Навчання Ісуса Христа в притчах
Скачати 64.68 Kb.
НазваНавчання Ісуса Христа в притчах
Дата конвертації23.04.2013
Розмір64.68 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Навчання Ісуса Христа в притчах

1. Притча про зерно, що сіється (про 4 види ґрунту) мф.13.1-9. 04 червня 2008
Дуже цікавим є контекст самої притчі. До цього Ісус навчав моральних засад Царства у «Нагорній проповіді» та вчинив ряд чудес (всього 10 знаменитих чудес, звільнення від нечистих духів та уздоровлень). Про це можна прочитати у Мф.8-12 розділи.

Релігійний люд на чолі з фарисеями все це чули та бачили, але не каялися! Вони зробили цікаву оцінку діям Христа: «Отой не інакше виганяє бісів, як тільки Велзевулом, князем бісівським» (12,24).

Також деякі говорили: «Ми хочемо побачити якийсь знак від тебе» (12.38).

У відповідь Ісус не підтверджував своїх слів знаками чи чудами, бо знав їх лукавство та замкнене серце, що обросло старим мохом традицій і матеріалізму. Вони прагнули не покаяння, не спасіння, не Спасителя – але здоров'я, успіху у власних амбітних осягненнях та благополуччя в земному царстві, що по їх уявленню повинен установити Месія-Христос.

Вони готові прийняти легке царство плотських задоволень, яке на їх думку, мусить принести Месія, а зовсім не готові до змін та зусиль відносно осягнення істинного Царства, яке проповідував Ісус через покаяння та послушність. Чит.11.12: «від часів Йоана Хрестителя і понині Царство Небесне здобувається силою; і ті, що вживають силу, силоміць беруть його», каже Ісус.

Коли учні Ісуса запитати, чому Він навчає людей через притчі, то Він пояснив: Мф.13,10-17.

Уявіть собі: «^ Зажмурили свої очі, щоб не бачити…» (15)
Можна розділити людей, що біля Ісуса на 3 групи:

Хочуть – але не можуть

Не хочуть – але можуть

Хочуть – і можуть.

 • ті, що хотіли б бачити і чути, але не можуть (Це пророки минулих років (17), а також немічні, хворі та грішні, у яких серце відкрито для сприйняття істини (12а). Вони не можуть повністю зрозуміти, бо не навчені ще. Вони тільки покаялись, тільки навернулись, щоб почути.

 • ті, що не хочуть, хоча і могли б. Саме вони спеціально зажмурюють очі, щоб не побачити (15)! Вони не вірять, не бажають слухати і відвертаються, щоб не побачити. ( Це релігійні вожді та фарисеї, що могли самі пояснити все, що завгодно…Їм нічого навчатись – їм здається, що вони все знають )

 • ті, що хочуть бачити і чути і можуть – тому і питають Ісуса (11, 16). (Це учні Ісуса. Вони бажають знати і розуміти, тому пробують дійти до розуміння, вони запитують Ісуса. Вони задають питання, вони шукають пояснення…

Ісус часто говорив після притчі такі слова: «Хто має вуха , нехай слухає»

 • Висновок такий: Якщо хочеш зрозуміти істину, то необхідно очистити своє серце від усього зайвого - упереджень, традиційних страхів, містичних уявлень, бунту, невірства, самовпевненості та інших наростів, що закривають світлий розум та чисте сприйняття правди. Бути відкритим, як чистий аркуш паперу, щоб з самого початку записати усі зернятка істини і дозволити їм прорости. Саме в цьому значення притчі про зерно, що сіється на різний грунт.

 • Суть вчення Ісуса не в тому, щоб провірити його, наскільки воно відповідає моєму власному переконанню, але почати заново, покаятись і повірити в Нього, як Господа і Спасителя. Доказів достатньо, щоб переконатись, з Ким маємо справу – отож властиве питання: чи хочеш вірувати? Або інакше запитаю: Чи маєш вуха? Вуха віри, вуха бажаня?


Чит.13,1-9

Причта пояснює, що людей можна поділити на 4 категорії, за їх відношенням до сприйняття Слова Правди. 4 категорії – це 4 види ґрунту: твердий, кам'янистий, тернистий і добрий – рихлий, без каміння та сторонніх зерен бур'яну і будяків. А Той, хто сіє нові фундаментальні зерна правди, абсолютно нові принципи, це Сам Господь – творець людини і всього Всесвіту.

Чит.13,18-23

По-перше, Ісус Христос, прийшов як сіяч, а не як цар, щоб панувати та встановлювати справедливість. Він сіє правду, Слово Боже.

Так, як насіння падає в землю і починає рости – так і Слово Боже звіщається Христом і починає проростати в серці. Слово Боже має життя в Собі, воно живе, воно викликає ріст!

Ін.5,24 (6,63): Прийнявши Слово і повіривши в Ісуса ми маємо життя вічне!

Одні люди сприймають його і Слово Боже починає свою роботу росту. А інші люди замикаються, закривають уші, зажмурюють очі, щоб не почути і не побачити.
Порівнюючи людей, які слухають Слово Боже до ґрунту можемо подивитись аналогію до твердого ґрунту, при дорозі. Він нічого в себе не приймає. Він затрамбований, та ще й заасфальтований! Все, що призначалося для цього ґрунту лежить зверху, доступне птахам, щоб поклювати.

До речі, птахи – це переносне значення диявола, ворога душ людських, щоб вкрасти, вбити та погубити. Він обов’язково скористається такою нагодою, якщо грунт наш твердий

 • Не будемо людьми з твердим серцем! Треба прикласти зусилля, щоб зрозуміти Слово, щоб розрихлити грунт. Читайте багато разів, роздумуйте над прочитаним, шукайте поясненя, будьте готові до змін…


^ Грунт з камінням характеризує людей, серце яких наповнене всяким непотребом. Можливо це віруючі люди. Вони охоче шукають щось новеньке. Вони активні в пізнанні всього, що почують: і психологія, і філософія, і езотеріка і християнство, і бабські казки і нові вчення, і цікаві книги і сучасні фільми, і мудрість світу цього і заповіді Божі – все, все, все в одну кучу. До усього цікаві і в усьому старанні, щоб навчитися, пізнати, зрозуміти, відкрити, докопатись… Це камені, щебінь у ґрунті! Багато різного, цікавого, можливо і дорогого каміння.

Але ґрунту для росту насіння мало. Чи може там щось прорости?

Можливо, проросте і дуже швидко: адже технологія для бистрого зросту ідеальна – людина досвідчена, грамотна, розвинена всебічно… Уміє швидко читати і запам'ятовувати назви, назве культурний та історичний контекст – видавалося б ідеально! Чому б не рости далі?

Але не хватає часу!!! Потрібно так багато встигнути ще. Стільки цікавого є навколо – ніколи зациклюватись на одній істині.

Це непостійність: сьогодні тут, а завтра там. Зараз це Боже одкровення, а завтра – стара історія!

Нема коріння. Щоб мати корінь треба довго і постійно рости. Небагато інформації, але вона повинна розростися. Нема місця для каменів та по сторонніх речей.

Проблеми, страждання та переслідування легко перевіряють – чи є коріння, чи нема.

 • Ми повинні бути вкорінені в Слові і в Христі.(Кол.2,6-8). Не все, що швидко проростає корисне для споживи. І не від кількості інформації, чи зайнятості, або активності залежить результат. Багато метушні, а мало користі.


^ Третій грунт тернистий. Це земля заповнена іншими зернами, бур'яном та колючками.

Учора я повиривав під вікном якісь рослини, що виросли дуже швидко і затулили майже усю клумбу з квітами. Великі лисття, довгі вітки, росте кущами… Не знаю, як називається та рослина, але знаю напевне – це хороша ілюстрація притчі Ісуса. Бо коли вирвав все – то на землі не лишилося більш нічого! Нема інших рослин, нема квітів. А ті, що росли скорчилися.

Ми кажемо «Заглушило». Своїм розкішним листям та вітками цей бур'ян повністю заглушив інші рослини. Вони бідні без сонця, без простору, без необхідних ґрунтових соків змушені були скрючиться в маленькі кострубаті недоростки і чекати на милість від господаря. Який їх вибавить від цих тернів.

Такою терниною для Божого Слова у нашому житті є 2 речі: діла та багатство (22). Турботи цього світу завжди переміщаються на перший план у нашому розпорядку: Що їсти, що пити, в що одягнутись, де вчитись, як прокормити сім'ю, як втриматись на роботі, як підтримувати фізичну форму, зовнішність та відношення з людьми.

Не те, що все це непотрібне, ні – це важливе. Але воно не повинно стати терниною, тим бур'яном, що заглушує все кругом себе. А кругом посіяне Слово! Дай йому прорости і принести свій плід!

«Омана багатства» також є терниною. Не саме багатство – бо можна його використати на Божу славу, - але омана багатством. Коли тобі сильно хочеться стати багатшим. Щоб у тебе було більше ніж є. Навіщо? – Щоб було, пригодиться. Це омана, це сітка. Попадеш у неї і не зупинишся. Аж поки не заглушить все добре, що в тебе було.

 • Наука для нас: Приймаючи Слово Боже, даймо йому простір, необхідне підкріплення, вчасно прополювати від тернини турбот цього світу і бажання збагачуватися для себе. Дочекайтеся плоду посіяного, бо він дуже цінний та корисний. Це Боже Слово, а плід його – життя вічне в Ісусі Христі. Чи не варто прополоти заради цього?


^ Останній грунт, найкращий – добра земля. «І сказав Бог: Нехай земля вродить траву, ярину, що насіння вона розсіває, дерево овочеве, що за родом своїм плід приносить, що в ньому насіння його на землі. І сталося так. … І Бог побачив, що добре воно» Бут.1,11-12

Бог оцінює добрим те, що родить і приносить плід. Земля, що дає врожай – вона добра!

Бог зацікавлений, щоб мати добрий результат, щоб був плід (Іс.55,11). Бог прославиться, коли ми принесемо багато плоду (Ін.15.8).

Зерно принесло плід в 100, 60, 30 разів більше, ніж посіяно. Оце слава! Оце результат! Оце добра земля!

Погляньте на таку землю: вона прийняла зерно, заховала його від птахів, дала можливість прорости і вкорінитися, не тримала у собі інших зерен тернини…

Порівнюючи з віруючим, що приймає Слово Боже можна сказати, що такий віруючий:

 • уважний, щоб почути Слово Боже. Багато слів звучить. Багато читається Біблії. Але почути конкретне «СЛОВО БОЖЕ», Слово до тебе, Слово з особливим значенням для тебе особисто … треба бути уважним! Ми кажемо «серце рихле, здібне слухати, покірне, уважне». Щоб почути необхідно дуже захотіти – бо ми чуємо лише те, що хочемо почути.

 • Відкрий своє серце, щоб почути те, що скаже Бог.

 • Почувши Слово, такий віруючий зберігає його, як цінність. Насолоджується ним, досліджує його, розпитую усіх про нього. Проникає в його глибину, розтворяє його в собі.

 • Це Слово починає розростатись у ньому, пускати коріння, появляються сходи.

 • Також така людина щільно береже посіяне Слово Боже, щоб воно принесло свій плід: береже від суєти, від шкідливої інформації (лженаук та вчень сучасних), береже від спокус мирських (збагачення, престиж, насолода, слава).


Який плід приносить? По-перше життя вічне! Також читаємо, що це притча про Царство (19). Якщо ми переживаємо про Боже Царство – то плід звісно ж у Божому царстві. Не кожен однаково – але обов'язково в десятки разів збільшується від того, що почули.
Притчі – це історії з таємним змістом. Ісус їх розповідав, щоб ми зрозуміли принцип духовний. Надіюсь, що багато з вас винесли для себе не один урок. Щонайменше запам'ятайте оцей один:

Почуте Слово Боже потрапляючи на покірне, віруюче серце здатне змінити твоє життя в 100, 60, або в 30 разів на краще!

Пастор Микола Главник

Схожі:

Навчання Ісуса Христа в притчах iconНавчання Ісуса Христа в притчах
Наприклад, країни світу не могли оцінити маленької держави Японії, яка стала одним з могутніх світових держав
Навчання Ісуса Христа в притчах iconНавчання Ісуса Христа в притчах
Одна сестра сьогодні пригостила нас свіжими маленькими бурячками І каже: «Виривала на огороді бур'ян з поміж буряків, а вони разом...
Навчання Ісуса Христа в притчах iconНавчання Ісуса Христа в притчах
Перед цим Ісус проповідував про маленьке зерно гірчичне, що виростає у величезний кущ. З цієї ілюстрації ми знайшли принцип, як Царство...
Навчання Ісуса Христа в притчах iconІсуса христа, господа нашого
Народження Ісуса Христа – це таке велике чудо у Всесвіті, що тільки вічність відкриє нам грандіозність І величину цієї унікальної...
Навчання Ісуса Христа в притчах iconНавчання Ісуса Христа в притчах
Притча про зерно, що сіється на 4 різні ґрунти має своє продовження. Там головною думкою було Мати такий добрий грунт серця, щоб...
Навчання Ісуса Христа в притчах iconВітаю вас, брати І сестри в ім’я, Господа Ісуса Христа (зі святом Благовіщення)
Радію можливості разом з вами дослідити Святе Сл. Боже. Християни святкують Благовіщення, згадують про звістку, яку приніс на нашу...
Навчання Ісуса Христа в притчах iconСцені на центральній стіні ікони Ісуса Христа, Матері Божої. Між...
На сцені на центральній стіні – ікони Ісуса Христа, Матері Божої. Між ними, трохи нижче, ікона святої Катерини
Навчання Ісуса Христа в притчах iconВступ до тематики про хресні вигуки Ісуса Христа
Матвій, Марко І лука досить докладно описують дворічний період Галилейського служіння
Навчання Ісуса Христа в притчах iconМета. Розширити та поглибити знання дітей про Великодні свята
Образ Ісуса Христа, українська хата, піч,писанки, кошики, паска, іграшковий коник, квіти
Навчання Ісуса Христа в притчах iconЩо означає хрест ісуса христа, І яке значення він має?
Колись на Південному березі Китаю, на горах, де видно португальський протекторат Макао, португальські переселенці надумали збудувати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка