Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета
Скачати 62.96 Kb.
НазваТема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета
Дата конвертації02.04.2013
Розмір62.96 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь ЕОМ. Основні галузі застосування ЕОМ.

Мета: сформувати в учнів уявлення по історії розвитку ЕОМ та поняття про основні галузі застосування.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: програмний продукт POWER POINT.

Наочність: презентація POWER PAINT .

Тривалість: 45 хвилин.

План уроку

1. Основні галузі застосування обчислювальної техніки (ОТ).

2. Коротка історія розвитку ОТ.

3. Характеристика різних поколінь.
Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Діти на минулому уроці ми дізнались з вами що собою являє така наука як інформатика, що таке інформація. Вивчили властивості інформації. Ознайомились із сучасними засобами зберігання інформації. Давайте коротко все це пригадаємо,

• Що таке інформація для людини ?

(інформація для людини — це знання які вона отримує із різноманітних джерел)

• Що ми називаємо інформаційними процесами?

(Інформаційними процесами ми називаємо дії, які виконуються з інформацією).

• А тепер назвіть, будь-ласка, типи інформаційних процесів. (Основними типами інформаційних процесів є: збереження, передача і обробка інформації).

• Що є основною одиницею вимірювання інформації

(Основна одиниця вимірювання інформації 1 байт=8 біт).

• У якому вигляді інформація зберігається в пам'яті комп’ютера ?
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
Молодці діти! Я бачу, ви непогано засвоїли минулий матеріал. А сьогодні ми дізнаємось з вами про те, як же з’явилась перша обчислювальна машина та визначимо, у яких галузях використовують обчислювальну техніку. Тема сьогоднішнього уpoку – "Історія розвитку EОМ”.

(Діти записують у зошит, а я на дошці)

І. Основні галузі застосування ОТ.

Діти, як ви думаєте, де використовують обчислювальну техніку ?

- Для розв’язування задач, на підприємствах.

- Для ведення бухгалтерії.

- Для передачі інформації.

Як ви бачите, ні одна галузь не обходиться без ОТ.

Стрімкий розвиток комп'ютерної техніки і її різноманітного програмного забезпечення - це одна з характерних прикмет сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основними компонентами яких є комп'ютери, проникають практично в усі сфери людської діяльності. Те, що недавно вважалось фантастикою, тепер завдяки науково-технічному прогресу, особливо прогресу в області комп'ютерних технологій, стало реальністю.

Комп'ютерні технології застосовують у видавництвах, міністерствах, банках, на складах, системах зв’язку і системах управління транспортом, у податкових інспекціях і у сфері розваг тощо. Тепер практично неможливо уявити сучасний офіс без повсякденного і широкого застосування комп’ютерних технологій.

Комп’ютер став неодмінним атрибутом робочого місця працівників багатьох професій.

Таким чином, ми бачимо, що у світі немає ні однієї галузі науки і техніки, яка б розвивалась так швидко, як інформатика. Кожні два роки проходить зміна поколінь обчислювальної техніки. Фактично ми можемо говорити про те, що в останні роки на наших очах відбулась комп’ютерна революція, яка торкнулась до всіх сфер соціальної, культурної, наукової і виробничої діяльності людей. Прийом експлуатації комп'ютерів не змінюється роками, а кожен дволітній цикл поповнюється обчислювальною технікою супроводжується корінними змінами прийомів і методів роботи з нею.

ІІ. Історія розвитку ЕОМ

Ми з вами говоримо про те, де і як ми використовуємо ОТ, але з чого все починалось? Історія обчислень своїм корінням сягає віків, так як і розвиток людства. Для підрахунку люди використовували власні пальці, камінці, палички, вузлики.

Потреба в пошуку розв’язання більш складних задач і як наслідок, все більш складних обчислень, поставила людину перед необхідністю знаходити способи, які б змогли їй в цьому допомогти.

Одним з перших пристроїв (V-IV ст. до н. с. )- що полегшували обчислення, можна вважати рахівницю - це переносний пристрій, що складається з дерев'яних кружечків, нанизаних на дерев'яний або металічний стержень.

З розвитком науки виникає необхідність створення більш досконалих обчислювальних пристроїв.

1642 р. 19-річний французький математик Паскаль створив першу в світі “сумуючу” машину – Паскалину –яка могла додавати і віднімати.

В 1694 році німецький математик фон Лейбніц сконструював машину, яка виконувала всі чотири арифметичні дії. в тому числі і добувати . І в XIX ст. арифмометри отримали досить широке застосування,

1830 р. англійський математик Чарльз Беббідж винайшов першу програмовану обчислювальну машину, яку назвали "аналітичною машиною Беббіджа''. Програми записувались на перфокартах. Однак Беббідж не зміг реалізувати свою ідею на практиці.

Перша рахувальна машина була розроблена 1930 р. американським вченим В. Бушем - диференціальний аналізатор. Вона працювала на електриці, а інформація зберігалась за допомогою електронних карт. Такі машини були громіздкі і важили до 200 тонн.

1946 р. rpупa інженерів під кер-м Д. Maушлa і Д. Еккерта на замовлення військового відомства США створила перший в світі повністю електронний комп’ютер ENIAC. (швидкодія - 5000 операцій додавання і 300 операцій множення в секунду). Розміри - ЗО м в довжину; об’єм - 85 м3; вага - ЗО тонн. Використовувалось 18000 електронних ламп.

В 1945 р. до роботи по створенню обчислювальних машин був залучений математик Джон фон Нейман, який запропонував ідею збереження програми в пам’яті комп’ютера. Перша ЕОМ із зберігаємою програмою створена 1949 року в Кембріджі англійським дослідником Морісом Уілксом - EDSAC.

По завершенню роботи над ENIAC Д. Маушлі і Д. Еккерт заснували власну компанію, яка приступила до розробки зі зберігаємою програмою. 1951 р. вони створили UNIVAC - 1-й серійний комп’ютер і 1-й комп’ютер, який використовував магнітну стрічку замість перфокарт.

Комп'ютери 40-х і 50-х років були дуже великими пристроями величезні зали були закладені шафами з електронним обладнанням. Перший крок до зменшення розмірів комп'ютерів став можливим з винаходом в 1948р. транзисторів - мініатюрних електронних приладів, які змогли замінити електроні лампи. - це блоки пам’яті. В середині 60-х років відбувся ще один крок до мініатюризації - були винайдені інтегральні схеми.

В 1968р. було сконструйовано інтегральну схему, аналогічну за своїми функціями центральному процесору ЕОМ. Так з'явився перший мікропроцесор Intel-4004.

Протягом років все далі зменшувались у розмірах і удосконалювались.

ІІІ. Характеристика різних поколінь ЕОМ.

Виділяють 5 поколінь ЕОМ. Кожне покоління визначається елементною базою – сукупністю елементів, з яких будується ЕОМ.

1. (50 рр.) Електронною базою ЕОМ першого покоління були вакуумні лампи. Тисячі ламп розмішувалися в металевих шафах, які займали великі приміщення. Важила така машина декілька тон. Для її роботи потрібна була невелика електростанція. Для охолодження машини використовувались потужні вентилятори. Програмування здійснювалося в машинних кодах. Швидкодія становила декілька тисяч операцій за секунду. Ці машини мали невелику оперативну пам'ять.

2. (60 рр.) Електронною базою ЕОМ були транзистори, які замінили електронні лампи. Транзистори менше за лампи споживали енергію. Розміри ЕОМ зменшилися. З'явилися можливості програмування за рахунок мов програмування високого рівня та програмного забезпечення. До програмного забезпечення входили заздалегідь розроблені програми. Швидкодія машини досягала сотень тисяч операцій за секунду. Значно збільшилась оперативна пам'ять. Найбільш поширеними були такі: '"Еліот" (Англія), "Сіменс" (ФРГ), "Стренч", "СДС" (США) серія "Мінськ", "Урал".

3. (70 рр.) Електронною базою ЕОМ стали інтегральні схеми. Інтегральна схема формувалася на невеликій пластинці з чистого кременю, на яку наносилися у потрібній комбінації плівки різних призначень. Залежно від комбінації речей утворювалися елементи, які працювали як конденсатори опори. Таких елементів могло бути до декількох тисяч на квадратний сантиметр. Значно зросла швидкодія ЕОМ та обсяг оперативної пам'яті. Розвинуте програмне забезпечення та зручність у використанні забезпечували відкритий широкий доступ до ЕОМ. 4. (80 рр.) Елементарною базою ЕОМ 4-го покоління є великі інтегральні схеми. На одному кристалі кременю стало можливим розмістити схему, яка відтворює роботу процесора ЕОМ. Такі однокристальні процесори називаються мікропроцесорами. Зросла швидкодія до міліарда операцій за секунду, обсяг оперативної пам'яті, зручність у використанні. Найпотужніший процесор 4-го покоління - "Ельбрус". На рівні 4-го покоління відбувся поділ на великі обчислювальні машини та персональні комп'ютери.

5. (90 рр) Елементарною базою ЕОМ 5-го покоління є підвищені інтегральні схеми, які містять до сотні тисяч елементів на квадратний сантиметр. 5 покоління - це не тільки нова елементарна база це прогрес та досягнення нових якісних зрушень у всіх галузях. У 1980 році Сенонський уряд оголосив десятирічну програму створення комп’ютерної системи 5-го покоління, яка базувалась би на використанні штучного інтелекту, експертного мислення та природної мови спілкування.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Отож повторимо швиденько те, з чим познайомились на сьогоднішньому уроці.

• Які принципи запропонував Д. Фон Нейман ?

• Яка елементна база ЕОМ 1-го покоління ?

• Яка різниця між ЕОМ 3-го і 4-го покоління ?
5. Повідомлення домашнього завдання.
6. Підсумок уроку.

Схожі:

Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconУрок №4. Тема
Тема: Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління еом. Історія обчислювальної техніки. Структура комп’ютера за фон Нейманом....
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconУрок №2 (додаток) Тема: Історія розвитку обчислювальної техніки
Зараз немає жодної галузі народного господарства, де не можна було б застосувати еом, більше того, цілі розділи науки не можуть існувати...
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconОсновні терміни. Архітектура еом
Архітектура еом – це опис сукупності пристроїв та блоків еом І зв’язків між ними. Поняття архітектури тісно пов’язане з принципами...
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconТема: Периферійні пристрої
Пп забезпечити надходження в еом із навколишнього середовища програм І даних для опрацювання, а також видачу результатів роботи еом...
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета icon„ Історія розвитку обчислювальної техніки”
Розглядаючи історію суспільного розвитку марксисти стверджують, що “історія є не що інше, як послідовна зміна окремих поколінь”
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconМетодика ознайомлення учнів з поняттям інформації
Шкільний курс інформатики та обчислювальної техніки базується на трьох фундаментальних поняттях: інформація, алгоритм, еом
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconІнформація та інформаційні процеси. Системи числення. Повідомлення....
Системи числення. Повідомлення. Способи передачі й збереження інформації. Носії інформації. Кодування інформації. Історія розвитку...
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета icon2 історія розвитку обчислювальної техніки
Комп'ютер увібрав у собі ідеї та технічні рішення багатьох вчених та інженерів. Розвиток обчислювальної техніки стимулювався потребою...
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconІсторія розвитку обчислювальної техніки
Комп'ютер увібрав у собі ідеї та технічні рішення багатьох вчених та інженерів. Розви­ток обчислювальної техніки стимулювався потребою...
Тема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика різних поколінь еом. Основні галузі застосування еом. Мета iconІсторія розвитку обчислювальної техніки перші обчислювальні машини
Комп'ютер увібрав у собі ідеї та технічні рішення багатьох вчених та інженерів. Розви­ток обчислювальної техніки стимулювався потребою...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка