«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини»
Скачати 145.12 Kb.
Назва«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини»
Дата конвертації12.07.2013
Розмір145.12 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы


виконаний ученицею 10 класу

Зорянської ЗОШ |-|||ступенів

Томасівського району

Дніпропетровської області

Керівник: Третяк О. В.

2011рік

Тема: «Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини»Мета:

- дослідити масу листя, яку скидають листопадні рослини в кінці вегетативного періоду;

- виявити шкідливість впливу диму від осінніх листяних багать на здоров’я людини;- з’ясувати шляхи утилізації листя без шкоди для здоров’я;

- удосконалити вміння встановлювати взаємозв’язки в природі;

- формувати вміння і навички дослідницької роботи;

- формувати розуміння того, що людина частина природи;

- виховувати готовність до збереження свого здоров’я.1.Визначення мети проекту.

2. Аргументування актуальності теми проекту.

3. Збір інформації за темою проекту.

^ 4. Опрацювання зібраної інформації, її аналіз та узагальнення.

5. Формування висновків.

6. Оформлення результатів проекту.

7. Визначення джерел інформації.

Повітряна оболонка Землі, її атмосфера є однією з найголовніших умов життя. Без їжі людина може прожити місяць, без води - тиждень, а без повітря не може прожити й двох хвилин.

За офіційними даними в Україні нараховується 347 тисяч джерел шкідливих викидів в атмосферу. Одним серед них є дим, від спалювання опалого листя дерев.

На сьогодні у приземній атмосфері міститься багато десятків тисяч забруднюючих речовин антропогенного походження. Головними антропогенними забруднювачами атмосферного повітря, крім оксидів сірки, азоту, вуглецю, пилу і сажі, є складні органічні, хлорорганічні і нітросполуки, техногенні радіонукліди, віруси і мікроби.

Найбільш небезпечні:

Діоксин

Бензопірен

Феноли

Формальдегід

Сірководень

Щорічно по всій Україні в атмосферу виділяється від 60 до 100 млн. т шкідливих речовин, у середньому на кожну людину припадає 2 тонни.

Це визиває високий рівень захворюваності

( хімічна астма; діоксинів синдром, який виявляється типовою, нерівномірною пігментацією шкіри та зниженням імунітету;«хімічний СНІД», який викликають діоксини, важкі метали; онкозахворювання та інш.) і смертність.

У першу чергу страждають діти.Листопад - одночасне опадання листків у багаторічних рослин(є, навіть, така назва

місяця «Листопад»).

В Україні він відбувається восени. Перед листопадом у листках відбувається ряд змін. Частина поживних речових з них витікає в запасаючі тканини стебла та кореня. Зелені листки змінюють забарвлення, вони стають жовтими або червоними. Це пов’язано з тим, що в хлоропластах разом з хлорофілом містяться жовто – оранжево - червоні пігменти коратиноїди. Але зазвичай ми їх не бачимо, оскільки зелений хлорофілу переважає. Коли ж восени хлорофіл руйнується, проявляється забарвлення каротиноїдів і листя стає жовтим або червоним.

Листопад є пристосуванням рослин до несприятливих зимових умов. Узимку корені не поглинають холодну воду з ґрунту, і рослини можуть загинути від нестачі вологи, якщо листки, як і раніше, випаровуватимуть воду. Скидаючи лиски, дерева різко зменшують площу випаровування і цим захищають себе від висихання. У процесі життєдіяльності в листку накопичуються шкідливі речовини. Рослини скидають листки, щоб позбутися їх.Зелені насадження є не тільки «легенями» планети, вони також виконують роль біологічного фільтру, який очищує навколишнє середовище. Так листя рослин на 1га насадження поглинають за сезон вегетації:

-200-400 кг сірчаного газу;

-5-10 т вуглекислого газу

-14-65 т пилу

-370-380 г свинцю.

Крім свинцю листя затримує і інші токсичні метали – мідь, кобальт, цинк, марганець, залізо і інші. В цілому одне доросле дерево «чистить» майже 20тисяч м3 повітря на висоту до 10метрів від поверхні ґрунту.^ На моєму подвір’ї росте 11 фруктових дерев віком від 7-12 років, а біля двору – верба, якій вже близько 17 років.ВишняГоріх

Мене зацікавило питання:

«Скільки листя в осінній період вони скидають?».

І я взялася це дослідити.

:Вид листопадної

рослини

Вік

Кількість скинутого листя

В мішках

В кілограмах Один мішок набитий листям важить 3кг

1

Вишня

9

3

3*3=9кг

2

Горіх

7

4

4*3=12кг

3

Верба

17

7

7*3=21кг

4

Груша

12

5

5*3=15кг

5

Слива

7

3

3*3=9кг

В середньому одне дерево віком від 7 – 17 років скидає 13,2кг листя.

9+12+21+15+9=66 : 5=13,2кг

На моєму подвір’ї щоосені збирається 158,4кг листя: 13,2*12=158,4кг .

В нашому селі 800 дворів – це 126720 кг(126,7тонн) листя щоосені .Визначення ваги одного мішка з листям.- Що з ним робити?

 • Чи можна його спалювати?Чи можна спаювати листя??

Спалення осіннього листя вже стало «доброю» звичкою майже кожного. Чи замислювалися ви над тим, яким повітрям ми дихаємо?

Впродовж літа листя вбирає в себе пил, вихлопні гази та викиди промислових підприємств, очищаючи повітря. Виконуючи головну функцію, воно перетворюється на своєрідні накопичувачі отруйних речовин – діоксинів.

Діоксини не безпечніші навіть за речовини нервово – паралітичної дії. Вони вражають печінку, центральну нервову систему, спричиняють стан депресії. Зараз їх нараховують 210. Із них надзвичайно токсичними та небезпечними для людини та природи визначено 15. Тому , коли восени люди починають скаржитися на слабкість, зниження працездатності, алергію, послаблення імунітету, на авітаміноз, хоча сезон овочів та фруктів у повному розпалі, слід проаналізувати: чи не вдихали вони останнім часом запах диму від спаленого листя?

Діоксини небезпечні тим, що потрапляють до організму людини, можуть не розщеплюватися ще багато років. Вони пригнічують імунну систему, швидко руйнують наявні в організмі вітаміни, ліки, які приймає людина, роблять її беззахисною перед хвороботворними мікроорганізмами, сприяють виникненню ракових новоутворень, тобто руйнують усю систему життєзабезпечення людини.

Дим від численних осінніх багать з опалого листя є дуже небезпечним для здоров’я людини і всієї живої природи, тому що в опалому листі є діоксини – отруйні речовини, які впродовж вегетаційного періоду накопичуються в клітинах листя. При згоранні ці речовини потрапляють в атмосферу. Дихаючи задимленим повітрям, ми руйнуємо усю систему життєзабезпечення людини.

^ Щоб позбутися опалого листя, без нанесення шкоди здоров’ю людини і всієї живої природи, я рекомендую:

 • використовувати його як органічне добриво приорюючи або прикопуючи при осінньому обробітку грунту; • вивозити його в лісополоси де з часом формується родючий грунт; • використовувати як підстилку для худоби; • користуватися послугами машин по збору сміття; • виготовляти компост, як високоякісне органічне добриво.^ Це метод безпечної переробки листя та інших органічних відходів.

Для компостування листя складають у купи шириною 2м і висотою до 1,7м.

Шари листя ( до 30 см.) можна пересипати землею, пташиним послідом, харчовими рештками, золою та іншою органікою.

Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують, зволожують.

^ Компост «достигає» за 3 -6 місяців.

За цей час він стає темним та пухким.

Компост покращить стан ґрунту, допоможе вбирати повітря та воду, зменшить ґрунтову ерозію .Пам’ятайте!

Спалення опалого листя призводить до забруднення повітря, проблем зі здоров’ям та небезпеки виникнення пожеж!!!^ Кодекс України про адміністративні правопорушення

Ст.77. Самовільне випалювання опалого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища тягне за собою накладання штрафу від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 1. Т. П. Бабенко «Екологія рідного краю» - видавництво «Прем’єр», 2007рік. 1. О. В. Тагліна «Біологія» - видавництво « Ранок»,2008рік. 1. С. В. Безрукова « Екологія» - видавництво «Ранок»,2011рік. 1. Г. О. Білявський « Основи екологічних знань» - видавництво «Либідь». 1995рік. 1. К. М. Задорожний «Екологія» - видавництво «Основа», 2010рік. 1. С. С. Морозюк «Біологія» - видавництво «Генеза», 1996рік. 1. Мережа інтернет.

Схожі:

«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconЛекція тема 8: Основи здоров’я людини. Мета : навчити виділяти складові...
Мета: навчити виділяти складові здоров’я людини та пояснювати вплив навколишнього середовища на організм людини
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconОснови здоров’я
Вплив розпорядку дня на здоров’я людини. Чергування праці (навчання) І відпочинку. Ознаки втоми. Повноцінний відпочинок удень та...
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconПривовчанська загальноосвітня середня школа Вплив біоенергетики рослин на здоров’я
Підібраний матеріал містить відомості про біоенергетичний вплив рослин на організм людини та інші корисні поради
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconПідготували: Н. Коваленко, Л. Обжелян Провела: Стасишин О. В
Про здоров'я існує багато мудрих думок І висловлювань. Адже здоров'я людини — най­вища цінність. За визначенням вооз, «здо­ров'я...
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconПлан формування шкідливих звичок. Алкогольні напої та їх вплив на...
...
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» icon«Нормальна мікрофлора людини»
Мета роботи: Розглянути різноманітні мікроорганізми людини. Вивчити вплив мікрофлори на організм людини
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconРубіжанський обласний навчально-реабілітаційний Центр
Мета: розкрити зміст народної віри в оздоровчу силу природи, показати лікувальний вплив рослин на здоров'я людини
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconТема: Вплив на здоров’я тютюнового диму
Мета: сформувати в учнів поняття про вплив на здоров’я тютюнового диму та про шкоду куріння. Виховувати прагнення до здорового способу...
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconЗдоров’я дітей – здоров’я нації 
Мета: дати дітям поняття про здоров’я, як основу життя людини, про ознаки гарного здоров’я, про чистоту, як запоруку здоров’я; розуміння...
«Вплив осінніх багать з опалого листя на здоров’ людини» iconЗдоров'я це найвище благо дароване людині природою. Без нього життя...
Біла Церква, що знаходиться у VІ зоні посиленого радіаційного контролю після аварії на чаес. Працівниками Українського інституту...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка