Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп'ютерної презентації. Основне призначення системи підготовки презентацій. Об’єкти, що опрацьовуються за допомогою презентацій та їх властивості»
Скачати 61.43 Kb.
НазваУрок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп'ютерної презентації. Основне призначення системи підготовки презентацій. Об’єкти, що опрацьовуються за допомогою презентацій та їх властивості»
Дата конвертації05.04.2013
Розмір61.43 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Інформатика > Урок
П’ятигірська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Урок інформатики
10 клас
Тема: «Поняття комп'ютерної презентації.

Основне призначення

системи підготовки презентацій.

Об’єкти, що опрацьовуються

за допомогою презентацій та їх властивості»

Вчитель інформатики

Кузьміна О. М.


Мета: ознайомити учнів з поняттям «презентація», призначенням та елементами програми POWER POINT, формувати знання про принципову схему роботи з даною програмою, розвивати інформаційні компетентності та виховувати інтерес до інформатики.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: ПК, відповідне спеціальне програмне забезпечення, презентація, підготовлена вчителем.

Зміст уроку.

 1. Організація класу.

 2. Техніка безпеки у комп’ютерному класі.( повторення правил ТБ по інструкції).

 3. Мотивація уроку – оголошення теми та мети уроку.

 4. Вивчення нового матеріалу

У розвинутих країнах світу володіння інформаційними технологіями – така сама необхідність, як уміння читати й писати. Нині знання інформаційно-комунікаційних технологій стає невід’ємною складовою інформаційної культури сучасної людини.

Розповідь вчителя супроводжується створеною презентацією POWER POINT
1. ^ ПОНЯТТЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ.

Презентація (від англійського presentation представлення) — це набір кольорових картинок-слайдів на визначену тему, який зберігається у файлі спеціального формату з розширенням .РРТ. На кожному слайді можна помістити довільну текстову і графічну інформацію.

Термін «презентація» (інколи говорять слайдфільм) пов'язаний з інформаційними і рекламними функціями картинок, які розраховані на визначену категорію глядачів: потенційних покупців та замовників, акціонерів, журналістів, читачів тощо для різноманітних конференцій, семінарів, захистів (замість того, щоб похапцем розвішувати на гвіздках листки ватману). Тепер будь-яку доповідь можна підготувати у формі презентації (слайдфільму).

У школах та інститутах за допомогою програм виду PowerPoint можна створювати і демонструвати навчальні й довідкові слайдфільми, розповідати про роботу гуртків, секцій та клубів.
^ 2. Призначення презентації та її елементи.

Програма MS Power­Point призначена для створення і демонстрації презентацій, зокрема, для реалізації сценаріїв мультимедійних проектів у вигляді набору слайдів. Програма є складовою частиною пакету MS Office.

Презентація — це набір слайдів, де є текст, графічні об'єкти, рисунки, кнопки тощо. Презентація може містити звук, відео та анімацію — три основні компоненти мультимедіа.

Презентації слугують для зацікавлення слухачів ілюстраціями і ефектами під час доповіді, для рекламування послуг, продукції тощо.

Під час перегляду презентації учні занотовують основні означення, відповідають на питання вчителя

 1. Про що дізналися під час перегляду даної презентації? Як здійснюється навігація?

 2. Що таке презентація?

 3. Функції презентації.

 4. Способи створення презентації.

 5. Основні елементи презентації.

 6. Можливості презентації.

 7. Етапи роботи над презентацією.

 8. Правила оформлення слайду.

 9. Режими презентації та їх функції.

3. Запуск програми.
З головного меню, за допомогою ярлика, з панелі задач.4. Структура вікна програми.
PowerPoint—багатовіконний додаток до Windows, і в будь-який момент ви можете відкрити кілька вікон документа, тобто кілька файлів .РРТ.( розширення для збереження звичайного файлу презентації). Файли з розширенням .PPS запускає режим перегляду.

Після завантаження продукту на екрані з'являється вікно додатку з діалоговим вікном PowerPoint

Від вас очікують стандартного розпорядження — створити нову або відкрити існуючу презентацію. Щоб віддати таке розпорядження, потрібно натиснути одну з чотирьох радіокнопок і ОК.

1. Найшвидший спосіб створення нової презентації — скористатися послугами ^ Майстра автозмісту (верхня радіокнопка).

У цьому випадку на екрані з'явиться діалогове вікно Майстра, який задаватиме вам питання: Вид презентації. Форма презентації, Ваше ім'я, Про що збираєтеся говорити (навчання, реклама фірми тощо), Скільки часу будете говорити та ін. Користуючись вашими відповідями, Майстер за кілька кроків створить чернетку професійної презентації з 8—15 слайдів, яка приблизно відповідатиме вашому задуму. Безумовно, цю презентацію доведеться ретельно відредагувати.

2. Кнопка ^ Шаблон презентації дає змогу взяти за основу свого слайдфільму один із готових шаблонів PowerPoint, що зберігаються в файлах з розширенням .РОТ. Якщо натиснути на цю кнопку і ОК, то на екрані з'явиться діалогове вікно <створити презентацію> з трьома вкладками. На вкладці Дизайни презентацій можна вибрати дизайн — визначений стиль оформлення презентації (колір, шрифти, антураж). Наприклад, для створення слайдфільму на астрономічну тему ми вибрали шаблон Комета .РОТ. На вкладці Презентації представлені шаблони, які відображають не тільки кольоровий стиль, а й тему, зміст слайдфільму.

3. Якщо активізувати клавіш ^ Порожня презентація, то про створення художнього образу своєї презентації (тобто про колір і т.п.) вам доведеться попіклуватися самому. У багатьох ситуаціях найкраще скористатися яким-небудь дизайном (клавіш Шаблон презентації), а потім авто розміткою второзмітка.

Після вибору дизайну презентації або після вибору кнопки ^ Порожня презентація на екрані з'являється діалогове вікно <Створити слайд.. Мабуть, це головне вікно в інтерфейсі PowerPoint, яке дає змогу вибрати для наступного слайда макет, план, схему розміщення структурних елементів картинки

Вікно <Створити слайд > містить у собі кілька макетів розміщення структурних елементів на слайді, причому коротка назва виділеного макета відображається в правому нижньому кутку вікна (наприклад, Титульний слайд, Тексті графіка тощо).

Для чого це потрібно? Адже ви можете вибрати «порожній» макет і самі зайнятися розміщенням на ньому тексту та малюнків, розмальовуванням тощо. Проте природа слайдфільму така, що багато кадрів мають характерну структуру. Наприклад, на титульному аркуші слід розмістити заголовок і базові підзаголовки — назву фірми або теми, телефони тощо. Для наступних кадрів типові маркировані списки або організаційні діаграми та ін.

Робота з презентацією складається з двох етапів: створення та демонстрація.

Слайди є складними об’єктами, які монтує користувач. Їх демонструють на екрані монітора чи на великому екрані у залі за допомогою спеціального обладнання (проекційної панелі).

Розгуляними структуру слайда.

Слайд може містити елементи таких трьох основних типів:

 1. Кадр с текстовою інформацією.

 2. Мультимдійні об’єкти: картинки. Звук, відео.

 3. Кнопки керування процесом демонстрації.

До кожного об’єкта ( для якого є сенс це робити) може бути застосована анімація – здатність рухатися на екрані за певними способами, які описані у відповідному меню. 1. Фізкультхвилинка.

 2. Практична робота – стоврення особистої презентації ( за допомогою пустої презентації)

  1. Планування презентації


Перший слайд – заголовок «Моя перша презентація», на ньому вказати прізвище автора презентації.

Другий слайд – помістити інформацію про себе: хто ти? В якій школі і в якому класі навчаєшся?

Третій слайд – чим ти захоплюєшся у вільний час?

Четвертий слайд – чи є в тебе друзі?

П’ятий слайд – які твої мрії?


  1. Завантажити програму ^ POWER POINT.

  2. Вибрати Пусту презентацію.

  3. Створити перший слайд, відредагувати його та використати для фону який-небудь шаблон.

  4. Створити інші слайди, відредагувати їх.

  5. Перейти в режим сортування слайдів, переглянути їх послідовність.

  6. Провести настроювання презентації для перегляду за допомогою кнопки

Зміна слайдів

Зміна слайдів – автоматично 00:03

Використати ефекти

Натиснути кнопку Применить ко всем.

  1. Включити режим перегляду слайдів.

  2. Показати результати вчителю.
 1. Підсумок уроку

 • З якою програмою ми познайомилися?

 • Які її переваги?

 1. Домашнє завдання: вивчити означення, записані в зошиті, скласти сценарій освітньої презентації. Підготуватися до практичної роботи.

Орієнтовні теми для презентації:

  1. Правила поведінки в школі.

  2. Правила ТБ під час роботи з ПК.

  3. Моя школа.

  4. Мій клас.

  5. Моя родина.

  6. Цікава Інформатика( або інший шкільний предмет)

  7. Домашнє завдання з …( вибрати предмет і тему)

Схожі:

Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Урок №12. Тема
Тема: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних...
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Тема: Мультимедійні презентації
Поняття презентації. Комп’ютерна презентація, її об’єкти. Середовище редактора презентацій. Відкривання презентації та її перегляд....
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Тема. Створення презентацій в системі PowerPoint Мета
Мета. Навчитись створювати та демонструвати презентації за допомогою системи підготовки та проведення презентацій PowerPoint
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Урок 9-10 Тема. Налаштування параметрів показу електронної презентації....
Тема. Налаштування параметрів показу електронної презентації. Створення інтерактивних презентацій
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Урок №28. Тема
Тема: Поняття комп’ютерної графіки. Растрові та векторні зображення та їх властивості. Колірні системи. Огляд І класифікація сучасних...
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Урок №13. Тема
Тема: Створення презентації за допомогою майстра автовмісту та шаблонів оформлення, створення порожньої презентації, а також однієї...
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Програма, призначена для підготовки презентацій
За допомогою Power Point можна підготувати виступ з використанням слайдів, які потім можна надрукувати на прозорих плівках, папері,...
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Маркетинг та комп’ютерні презентації
Формування на поверхневому рівні поняття спеціальності “Маркетинг”, поверхневе ознайомлення учнів з професіями мерчандайзера та іміджмейкера,узагальнення...
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Урок 11 Тема. Початок промислової революції
Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми вг «Основа» «Електронний конструктор уроку»
Урок інформатики 10 клас Тема: «Поняття комп\Урок 19 Тема. Розвиток освіти та науки
Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми вг «Основа» «Електронний конструктор уроку»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка