Тема Концепція баз даних План
Скачати 29.51 Kb.
НазваТема Концепція баз даних План
Дата конвертації04.04.2013
Розмір29.51 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Тема 3.1. Концепція баз даних

План

  1. Поняття даних.

  2. Фіксація даних.

  3. Інтерпретація даних.

  4. Поняття бази даних.

Сприйняття реального світу можна співвіднести з послідовністю різних, хоча іноді і взаємозалежних, явищ. З давніх часів люди намагалися описати ці явища (навіть тоді, коли не могли їх зрозуміти). Такий опис називають даними.

Дані - це опис явищ навколишнього світу

Потреба в даних у людини виникає в процесі спілкування внаслідок необхідності передавання інформації про об’єкти та явища іншим людям. Звичайно, що для передачі даних потрібно їх запам’ятати, іншими словами зафіксувати.

Традиційно фіксація даних здійснюється за допомогою певного засобу спілкування (наприклад, за допомогою природної мови чи зображень) на певному носії (наприклад, камені чи папері).

Дані не можуть бути зафіксовані самі по собі, наприклад, 121, через те, що буде незрозуміло, що ж вони означають. Чи це рейс літака, чи вартість квитка, чи будь що інше. Тому дані подаються з їхніми поясненнями, іншими словами з інтерпретацією, або семантикою.

Інтерпретація (семантика) - це пояснення до даних

Зазвичай дані (факти, явища, події, ідеї чи предмети) та їхня інтерпретація (семантика) фіксуються спільно, тому що природна мова досить гнучка для представлення і даних, і їхніх інтерпретацій.

Прикладом може служити твердження: "Вартість авіаквитка 121 гривня". Тут "121" – дане, а "Вартість авіаквитка" – його семантика.

Нерідко дані та їхні інтерпретації розділені. Наприклад, "Розклад руху літаків" може бути представлений у вигляді таблиці, у верхній частині якої (окремо від даних) наводиться їхня інтерпретація. Такий розподіл ускладнює роботу з даними (спробуйте швидко знайти відомості з нижньої частини таблиці, особливо, якщо вона досить велика).

Застосування електронно-обчислювальних машин для обробки даних зазвичай приводить до ще більшого розподілу даних та інтерпретацій. Машина має справу, в основному, з самими даними. Значна частина інтерпретуючої інформації взагалі не фіксується в явній формі (машина не "знає", чи є "21.50" вартістю авіаквитка чи часом вильоту).

Жорстка залежність між даними і програмами, що  їх використовують, створює серйозні проблеми в уведенні даних і робить використання їх менш гнучкими. Нерідкі випадки, коли користувачі однієї і тієї самої електронно-обчислювальної машини створюють і використовують у своїх програмах різні набори даних, що містять подібну інформацію. Іноді це пов'язано з тим, що користувач не знає (або не захотів довідатися), що в сусідній кімнаті чи за сусіднім столом сидить співробітник, що вже давно ввів потрібні дані. Частіше тому, що під час спільного використання тих самих даних виникає маса проблем.

Більшість додатків, що призначені для виконання будь-якої корисної роботи, в той чи інший спосіб використовують структуровану інформацію, іншими словами, упорядковані дані. Такими даними можуть бути, наприклад, списки замовлень на той або інший товар, списки пред'явлених і оплачених рахунків, список телефонних номерів ваших знайомих. Звичайний розклад руху автобусів у вашому місті - це теж приклад упорядкованих даних.

Активна діяльність з відшукання прийнятних способів усуспільнення безупинно зростаючого обсягу інформації призвела до створення на початку 60-х років спеціальних програмних комплексів, названих "Системами управління базами даних" (СУБД).

Під час комп'ютерної обробки впорядковані дані прийнято зберігати в базах даних - особливих файлах, використання яких разом зі спеціальними програмними засобами дозволяє користувачу як переглядати необхідну інформацію, так і, за необхідністю, маніпулювати нею, наприклад, додавати, змінювати, копіювати, вилучати, сортувати тощо.

Отже, дати просте визначення бази даних можна так.

База даних - це набір інформації, організованої в той чи інший спосіб

Одним із самих простих прикладів баз даних може бути записна книжка з номерами телефонів ваших знайомих. Цей список прізвищ власників телефонів та їхніх телефонних номерів, представлений у вашому записникові за абеткою, є проіндексованою базою даних. Використання індексу - в даному випадку прізвища (чи імені) дозволяє вам досить швидко відшукати необхідний номер телефону.

Схожі:

Тема Концепція баз даних План iconЛекція №24 Тема: Специфіка експлуатації клієнт серверних систем, глобальні мережі
Системи баз даних, засновані на архітектурі "клієнт-сервер", є наближенням до розподілених систем баз даних, звичайно, істотно спрощеним...
Тема Концепція баз даних План iconКонспект уроку в 11 класі Тема: «Поняття баз даних. Моделі баз даних....
Зберігання інформації – одна з найважливіших функцій комп’ютера. Одним з самих найпоширеніших способів такого зберігання інформації...
Тема Концепція баз даних План iconУроку
Тема уроку Бази даних. Фактографічні І документальні бази даних. Ієрархічна, мережевна, реляційна модель бази даних. Основні об’єкти...
Тема Концепція баз даних План iconЛекція №23 Тема: Банки даних
Банком даних (БнД) називають систему спеціальним чином організованих баз даних, програмних, технічних, мовних І організаційно методичних...
Тема Концепція баз даних План iconТема: Створення баз даних та робота з ними
Мета: вивчити структуру вікна додатка ms access І основні засоби роботи з базами даних
Тема Концепція баз даних План iconЛекція №17 Тема: Проектування багатовимірних Баз Даних
Проектування бази даних. Процес створення проекту бази даних, призначеної для підтримки функціонування підприємства І сприяючої досягненню...
Тема Концепція баз даних План iconТема системи управління базами даних
Система управління базами даних (субд) це пакет прикладних програм І сукупність мовних засобів, що призначені для створення, супроводження...
Тема Концепція баз даних План iconТема : Способи створення баз даних операторами ddl
Мета: Навчитися створювати бази даних, додавати І видаляти атрибути за допомогою операторів ddl
Тема Концепція баз даних План iconУрок №22 20. 11. 08 Тема урока. Основні характеристики та можливості...
Тема урока. Основні характеристики та можливості субд. Сутність проектування баз даних
Тема Концепція баз даних План iconЗаява про реєстрацію бази персональних даних Прошу зареєструвати...
Прошу зареєструвати базу персональних даних у Державному реєстрі баз персональних даних
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка