Скачати 35.72 Kb.
|
Урок із застосуванням комп’ютерних технологій Побудова графіків функцій методом перетворень. Провела вчитель математики Конюхівської СЗОШ І-ІІІ ст. Барабаш Г.М. Тема: Побудова графіків функцій методом перетворень. Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів про функції; розвивати творчі здібності учнів шляхом розв’язування вправ; прищеплювати любов до математики, виховувати естетичні смаки, культуру мовлення, здатність відчувати красу ідеї, методу розв’язування вправ Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, папка з роздатковим матеріалом , презентація «Де ми зустрічаємося з графіками?». Нестандартний урок з використанням комп’ютерних технологій Хід уроку. І. Повідомлення теми і мети уроку. ІІ. Перевірка домашнього завдання. Взяти ручку іншого кольору та перевірити правильність виконання завдання. Правильні розв’язки ви можете побачити на екрані та на столі в папці з темою уроку. ![]() ![]() ІV. Розв’язування вправ. 1.Пригадаймо елементарні перетворення, які можна виконувати над графіками. (переміщення по осі ОХ, ОУ та симетричне відображення). А) у=х2+3 (переміщуємо параболу у=х2 на 3 одиниці вверх по осі ОУ) ![]() ^ ![]() В)у=│2х+1│ Б ![]() При вивченні даної теми ви навчилися не тільки будувати графіки, а й за допомогою графіків визначати функцію. Завдання 1. ( по групах) Визначити та записати функції, графіки яких зображено на екрані та на столі в папці. ( ![]() ![]() З ![]() (відповіді на екрані). ![]() Завдання 3. Побудувати в зошитах графіки функцій, використовуючи перетворення та спрощення формул функцій. 1) ![]() (Розв’язання : ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() у= ![]() х2+4х+3, х<0 а) х2-4х+3=0 х1=1 х2=3 (m=-b/2a=2 n= 4-8+3=-1 (2;-1)-вершина параболи 3) у= ![]() Відповідь: Побудову графіка визначає такий ланцюжок перетворень: ![]() ![]() ![]() ![]() 4) ![]() А)у=х2+4х у=-х2-4х (об’єднання двох парабол) Відповідь на екрані VІ. Застосування графіків. В ![]() VІІ. Підсумок уроку. VІІІ. Рефлексія. Які асоціації у вас викликав сьогоднішній урок? ![]() ІХ. Завдання додому: придумати дві функції та побудувати їх графіки. |
![]() | Урок №18. Тема Тема: Комп’ютерні мережі. Принципи побудови та основні поняття локальних мереж. Основні поняття комп’ютерних мереж. Локальна та глобальна... | ![]() | Потреби сучасного життя зумовлюють пошуки нових форм організації... Використання комп'ютерних технологій та Інтернету є одним із інноваційних засобів вивчення літератури, який дозволяє стимулювати... |
![]() | Впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховний... Використання комп’ютерних технологій у навчально-виховній І проектній діяльності | ![]() | «Впровадження комп'ютерних технологій у роботу шкільних бібліотек».... Ці слова є основою у роботі нашої бібліотеки. Особливо актуальний цей вислів сьогодні у час інноваційних технологій |
![]() | Навчальна література 0 загальний відділ Злобін, Г. Г. Основи інформатики, комп'ютерної техніки І комп'ютерних технологій для студентів економічних спеціальностей: підручник... | ![]() | Використання ікт на уроках української мови та літератури Вступ Бурхливий розвиток засобів інформатизації (комп’ютерів, комп’ютерних комунікацій, будь-яких електронних пристроїв), а отже, поява... |
![]() | Програма Національна академія управління. Факультет комп’ютерних наук. Кафедра інформаційних технологій та математики | ![]() | Контрольна робота Застосування комп’ютерних технологій у верстці та оформленні різних видів друкованого видання |
![]() | Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня Педагогічні умови застосування медіаосвітніх технологій у підготовці магістрів комп’ютерних наук | ![]() | Які види фізичних процесів ви знаєте? Тести з теми: «Використання інформаційних та комп’ютерних технологій для автоматизації виробництва» |