Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації
Скачати 38.51 Kb.
НазваТема уроку: Пристрої керування та передачі інформації
Дата конвертації30.03.2013
Розмір38.51 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Інформатика > Урок
ПЛАН -КОНСПЕКТ № ______
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації.

План:

  1. Види маніпуляторів.

  2. Модеми.

  3. ДБЖ


1. Види маніпуляторів

Під маніпуляторами, розуміють пристрої. За допомогою яких відбувається керування комп’ютером.

Це такі, як:

а) миша;

б) джойстики;

в) трекболи.
а) миша – пристрій з 2-3 кнопками, призначений для швидкого переміщення курсора в задану точку екрану, та для використання інших дій.

Під мишу ставити потрібно килимок.

Мишки бувають:
^

А). Механічні миші


В механічних мишах інформація про переміщення курсору формується за допомогою резинової кульки, яка торкається поверхні столу і обертає два координатних валика – горизонтальний і вертикальний.
^

Б). Оптичні миші


В оптичних мишах на місці кульки є світловий випромінювач і приймач світлового сигналу – промінь падає на поверхню столу, а потім відображається від неї в світлоприймачі. Відображене зображення порівнюється з високою частотою і на його основі вираховується переміщення. Завдяки тому, що в мишці немає деталей, які труться, вона буде у використанні довше, але її потрібно оберігати від ударів.

Також в корпус оптичної миші не потрапляє пил, тому її не потрібно періодично розбирати і чистити.

Для оптичних мишей не потрібен килимок – вони працюють практично на будь-якій рівній поверхні, крім дзеркала.

До того ж чуттєвість оптичних мишей значно вища – в більшості останніх моделей вона складає 800 крапок на один дюйм, в той час як чуттєвість механічних мишей знаходиться в межах 400-500 крапок/дюйм.
^

В). Радіо-мишки, інфрачервоні


Більш сучасні – безпровідні радіо-мишки, які з’єднуються з системним блоком за допомогою радіо-датчика (ресивера), підключеного до комп’ютерного порту. Позитивом такого маніпулятора є те, що дивитися фільм або проглядати фотокартки можна, лежачи на дивані за декілька метрів від монітора. Недоліком таких маніпуляторів є їх постійна потреба в батарейках.
^

КИЛИМКИ для мИшки


Пластикові килимки. Печать виконується на папір офсетним або цифровим способом з подальшим покриттям прозорим зернистим пластиком (ламінація) для захисту і кращого зціплення з поверхнею мишки.

Шкіряні килимки відрізняються солідним зовнішнім виглядом і тим, що вони виготовлені з натуральної шкіри на основі спеціальної замші з протиковзаючим ефектом.

Килимки з дубової пробки, з нанесенням логотипа. Всі килимки підходять для будь-яких мишок.

б) ігрові маніпулятори (джойстики) – призначені для ігор. Можуть бути в вигляді рукоятки з кнопками, керма.

в) трекболи – схожі на перевернуту мишу – головним елементом є все та сама кулька, яку користувач крутить власною рукою.

2. Модеми

Модем – це пристрій для передачі комп’ютерних даних на великі відстані по телефонних лініях зв’язку.

Цифрові сигнали утворені ПК не можна прямо передавати по телефонній мережі, тому що вона призначена для передачі людської мови – безупинних сигналів звукової частоти. Модем забезпечує перетворення цифрових сигналів на аналогові – модулює (демодулює).

Для здійснення зв’язку один модем викликає іншого по номеру телефону, а той відповідає на виклик. Потім модеми посилають один одному сигнали, узгоджуючи придатний їм обом режим зв’язку.

Модем може працювати як факс ( передавати графічні зображення), як автовідповідач.

Конструктивно модем може бути зовнішнім і внутрішнім.

Внутрішній, являє собою звичайну плату с розємами для підключення телефонних кабелів. Він дешевше, не займає місце на столі, але збільшує навантаження на блок живлення ПК, а також не має світлових індикаторів.

     Зовнішні модеми дорогі, але мають власний процесор, окреме живлення, и корисні світлові індикатори.

     Найбільш популярними внутрішніми модемами є Genius, Acorp, ZyXEL.


  1. ^ Джерело безперебійного живлення


(Uninterruptible Power Supply, UPS) являє собою пристрій, призначений для захисту ПК від збоїв в електромережі, аж до повної пропажі в ній електрики. Деякі моделі ДБЖ навіть дозволяють захистити комп'ютер від попадання блискавки в лінію електропередачі.

^ Принцип роботи цього пристрою заснований на наявності в нім акумуляторів, від яких здійснюється живлення в ті моменти, коли в мережі напруга знижена або підвищена або, наприклад, виявлена серйозна зміна частоти змінного струму.

При експлуатації ДБЖ слід мати на увазі, що до нього не можна підключати потужні споживачі енергії, такі як лазерні принтери або копіри ("ксерокси"), які в деякі моменти споживають дуже багато енергії (у момент прогрівання, наприклад).

Найбільш дорогі моделі володіють такою функцією, як "холодний старт". При цьому є можливість включення комп'ютера за відсутності напруги в мережі електропостачання.

Сучасні ДБЖ мають можливість підключення до системного блоку комп'ютера, що дозволяє засобами операційної системи контролювати стан внутрішніх акумуляторів і в разі їх розряду вчасно зберегти важливі дані і відключити комп’ютер. Ця функція призначена для автоматичного завершення роботи ПК, якщо, наприклад, поруч нікого немає, а заряд акумуляторів практично вичерпаний.

Зазвичай внутрішні акумулятори джерела безперебійного живлення розраховані на роботу протягом 3—8 років, після чого потрібна їх заміна.

Схожі:

Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconУроку №3 Тема. Пристрої обробки обробки інформації
Комп’ютер складається з багатьох пристроїв. Один із них призначений для обробки інформації
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації icon4. периферійні пристрої
Пристрої введення інформації це пристрої комп'ютера, призначені для передавання інформації від користувача комп'ютеру
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconУрок №6. Тема
Тема: Пристрої виведення інформації. Мультимедійне обладнання. Відеосистема комп’ютера. Інші пристрої виведення інформації. Мультимедійне...
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconТема: Пристрої введення-виведення інформації
Пристрої введення-виведення забезпечують користувачу введення інформації (програми та даних) у пам’ять комп’ютера І виведення результатів...
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconУроку № Тема. Пристрої збереження інформації
Постійна пам'ять («вшита» в комп’ютер)(Кбайти) Лазерні диски (dvd-rw- 4,7 Gb, cd-r -700Mb
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconУрок №5. Тема
Тема: Характеристика основних вузлів комп’ютера. Процесор. Пам’ять. Пристрої введення інформації
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconУроку №2. Тема. Пристрої введення інформації
Як ви вже знаєте, за допомогою пристроїв введення користувачі вводять до комп'ютера нову інформацію та подають йому команди. Найпоширеніші...
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconВиконавчі механізми
Виконавчи пристрої здійснюють вплив системи автоматичного керування на об’єкт керування. Вони складаються з малопотужної частини...
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconУрок 5 Тема уроку
Мета уроку: ознайомити учнів зі способом подання інформації в комп’ютері, повторити інформаційні процеси. Розглянути принципи кодування...
Тема уроку: Пристрої керування та передачі інформації iconТема уроку
Пк проводяться не тільки числові підрахунки, а й готуються до друку книжки, створюються малюнки, кінофільми, музика, здійснюється...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка