Кнтеу
Скачати 299.97 Kb.
НазваКнтеу
Сторінка1/3
Дата конвертації05.03.2013
Розмір299.97 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3УЖГОРОДСЬКЕ ВИЩЕ КОМЕРЦІЙНЕ УЧИЛИЩЕ

КНТЕУ

Методичні вказівки до виконання

лабораторно – практичних робіт

з предмету інформаційні технології

для учнів ПТНЗ

Дана методична розробка охоплює всі лабораторно-практичні роботи з предмету «Інформаційні технології» і відповідає чинній програмі курсу.

Розроблені лабораторно-практичні роботи допоможуть учням закріпити здобуті теоретичні знання та вдосконалити практичні навички роботи на комп’ютері.

Дана розробка стане у пригоді вчителям та учням!


Шпілька О.М., 2010


Зміст

ЛПР№ 1«Програма для створення текстових документів MS Word»
ЛПР№2 «Робота з графічним редактором. Розробка фірмового стилю.»
ЛПР № 3,4 «Створення презентацій: «Заклад, де я навчаюсь», «Моя майбутня професія»»
ЛПР № 5,6 «Пошук інформації в мережі Internet. Пошук статистичної інформації в мережі Internet»
ЛПР № 7 «Створення публікації «Інновації в моїй професії»»
ЛПР № 8 «Використання електронної пошти. Реєстрація на поштовому сервері.»

Лабораторно-практична робота № 1

Програми для створення текстових документів MS Word

Мета: Ознайомитися з роботою текстового редактора Word, введенням формул оздобленням тексту.

^ Теоретичні відомості:

За допомогою текстового редактора готують документи, які містять текст, математичні формули, таблиці, графіки і т.д. Щоб створити документ ,потрібно запустити програму. Це можна зробити декількома способами: за допомогою піктограми із зображенням літери W, головного меню (Програми - Microsoft word )

^ Правила введення та редагування тексту. Перед введенням символів слід вибрати шрифт, його розмір, формат. Символи клавіатури вводяться в позицію текстового курсора. Символи можуть вводитись у режимі заміни або вставки. В першому випадку введений символ заміщає той символ, на якому знаходиться курсор. В режимі вставки частина рядка, що розміщена праворуч від курсора, зсувається на одну позицію і символ вводиться на звільнене місце.

^ Переміщення за текстом. Переміщуватись за текстом можна за допомогою миші, використовуючи лінії прокрутки. Є можливість використовувати клавіші клавіатури ( ←,↑,→,↓ ).

^ Виділення тексту. Виділення тексту є важливою операцією, оскільки редагування можна виконувати тільки з виділеним фрагментом тексту. Для виділення тексту мишею слід встановити курсор миші на початок фрагменту, натиснути на ліву кнопку і , не відпускаючи її, перемістити курсор до кінця фрагменту. При цьому колір виділеного фрагменту буде інвертуватись. Весь текст можна виділити, виконавши команду Главная/ Выделить всё. Фрагмент залишається виділеним поки не буде виділено інший фрагмент. Для зняття виділення слід встановити курсор в будь-яке місце поза текстом і натиснути ліву кнопку.Фрагмент можна виділити і за допомогою клавіш.

^ Редагування виділеного фрагменту. Виділений фрагмент можна вилучити, перемістити, скопіювати. За таких операцій часто використовується буфер обміну.. Вилучити виділений фрагмент можна за допомогою команди Главная / Вырезать. Текст з буфера обміну можна багаторазово читати. Перенести фрагмент можна за допомогою послідовно виконаних двох команд: Главная/ Вырезать і Главная / Вставить. Досить просто можна перемістити фрагмент за допомогою миші. Для цього слід встановити курсор миші на виділений фрагмент і, не відпускаючи натиснутої лівої кнопки, відбуксувати фрагмент на нове місце. Якщо тепер відпустити ліву кнопку миші, то фрагмент буде переміщено.

Скопіювати фрагмент можна за допомогою послідовно виконаних двох команд: Правка / Копировать і Правка/ Вставить. При виконанні першої команди фрагмент переноситься в буфер обміну, але з тексту не вилучається. Копіювання за допомогою миші аналогічне переміщенню, але при цьому повинна бути додатково натиснута клавіша [ Ctrl].

^ Форматування тексту

Під форматуванням розуміють операції, які пов’язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду. Операції форматування дійсні тільки для виділених об’єктів.

Є чотири способи оформлення тексту: 1) звичайний текст, 2) текст у вигляді нумерованного списку, 3) текст у вигляді таблиць, 4) текст у вигляді колонок.

Розрізняють три основні операції форматування: форматування символів, форматування абзаців, форматування сторінок.

^ Форматування символів. При форматуванні символів можна змінити: шрифт, розмір.

Стиль ( звичайний, курсив, напівжирний, напівжирний курсив); підкреслення; колір символів; ефекти ( верхній і нижній індекси, перекреслений). Все це виконується за допомогою команди Главная.

^ Форматування абзаців. Під абзацом у Microsoft Word розуміють частину документу, за якою поміщається маркер абзацу. При введенні тексту абзац закінчується клавішею [ Enter ]. Процес форматування абзацу містить в собі: вирівнювання абзаців; встановлення відступів абзаців; встановлення відстані між рядками і абзацами.

^ Форматування сторінок. При введенні і друкуванні тексту Microsoft Word використовує встановлені по замовчуванню розміри поля сторінки. Змінити їх можна командою Разметка страниц.

Вона дозволяє також вибрати : поля, орієнтацію, розмір, колонки, номери сторінок, колір сторінки, відступ, інтервал і т.д.

^ Вставка об'єктів. Об'єктами є картинки, діаграми, кадри, автофігури і т.д.Їх можна вставити за допомогою команди Вставка. Фігури можна переміщати, розфарбовувати, розтягувати, стискати, накладати одна на одну, розміщувати в них текст різного кольору. Все це здійснюється за допомогою команди Робота з малюнками.

Таблиці . Таблиці призначені для наочного подання інформації. Елементами таблиці є клітинки, рядки, стовпці, рамки і дані, які є в клітинках. Таблиці створють за допомогою команди Вставка - Таблиця

Хід роботи

1. Запустіть текстовий редактор. Задайте параметри сторінки (Разметка страницы)

2. Створіть титульну сторінку реферату на тему:«Програми для створення текстових документів »

3. Сформатуйте текст, змінюючи розміри і тип шрифту, так щоб титульна сторінка відповідала зразку.

4. На наступній сторінці побудуйте таблицю згідно зразка (Вставка Таблица: Кількість стовпців-7; Кількість рядків – 4)

5. Об’єднайте другий стовпець (виділіть другий стовпець  права клавіша миші  Об’єднати клітинки)

6.Виділіть два рядки четвертого стовпця та розбийте їх на клітинки (права клавіша миші  Розбити клітинки: стовпців - 5, рядків – 2)

7. Виділіть шостий стовпець, зафарбуйте жовтим кольором (Робота с таблицами  Заливка – Жовтого кольору).Заштрихуйте клітинку: Виділіть клітинку  Права кнопка миші Границы и заливкиЗаливкаТип и цвет заливки.

8. Рамку таблиці зробіть графічну, кольорову за допомогою олівця (Робота с таблицами  Нарисувати таблицю). На панелі Таблиці і границі виберіть Тип лінії та Колір границі, які відповідають зразку. Обведіть границі таблиці Олівцем.

9.Увімкніть панель інструментів Вставка виберіть фігури, формула, символ. Виконайте завдання.

10. Збережіть файл у власні й папці. Закінчіть роботу.
^ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УЖГОРОДСЬКЕ ВИЩЕ КОМЕРЦІЙНЕ УЧИЛИЩЕ

КНТЕУ

На тему:

Виконав:_________

Викладач:________

Ужгород -2010


Май власну думку!


Ω,ν,π,£,∞

,≥,≤,≠,±,®

σ,φ,ψ,ω,μ

λ,α,β,γ
Лабораторно-практична робота № 2

Робота з графічним редактором. Розробка фірмового стилю.

Мета: Ознайомитися з інтерфейсом та засвоїти основні прийоми роботи в середовищі графічного редактора

Теоретичні відомості:

Графічний редактор Paint запускають командою Пуск > Програми > Стандартні > Графічний редактор Paint. Після запуску на екрані відкривається робоче вікно програми Paint. Воно складається з декількох областей. Основну частину вікна складає робоча область. Малюнок може займати як частину робочої області, так і всю її, і навіть виходити за її межі. В останньому випадку по краях робочої області з'являться смуги прокручування. На границях малюнка розташовуються маркери зміни розміру (темні крапки в середині сторін і по кутах малюнка). Ліворуч від робочої області розташовується панель інструментів. Вона містить кнопки інструментів для малювання. При виборі інструмента в нижній частині панелі може з'явитися вікно для додаткового настроювання його властивостей. Нижче робочої області розташовується палітра. Вона містить набір кольорів, які можна використовувати при малюванні. Якщо потрібний колір у палітрі відсутній, його можна створити і замінити ним кожний з кольорів палітри.

^ Зміна розміру малюнка

На відміну від зміни масштабу перегляду, ця зміна реального розміру малюнка. Наприклад, якщо передбачається, що малюнок буде відображатися на екрані, що має дозвіл 640 x 480 пікселів, нема рації робити його розмір 800 x 600 чи 1024 x 768 пікселів.

Для завдання розміру малюнка служить команда Малюнок > Атрибути. По цій команді відкривається діалогове вікно Атрибути, у якому можна вибрати розміри малюнка, установити одиниці виміру (пікселі застосовуються для підготовки екранних зображень, а чи дюйми сантиметри -- для підготовки друкованих документів) і вибрати палітру (чорно-білу чи кольорову).

^ Збереження малюнка

Як і в інших додатках Windows, збереження документа виконують командами Файл > чи Зберегти Файл > Зберегти як.

Операції з кольором

Палітру кольорів у нижній частині вікна програми Paint. Вона містить невеликий набір різних квітів для вибору, а також особливе вікно ліворуч із двома накладеними квадратами.

1. Верхній квадрат відповідає кольору переднього плану.

2. Нижній квадрат визначає фоновий колір.

Програма Paint дозволяє в більшості операцій використовувати по своєму виборі як колір переднього плану, так і фоновий колір. Якщо операція виробляється з використанням лівої кнопки миші, застосовується колір переднього плану. При використанні правої кнопки застосовується фоновий колір. Це відноситься до операцій вільного малювання, створення прямих і кривих ліній і заливання. Інструмент Ластик завжди заповнює область, що очищається, фоновим кольором. Стандартні геометричні фігури також заповнюються фоновим кольором. Щоб вибрати колір як колір переднього плану, клацніть на ньому в палітрі лівою кнопкою миші. Правий щиглик вибирає даний колір у якості фонового. Якщо потрібний колір у палітрі відсутній, варто двічі клацнути на будь-якому кольорі чи палітри дати команду Параметри > Змінити палітру. По цій команді відкривається діалогове вікно Зміна палітри, що дозволяє сформувати довільний колір. Іноді потрібно використовувати один з тих квітів, що вже маються в малюнку, а точно визначити відповідний колір палітри важко. У цьому випадку застосовують інструмент Вибір квітів. Вибравши цей інструмент, клацніть у визначеній крапці малюнка, і її колір автоматично буде обраний як колір переднього плану. Щиглик правою кнопкою встановлює колір крапки зображення в якості фонового.

^ Вибір фрагмента зображення

Для копіювання фрагмента малюнка цей фрагмент треба спочатку виділити. Для цього використовують інструменти Виділення і Виділення довільної області.

1. Інструмент Виділення дозволяє методом протягання виділити як об'єкт прямокутний фрагмент малюнка.

2. Інструмент Виділення довільної області дозволяє виділити фрагмент довільної форми. Границю області малюють так само, як при вільному малюванні.

3. Після того як фрагмент малюнка обраний, його можна чи скопіювати перемістити, як незалежний об'єкт. Це виконують методом перетаскування. Звичайно при перетаскуванні відбувається переміщення об'єкта. Якщо утримувати натиснутої клавішу CTRL, то відбувається копіювання об'єкта.

Спробуйте перетягнути виділений об'єкт при натиснутій клавіші SHIFT. У цьому режимі фрагмент, що перетаскується, залишає за собою “слід”, що дозволяє створювати орнаменти, бордюри й інші цікаві ефекти.

4. У вікні під панеллю інструментів можна вибрати режим сполучення об'єктів. Режим сполучення визначає поводження фонового кольору об'єкта. В одному випадку фоновий колір зберігається, а в іншому випадку розглядається як “прозорий”. При конструюванні малюнка з декількох об'єктів переважніше вибрати другий варіант.

^ Монтаж малюнка з об'єктів

Щоб створити закінчений малюнок методом монтажу, зручно відкрити відразу два вікна програми Paint. В одному вікні створюється підсумковий малюнок, а інше використовують для підготовки об'єктів, що накладаються один на одного.

Намалювавши потрібний об'єкт в одному вікні і виділивши його, дайте команду Виправлення > чи Копіювати натисніть клавіші CTRL + C. Обраний об'єкт міститься в буфер обміну. Переключитеся в інше вікно і дайте команду Виправлення > Уставити (CTRL + V). При вставці в інший малюнок об'єкт залишається виділеним, і його можна перетягнути в потрібне місце.

^ Хід роботи

 1. Запустіть програму графічного редактора Раint;.

 2. Виберіть (клацніть мишею на відповідній кнопці у панелі інструментів) інструмент «Прямокутник» перемістіть вказівник миші на робоче поле, натисніть у точці вставляння й, не відпускаючи її, нарисуйте прямокутник; відпустіть клавішу.

 3. Виберіть інструмент «Еліпс» і нарисуйте еліпс.

 4. Виберіть жовтий колір у палітрі кольорів.

 5. Виберіть інструмент «Замальовування» і замалюйте еліпс жовтим кольором, клацнувши в його межах, а прямокутник - зеленим

 6. На прямокутнику за допомогою інструменту виділіть довільний фрагмент.

 7. Перенесіть виділений фрагмент на еліпс.

 8. Замалюйте все робоче поле кольором на свій смак.

 9. Задайте інший колір і застосуйте інструмент «Розпилювач».

 10. Задайте чорний колір, виберіть інструмент «Олівець» і нарисуйте криву лінію.

 11. Проекспериментуйте з іншими інструментами та кольорами.

 12. Очистіть екран (Сtгl + L, Del або засобами меню) або відкрийте новий документ (Файл Відкрити новий, не зберігати попередній).

 13. Активізуйте свою фантазію і розробіть свій власний стиль.

 14. Збережіть рисунок у файлі у власній папці (Файл  Зберегти як....) Дайте назву файлові.

 15. Закрийте програму. Закінчіть роботу.Лабораторно-практична робота № 3-4

Створення презентації: «Заклад, де я навчаюсь»

Створення презентації: «Моя майбутня професія»

Мета: засвоїти основні принципи макетування, методи та засоби автоматизації створення мультимедійних презентацій за допомогою програми Microsoft PowerPoint.
  1   2   3

Схожі:

Кнтеу iconКнтеу
На нових витках прогресу відстань між новими технічними розробками та освітою скорочується
Кнтеу iconРозробник
А. А. Самойленко, к т н., доц. Кнтеу н. В. Омельченко, канд техн наук, проф. Пуску І. В. Ємченко, д т н., доц. Лка
Кнтеу iconКнтеу
Мета: ознайомити із поняттям «генетично модифіковані організми»; розкрити різницю між шкідливими І корисними продуктами харчування;...
Кнтеу iconУжгородське вище комерційне училище кнтеу виховна година
Мета: учити дітей сприймати різні життєві ситуації, аналізувати їх І знаходити шляхи виходу з них; виховувати у дітей правильне ставлення...
Кнтеу iconКурс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу
Китайська Народна Республіка наздогне економіки таких країн, як сша, Японія, Німеччина та стане потужним центром міжнародного економічного...
Кнтеу iconКурс, с-ть «Міжнародна економіка», д/ф, Чернівецький торговельно-економічний інститут кнтеу
Китайська Народна Республіка наздогне економіки таких країн, як сша, Японія, Німеччина та стане потужним центром міжнародного економічного...
Кнтеу iconУжгородське вище комерційне училище кнтеу екскурсія в мукачівський...
Воно входило до складу багатьох іноземних держав. Тепер воно у складі незалежної, суверенної Української держави. Без сумніву, перлиною...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка