Скачати 87.88 Kb.
|
Урок – програма передач у 6 класі. Студія «Прикметник». Тема.: узагальнення й систематизація знань, умінь і навичок учнів із теми «Прикметник». Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Прикметник»; розвивати вміння аналізувати мовний матеріал; перевірити рівень навчальних досягнень із даної теми; розвивати творчі здібності школярів; виховувати любов до рідного слова. Обладнання: екран та мультимедійний проектор, індивідуальні картки, підручник. Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань. Форма проведення: програма телепередач. ^ Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну… Антоніна Каніщенко Хід уроку 1. Організація класу. Емоційна підготовка учнів до роботи на уроці. - Добрий день, діти. Скажіть, будь ласка, чи вам подобається чути приємні слова на свою адресу? - Гарні є в житті моменти. Це, наприклад, компліменти. Зробити комплімент - це значить назвати людину приємним словом, похвалити за щось добре. Для того, щоб налаштуватись на роботу, давайте наш урок розпочнемо саме з компліментів. - Ви у мене всі розумні, кмітливі, уважні, дотепні.
(рішучий, уважний, щирий, чесний, веселий, акуратний, люб’язний, серйозний, чемний, ввічливий, крутий, усміхнений, гостинна, безтурботний, загадковий, сміливий, чуйний, привітний, щедрий, наполегливий, доброзичливий, безпосередній, сміхотливий, енергійний, пустотливий, цікавий, спокійний, життєрадісний, бадьорий, відкритий, добрий, запальний, добродушний, товариський, скромний, ласкавий, дотепний, розумний, мрійливий, доброзичливий, кмітливий, пустотливий, спокійний, працьовитий, охайний). 2. ^ - Скажіть, діти, а слова якої частини мови ви використали у компліментах? (Прикметники) - І сьогодні на уроці ми повторимо й підсумуємо матеріал про цю частину мови. Отже, запишіть у зошитах дату «Тринадцяте грудня», «Класна робота» і тему уроку: «Узагальнення знань із теми «Прикметник». 3. ^ - Епіграфом нашого уроку стануть слова Антоніна Каніщенко «Вивчайте мову українську – дзвінкоголосу, ніжну, чарівну…». - А щоб урок був успішним, треба визначити, чого ж ви очікуєте від роботи на уроці. - Продовжіть речення: Від цього уроку я очікую знати…; уміти…. Знати: - визначення прикметника; - групи прикметників за значенням, їх творення;
Уміти: - знаходити прикметники;
- Я бажаю вам отримати сьогодні лише бали достатнього і високого рівня, адже наш урок незвичайний. Це урок – програма передач у студії «Прикметник» . Зверніть увагу на заставку.
4. Узагальнення і систематизація вивченого. - Отже, перша телепередача «Актуальне інтерв’ю». - Слово «інтерв’ю» пішло з англійської й означає «бесіда». - Наш кореспондент Гаращенко Валерія задасть вам питання з теми «Прикметник», які вона підготувала. За кожну правильну відповідь зараховуйте собі 1 бал. Усі бали, отримані впродовж уроку, ви проставляєте у листи самооцінки. «Актуальне інтерв’ю»
Ми дуже любим весь наш край І любим Україну. Її лани і зелен гай, В саду рясну калину. Там соловейко навесні Співає між гілками. Та й ми співаємо пісні, Змагається він з нами. «Файна Юкрайна» - Прочитайте текст на екрані, вставте пропущені прикметники за змістом. Працюємо в групах. УкраїнаУкраїна – це … води і … зорі, … сади, … хати, лани … пшениці, … та … ріки. Україна - … вінок із рути і барвінку. Немає в світі країни, … і … за Україну. Це … земля.
УкраїнаУкраїна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медовії та молочнії ріки. Україна – розкішний вінок із рути і барвінку. Немає в світі країни, ріднішої і красивішої за Україну. Це батькова земля.
Ріднішої – прикм., п.ф. – рідніший, якісний, вищий ст.пор., тв.гр., одн., ж.р., Р.в., означення. Красивішої – прикм., п.ф. – красивіший, якісний, вищий ст.пор., тв.гр., одн., ж.р., Р.в., означення. Батькова – прикм., п.ф. – батьковий, присвійний, тв.гр., одн., ж.р., Н.в., означення. «Рекламний вісник» - Діти, ви всі добре знаєте, що жодна програма не обходиться без реклами. На столі у вас знаходяться шкільні прилади: ручки, олівці, зошити, книги. Використовуючи прикметники вищого і найвищого ступенів порівняння, зробіть рекламу будь-якого предмету. Працюємо в групах.
«Ключовий момент» (робота в групах) І група. Вправа 525 с.195. Запишіть словосполучення у 3 стовпчики: 1) з якісними прикметниками; 2) з відносними прикметниками; 3) з присвійними прикметниками. Ключ: з других букв записаних іменників складеться початок прислів’я: «…, а бджоли – цвіту.» ІІ група. Вправа 527 с.195.Запишіть словосполучення у 2 стовпчики: 1) з буквою и; 2) з буквою і. Ключ: з других букв записаних іменників складеться закінчення прислів’я: «Гірка правда краща, ніж… .» ІІІ група. Вправа 528 с.195-196. Запишіть прикметники у 2 стовпчики: 1) ті, що пишуться через дефіс, 2) ті, що пишуться разом. ^ з других букв прикметників складеться початок прислів’я: «… все розкаже». Перевіряємо! І група. Якісні Відносні Присвійні залізне слово залізний дріт мамин плащ великий рюкзак вовняний шарф орлині кігті щире здивування робочий одяг братова статуетка лисяча хитрість хвойний ліс бабусина хустка Люди раді літу, а бджоли – цвіту. ІІ група и і над високими ясенами батьківські збори з найкращим товаришем у далекій країні на колючих ялинках у дружній бесіді тихих ночей береговій охороні з великим здивуванням давнім знайомим важких якорів у полотнянім рядні блискучий гачок Гірка правда краща, ніж солодка брехня. ІІІ група Дефіс Разом акторсько-режисерський смертоносний сніжно-білий жовтогарячий синьо-жовтий свіжозрубаний ожиново-полуничний очевидний українсько-англійський українознавчий садово-парковий широкоплечий Книжка мовчки все розкаже. Оцініть себе від 1 до 3 балів.
«Сміхопанорама»
«У світі тварин»
Дрібно гривкою трясе, Це ж мал…. кумедн… поні, Що діток любить над усе.
То мов сміється, а то мов плаче, Цукерки любить і смачн… безе Швидк… грайлив… шимпанзе.
Окраса зоопарку, Та має він одну проблему: Йому у нас не жарко, Завжди цей бідолаха мерзне У клітці цього парку. Ми «Мерседеса» білого йому наймемо Й у тепл…, сонячн… Тбілісі відвеземо. 4. Розпустив шикарне пір’я Білохвост… какаду, Прикрашає він довкілля, Папуги кращого я не знайду. 5. Рожев… шикарн… красив… фламінго, Він гість із далеких країв, Завжди мав він вигляд лише на відмінно, Бо зранку овсянку лиш їв. 6. Чудернацьк… кенгуру Дуже любить дітвору, В сумку їх свою саджає І у столичн… метро катає. 7. Це хто в такім дрібнім калібрі? А це ж наш крихітн… колібрі. Найменша птаха на Землі, Потіха й радість дітворі. - Сподіваюся, подорож вам сподобалася. «Екстрений виклик» - Увага! Екстрений виклик! Необхідно терміново виправити помилки у вживанні прикметників.
«Корисні поради» Тума…ий; незбагне́…ий; глиня…ий; пташи…ий; (не)обхідний; (не)рідний; (не)гарячий, а теплий; (ліво)бережний; (темно)синій; (північно)східний; (жовто)гарячий; пр…великий; пр…бережний; м…який; моркв…яний; бад…орий; чорн…чний; митт…вий; дощ…вий; бе…хмарний.
«Спеціальне завдання»
1 картка: зимовий, придорожній, темно-синій 2 картка: прадавній, солодкуватий, безмежний 3 картка: білосніжний, козацький, зелений
«Невідома планета»
- Ось і добігає кінця урок. Сьогодні всі гарно попрацювали у нашій телестудії. І за це ви отримали великий кошик, де вміщені всі знання, уміння, навички, ідеї, почуття, які ви отримали на уроці і зараз кожен може взяти собі будь-що, ідучи з уроку. Я пропоную по черзі кожному сказати: «Я йду з цього уроку… (і назвіть те, що ви бажаєте взяти з собою з уявного кошика). Листи самооцінки ви мені здасте. - Остання наша передача «Домашня школа». Запишіть, будь ласка, у щоденник. Підготуватись до контрольної роботи, скласти лінгвістичну казку «В гості до Прикметника». |
![]() | Урок з української мови клас Тема: «Прикметник» Мета: розширювати знання учнів про прикметник; вчити визначати прикметник за запитаннями, значенням І роллю в реченні | ![]() | Закріплення й узагальнення знань про прикметник Обладнання: декорації за темою уроку, індивідуальні картки учнів, обладнання до завдань та |
![]() | Лопушенська зош І-ІІІ ступенів Зимовий урок з груповою формою роботи... Мета Закріпити й активізувати знання учнів про прикметник, його граматичні категорії шляхом виконання цікавих завдань | ![]() | Тема. Геометричний І фізичний зміст похідної Мета: систематизувати знання учнів з теми й підготувати їх до контрольної роботи; показати учням, наскільки ця тема важлива при розв'язанні... |
![]() | Урок 46 Тема. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів з теми... Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять... | ![]() | Урок 40 Тема. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів з теми... Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять... |
![]() | Урок 18 Тема. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів з теми... Мета: перевірити рівень підготовки учнів з теми відповідно до програмових вимог: рівень теоретичних знань дат, фактів, подій, понять... | ![]() | Уроку. Організаційний момент (3 хв.) Урок №23 7 клас. Узагальнення І систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття» |
![]() | 1. Повторення І систематизація навчального матеріалу (5 годин) Узагальнення та систематизація знань з теми «Тотожні перетворення раціональних виразів» | ![]() | 1. Повторення І систематизація навчального матеріалу. (5 годин) Узагальнення та систематизація знань з теми «Розв’язування прямокутних трикутників» |