими способами: за допомогою команди Правка → Видалити; натиснувши ПКМВидалення комірки → у діалоговому вікні Видалення комірок вибрати ВидалитиОК, за допомогою кнопок на панелі інструментів: .
30. Змінюємо колір ярличка аркуша натиснувши ПКМ на потрібному аркуші → Колір ярличка.
Перелік завдань для самостійної роботи:
Завдання І

На аркуші Завдання 1. Створити та заповнити таблицю за зразком.


Завдання ІІ

Скопіювати таблицю з аркуша Завдання 1 на аркуш Завдання 4. На аркуші Завдання 4 змінити та заповнити таблицю використовуючи копіювання, переміщення комірок та діапазонів комірок за зразком.На аркуші Завдання 9 ввести такі дані:Скопіювати вміст діапазону комірок ^ А1:Е5 у комірки: А10 ПКМ, С20 за допомогою команди, В7 використовуючи комбінацію клавіш, С5 за допомогою кнопок на панелі інструментів, E25 за допомогою клавіші Ctrl. Перемістити вміст діапазону комірок А1:Е5 до комірки Н2.


Завдання ІІІ
^

Відтворіть таблицю за зразком.Заголовок
Заголовок
Заголовок
Заголовок


ЗРАЗОК


Надайте таблиці естетичного вигляду.

ВитратиСічень

Лютий

Березень

Квітень

Газ

65,50

75,30

63,50

55,00

Вода

12,30

13,60

12,60

14,50

Квартплата

36,90

36,90

36,90

36,90

Харчування

400

450

500

400

Різне

25

60

45

50

Всього

Прибутки

Аванс

220

200

210

220

Зарплата

356,35

401,51

438,62

394,21

Премія

25
56
Різне

2035

Всього
Сальдо


Питання для самоконтролю:

 1. Які способи копіювання комірок та діапазонів комірок?

 2. Для чого створюється Список?

 3. Які є числові формати?

 4. Як здійснюється форматування даних таблиці?

 5. Як здійснюється форматування комірок таблиці?

 6. Як здійснюється форматування діапазонів комірок таблиці?

 7. Чи можна виконати додавання та видалення аркушів книги?

 8. Як змінюється кількість рядків та стовпців таблиці після їх видалення чи додавання?

 9. Скільки аркушів може містити книга?

 10. Для чого потрібні межі?Схожі:

Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconТема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації
Мета уроку: Формування умінь та навиків обчислення за допомогою формул у середовищі табличного процесора; навчитися використовувати...
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconУроку №3 Тема. Пристрої обробки обробки інформації
Комп’ютер складається з багатьох пристроїв. Один із них призначений для обробки інформації
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconПлан-конспект тема програми: Технології комп’ютерної обробки інформації
Тема уроку: Основи роботи в Ексель. Введення та редагування даних. Форматування комірок та діапазонів комірок. Друк аркушів
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconПлан-конспект тема програми: Технології комп’ютерної обробки інформації
Як І інші програми ms office, Power Point запускається декількома способами: через кнопку “пуск”, піктограми
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconПлан-конспект тема програми: Технології комп’ютерної обробки інформації
Документ не можна вважати закінченим, якщо він не пронумерований, в ньому нема колонтитулів, не побудований зміст. Яким же чином...
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconПлан-конспект тема програми: Технології комп’ютерної обробки інформації
Запит у системі Access використовують для пошуку з однієї чи кількох таблиць та видачі на екран даних, які відповідають умові, визначеній...
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconРеферат Тема: Комп’ютерна томографія
Кт методика пошарового рентгенологічного дослідження органів І тканин із застосуванням комп'ютерної обробки множинних рентгенівських...
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconДіагностика рівня компетентності учнів з використанням комп’ютерних технологій
З розвитком інформаційного суспільства зростають потоки інформації, швидкість її обробки та поширення. Все частіше виникає потреба...
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconУроку №7. Тема. Комп’ютер універсальна машина для збирання, зберігання, обробки інформації
До уроку №7. Тема. Комп’ютер – універсальна машина для збирання, зберігання, обробки інформації
Тема 4: Технологія комп’ютерної обробки інформації iconУрок № Тема
Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка