Урок №16. Тема
НазваУрок №16. Тема
Дата конвертації11.04.2013
Розмір85.6 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Інформатика > Урок
УРОК №16.

ТЕМА: Демонстрація презентації у різних програмних середовищах.


Тема: Демонстрація презентації у різних програмних середовищах.

Мета: Актуалізувати знання учнів про додавання анімаційних ефектів до об’єктів слайда, анімаційні ефекти змінювання слайдів, використання гіперпосилань та кнопок дії. Подати матеріал про демонстрацію презентації у різних програмних середовищах, керування показом презентації та настроювання його часових параметрів. Закріпити вивчений матеріал під час виконання практичних.

Тип уроку: Комбінований урок.
План уроку:

Актуалізація опорних знань учнів.

Вивчення нового навчального матеріалу.

 1. Налаштування часових параметрів показу презентації.

 2. Налаштування показу презентації.

 3. Додавання позначок до слайдів під час демонстрації.

 4. Демонстрація презентації, збереженої в різних форматах.

Домашнє завдання.
Актуалізація опорних знань учнів:

 1. Для чого використовується анімація об’єктів? Опишіть послідовність додавання анімаційного ефекту до об’єкта з використанням елементів керування групи Анімація. Які ефекти анімації можна встановити?

 2. Як відкрити область завдань Настроювання анімації для додаткового налаштування ефектів анімації?

 3. Опишіть послідовність додавання одного з анімаційних ефектів входу з використанням елементів керування області завдань Настроювання анімації.

 4. Як установити шляхи переміщення об’єктів? Як змінити траєкторію руху об’єкта? Опишіть відомі вам способи.

 5. Як установити гіперпосилання на інший слайд даної презентації, на іншу презентацію? Як установити гіперпосилання на файл текстового документа, на веб-сторінку?

 6. В якому режимі перегляду презентації користувач створює гіперпосилання, а в якому його використовує? Як змінити гіперпосилання, видалити гіперпосилання?

 7. Опишіть послідовність закріплення за об’єктом певних стандартних дій, що виконуються під час наведення вказівника на об’єкт або за його вибору. Які дії можна закріпити за об’єктами презентації?

 8. Для чого призначені Кнопки дій? Опишіть призначення основних кнопок дій.

 9. Поясніть, як може користувач використати інші зображення кнопок дій. Чим будуть відрізнятися дії по додаванню кнопок дій зі списку Фігури і створених користувачем зображень кнопок?


Вивчення нового навчального матеріалу:

 1. Налаштування часових параметрів показу презентації.

Програма PowerPoint 2007 надає можливість користувачеві внести зміни в тривалість показу кожного слайда презентації і всієї презентації в цілому. Для цього необхідно виконати Показ слайдів Настроювання Настроювання часу. Розпочнеться показ презентації та відкриється вікно Репетиція (рис.). Призначення елементів керування вік на Репетиція подано в таблиці.

У ході налаштування тривалості показу презентації користувач відслідковує час показу кожного слайда за значеннями в полі Час слайда і для переходу до демонстрації наступного слайда у потрібний момент вибирає кнопку Далі. Так відбувається налаштування часу показу кожного зі слайдів презентації. При цьому індикатор Час презентації відображає загальний час демонстрації презентації.

Якщо користувач хоче ввести точний час демонстрації окремого чи кожного слайда з клавіатури, він повинен після вибору кнопки Настроювання часу вибрати у вікні кнопку Пауза, перейти до потрібного слайда і встановити потрібний час демонстрації в полі Час слайда.

Після завершення налаштування останнього зі слайдів, після натиснення клавіші Esc або після вибору кнопки Закрити вікна Репетиція на екран буде виведено запит, в якому вказано загальний час демонстрації презентації та запропоновано зберегти встановлені налаштування.

Для того щоб встановлені налаштування часу демонстрації були використані під час перегляду презентації, слід встановити позначку прапорця Використовувати настроєні часові інтервали групи елементів керування Настроювання вкладки Показ слайдів.


 1. Налаштування показу презентації.

PowerPoint 2007 має широкий набір засобів для налаштування показу презентації. Так, користувач може встановити значення параметрів демонстрації у вікні Настроювання презентації. Для того щоб відкрити це вікно, необхідно виконати Показ слайдів Настроювання Настроювання показу слайдів. Використавши групу перемикачів Показ слайдів, користувач може встановити один з трьох режимів показу презентації:

 • керований доповідачем (увесь екран) – для випадку, коли доповідач демонструє презентацію аудиторії;

 • керований користувачем (вікно) – для випадку, коли презентація створена для самостійного перегляду користувачем на моніторі комп’ютера: з Інтернету, з компакт-диска або іншого носія. Для того щоб користувач (глядач) міг змінювати тривалість перегляду кожного зі слайдів, незважаючи на задану автором, необхідно встановити позначку прапорця зі смугою прокручування;

 • автоматичний (увесь екран) – для випадку, коли не передбачається втручання глядача в процес демонстрації презентації – презентація на виставковому стенді, на демонстраційному моніторі в торговельній залі, на вокзалі тощо.

Прапорці групи Параметри показу надають користувачеві можливості:

 • встановити безперервне відтворення презентації до натиснення клавіші Esc;

 • відключити мовленнєвий супровід;

 • відключити анімацію об’єктів презентації;

 • встановити колір позначок, які залишатиме інструмент Фломастер у ході демонстрації презентації (цей параметр доступний тільки для режиму показу Керований доповідачем).

Елементи керування групи Слайди надають можливість користувачеві встановити, чи всі слайди з презентації будуть демонструватися. Якщо не всі, то потрібно встановити діапазон номерів слайдів для показу або вибрати ім’я раніше створеного варіанта вибіркового показу із списку Вибірковий показ.

Для створення різних варіантів показу, так званих вибіркових показів, слід:

1. Виконати Показ слайдів Розпочати показ слайдів Настроюваний показ.

2. Вибрати в списку кнопки команду Довільний показ.

3. Вибрати кнопку Створити у вікні Довільний показ.

4. Увести ім’я варіанта вибіркового показу в поле Ім’я показу слайдів вікна Визначення вибіркового показу (рис.).

5. Перемістити, використовуючи кнопку Додати, у поле Слайди вибіркового показу імена слайдів, які планується включити до цього варіанта показу.

6. Установити, використовуючи кнопки, послідовність показу слайдів.

7. Вибрати кнопку ОК.

8. Повторити команди 3–7 для створення інших варіантів показу.

9. Вибрати кнопку Закрити.

Якщо було створено кілька варіантів, їхні імена будуть відображатися в списку за вибору кнопки Настроюваний показ слайдів. Перед початком демонстрації слід вибрати потрібний варіант показу в зазначеному списку.

У певних випадках виникає необхідність скоротити показ презентації, приховати несуттєві, для даної аудиторії слухачів, деталі, які можна переглянути потім індивідуально. Це можна зробити, приховавши певні слайди. Для цього потрібно виділити слайд або групу слайдів і виконати Показ слайдів Настроювання Приховати слайд. При цьому слайди залишаються в презентації, але вони не будуть відображатися в ході демонстрації. Для відміни приховування слайда слід ще раз вибрати кнопку Приховати слайд.


 1. Додавання позначок до слайдів під час демонстрації.

Лектор може додати рукописні позначки до слайда, що демонструється. Для цього в ході демонстрації слід у контекстному меню слайда вибрати команду Вказівник. Після цього виконати такі дії:

1. Вибрати команду Колір рукописних даних.

2. Вибрати в палітрі потрібний колір.

3. Вибрати один з трьох інструментів: Ручка, Фломастер або Виділення. (Використовуючи їх, можна малювати довільні лінії різної товщини: Ручка – найтонші, а Виділення – найтовщі.)

4. Увести позначки.

Користувач може в ході демонстрації довільну кількість разів змінювати як інструмент, так і його колір. Після завершення демонстрації програма запропонує зберегти введені позначки у файлі презентації для подальшого використання.

Під час демонстрації презентації, в якій передбачена зміна слайдів за вказівкою лектора, після завершення всіх ефектів анімації об’єктів слайда в лівому нижньому куті екрана з’являються чотири напівпрозорі кнопки, призначені для керування демонстрацією.


 1. Демонстрація презентації, збереженої в різних форматах.

Порядок демонстрації презентації, збереженої у форматі pptx, ми вже розглянули. Розглянемо інші варіанти демонстрації презентації, збереженої у файлах різних форматів.

Якщо передбачається показ презентації на комп’ютері, на якому не встановлена програма PowerPoint 2007, то слід зберегти її у форматі Упакування для запису на компакт-диск. Для цього слід виконати такі дії:

1. Відкрити файл презентації, який потрібно зберегти в зазначеному форматі.

2. Виконати Office Опублікувати Упакування для запису на компакт-диск.

3. Увести у вікні Упакування для запису на компакт-диск у поле Назва компакт-диска його ім’я.

4. Вибрати, за потреби, кнопку Параметри і у відповідному вікні встановити значення параметрів збереження та показу презентації.

5. Вибрати кнопку Копіювати на компакт-диск чи вибрати кнопку Копіювати до папки.

6. Вставити диск для запису або вказати папку для збереження преда.зентації.

7. Підтвердити операцію копіювання вибором відповідної кнопки.

Під час упакування до набору файлів, крім самого файлу презентації, додається спеціальна програма – Засіб перегляду PowerPoint і зв’язані з презентацією звукові, відео- та інші файли.

Якщо запис зроблено на компакт-диск, то демонстрація автоматично розпочнеться після вставлення диска до пристрою роботи з оптичними дисками. Якщо демонстрація не розпочалася або презентація збережена в папку, то слід знайти файл play.bat (англ. play – гра, програвати, відтворювати) і запустити його на виконання.

Презентацію можна також переглянути у вікні браузера, якщо попередньо її зберегти у форматі веб-сторінки. Є два варіанти збереження у форматі веб-сторінки: у форматі єдиного HTML-файлу – буде створено файл (розширення імені mht або mhtml), що містить усі допоміжні об’єкти (текст, зображення, звуки, таблиці, відео тощо); у форматі HTML – буде створено початковий файл з розширенням імені htm або html і папка з іменем за шаблоном *.files, що містить HTML-файли на кожний слайд презентації та всі допоміжні об’єкти (файли з текстами, зображеннями, звуком, відео тощо).

Файли кожного слайда презентації матимуть ім’я за шаблоном slide0001.htm, де число 0001 указує на порядковий номер слайда презентації.

Під час перегляду у вікні браузера презентації, збереженої у форматі веб-сторінки, деякі ефекти анімації об’єктів і переходу слайдів можуть відтворюватися по-іншому або зовсім не відтворюватися.
Практичні завдання:

 1. Відкрийте вказаний учителем файл. Установіть такі налаштування часу демонстрації слайдів: першого – 3 с; другого – 4 с; третього – 3 с; четвертого – 4 с; п’ятого – 3 с; шостого – 3 с; сьомого – 5 с; восьмого – 4 с. Збережіть презентацію у своїй папці у файлі з іменем вправа 16.1.pptx.

 2. Відкрийте файл презентації. Установіть такі налаштування часу демонстрації слайдів: першого – 2 с; другого – 4 с; третього – 6 с; четвертого – 3 с; п’ятого – 3 с; шостого – 3 с; сьомого – 6 с; восьмого – 2 с. Збережіть презентацію в своїй папці у файлі з іменем вправа 16.2.pptx.

 3. Відкрийте вказаний учителем файл. Налаштуйте варіант вибіркового показу з іменем Довільний показ name (name – ваше прізвище), до якого включіть титульний слайд і всі слайди, на яких зображені пристрої введення. Слайд із зображенням клавіатури поставте другим. Запустіть демонстрацію цього варіанта вибіркового показу. Збережіть презентацію у своїй папці у файлі з іменем вправа 16.3.pptx.

 4. Відкрийте файл презентації. Перегляньте презентацію в режимі вибіркового показу: Довільний показ 1 і Довільний показ 2.

 5. Відкрийте вказаний учителем файл. Розпочніть демонстрацію. До другого слайда з використанням інструмента Фломастер додайте лінії, що вказують на відношення певних програм до певних видів програмного забезпечення. Впишіть, використовуючи інструмент Ручка, у незаповнені прямокутники приклади назв програм, що відносяться до певного виду. Зафарбуйте, використовуючи інструмент Виділення, назви видів програмного забезпечення: Системне програмне забезпечення – у синій колір, Системи програмування – у зелений колір, Прикладне програмне забезпечення – у жовтий колір. Збережіть уведені позначки. Збережіть презентацію у своїй папці у файлі з іменем вправа 16.4.pptx.


Домашнє завдання:

 1. Вивчити конспект.

 2. Опрацювати матеріал на ст. 110-114. (Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько).

 3. Завершити виконання практичних завдань.

Схожі:

Урок №16. Тема iconУрок Тема. Система охолодження Урок Тема. Система мащення Урок Тема....
Опис досвіду II. Інформаційна картка
Урок №16. Тема iconУрок №7. Тема
Тема: Підсумковий урок з тем «Інформація. Інформаційні процеси та системи», «Апаратне забезпечення інформаційних систем»
Урок №16. Тема iconУрок №8 Тема. Урок контролю знань учнів
Учні відповідають на поставлені вчителем запитання І демонструють відповідь на пк
Урок №16. Тема iconУрок №17. Тема
Тема: Підсумковий урок з теми «Системне програмне забезпечення. Службове програмне забезпечення»
Урок №16. Тема iconУрок засвоєння нових знань. Урок-пам'ять, урок-спогад. Обладнання....
Тема. Олександр Довженко. «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу в Другій світовій війні
Урок №16. Тема iconУрок №7 Тема. Підсумковий урок за темами: «CorelDraw» та «Турбо Паскаль»
Для чого призначений інструмент Вільна форма?Як його використати. Продемонструйте
Урок №16. Тема iconУрок №1 Тема: Основні принципи будови та функціонування
Урок №1 Тема: Основні принципи будови та функціонування World Wide Web, протокол нттр, адресація в мережі
Урок №16. Тема iconУрок 15 Тема. Підсумковий урок з тем: «Модульcrt розгалуження І вибір», та
Будь-яка програма, записана на мові Паскаль, завжди закінчується службовим словом
Урок №16. Тема iconУроку з математики у супроводі ікт тема: «числові функції»
Комбінований урок з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (урок проводиться у комп’ютерному класі з мультимедійним...
Урок №16. Тема iconУрок №25. Тема
Тема: Сортування й фільтрування даних в таблицях. Використання розширених фільтрів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка