Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради
НазваЧеркаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради
Сторінка1/9
Дата конвертації05.04.2013
Розмір1.08 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ
УМАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ ВІДДІЛУ ОСВІТИ


ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОСВІТИ НА ЗАСІДАННІ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

_____________О.А.Супрунець ПРОТОКОЛ № від____ВЕРЕСНЯ 2010 року

ГОЛОВА РАДИ__________І.М. Світова

ПЛАН РОБОТИ
РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ


на 2010-2011 навчальний рік

м. Умань

2010 рік

ЗМІСТ

Вступ 3
Організаційно-методичне забезпечення методичної роботи як системи 10

Дослідно-експериментальна робота 40
Вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду 42
План – сітка 45
ДОДАТОК 1. Методичні дні педагогічних працівників району 47
ДОДАТОК 2. Добір та розстановка кадрів 48
ДОДАТОК 3. Методичний супровід організації навчально – виховного процесу в ЗНЗ 52

ВСТУП

Районний методичний кабінет, педагогічні колективи закладів освіти району у 2009-2010 навчальному році працювали над реалізацією Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Положення про загальноосвітній навчально-виховний заклад», Державних програм в галузі освіти та інших нормативних документів з питань організації навчально-виховного процесу.

Система методичної роботи в районі сконцентрована над реалізацією науково – методичної проблеми „Підвищення результативності і якості навчально - виховного процесу шляхом впровадження нових технологій навчання та виховання” – інтегрує в єдине системне ціле всі науково – методичні проблеми шкіл. Розроблено перспективний план роботи над реалізацією проблемного питання. Шляхами вирішення проблеми є проведення семінарів – практикумів, атестаційні експертизи шкіл, впровадження профільного навчання, поглиблене вивчення предметів, вивчення ППД, організація наставництва, проведення педагогічних виставок, оглядів-конкурсів. Основною організаційною формою колективної методичної роботи в системі підвищення кваліфікації педагогічних кадрів в міжатестаційний період були і залишаються методичні об’єднання - їх у нас працює - 31, постійно діючі семінари – практикуми - 3 , творчі групи - 9, школа молодого вчителя - 12, 1 лекторій, 24 опорні школи, майстер – класи досвідчених педагогів. Тематика засідань методичних об’єднань та питання семінарів – практикумів визначаються на основі діагностування, вивчаючи потреби та запити вчителів. Під час організації методичної роботи застосовуються різноманітні види індивідуальної роботи з педагогами, спрямовані на практичну їх підготовку.

Аналіз методичної роботи у навчальних закладах району, як обласною перевіркою так і районною дає право стверджувати, що методична робота направлена на підвищення педагогічної майстерності кожного вчителя. Створено методичні кабінети із достатнім змістовим наповненням у 15 із 35 загальноосвітніх навчальних закладів району, що становить 43 % від загальної кількості закладів, а тому слід удосконалювати змістове наповнення методичних кабінетів і надалі.

Згідно рішення засідання ради РМК за участю заступників директорів з навчально – виховної роботи ( протокол № 5 від 22.12.2009 року), протягом лютого було проведено районний огляд – конкурс діяльності шкільних методичних кабінетів. Наказом № 44 від 15.03.2010р. по відділу освіти підведено підсумки огляду – конкурсу та нагороджено Дипломами заступників директорів з навчально – виховної роботи, які зайняли призові місця за результатами конкурсу:

І місце – Реньгач Наталію Петрівну (Паланська зош І-ІІІ ст.);

ІІ місце – Фіголь Ольгу Владиславівну (Старобабанівська зош І-ІІІ ст.);

Полянчук Ларису Вікторівну (Полянецька зош І-ІІІ ст.);

ІІІ місце – Білу Ніну Мефодіївну (Гереженівський НВК);

Дячук Ніну Василівну (Юрківський НВК);

Стратієнко Катерину Петрівну(Оксанинська зош І-ІІІ ст..);

Одним із найважливіших факторів та умов зберігання і розвитку інтелектуального потенціалу району є стабільність та відновлення педагогічних кадрів.

У районі ведеться значна робота щодо адресно – цільової підготовки вчителів, працює 12 шкіл молодого вчителя зі стажем роботи до 3-х років. У новому 2009-2010 навчальному році поповнили педагогічні колективи навчальних закладів району 27 молодих спеціалістів.

Сьогодні керівник закладу освіти є основною фігурою у консультуванні та коригуванні діяльності свого колективу. Ефективність внутрішкільного управління значною мірою залежить під педагогічної підготовки директора, від того, як він удосконалює свою педагогічну майстерність, чи може він бути прикладом для вчителів, а тому значна увага приділяється роботі з директорами та заступниками керівників навчальних закладів. На постійно – діючих семінарах-практикумах з цими категоріями педагогічних працівників розглядаються актуальні на сьогодні питання розвитку освітньої галузі. Зокрема, питання використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі, ведення шкільної документації, управлінська діяльність керівника, формування здорової особистості, діяльність методичних кабінетів.

Учитель зростає як творчий педагог – майстер протягом всіх років роботи у школі. Головне в цьому процесі – розуміння й бажання самого вчителя самовдосконалюватися, займатися самоосвітою, йти в ногу з часом. 780 примірників фахових видань виписують вчителі району, що становить 89,5% від загальної кількості педагогів. Традиційним став в районі методичний захід по захисту творчого портрету вчителя, що претендує на встановлення вищої кваліфікаційної категорії та педагогічного звання, який проводиться на розширеному засіданні ради РМК та районної атестаційної комісії.

Методистами РМК вивчається досвід роботи педагогів району. Кращі матеріали з досвіду роботи, методичні посібники заносяться до районної картотеки, створено та розповсюджено серед навчальних закладів каталог кращого досвіду роботи «Зернини педагогічного досвіду освітян району» (96 носіїв ППД).72 матеріали з досвіду роботи представлено на районну виставку з них 52 матеріали представлено до обласного етапу « Освіта Черкащини» та 2 цифрових ресурси (вчитель української мови Пугачівського НВК Вовкотруб О.Г. та вчитель фізики Ятранівської зош І-ІІІ ст..Семенова Т.В.). 29 матеріалів з досвіду роботи педагогів району занесено до обласної картотеки ППД.

З метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків проводиться конкурс педагогічної майстерності «Учитель року». Приємно відзначити що вчителі району щорічно здобувають призові місця в обласному етапі конкурсу. В цьому році ІІ місце в номінації «Трудове навчання» здобула Василевська Тетяна Іванівна, вчитель Дмитрушківської зош І-ІІІ ст..

Одним з головних показників визначення ефективності науково-методичної роботи з педкадрами є якісний показник навчально-виховного процесу та результативність участі учнів у предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. До районної картотеки обдарованих дітей занесені 786 учнів району.

Завдання до проведення районного етапу олімпіад розробляються методистами РМК. Результати проведення щорічно аналізуються на нараді керівників навчальних закладів, визначаються навчальні заклади – переможці у рейтингу. Розроблено моніторинг результативності участі навчальних закладів у ІІ етапі предметних олімпіад з базових дисциплін за 2006 – 2010 роки. У 2009 – 2010 н.р. 2 учнів- Старобабанівської та Текучанської зош І-ІІІ ст.., отримали призові місця з української та англійської мов відповідно. Значно покращилась робота з обдарованими дітьми щодо конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН – 7 учнів району здобули призові місця. Усі призери обласних олімпіад та конкурсів нагороджені одноразовими грошовими винагородами на районному святі «Перлини майбутнього», які надали керівники сільськогосподарських підприємств.145 учнів із 14 навчальних закладів взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». Найактивнішими учасниками були учні Паланської зош І-ІІІ ст.. (39 учнів) та Родниківської зош І-ІІІ ст.. (21 учень).Відзначено сертифікатами за відмінні результати 14 учнів та 54 учня показали добрі знання. В Міжнародному конкурсі юних фізиків «Левеня» взяли участь 35 учнів. Кращі результати продемонстрували учні Ладижинської та Полянецької зош І-ІІІ ступенів. Учениця Ладижинської зош І-ІІІ ст.. Зубрицька Дарина виборола ІІ та ІІІ місце в старшій віковій категорії в обласному етапі конкурсу «Тарасовими шляхами», а Зубрицька Рузана, учениця цієї ж школи, виборола ІІІ місце в обласному конкурсі «Шевченко в серці моїм» та ІІ місце в цьому конкурсі виборола Жвава Тетяна ,учениця Пугачівського НВК.

Створені та діють експериментальні майданчики всеукраїнського рівня з проблеми :

«Психолого – педагогічне проектування виховного процесу» (Текучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), «Педагогічні засади формування навчально-виховного середовища у загальноосвітніх навчальних закладах сільської місцевості» (Городницька загальноосвітня школа І-ІІІ ст., Дмитрушківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), регіонального рівня з проблеми: «Виховання гуманістичних цінностей особистості в контексті авторської школи О.А. Захаренка (Городецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Сушківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). 13 навчальних закладів впроваджують виховну модель Школи сприяння здоров’ю. Згідно наказу МОН України № 1102 від 7.12.2009р. Дмитрушківський ДНЗ - переможець Всеукраїнського етапу, а Дмитрушківська зош – переможець обласного етапу огляду –конкурсу на кращу модель Школи сприяння здоров’ю.

В освітніх закладах району постійно проводиться робота з питань диференціації навчання. Кожна школа визначилась з профілями та поглибленим вивченням предметів відповідно до запитів учнів, побажань батьків та з врахуванням кадрового та матеріального забезпечення навчальних закладів. Рішенням засідання ради РМК затверджено до використання 104 програми факультативних занять, створено каталог програм для використання іншими навчальними закладами.18 навчальних закладів налагодили спільну роботу з вищими навчальними закладами та мають відповідні угоди про співпрацю.

Пошуки останніх років у напрямку подолання розриву між потребами учня і можливостями школи зосередились в основному на створенні умов для поглибленого вивчення предметів тощо. На разі лише п’ять навчальних закладів вивчають поглиблено такі предмети, як :інформатику (Текучанська зош І-ІІІ ступенів), біологію (Дмитрушківська, Ладижинська, Паланська зош І-ІІІ ступенів), історію (Дубівський НВК),а це 9 класів – 120 учнів.А тому слід розширювати мережу навчальних закладів з поглибленим вивченням предметів.

На сьогодні в наших навчальних закладах І-ІІІ ступенів профільним навчанням охоплено 16 навчальних закладів із 30 ( 370 учнів ), що становить (52%) учнів 10-11 класів. 14 навчальних закладів є однопрофільними, 10 клас Старобабанівської зош І-ІІІ ступенів навчається за двома профілями та старша школа Дмитрушківського навчального закладу багатопрофільна .

Методичний кабінет здійснює освітній моніторинг на кількох рівнях: учень (моніторинг рівня навчальних досягнень), учитель (якісний склад, педагогічна діяльність), навчальний заклад (внутрішньошкільний моніторинг).

Належна увага в закладах освіти приділяється реалізації програми комп'ютеризації та інформатизації. Всі освітні заклади І-ІІІ ступенів в районі комп'ютеризовані. Мають комп’ютерну техніку і навчальні заклади І-ІІ ступенів. 32 ЗНЗ підключено до мережі Інтернет. Кількість комп'ютерів є достатньою для забезпечення вивчення предмету «Основи інформатики та обчислювальної техніки». У 30 навчальних закладах працюють 42 навчальні комп’ютерні комплекси. У школах Уманського району нараховується - 417 сучасних комп’ютерів, що становить 7 учнів на одне робоче місце серед учнів 5-11 класів. Володіють сучасними інформаційними технологіями 68 % педагогів.

Основним недоліком в організації належної роботи методичного кабінету є відсутність приміщення бібліотеки РМК та індивідуальних місць для роботи педагогів з фаховими виданнями та методичною літературою. Методистам РМК необхідно звернути увагу на змістове наповнення навчальних кабінетів Полянецької, Колодистенської, Берестівецької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Краснопільського, Рижавського, Косенівського, Коржівського НВК. Керівникам Піківецького, Пугачівського, Ропотуського, Черповодівського, Доброводівського, Косенівського, Рижавського НВК та Ятранівської зош І-ІІІ ступенів.

^ ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ на 2010-2011 н. р.

1. Узагальнити роботу з проблеми «Підвищення результативності та якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження нових технологій навчання та виховання» та визначити науково – методичну проблему району на 2011-2015 роки.

2. Реалізація нових освітніх програм для 10 класу відповідно до Державних стандартів в період переходу на новий зміст і структуру навчання.

3. Ефективне впровадження Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі».

4. Інформаційно-методичне забезпечення профільного навчання в старшій школі та науково-методичне забезпечення підготовки вчителів до роботи в умовах профільної школи.

5. Розширювати мережу навчальних закладів з поглибленим вивченням предметів та профільним навчанням.

6. Продовжувати здійснення патронажу експериментальних майданчиків регіонального та всеукраїнського рівнів.

7. Вивчення професійних надбань педагогічних працівників, узагальнення та впровадження їх досвіду роботи в практичну діяльність педагогів району.


8. Демократизація виховного процесу в дошкільному закладі через використання різних форм співробітництва та рівності всіх учасників виховного процесу

СЕРПЕНЬп/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Примітка

^ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ МЕТОДКАБІНЕТУ
Інструктивно-методична нарада:

- Про організований початок нового навчального 2010-2011 року

- Забезпечення учнів підручниками

- Структура роботи районних методичних об’єднань


20.08

Світова І.М.

Методисти РМКПеревірка готовності шкіл району до нового навчального року

4.08-21.08

Світова І.М.

Методисти РМКПровести огляд - конкурс навчальних кабінетів з історії, української мови, математики загальноосвітніх шкіл та шкільних бібліотек

4.08-21.08

Методисти РМК
Надання методичної допомоги педагогам щодо проведення першого уроку та складання тематичного планування


25.08-28.08

МетодистиНадання методичної допомоги по плануванню шкільних методичних об’єднань та проведення серпневих педрад

25.08-28.08

Методисти РМК


ВЕРЕСЕНЬ

^ РОЗДІЛ І. ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ МЕТОДКАБІНЕТУ

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Примітка
Участь у святі Першого шкільного дзвоника

1.09

Світова І.М.

Методисти РМК
Інструктивно-методична нарада :

- про підготовку до засідання Ради РМК

- про програмне забезпечення факультативних занять

9.09

Світова І.М.

Методисти РМК
Надання консультацій щодо формування програм факультативних занять

До 10.09

Світова І.М.

Методисти РМК
Опрацювання інструктивно-методичних листів щодо початку нового навчального року

До 4.09

Методисти РМК
Надання консультацій щодо ведення класних журналів в ЗНЗ

До 10.09

Методисти РМК
^ Засідання Ради РМК за участю керівників РМО

- Затвердження плану роботи райметодкабінету на 2010 – 2011 н.р.

- Затвердження структури методичної роботи з педагогічними кадрами

-Про затвердження програм факультативних занять

- Про підсумки конкурсу – огляду навчальних кабінетів

14.09

Світова І.М.
Методичні консультації з молодими вчителями щодо складання календарно-тематичних планів

До 10.09

Методисти РМК
Розробити план-графік курсової підготовки працівників району в 2011 році

До 17.09

Світова І.М.

Методисти РМК
Підготувати базу даних педагогічних працівників району

До 17.09

Світова І.М.
Систематизація інформації про факультативи та курси за вибором , профільне навчання та поглиблене вивчення предметів.

До 17.09

Світова І.М.

Методисти РМК
Формування бази даних резерву керівних кадрів

До 17.09

Петрик О.М.
День методиста в школі

16.09

Світова І.М.
Розробити графіки консультування молодих вчителів у відповідності до визначених методичних днів

До25.09

Світова І.М.

Методисти РМК
Інструктивно – методична нарада :

- про методичний супровід профільного навчання

- про роботу шкільних бібліотек

23.09

Світова І.М.
Підготовка матеріалів до Дня працівників освіти

До 28.09

Методисти РМК
Координація діяльності методичних кабінетів при навчальних закладах

Протягом місяця

Методисти РМК
Участь в обласних семінарських заняттях, нарадах

Згідно плану ОІПОПП

Методисти РМК
Методичний супровід експериментальної діяльності в ЗНЗ

Протягом року

Печонкіна Т.В.  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconЧеркаська область уманська районна державна адміністрація методичний...
Додаток методичний супровід організації навчально – виховного процесу в знз 52
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconЧеркаська область уманська районна державна адміністрація методичний...
Додаток методичний супровід організації навчально – виховного процесу в знз 52
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconУманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти
Всеукраїнського конкурсу винахідницьких І раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconУкраїна уманська районна державна адміністрація Черкаської області...
Впровадження ікт в діяльність бібліотек дозволяє бібліотекарю створювати власні інформаційні продукти,які допомагають читачеві /...
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconВідділ освіти Мар´їнської районної державної адміністрації Районний...
Конституції України, законах України „Про освіту", „Про загальну середню освіту", „Про дошкільну освіту", „Про позашкільну освіту",...
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconЗатверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської...
Організація роботи відділу освіти та графік прийому відвідувачів
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconІV. Програма, вік, кількісний склад, строки проведення спартакіади
Начальник відділу освіти Начальник відділу сім ї, молоді Директор дюсш відділу освіти райдержадміністрації та спорту райдержадміністрації...
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconМагдалинівська районна державна адміністрація Відділ освіти Районний...
Складання опорних схем за текстом підручника – один з найефективніших методів формування географічної освіти
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconЗаставнівська районна державна адміністрація відділ освіти нака з
Згідно з п. 2 ст. 14 Закону України „Про освіту”, ст. 36 Закону України „Про загальну середню освіту”, плану роботи відділу освіти...
Черкаська область уманська районна державна адміністрація методичний кабінет відділу освіти погоджено затверджено начальник відділу освіти на засіданні методичної ради iconЗолочівська районна державна адміністрація Відділ освіти Рішення...
Рда оберемок Н. В. «Про підсумки роботи відділу освіти та закладів освіти району в 2010 році» колегія відзначає, що відділ освіти...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка