Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень
Скачати 319.78 Kb.
НазваІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень
Сторінка1/4
Дата конвертації17.03.2013
Розмір319.78 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3   4

ІКААПУ

Інформ

Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України
Інформаційний бюлетень

11(45)

2004 рік
Упорядник: Петро Картавий 40034 м.Суми, вул.Інтернаціоналістів, 22, кв.376

тел.дом. (0542) 606-310 служб. 607-605 Email: pkаrtаvyj@su.ukrtеlecom.net

Увага! У листопаді 2004 року змінилась електронна адреса

Новини одним рядком:

15 листопада - концерт гуртів “Самі свої”, "Русалчин тиждень", “Повiтряний Змiй" у Київському клубi "Купiдон"
^ Петро Картавий

Зомбувати пам’ять людини довго не можна, бо неминучий момент прозріння
Поведінка багатьох людей залежить від їхніх спогадів та успадкованих комплексів. Старші пережили такі потрясіння як війна, голодомори, знищення більшовиками свідомої інтелігенції, вбивання в голови брехливої інформації про життя й події за кордоном та у своїй державі. Свідомо спотворювалась та замовчувалась правдива інформація, щоб тримати людей під ідеологічним контролем. Та ті, хто це робив як усі смертні, а на заміну приходить молодь, яка вже менш заангажована ідеологічно.
^ Вибори-2004 змінили атмосферу мітингів в Україні
У молоді роки не любив ходити на масові заходи, коли шикували демонстрантів у показні колони “пролетарської солідарності”. Заздалегідь складали списки учасників демонстрації, і потрібно було докласти чималих зусиль, щоб відмовитися від такої участі та піти в похід. У статті «Життєздатність – школа для виживання людини у складних умовах» згадав про подію 1981 року: “на першотравневій демонстрації п’яний начальник відділу кричав, що я саботажник, і мене вбивати пора – коли після його грубого окрику відмовився нести транспарант”. Часи “перебудови” змінили мітингову примусовість на вільне відвідування масових заходів, де новоявлені лідери словами заробляли авторитет і не завжди були щирими. Хто раніше чув про їхній “демократизм”?

Передвиборча “лихоманка” 2004 року принесла нову хвилю мітингової стихії. Хтось із кандидатів заманював слухачів виступами іменитих артистів. Часто начальство зганяло підлеглих на мітинги, використовуючи залежність останніх від їхньої волі. Та запам’ятався гігантський мітинг в останній день агітаційних перегонів – 29 жовтня в гості до сумчан завітав їхній земляк, “помаранчевий” лідер опозиції. Обласне радіо передало, що о 17-й годині, на яку призначено мітинг, розпочнеться концерт, і багатьом було незрозуміло що ж насправді буде на площі Незалежності у цей час. Потоки людей заповнили не тільки величезну площу, а й усі прилеглі вулиці. Люди йшли на мітинг за покликанням серця, щоб почути прогноз про майбутнє життя України. Організатори мітингу назвали кількість присутніх – 120 тисяч. Для трьохсоттисячного міста цифра вражаюча.

Розходилися з мітингу групами, темрява ховала обличчя людей, але було чути схвильовані голоси, вони говорили про зустріч із кандидатом у президенти. Не хочу переказувати як відбувався мітинг, багато читачів були на подібних заходах, де процедура проведення стандартна. Важливо, що учасники зустрічі отримали високу енергетику. Люди повірили, що зможуть жити у вільній країні, а держава гарантуватиме їм право на свободу, роботу, безоплатне навчання та лікування, якщо народ обере президентом земляка. Про мітинг у Сумах не писали всеукраїнські газети, які читаю, бо після вихідних їхня увага була прикута до результату першого туру виборів президента.

Затримка з опублікуванням прізвища переможця першого туру вивела людей на вулиці України, щоб підтримати лідера опозиції. Лідер соціалістів заявив про оскарження у суді результату по 35-ти виборчих округах, де в нього “вкрали” голоси. Відчувалась нестабільність роботи Центральної виборчої комісії (ЦВК), бо без остаточних результатів першого туру не можна було розпочати передвиборчу агітацію другого туру. Кількість учасників мітингів значно збільшилась після оголошення ЦВК попередніх результатів другого туру, які не співпали з результатами анонімного опитування у день виборів. “Єдиний” кандидат, який по опитуванню відставав на 11% за результатом ЦВК, обійшов опонента на 3% голосів виборців.

Вразили радянські прийоми проведення виборів у Донбасі, де явка на деяких дільницях наблизилась до 100%, що навіть статистично у наш час зробити важко, багато байдужих до політики. Мабуть, людей змусили голосувати або “піднімали” результат на користь “єдиного” кандидата від влади, свого земляка. Про таку можливість говорить недопущення спостерігачів від опозиції на виборчі дільниці у Донецькій області. Представник кандидата від опозиції подав до Верховного суду заяву про скасування результатів по 2000 дільниць, де відбулося таке порушення. Цікава статистика виборів по кандидату від опозиції у Донецькій області – у першому турі він набрав 2.94% голосів виборців при явці 78.08%, а в другому, разом із соціалістами та іншими союзниками, 2.03% голосів при явці 96.64%? Коментарі як-то кажуть зайві. Представників Донбасу розіслали в області України агітувати за “єдиного”.

Народ вийшов на площі та вулиці багатьох міст і заявив протест на дії ЦВК та влади. Злагоджене скандування “Ю-щен-ко!.., Ю-щен-ко!..” наводить на думку, що кричить молодь, яка позбавлена страху і відчула смак свободи. Вона може й не чула про піонера-стукача Павлика Морозова, ім’я якого вбивали в голови моїм ровесникам у школі, щоб діти доносили на батьків. Їй невідомий страх напівголодних дітей, за якими ганялись на конях охоронці колгоспних полів, коли діти заходили набрати колосків або овочів, щоб наїстись. Їхніх матерів та бабусь не садили до в’язниць за перепродаж скатертини привезеної з Москви, як зробили це з моєю односельчанкою. Ніхто не зможе переконати молодь, що ми живемо в державі, де щасливе дитинство і забезпечена старість, як було у 50-ті роки. Якось побачив на шкільному фото моїх однокласників і був вражений, у яке дрантя вони вдягнені, хоча багато дітей тоді вірили міфу, що живуть щасливо, а в капіталістичних країнах голодують діти. Тепер у нас колишні комуністи стали капіталістами, і в Україні з’явились безпритульні та голодні діти.
^ Нові міфи з використанням брехні довго не існують
Більше 70-ти років пам’ять українців забивали міфами про справедливість радянської держави, один із них про Велику Вітчизняну війну, де полягло кілька мільйонів наших земляків. Майже всі мої вчителі-мужчини у селі пройшли пекло війни та чомусь про особисту участь мало хто з них згадував, крім класного керівника. Усі знали, що він любить розповідати байки про війну і слухали його з посмішкою, а він і не переконував слухачів, що говорить правду. У 1976 році після походу по Кавказу відпочивали біля моря, й турист із Києва розповів мені про деталі життя на війні, де він провів два роки в окопах. Логіка війни примітивно проста – із тих, хто йшов у наступ, третину вбивали, третину поранено, а решту відводили у тил для поповнення частини. Після кількох наступів неушкоджених майже не було. За часи перебування в окопах оповідач був чотири рази поранений, про що свідчили рубці на його тілі. Щоб не загинути, він після одужання, залишився служити у Київському шпиталі.

Після війни про героїзм живих фронтовиків не згадували, бо їх було багато, і вони ще були молоді та сильні, а їхні руки, потрібні для відбудови зруйнованого війною господарства. Заморозивши “відлигу” влада згадала про фронтовиків, яких використали з метою мілітаристичної підготовки молоді та прославлення “бойового минулого” політрука, що став Генеральним секретарем ЦК КПРС. Можливо, читачі пам’ятають як інвалід-афганець з України накинувся на всесвітньо відомого вченого-ядерника, дисидента Андрія Сахарова на з’їзді Верховної Ради СРСР у 1989 році, коли той згадав про знищення радянською авіацією афганських поселень. Сумуємо з приводу загибелі тисяч земляків у війні, де були окупантами, і не згадуємо про мільйон афганців, знищених на їхній землі.

Вибори показали як ментально розділили державу. Помаранчевий колір вибрали 17 регіонів верхньої частини України та спеціальний закордонний виборчий округ, а біло-синій 10 регіонів нижньої, де сконцентрована важка промисловість, що дає надприбутки новим господарям. Використовуючи радянські ідеологічні шаблони про “націоналістичну загрозу” та обіцянку впровадити у державне життя російську мову як офіційну (немов на Півдні України вже лопотять українською), залякали людей негараздами при зміні влади. Керівник східних сусідів перед виборами відкрито підтримав “єдиного” кандидата від влади, порушуючи українське законодавство про вибори, яке не дозволяє іноземцям агітувати в Україні, а після другого туру, ще до оголошення остаточного результату ЦВК привітав його з перемогою. Пізніше він заявить, що його неправильно зрозуміли, мабуть, то був сигнал для ЦВК як діяти далі, і вона, не дочекавшись рішення Верховного Суду на 3-й день після другого туру, оголосила “єдиного” кандидата обраним президентом.

Ті, хто їздив по Україні з відкріпними посвідченнями, щоб проголосувати на кількох дільницях за “єдиного”, не розуміють одного, що ті гроші, які вони, отримали доведеться повернути своїм господарям у формі затримки підвищення зарплати та пенсій. Досвід Сумщини, якою шостий рік править представник “донецьких” показав, що працюють вони тільки на себе, приватизувавши дохідні підприємства, а прикриваються показною “турботою” про незахищених. Якщо у березні 2002 році на виборах до Верховної Ради за блок “Наша Україна” віддали голоси біля 19% виборців Сумщини, то 21 листопада 2004 року вже більше 69%. Відчуваєте, яке зростання народного невдоволення політикою зайд, поведінка яких діє сильніше на виборця ніж агітація опозиції.

Що можна очікувати від кандидата у майбутньому, який у теледебатах, за шість днів до другого туру, заявив: «Новая власть уже пришла, вы только этого не заметили, и вам не удаться ее выколупать». Мабуть, він уже наперед знав результати виборів. Мислячі люди не приймають його як майбутнього президента, а представники світової громадськості сказали, що вибори в Україні відбулися з порушенням норм демократії. Верховний Суд заборонив ЦВК публікувати результати виборів до розгляду скарги від представника опозиції. Вибори показали, що прозріння народу неминуче, бо брехнею, залякуванням довго утримувати людей у неволі неможливо. На кін поставлено дуже високу ціну – свободу та життя людини. 23-26 листопада 2004 року, м.Суми

^ Повідомлення від бардів та прихильників авторської пісні
Алчевськ – Аліфтіна та Настя Бринцеви
Уважаемый Петр Васильевич, здравствуйте!

Пишут Вам Бринцевы с г.Алчевска. Просим прощения, что долго не писали потому, что у меня болела мама и бабушка Насти, а потом она умерла. Вот поэтому мы долго не писали Вам. Но жизнь идет своим чередом…

Вот уже позади наш пятый фестиваль «Великая степь». С каждым годом он интересней и более цивилизованный. Если в первые годы он проводился в основном в палаточных условиях, то в этом году мы свой праздник провели на заводской 2-х этажной даче в комфортных условиях.

Участники и гости остались довольными.

Расширяются и номинации фестиваля. Кроме постоянных – поэтической, авторской и исполнительской у нас есть номинация «изобразительное искусство», куда мы объединили художников, скульпторов, флористов, а также прикладное искусство – вышивки, поделки из бисера. Пробовали даже показ мод. Проводили конкурс степных поделок и цветочное икебано. Ежегодно проводим конкурс «Дочери степи». А в этом году были представлены и юноши степи.

Інформаційний бюлетень №11 (45) 2004 рік – 2 –

Они представляли рукопашные бои и спортивные соревнования и игры. Уже 2 года как не представляет своих работ спортивный клуб «Парус» потому, что Вл. Серг. Макаров и его мастера вышли на мировой уровень и завоевывают медали за пределами Украины.

Гостями фестиваля были кришнаиты, представители еврейской общины. Мы рады любым гостям и желающим участвовать в нашем фестивале.

Добро пожаловать!

Обычно мы проводим фестиваль летом, но в этом году попробовали провести в Х. Думали, что будет много студентов с нашего Алчевского университета, но их оказалось совсем немного.

Постоянными организаторами, в отсутствии В.В.Теньковой, так и остались профессор философии и правоведения Валентина Васил. Патерикина и доцент кафедры СГД Юрий Мих. Бровендер, который ежегодно проводит на фестивалях беседу о своих археологических исследованиях у нас на Слобожанщине. Участвуют в фестивале Брянка, Стаханов, Алчевск, Перевальск, Артемовск, Луганск. Хотелось бы видеть гостями и участниками нашего фестиваля бардов с др. городов. Если кто-то захочет это сделать, то мы только рады будем Вам.

Звоните: 8 050 20 50 913 спросить Настю

8 066 70 81 008 - “ –

8 242 3 77 39 c Луганской области, спросить Алифтину Николаевну

8 06442 3 77 39 c других областей, спросить Алифтину Николаевну

Мы сможем сообщить время проведения фестиваля и условия проживания.

С уважением, Бринцевы.
^ У конверті був проект “СХІД-ЗАХІД” і коментар про участь Насті у ньому.

  1   2   3   4

Схожі:

Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Житомирський обласний відкритий фестиваль авторської пісні біля багаття «мі-сі-соль»
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
«арт-сузір’Я» представляє театр пісні «Больно далеко» у Київському будинку актора
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Вільний мікрофон” у Палаці культури (ПК) Дніпропетровського націон університету (дну)
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Труфанової “А будет это так ”, відкриття 4-го сезону у Київському будинку актора
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Недвижимая тень от микрофона:, спектакль пам’яті В. Висоцького у Націон музичній академії
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Майдан. Время Визбора” на базі відпочинку заводу ім. Малишева в Занках, під Харковом
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Ксп “Арсенал” присвячений Довлету Келову «Забудем про печали» у Київському цхтт “Печерськ”
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
«арт-сузір’Я» представляє Володимира І юлію Каденко“История и песня” у Київському буд актора
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
«Время семечек» концерт Дениса Блощинського І групи «Неспроста» у київському клубі “Пивна Бочка”
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Розвинені особи, крім материнської, володіли й іншими мовами. Службисти пристосовувались до вимог чужих культур, відриваючись від...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка