Тема. Мінімуми І максимуми
Скачати 40.62 Kb.
НазваТема. Мінімуми І максимуми
Дата конвертації02.04.2013
Розмір40.62 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы

М. Е. Абрамян Електронний задачник Programming Taskbook 4.6

ТЕМА. Мінімуми і максимуми.
Для розв’язування завдань з даної групи слід використовувати «однопрохідні» алгоритм, які дозволяють отримати потрібний результат після однократного перегляду набору вихідних даних. Однопрохідні алгоритми мають одну важливу перевагу: для них не треба зберігати в пам’яті одночасно весь набір даних, тому в програмній реалізації цих алгоритмів можна не використовувати масиви.

В усіх завданнях даної групи передбачається, що вихідний набір містить ненульову кількість елементів (зокрема, число N завжди більше нуля)


 1. Дано ціле число N і набір з ^ N чисел. Знайти мінімальне і максимальне із елементів даного набору і вивести їх в указаному порядку.

 2. Дано ціле число N і набір з N прямокутників, заданих своїми сторонами – парами чисел (a, b). Знайти мінімальну площу прямокутника з даного набору.

 3. Дано ціле число N і набір з N прямокутників, заданих своїми сторонами – парами чисел (a, b). Знайти максимальний периметр прямокутника з даного набору.

 4. Дано ціле число N і набір з N чисел. Знайти номер мінімального елемента з даного набору.

 5. Дано ціле число N і набір з N пар чисел (m, v) – дані про масу m і об’єм v деталей, виготовлених з різних матеріалів. Вивести номер деталі, виготовленої з матеріалу максимальної густини, а також величину цієї максимальної густини. Густина Р обчислюється за формулою

Р=m/v

 1. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти номери першого мінімального і останнього максимального елемента з даного набору і вивести їх в указаному порядку.

 2. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти номери першого максимально і останнього мінімального елемента з даного набору і вивести їх в указаному порядку.

 3. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти номери першого і останнього мінімального елемента з даного набору і вивести їх в указаному порядку.

 4. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти номери першого і останнього максимального елемента з даного набору і вивести їх в указаному порядку.

 5. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти номер першого екстремального (тобто мінімального або максимального) елемента з даного набору.

 6. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти номер останнього екстремального (тобто мінімального або максимального) елемента з даного набору.

 7. Дано ціле число N і набір з N чисел. Знайти мінімальне додатнє число з даного набору. Якщо додатні числа в наборі відсутні, то вивести 0.

 8. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти номер першого максимального непарного числа з даного набору. Якщо непарні числа в наборі відсутні, то вивести 0.

 9. Дано число В (>0) і набір з десяти чисел. Вивести мінімальний з елементів набору, який більші В, а також його номер. Якщо чисел, більших В, в наборі немає, то два рази вивести 0.

 10. Дано числа B, C (0<В<С) і набір з десяти чисел. Вивести максимальний з елементів набору, який лежить в інтервалі (В, С), і його номер. Якщо таких чисел в наборі немає, то два рази вивести 0.

 11. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти кількість елементів, розміщених перед першим мінімальним елементом.

 12. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти кількість елементів, розміщених після останнього максимального елемента.

 13. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти кількість елементів, які містяться між першим і останнім максимальним елементом. Якщо в наборі знаходиться тільки один максимальний елемент, то вивести 0.

 14. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти кількість мінімальних елементів з даного набору.

 15. Знайти загальну кількість екстремальних (тобто мінімальних і максимальних) елементів з даного набору.

 16. Дано ціле число N (>2) і набір з N чисел – значень деяких величин, отриманих в N дослідах. Знайти середнє значення цієї величини. При обчисленні середнього значення не враховувати мінімальне і максимальне значення даного набору.

 17. Дано ціле число N (>2) і набір з N чисел. Знайти два найменших елемента з даного набору і вивести ці елементи в порядку зростання їх значень.

 18. Дано ціле число N (>3) і набір з N чисел. Знайти три найбільших елементи з даного набору і вивести ці елементи в порядку спадання їх значень.

 19. Дано ціле число N (>1) і набір з N чисел. Знайти максимальну суму двох сусідніх чисел з даного набору.

 20. Дано ціле число N (>1) і набір з N чисел. Знайти номери двох сусідніх чисел з даного набору, добуток яких мінімальний, і вивести спочатку менший, потім більший номер.

 21. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти максимальну кількість парних чисел в наборі, які ідуть підряд. Якщо парні числа в наборі відсутні, то вивести 0.

 22. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел, який містить тільки нулі і одиниці. Знайти номер елемента, з якого починається найдовша послідовність однакових чисел, і кількість елементів в цій послідовності. Якщо таких послідовностей декілька, то вивести номер першої з них.

 23. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел, який містить тільки нулі і одиниці. Знайти номер елемента, з якого починається найдовша послідовність одиниць, і кількість елементів в цій послідовності. Якщо таких послідовностей декілька, то вивести номер першої з них. Якщо одиниць у вихідному наборі немає, то два рази вивести 0.

 24. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти максимальну кількість мінімальних елементів, що йдуть підряд з даного набору.

 25. Дано ціле число N і набір з N цілих чисел. Знайти мінімальну кількість максимальних елементів, що йдуть підряд з даного набору.

Схожі:

Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок Тема. Система охолодження Урок Тема. Система мащення Урок Тема....
Опис досвіду II. Інформаційна картка
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №16. Тема
Тема: Форматування та записування дисків. Стискання, архівування та розархівування даних
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №25. Тема
Тема: Сортування й фільтрування даних в таблицях. Використання розширених фільтрів
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №23. Тема
Тема: Графічний аналіз рядів даних. Різновиди діаграм, їх створення І налаштування
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок 1 Тема
Тема. Текст-розповідь за власними враженнями (спостереженнями) «Спогади про літо»
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №14. Тема
Тема: Створення текстових написів І вставлення графічних зображень на слайди презентації
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №15. Тема
Тема: Додавання анімаційних ефектів до об’єктів слайда. Анімаційні ефекти змінювання слайдів
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №14. Тема
Тема: Створення, виконання та збереження нового проекту. Розміщення елементів керування на формі
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №6. Тема
Тема: Таблиці в текстових документах. Вставлення зображень в текстовий документ І налаштування їх властивостей
Тема. Мінімуми І максимуми iconУрок №24. Тема
Тема: Призначення й використання основних математичних, статистичних І логічних функцій табличного процесора
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка