Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту
Скачати 212.68 Kb.
НазваМатеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту
Дата конвертації23.04.2013
Розмір212.68 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації з питання „Про підсумки роботи освітньої галузі в 2012 році та основні завдання на 2013 рік”

28 березня 2013 року

Початок о 10.00 год. (великий зал)

Слайд 1

Шановні члени колегії, запрошені!

Підсумовуючи роботу відділу освіти райдержадміністрації, а зараз відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, за 2012 рік інформую, що найактуальнішими були питання підвищення якості освіти, дотримання вимог законодавства щодо впровадження нових Державних стандартів початкової школи, проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей тощо.

Минулого року за підтримки районної державної адміністрації, районної ради була проведена, без перебільшення, надскладна і напружена робота з реалізації реформ, ініційованих Президентом України Віктором Януковичем щодо задоволення потреб населення в якісній освіті.

Підсумовуючи минуло річчя, скажу, що в освіті Кременчуччини відбулося ряд найпомітніших подій, які характеризували її подальший розвиток.

Зупинюся на найголовніших подіях, що суттєво підвищили якість освіти району, а також на проблемах та основних завданнях 2013 року.

^ Слайд 2

Перша.

Упровадження нового стандарту дошкілля – базового компоненту дошкільної освіти. (до речі, попередній затверджувався 14 років тому).

Обов’язковою для впровадження з 1 вересня 2012 року стала Програма розвитку дітей старшого віку «Впевнений старт».

Дуже важливо, що впровадження в районі нового стандарту відбувається на фоні відновлення роботи дошкільних навчальних закладів та збільшення відсотку дітей охоплених дошкільною освітою.

Слайд 3

Минулого року додатково відкрито 2 групи для дітей дошкільного віку в дошкільному навчальному закладі «Ромашка» Рокитненської сільської ради та Ялинцівському навчально-виховному комплексі (по 15 місць у кожному ДНЗ). За два останні роки кількість місць у дошкільних закладах збільшилась на 91. У 2004 році в районі працювало 9 дошкільних закладів, які відвідувало 383 дитини, у 2013 році – 19 (12 дошкільних закладів у підпорядкуванні сільських рад (відвідує 358 дітей) та 7 навчально-виховних комплексів (відвідує 356 дітей), де працюють групи для дітей дошкільного віку. Всього в дошкільних закладах району виховується 714 дітей дошкільного віку. Відсоток охоплення дітей дошкіллям у порівнянні з 2010 роком збільшився на 13,4 % - з 73 до 86,4%.

Ми сподіваємося на співпрацю з громадською організацією Всеукраїнська асоціація дошкільних працівників, яка нещодавно виникла (в районі осередок очолює Турчинович Наталія Миколаївна, заступник директора Білецьківського навчально-виховного комплексу).

Слайд 4, 5, 6

Друга

Перехід початкової школи на навчання за новим стандартом.

Саме 2012-2013 навчальний рік став визначальним для школи найменших учнів.

Запроваджено новий зміст, нові підручники, навчальні програми і плани. Зроблено рішучий крок щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій – кожна дитина 2 класу повинна її освоювати та використовувати в практичній роботі, а також вивчення іноземної мови з 1 класу. Повернуто в початкову школу по новому стандарту природознавство.

На новий стандарт перейшло 305 першокласників із 1067 учнів початкової ланки.

Учителі початкових класів на засіданнях районних та шкільних методичних об’єднань опрацювали інструктивно-методичний лист «Особливості організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах у 2012-2013 н.р.». Навчальні заклади забезпечені новими навчальними програмами, підручниками. Для учнів 1 класу придбано зошити з друкованою основою, «Післябукварі», які рекомендовані МОН, сім’ї, молоді та спорту України.

Для успішної реалізації програми для дітей старшого дошкільного віку та якісної підготовки дітей до навчання в школі, нових навчальних програм для початкової школи, Державного стандарту початкової загальної освіти, Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!», з метою забезпечення наступності в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями першого класу з 2011 року в районі працює творча група вихователів різновікових груп та вчителів початкових класів «Впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти. Забезпечення наступності в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями першого класу».

Слайд 7

Робота творчої групи проводиться у формі засідань, семінарів-практикумів, відкритих занять. На базі Гориславського НВК успішно пройшло засідання творчої групи «Забезпечення наступності в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями початкових класів. Робота над розвитком зв’язного мовлення”. (Учасники творчої групи формували мовленнєву діяльність, яка ґрунтується на системі креативно-мовленнєвих технологій, спрямованих на перехід від репродуктивних до креативних мовленнєво-ігрових ситуацій).

Слайд 8

На базі Омельницького НВК – спільне засідання вихователів ДНЗ і вчителів початкових класів «Впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти. Забезпечення наступності в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного віку та учнями першого класу», слухачі якого ознайомились із методами і прийомами технології розвитку творчої особистості під час ознайомлення дітей з природою рідного краю, із використанням краєзнавчого матеріалу на уроках і позаурочний час. Робота творчої групи направлена на реалізацію Державних стандартів освіти.

Слайд 9

Методичною службою було проведено районний інтегрований семінар з проблеми: «Особливості змісту і методики фізичної культури для дітей різного віку та стану здоров’я з використанням здоров’язберігаючих технологій» на базі Білецьківсьго НВК (березень 2012р.), «Формування ключових компетентностей учнів молодшого шкільного віку» на базі Піщанської гімназії (березень 2013 р.). Учасники семінару визначились з принципами формування ключових компетентностей , здоров’язберігаючих освітніх технологій, умовами та етапами їх проведення, методами здоров’язберігаючого впливу, усвідомили необхідність створення в кожному навчальному закладі здоров’язберігаючого освітнього простору.

Слайд 10

На базі Червонознам’янського НВК (листопад 2012р.) проведено семінар «Формування основ екологічної свідомості та культури молодшого школяра і дітей дошкільного віку шляхом впровадження Державних стандартів дошкільної і початкової освіти», слухачі якого поєднували навчальний матеріал екологічного змісту із практичною діяльністю дітей у природному середовищі; ознайомились із методами екологічного виховання: пояснювально-ілюстративним, репродуктивним, методом проблемного викладу, частково-пошуковим, дослідницьким.

Слайд 11

Слід відмітити позитивну роботу консультативних пунктів для батьків та осіб, що їх замінюють на базі ДНЗ та ЗНЗ, до роботи яких залучають вчителів початкових класів, вихователів ДНЗ, практичних психологів, соціальних педагогів, медичних сестер. Для батьків та осіб, що їх замінюють проводяться лекторії, теоретичні і практичні семінари, індивідуальні та групові консультації. Також практикується заочне консультування за письмовим зверненням та у телефонному режимі.

Відповідно до циклограми діяльності практичного психолога в навчальних закладах було проведено моніторинг виконання програми «Впевнений старт» та якісної підготовки дітей до школи (травень 2012 року).

На розширеному засіданні Ради РМК розглядалось питання Впровадження державного стандарту початкової загальної освіти (лютий 2013р.).

У районному методичному кабінеті створено методичний портфель, який наповнюється інформаційними листами, рекомендаціями, інструкціями щодо поетапного впровадження нових Державних стандартів, забезпечуючи якісний методичний і психологічний супровід оновленої освіти, створюючи сприятливе навчальне і розвивальне середовище. Завдячуючи спільній роботі методичної служби, педагогічних працівників та батьків, ми зможемо досягти належної якості освіти.
Трєтя.

Слайд 12

Участь у Першій Всеукраїнській акції «Нові стандарти – нова школа», яка пройшла в серпні 2012 року.

Головний висновок акції – початкова школа готова до впровадження нового стандарту. Обмін досвідом з Миргородським, Полтавським, Охтирським районами Сумської області та Лозівським районом Харківської області сприяв впровадженню новітніх педагогічних технологій в районі.

Вважаємо за необхідне в 2013 році провести районну естафету з вивчення та впровадження у практичну діяльність інноваційних форм роботи, спрямованих на розвиток загальної середньої та дошкільної освіти.
Четверта.

Слайд 13

У 2012 році на районному обліку перебувала 51 дитина-сирота та діти, позбавлені батьківського піклування (з числа учнів загальноосвітніх навчальних закладів).

Під час літньої оздоровчої кампанії 2012 року організовано оздоровлення 36 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у позаміських таборах: спортивно-оздоровчий комплекс „Супутник”;

дитячий заклад оздоровлення та відпочинку „Зоряний”;

дитячий оздоровчий табір „Чайка”.

На придбання цих путівок з місцевого бюджету було виділено 75 тис. грн.

До оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування долучилися і сільські ради:

- Недогарківська сільська рада – 2 путівки (спортивно-оздоровчий комплекс „Супутник”), сільський голова Пащенко Віра Костянтинівна;

  • Кам’янопотоківська сільська рада - 3 путівки (дитячий оздоровчий табір „Чайка”), сільський голови Кравченко Лідія Миколаївна;

- Омельницька сільська рада – 1 путівка (дитячий заклад оздоровлення та відпочинку „Зоряний”), сільський голова Шереметьєва Олександра Іванівна.

У серпні 2012 року з місцевого бюджету виділено 24 тис. 600 грн на придбання шкільної форми для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» за 2012 рік відділом освіти надано одноразову допомогу 24 дітям, на суму 43 тис. 392 грн.

19 грудня, в День святого Миколая, для 25 дітей пільгових категорій службою у справах дітей райдержадміністрації організовано поїздку до обласного театру ляльок на свято, присвячене Дню Святого Миколая. Відділ освіти забезпечив перевезення дітей до м.Полтава.

26 грудня 2012 року 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (учнів 1-6 класів) взяли участь у святі Головної ялинки області, яке відбулося у приміщенні академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя.

51 дитина-сирота та діти, позбавлені батьківського піклування отримали солодкі подарунки до Дня святого Миколая та Нового року на загальну суму 5 тис. 100 грн.

П’ята

Слайд 14

Оздоровча кампанія в загальноосвітніх навчальних закладах у 2012 році проводилась відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Було забезпечено організований відпочинок, оздоровлення та зайнятість учнів улітку 2012 року.

У таборах праці та відпочинку та в таборах з денним перебуванням відпочинком та оздоровленням було охоплено 1335 дітей, що становить 51 % від загальної кількості дітей шкільного віку. З них 209 дітей з багатодітних сімей, 63 дитини з малозабезпечених родин, 20 дітей, які постраждали в наслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, 86 обдарованих дітей.

Незалежно від того, що кількість дітей в навчальних закладах зменшилась, мережа охоплення оздоровленням збережена на рівні минулого року.

У ході оздоровлення на базі загальноосвітніх навчальних закладів працювали 29 таборів з денним перебуванням і 4 табори праці та відпочинку. Цікавою формою організації відпочинку та оздоровлення дітей в таборах є профільні зміни, в яких вихованці отримували комплекс послуг, спрямований на розвиток певних здібностей та інтересів. Відповідно до напрямків працювали:

Слайд 15

  • спортивні табори „Олімп” Кам’янопотоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, „Зміна” Потоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

  • комп’ютерні табори „Юний програміст” Піщанської гімназії, „Юний інформатик” Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

  • табори для обдарованих дітей „Інтелектуал” Піщанської гімназії та „Барвінок” Омельницького навчально-виховного комплексу.

У таборах з профільними змінами відпочинком та оздоровленням охоплено 220 дітей.

На освітянські табори з місцевого бюджету виділено 176,5 тис. грн. в тому числі: на підготовку до оздоровчої кампанії – 20,0 тис. грн., на проведення оздоровчої кампанії – 156,5 тис. грн. Керівники загальноосвітніх навчальних закладів провели велику роботу із залучення спонсорських коштів. Так протягом оздоровчої кампанії залучено 82 910 грн. спонсорських коштів, що на 20 840 грн. більше, ніж минулого року.

Пришибською сільською радою (сільський голова Городянко Валентина Іванівна) виділено 100 тис.грн. для придбання 31 путівки у дитячий оздоровчий центр ”Орлятко” м.Геніченськ для оздоровлення учнів Пришибської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

17 дітей працівників освіти оздоровлено у позаміських таборах, що на 40% більше, ніж минулого року.
Шоста

Слайд 16

У І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяли участь 48 юних дослідників (із них – 29 вихованців будинку дитячої та юнацької творчості, 19 учнів загальноосвітніх навчальних закладів).

15-17 лютого 2013 року в області проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.

У ІІ етапі взяли участь 18 учасників, переможцями та призерами стали 8.

Слайд 17

Сьома

Слайд 18

Участь у предметних олімпіадах – одна з активних форм роботи з розумово обдарованими та здібними дітьми. Підготовка до них розпочинається з перших днів і триває протягом усього навчального року. Про налагоджену роботу свідчать результати участі учнів ЗНЗ Кременчуцького району в обласних олімпіадах 2012-2013 н.р. – 11 призових місць

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Учні загальноосвітніх навчальних закладів з числа переможців та призерів районних олімпіад проходять навчання в навчально-оздоровчому комплексі (НОК) «Ерудит» при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С.Макаренка.

Станом на сьогодні навчання пройшли 18 учнів 10-11 класів та 6 учнів 8-9 класів.
Восьма

Слайд 22

Організація підвезення учнів, що проживають на відстані понад 3 кілометри від школи, здійснюється відповідно до нормативних документів.

Станом на 01.03.2013 підвозиться 505 учнів (100%, що потребують підвезення) та 18 вчителів. Відсоток від загальної кількості учнів, для яких організовано підвезення, - 18.

260 учнів підвозиться 5 шкільними автобусами (Білецьківський НВК, Кам’янопотоківська ЗОШ І-ІІІ ст., Омельницький НВК та Пришибська ЗОШ І-ІІІ ст., Майбородівська ЗОШ І-ІІ ступенів та Вільнотерешківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), автобусом Бондарівської сільської ради (Зарудянська ЗОШ І-ІІІ ст.) – 62 учнів, для 183 учнів підвезення організовано сільськими радами.

Підвезення учнів здійснюється із 42 населених пунктів до 14 загальноосвітніх навчальних закладів.

Здійснення підвезення шкільними автобусами:

- до Омельницького НВК - з 6 населених пунктів, загальна кількість рейсів – 4, довжина маршруту 108 км.

- до Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів – з 4 населених пунктів, кількість рейсів – 6, довжина маршруту 112 км.

- до Білецьківського НВК – з 5 населених пунктів, кількість рейсів 7, довжина маршруту 115 км.

- до Кам’янопотоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – з 3 населених пунктів, кількість рейсів 2, довжина маршруту 60 км.

- до Майбородівської ЗОШ І-ІІ ступенів та Вільнотерешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3 населених пунктів, кількість рейсів 8, довжина маршруту 84 км.

Слайд 23

На організацію підвезення учнів у 2012 році використано 414,6 тис.грн., з них кошти районного бюджету - 320,8 тис.грн., кошти сільських рад – 93,8 тис.грн. На 2013 рік заплановано 565,0 тис.грн., з них кошти районного бюджету – 295,0 тис.грн., кошти сільських рад – 270,0 тис.грн.

Загальний пробіг автобусів, що здійснюють підвезення, 480 км на день.

На балансі відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту знаходиться 5 шкільних автобусів. Минулого року автопарк відділу поповнився на 3 одиниці.

Водії шкільних автобусів пройшли спеціальне навчання в «Полтаваавтотранссервіс», що дає право здійснення самоконтролю транспортних засобів при виїзді на маршрути.
Дев’ята

А зараз про комп’ютеризацію навчальних закладів:

– наявно 26 навчальних комп’ютерних комплексів (НКК) в усіх 13-ти ЗНЗ І-ІІІ ступенів та в 1 ЗНЗ І-ІІ ступенів;

- заплановано створити 2 нові навчальні комп’ютерні комплекси в Білецьківському та Омельницькому НВК на основі комп’ютерної техніки (14 одиниць), що надійшла як гуманітарна допомога Китайської Народної Республіки;

Слайд 24

- всього в ЗНЗ району є 252 персональних комп’ютерів, в тому числі використовуються: у навчальному процесі – 216, адміністрацією ЗНЗ – 18, для підготовки вчителів у використанні ІКТ – 11; крім того, 7 ноутбуків;

- середній показник навантаження на один персональний комп’ютер становить 10 учнів 1-11 класів. Для порівняння: завдання і заходи на виконання Державної цільової програми «Сто відсотків» передбачають досягти у 2013 році в Україні – 24 учні на 1 ПК, середній показник навантаження на один персональний комп’ютер по області становить 14 учнів на 1 ПК;

- кількість мультимедійної техніки у ЗНЗ району: мультимедійних проекторів (ММП) – 6 шт., інтерактивних дошок (ІАД) – 1 шт., інтерактивних комплексів (ІАК) – 3 шт.;

- мають доступ до мережі Інтернет 16 ЗНЗ, з них 1 заклад був підключений у 2012 році ;

- усі заклади освіти району зареєстровані в мережі інформаційно-маркетингового центру (www.c2n.info);

Слайд 25

- функціонують шкільні сайти (на платформах ucoz та google) в 19 ЗНЗ;

- ЗНЗ району учасники інноваційного проекті «Щоденник.ua» (опорні школи: Садківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Піщанська гімназія, Недогарківська ЗОШ І-ІІІ ступенів);

- в 2012 році завершено стовідсоткову підготовку вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району до використання інформаційно-комунікаційних технологій (зокрема, за програмою Intel «Навчання для майбутнього» в районі підготовлено 342 учителів (97 відсотків до потреби). За кількісним показником реалізації програми Intel «Навчання для майбутнього» це один із перших показників в області.

На сьогодні у загальноосвітніх школах району обладнано 3 сучасних навчальних кабінети природничо-математичного циклу, з них:

фізики – 1;

математики – 2.

Слайд 26-30
Десята

У 2012 році, як і у попередні роки, приділялася увага підготовці матеріально-технічної бази.

Відремонтовано покрівлю Кам’янопотоківської ЗОШ І ступеню (60,0 тис.грн, спонсорські кошти), Ройовського НВК.

Проведено поточні ремонти усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

Встановлено кабінет фізики у Піщанській гімназії.

Завершено будівництво спортивного майданчику зі штучним покриттям на базі Піщанської гімназії.

Проведено ремонт приміщення дошкільного підрозділу Ялинцівського НВК для відкриття другої групи на 15 місць.

Проведено часткову заміну вікон на енергозберігаючі в усіх навчальних закладах.

Замінено двері у Кривушівському НВК, Недогарківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ «Світлячок» (с.Потоки), ДНЗ «Ластівка» (с.Піщане).

Проведено ремонт спортивної зали Ялинцівського НВК, капітальний ремонт ганку в ДНЗ «Світлячок» (с.Потоки).

Облаштовано ігрові майданчики: ДНЗ «Ромашка» (с. Рокитне), «Світанок» (с. Майбородівка).

Зроблено капітальний ремонт стелі та освітлення у 3 класних кімнатах, капітальний ремонт фойє, класних кімнат 1-х класів Білецьківського НВК, спортивної зали Ялинцівського НВК, Потоківської ЗОШ, капітальний ремонт класної кімнати Садківської та медичного кабінету Недогарківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Зроблено капітальний ремонт частини системи водяного опалення із заміною регістрів у Садківській та Кам’янопотоківській ЗОШ І-ІІІ ступенів;

Змонтовано підвісну стелю на 2-му поверсі Омельницького НВК,

Встановлено огорожу в: Чечелевська ЗОШ І-ІІ ступенів, Салівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ: «Ромашка» (с. Рокитне), «Росинка» (с. Бондарі), «Ялинка» (с. Кам’яні Потоки), «Світлячок» (с. Потоки), «Світанок» (с.Майбородівка).

Утеплено фронтон у приміщенні Піщанської гімназії.

Придбано меблі для їдальні Піщанської гімназії, класних кімнат Кривушівського та Червонознам’янського НВК, Пришибської ЗОШ, учнівську дошку в Омельницькому НВК.

Слайд 31

Зміцнено матеріальну базу дошкільних закладів:

- ДНЗ « Ромашка» с. Рокитне – заміна вікон та дверей, капітальний ремонт групової кімнати, спортивного залу, заміна паркану, відремонтовано дах, облаштовано майданчик;

- ДНЗ «Ялинка» с. К.Потоки – ремонт групових приміщень, коридорів, капітальний ремонт музичної зали, заміна вікон, дверей, придбання меблів;

- ДНЗ «Колосок» с. Ройове - ремонт каналізаційної системи, заміна котла, ремонт даху, планується заміна вікон.

- ДНЗ «Ластівка» с. Піщане – капітальних ремонт харчоблоку, фойє, заміна вікон та дверей, ремонт групових приміщень коридору, облаштування стелі, придбання меблів, системи опалення;

- ДНЗ «Світлячок» с.Потоки – заміна вікон, дверей, паркану, ремонт групових приміщень, музичної зали, ремонт даху, облаштування майданчика та групових приміщень меблями;

- ДНЗ «Світанок» с.Майбородівка – облаштування майданчика, заміна вікон, ремонт групового приміщення.

- ДНЗ «Барвінок» с.Недогарки – капітальний ремонт каналізаційної системи, туалетів, заміна паркану, ремонт спальної кімнати.

- Демидівський НВК – замінено вікна, реконструкція системи опалення, обладнано вуличний павільйон.

- ДНЗ «Малятко»с. В.Терешківка –облаштування ігрового майданчика.

- ДНЗ «Журавушка» с. Білецьківка – ремонт даху, групових приміщень, заміна дверей;

- ДНЗ «Казка» с. Омельник – капітальний ремонт музичної зали, заміна вікон;

- ДНЗ «Веселка»с. Максимівка - заміна вікон , косметичний ремонт групових приміщень;

- У закладах проведено заміну м’якого інвентарю, постійно поповнюється кількість іграшок та навчального матеріалу в придбанні якого значну допомогу надають батьки.

Проводяться ремонтні роботи в Білецьківському навчально-виховному комплексі з метою відкриття додаткової групи для дітей дошкільного віку на 25 місць. Триває капітальний ремонт додаткового приміщення в ДНЗ „Ялинка” с.Кам’яні Потоки (на 20 місць). Планується реорганізувати Салівську ЗОШ в НВК.

Слайд 32

Кілька слів про головні проблеми в розвитку освітньої галузі.

Проблема 1

Слайд «Проблеми дошкільної освіти»

Приверну увагу до наступного:

Перше. Покращення матеріально-технічної бази.

Друге. У зв’язку з підвищенням народжуваності загострилася проблема місць в дитячих садочках, спостерігається перевантаження груп дітьми.

Існує черга для влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів:

- у с.Кам’яні Потоки – 70 дітей;

- с.Піщане – 135 дітей;

- с.Максимівка, с.Білецьківка – по 30 дітей;

Є звернення жителів с.Садки, с.Салівка с.Чечелево про відкриття ДНЗ.

Третє. Незважаючи на обмежене фінансування дошкільної освіти слід шукати шляхи відновлення роботи дитячих садочків, які призупинили свою діяльність та відкриття нових, долучаючи до цієї роботи інші джерела фінансування. Стоїть завдання про 100% використання за призначенням усіх площ дошкільних навчальних закладів.

Слайд 33

Слайд «Проблеми початкової освіти»

Проблема 2

  1. Забезпечення вимог до режиму навчання учнів 1 класу.

  2. Комп’ютеризація початкової школи.


Проблема 3

Потребує удосконалення якість управління освітою, зокрема обізнаність навчальних закладів із сучасною нормативною базою МОНмолодьспорту, яка створена для повноцінного забезпечення навчально-виховного процесу.

Тому, актуальним залишається передплата періодичних видань нашого галузевого міністерства.
Проблема 4

Важливе значення для забезпечення розвитку здібностей, обдарувань дітей та забезпечення їх змістовної зайнятості належить позашкільним навчальним закладам. Як наслідок, не має змоги покращити матеріально-технічне забезпечення гурткової роботи. Технічне обладнання застаріле, відсутні матеріали для гурткової роботи, бракує туристичного та спортивного інвентаря, сценічних костюмів, системи освітлення та озвучування концертних залів не відповідають сучасним вимогам.
Проблема 5

Хочу звернути вашу увагу також на проблеми виховної роботи.

Внаслідок цілеспрямованої та послідовної роботи щодо попередження правопорушень, бездоглядності, жорстокості та насильства, формування здорового способу життя, покращення рівня правових знань не відбулося зростання у 2012 році порівняно з 2011 роком кількості злочинів та правопорушень.

За І квартал 2013 року неповнолітніми учнями шкіл не вчинено жодного злочину.

На жаль, відсутній дієвий контроль за інформаційними матеріалами, які друкуються в окремих виданнях, демонструються на каналах телебачення та легкий доступ до Інтернет-ресурсів, в яких відкрито пропагують насильство, порнографію, жорстоке поводження, легкі способи отримання наживи та інші негативні фактори життя.

У навчальний період шляхом адміністрування забезпечено обмежений доступ доступу учнів до Інтернет-ресурсів. Проте в позашкільний час, в тому числі і вдома, час діти мають вільний доступ до цієї негативної інформації.

Щорічно проводиться моніторингове лонгітюдне соціологічне дослідження „Пріоритетності перегляду телепередач” серед учнів 5-11 класів включно. Вивчаються інтереси та пріоритети дітей до окремих груп телепередач, інтернетпередач, фільмів. Визначаються основні негативні впливи на учнів, які вони отримують через телебачення та інтернет-ресурси. На основі даного дослідження, яке проводиться протягом останніх 6 років, надаються рекомендації класним керівникам та заступникам директорів з виховної роботи щодо адресної, особистісно зорієнтованої допомоги учням. Такі ж заходи проводяться серед батьків та розглядаються на засіданнях органів державно-громадського управління освітою (батьківському всеобучі, батьківському університеті, комітеті та зборах).
Проблема 6

Залишається проблемним питання забезпечення навчальних закладів практичними психологами. Лише в одному ДНЗ району (с.Потоки) введена посада практичного психолога, що становить 8,3% забезпеченості від потреби в ДНЗ, які підпорядковані сільським радам. Загальна забезпеченість фахівцями психологічної служби складає 87,2%.

Проблема 7
Залишається проблемним питання забезпечення навчальних закладів медичними працівниками. Та проходження курсової перепідготовки медичних сестер з отриманням права проводити передрейсовий огляд водіїв шкільних автобусів.

Проблема 8
Саме обмежене фінансування розділу Програми „Освіта Кременчуцького району на 2012-2016 роки” в частині „Підтримка роботи з обдарованими і талановитими дітьми та молоддю” не дає можливості відзначати обдарованих дітей та їх керівників; залучати до роботи з дітьми науковців; ввести посаду координатора роботи з обдарованою учнівською молоддю та відновити роботу постійно-діючого семінару по роботі з обдарованими дітьми.
Слайд 34

^ А тепер про основні завдання, які стоять перед освітянами району в 2013 році.
Перше.

В умовах обмеженості фінансових ресурсів необхідно підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

Друге.

Забезпечити функціонування навчальних закладів відповідно до вимог чинного законодавства України.

Третє.

Продовження реалізації програми «Шкільний автобус». Президент України В.Ф. Янукович наголошує, що для її виконання потрібно об’єднувати зусилля усіх гілок влади та кошти державного, місцевого бюджеті, активно залучати позабюджетні надходження.

Зроблене замовлення на придбання спеціального шкільного автобуса для перевезення дітей з обмеженими фізичними можливостями.
Четверте.

Поліпшити експериментальну діяльність закладів освіти.
П’яте.

Впровадження інклюзивної освіти.

Діти, які мають певні фізичні та психічні вади повинні навчатися з однолітками у звичайних загальноосвітніх школах.

Наразі в районі визначено Кам’янопотоківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів базовою для впровадження інклюзивної освіти.

Що потрібно зробити:

  • Привести матеріальне, методичне, кадрове забезпечення базових навчальних закладів у відповідність до вимог впровадження інклюзивного навчання.

  • Активізувати роботу з організації належного навчально-виховного процесу в інклюзивних школах шляхом створення мультидисціплінарної команди фахівців: спеціалісти з інклюзивної освіти, консультанти ПМПК, працівники психологічних служб.

  • Створити необхідні умови безперешкодного доступу до шкіл як зовні так і в приміщеннях.

  • Провести просвітницьку роботу серед батьківської, педагогічної громадськості щодо переваг інклюзивної освіти.

Шосте

Розвиток сучасної моделі навчальних закладів «Школи сприяння здоров’я».

Слайд 35

Сьоме

Належна організація наступності між ланками освіти.

Восьме

Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітянській галузі району.
Дев’яте

Президентом України В.Ф. Януковичем оголошено 2013 рік – роком дитячої творчості. У 2013 році стартував Мистецький фестиваль дітей та підлітків „Веселкові береги Дніпра”.

Десяте
З 1 вересня 2013 року стартує й нова базова школа. Наші п’ятикласники переходять на новий Державний стандарт. Тому, вкрай необхідна підготовка і перепідготовка фахівців з інформатики й іноземної мови, створення відповідної бази.

Одинадцяте

Керівникам закладів узяти під особистий контроль стан вивчення з 2-го класу предмету «Сходинки до інформатики»

Дванадцяте.

Основими завданнями виховної роботи з учнями, в першу чергу превентивного виховання є:

- Посилення відповідальності батьків за вчинки своїх дітей.

На всіх рівнях потрібно ініціювати питання про посилення відповідальність батьків за виховання своїх дітей, притягувати їх до адміністративної відповідальності, висвітлювати дане питання у засобах масової інформації, на зборах громад, одночасно висвітлювати позитивний досвід роботи родин, практикувати проведення сімейних, родинних свят.

- Створення умов для залучення всіх дітей шкільного віку до навчання, контроль за відвідуванням закладів освіти.

- Систематизація організаційних управлінських заходів щодо профілактики негативних проявів в учнівському середовищі.

Продовжити практику проведення районних, місцевих штабів профілактики правопорушень. Щомісячно аналізувати стан правопорушень та злочинності, проводити службові розслідування щодо кожного факту їх скоєння.

- Забезпечення активної співпраці з громадськими об’єднаннями та організаціями щодо формування здорового способу життя, використання ефективних, інтерактивних форм роботи з учнями.

Тринадцяте.

Облаштування внутрішніх туалетів у ЗНЗ до 01 вересня 2013 року.

Слайд 36

Чотирнадцяте.

Реалізація нових соціальних ініціатив Президента України: „Діти – майбутнє України”.
Шановні колеги!
Завдань ще дуже багато. Ми в рішенні колегії акцентували увагу на основних, його проект ви отримали.

Проте, підсумовуючи вищевикладене скажу – для нас завдання номер один: здоров’я наших дітей.

Як зазначив Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник: «Не вчіть за рахунок здоров’я, воно найдорожче». Лікар і вчитель повинні стати найкращими друзями і соратниками.

Слід змінити всю організацію життєдіяльності дітей в школі. У початковій школі, наприклад, - дві фізичні паузи, дві-три хвилини просто порухатися.

Шановні колеги!
Сьогодні за вікном березень, але готуватися до 1 вересня 2013 року необхідно вже зараз, думаючи про підготовку педагогічних кадрів і методичне забезпечення для успішного опанування у 2 класі основ інформатики, а у 5 класі – другої іноземної мови.

Найголовнішою проблемою в освіті залишається кадрова, оскільки саме від учителя, його відповідальності, досвіду, професіоналізму, готовності до змін і до вимог сьогодення залежить ефективність виконання всіх перспективних планів і новацій.

Шановні колеги!

Запрошую вас до обговорення сьогоднішнього порядку колегії, виступів, а можливо й дискусій. Це піде на користь роботі у 2013 році.
Дякую Вам за увагу!

Схожі:

Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconІV. Програма, вік, кількісний склад, строки проведення спартакіади
Начальник відділу освіти Начальник відділу сім ї, молоді Директор дюсш відділу освіти райдержадміністрації та спорту райдержадміністрації...
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconВідділ освіти, молоді та спорту попаснянської райдержадміністрації нака з
Згідно плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Попаснянської райдержадміністрації, Попаснянського районного методичного центра...
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconВідділ у справах сім’ї та молоді затверджую великобурлуцької районної...
Положення про відділ у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації. Посадові інструкції
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconРішення колегії відділу освіти балаклійської райдержадміністрації від 27. 10. 2009 року
Організовано роботу з превентивного виховання та правової освіти, оформлені куточки з правового виховання, проводяться зустрічі з...
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconЗаставнівська районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту нака з
Відповідальній особі відділу освіти, молоді та спорту із профорієнтаційної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах району
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconЗатверджую” Начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації
Підвищення рівня спортивної майстерності гравців І ліги чемпіонату району з футболу 2012 року
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconЗаставнівська районна державна адміністрація відділ освіти, молоді та спорту нака з
Згідно з п. 2 ст. 14 Закону України „Про освіту”, ст. 36 Закону України „Про загальну середню освіту”, плану роботи відділу освіти,...
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту icon2. Відділу загальної середньої освіти департаменту освіти, молоді...
Нараду проводив Кружилін М.І., директор департаменту освіти, молоді та спорту Горлівської міської ради
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconУмови й оплата праці працівників установ та закладів освіти
Роз’яснює заступник начальника відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Міністерства освіти І науки, молоді та спорту...
Матеріали для доповіді начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації на підсумковій колегії відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту iconУкра ї н а запорізька обласна державна адміністрація управління у...
На Ваше звернення від 28. 08. 2012 №01-04/К-086-2 управління у справах сім`ї, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації повідомляє...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка