Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків
Скачати 48.48 Kb.
НазваНаказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків
Дата конвертації06.03.2013
Розмір48.48 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
НАКАЗ

01.06.2012 № 95
Про підсумки роботи

факультативів та гуртків
Відповідно до річного плану роботи школи заступниками директора з навчально-виховної роботи Костенок Н.М., Атрощенко С.П. проводилось вивчення роботи факультативів та гуртків з метою оцінки її ефективності та впливу на розвиток творчого потенціалу учнів. Перевірялися питання охоплення учнів школи позаурочною діяльністю, активність їх під час проведення занять, результативність роботи гуртків (проведення виставок, участь в оглядах, творчих звітах).

Під час перевірки відвідано заняття, перевірено плани гурткових та факультативних занять, журнали, в яких фіксується облік проведених занять, проведено співбесіди з учителями та учнями.

У школі організовано 9 факультативів:

 • «Ділова українська мова» (11 А, Б кл.) – учитель Мекшун І.М.;

 • «Стилістика сучасної української мови» (10 кл.) – учитель Овчинник С.В.;

 • «Біологія і комп’ютер» (7 кл.) – учитель Сивець Н.М.;

 • «Фітотерапія» (8 кл.) – учитель Набок Н.Г.;

 • «Починаємо бізнес» (10 кл.) – учитель Міненко О.В.;

 • «Біохімія плодів та овочів» (10 А, Б кл.) – учитель Хрульова В.О.;

 • «Орієнтири виживання» (10 вечірній кл.) – учитель Атрощенко С.П.;

 • «Майбутнє починається сьогодні» (10 вечірній кл.) – учитель Набок Н.Г.;

 • «Основи споживчих знань» (10 вечірній кл.) – учитель Лата В.І.

Враховуючи побажання учнів, організовано роботу таких гуртків:

 • «Школа безпеки» (керівник Семако В.М.),

 • «Веселі клаптики» (керівник Хрульова В.О.),

 • «Бути здоровим – це модно» (керівник Сивець Н.М.).

Робота усіх факультативів та гуртків обумовлена необхідністю якісного покращення навчально-виховного процесу. Вони обиралися учнями для розширення свого загального кругозору, прилученням до нових сфер знання і людської діяльності.

На заняття гуртків та факультативів учителі мають змогу більш ефективно працювати як з обдарованими дітьми, так і з тими учнями, яким важко засвоїти навчальний матеріал на уроках.

Позитивним результатом позаурочної роботи є покращення рівня навчальних досягнень учнів з предметів, призові місця на олімпіадах, участь дітей у різних заходах школи, міста.

Учні 10, 11 А, Б класів із задоволенням відвідують факультативні заняття «Стилістика сучасної української мови», «Ділова українська мова», «Починаємо бізнес», оскільки мають можливість удосконалити мовні вміння, ознайомитися з основними поняттями ділового спілкування, критеріями бізнес-сфери, що є необхідним у сьогоденні.

Досить цікаво і змістовно проходять заняття факультативу «Майбутнє починається сьогодні». Тематика занять є актуальною. Вчителі допомагають учням обрати гідні життєві цілі, берегти своє репродуктивне здоров’я як найвищу людську цінність, розвивають необхідні уміння і навички, які зменшують схильність молоді до ризикованої поведінки.

Зміст курсу «Біологія і комп’ютер» включає знання про використання комп’ютера з метою розширення біологічних знань. Н.М .Сивець використовувала проектну діяльність на заняттях, що дає змогу учням складати та презентувати інформацію про рослини.

На заняттях факультативу «Фітотерапія» восьмикласники знайомилися із різноманітністю лікарських рослин. Н.Г. Набок вчила учнів працювати із визначниками рослин, гербаріями, живими рослинами. Застосовувала різні форми і методи навчання: бесіди, екскурсії, практичні роботи, фільми.

Курс «Біохімія плодів та овочів» впроваджений з метою вивчення учнями складу плодів, обміну речовин, умов заготівлі, зберігання та переробки плодів та овочів. Під керівництвом Хрульової В.О. учні удосконалювали експериментальні навики, розширювали знання про органічні речовини.

Під час вивчення факультативного курсу «Основи споживчих знань» десятикласники вчилися ставати грамотними споживачами, які зможуть відстоювати свої права. В.І. Лата розвивала міжпредметні зв’язки з біологією, хімією, географією, історією, правознавством. Вчила учнів аналізувати необхідну інформацію, приймати усвідомлені рішення у виборі товарів та послуг. Заняття поєднували у собі інтелектуальну діяльність із практичними вправами – диспутами, діловою грою, моделюючими та ситуаційними вправами.

Головна мета програми курсу «Орієнтири виживання» - поглибити знання учнів, удосконалити навички з основ безпеки життєдіяльності. Атрощенко С.П. поєднувала теоретичні заняття із практичними. Вчила учнів, як діяти у перші хвилини надзвичайних ситуацій, надавати першу долікарську допомогу при переломах, різних кровотечах.

Гуртковою роботою у 2011 – 2012 навчальному році було охоплено 11,9% учнів школи, тоді як у 2010- 2011 - 17,3%.

Члени гуртка «Школи безпеки» вчилися діяти та запобігати нещасним випадкам, надзвичайним ситуаціям техногенного характеру. Програма гуртка спрямована на формування у старшокласників уміння аналізувати небезпечні ситуації, знаходити оптимальні шляхи їх уникнення та подолання. Заняття сприяли профорієнтації учнів щодо їх підготовки до пожежно-рятувальних та аварійно-рятувальних служб МНС. Курс розрахований на 216 годин. Гурток відвідували учні, які перебували на внутрішкільному, ССД та КМСД обліках: Пархоменко В., Марфич М., Шершень Є.

В.М. Семако вдало поєднував на заняттях теоретичний та практичний матеріал курсу. Вчив учнів 10-11 класів свідомо ставитися до власної та безпеки оточуючих. Школярі брали участь у міських змаганнях з настільного тенісу, баскетболу, волейболу, кульової стрільби, міні-футболу, шахів, легкої атлетики, футболу (І місце).

Серйозне занепокоєння викликає недостатній рівень сформованості культури здоров’я дітей. Актуальним є гурток «Бути здоровим – це модно». Програма розрахована на 144 години. Головними завданнями є: пропаганда здорового способу життя, розвиток практичних навичок щодо збереження та зміцнення власного здоров’я, виховання всебічно розвиненої, валеологічно грамотної особистості. Гуртківці - учасники масових заходів: інтелектуальної гри «Розумники і розумниці» - (І місце), конкурсу стіннівок «Славутич – місто здоров’я» ( ІІ місце), свята «Бути здоровим – це модно», вистави «Суд над цигаркою».

Н.М. Сивець у діяльності гуртка використовувала принципи цілеспрямованоситі, послідовності, індивідуальності. Учні 7 класу на заняттях узагальнювали знання про вплив різних факторів на здоров’я, правила особистої гігієни, вчилися налагоджувати стосунки з однолітками.

Гурток «Веселі клаптики» - творче об’єднання дітей, що забезпечує формування естетичних почуттів, комплексу елементарних мистецьких знань, свідоме прагнення здійснювати творчу діяльність у процесі поглибленого оволодіння технологіями клаптикового шиття. Заняття відвідували 16 учнів 5-6 класів. Хрульова В.О. на кожному занятті приділяла велику увагу дотриманню дітьми правил техніки безпеки. Вчила дітей основам рукоділля, технологіям розробки та виготовлення авторських виробів, сприяла формуванню потреби в красі. Гурток припинив свою роботу лютому місяці. Учні працювали за планом, демонстрували творчість «Таланти твої, Славутиче!» (прикладне, декоративне мистецтво – Гудкова С. ,Становий О., Головченко О. – зайняли призові місця).

На гуртках учителі пропагували книги, періодичні видання, формували конструкторські, раціоналізаторські навички, розвивали творчі здібності учнів, поєднували теми занять із життям, власним досвідом школярів.

Велася системна та послідовна робота щодо ведення шкільної документації.

Схожі:

Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconПлан роботи з обдарованими учнями у Славутицькій зош І-ІІІ ст.№2...
Організація роботи гуртків, факультативів, курсів за вибором, залучення до них обдарованих учнів
Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconЗатверджую” Директор школи: С. Е. Дубовик графік роботи гуртків та факультативів на 2011-2012н р
Директор школи: С. Е. Дубовик графік роботи гуртків та факультативів на 2011-2012н р
Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconСлавутицька міська рада Київської області Славутицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Відповідно до річного плану роботи школи протягом грудня 2012 року заступниками директора з навчально-виховної роботи Заікіною В....
Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconНаказ «15» березня 2012 р. №30  а м. Київ Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнської
Україна» (наказ Міністерства освіти І науки від 14. 06. 2010 №561), листів Українського державного центру туризму та краєзнавства...
Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconКраматорська міська рада
Про підсумки роботи в освітніх округах міста у 2011-2012 навчальному році та організацію роботи в них на 2012-2013 навчальний рік...
Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconПлан роботи виконкому Тростянецької міської ради на ІІ півріччя 2012 року №
Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у Тростянецькій міській раді за І півріччя 2012 року
Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconГрафік роботи гуртків у 2012/2013 н р

Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconДо методичної скарбнички
Перелік програм курсів за вибором, факультативів, гуртків з української мови та літератури для організації допрофільного та профільного...
Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconГрафік роботи шор, факультативів та індивідуальних занять у 5-9-х...

Наказ 01. 06. 2012 №95 Про підсумки роботи факультативів та гуртків iconГраф І к роботи гуртків, спортивних секцій сзш №9 2011-2012 н р

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка