Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися?
Скачати 34.38 Kb.
НазваЩо робити, щоб допомогти дитині адаптуватися?
Дата конвертації12.08.2013
Розмір34.38 Kb.
ТипВопрос
uchni.com.ua > Інформатика > Вопрос

Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися?

Одним із найбільш істотних факторів, які мають значний вплив на працездатність дитини, є режим дня.

Рекомендації батькам учнів початкової школи

 1. Щодня цікавтеся шкільними справами дітей, виявляючи увагу та терпіння. Не обмежуйтеся черговими запитаннями: «Що одержав?», «Як справи?», а розпитуйте про почуття, настрій, надавайте емоційної підтримки тощо.

 2. Не скупіться на похвалу, помічайте навіть найнезначніші, на ваш погляд, досягнення дитини, її посильні успіхи. У разі невдач у навчанні намагайтеся розібратися в них разом, знайти вихід, передбачити наслідки дій. Не залякуйте дитину: страх не активізує її діяльності.

 3. Розвивайте допитливість, заохочуйте цікавість, задовольняйте потребу дитини в знаннях. Надавайте їй якнайбільше відомостей і не забувайте, що до семи років засвоюється близько 70% основної інформації про світ і приблизно стільки ж найважливіших життєвих навичок. На решту життя припадає лише 10%.

 4. Купляйте та даруйте книги, платівки, картини. Читайте вголос, пропонуйте дитині почитати вам, обговорюйте прочитане. Визначайте з нею програму читання на тиждень, місяць і допомагайте її здійснити, заохочуючи виконання.

 5. Допомагайте дитині виконувати важкі завдання, пропонуйте вихід зі складної ситуації, але не забувайте про необхідність самостійно знайти вихід, рішення, здійснити вчинок.

 6. Будьте доброзичливі до однокласників своєї дитини, не забороняйте виконувати домашні завдання разом, бо середньо- та слабковстигаючим дітям до снаги займатися парами, групами. До того ж відомо: той, хто вчить, вчиться сам.

 7. Активно слухайте свою дитину, аби запобігти психологічній травмі: нехай вона переказує прочитане, побачене, ділиться враженнями про пережите.

 8. Не говоріть погано про школу, не критикуйте вчителів у присутності дитини, створюйте в неї позитивне ставлення до школи.

 9. Беріть участь у справах класу та школи. Дитині буде приємно, якщо школа стане частиною вашого життя: ваш авторитет підвищиться.

 10. Не примушуйте багаторазово переписувати; повторювати. Поспостерігайте за особливостями розумової діяльності своєї дитини, з'ясуйте, що в неї виходить легко, а що дається важко. Порадьтеся з педагогом, як поліпшити пам'ять, розвинути зосередженість, організованість тощо.

 11. Забезпечуйте дитину всім необхідним для навчання, створюйте атмосферу поважного ставлення до її праці, речей, навчальних справ і т. ін.

 12. Розумова праця складна, вимагає значних зусиль. Допомагайте дитині зберегти віру в себе.

 13. Під час виконання домашньої роботи з дитиною не контролюйте діяльність вчителя.

 14. Стримуйте в собі спокусу негайно використати будь-яку помилку дитини для її критики. Допомагаючи їй виконувати домашнє завдання, допускайте іноді навмисні помилки, щоб у дитини був шанс виправити вас, випробувати задоволення від виявлення помилки. Тільки так вона зможе усвідомити дію контролю, який поступово стане самоконтролем.

 15. Перевіряйте домашнє завдання, особливо на першому етані навчання, даючи при цьому дитині зрозуміти, що ви задоволені чи незадоволені нею. Будьте впевнені: наступного разу вона дуже старатиметься, щоб заслужити вашої похвали.

Схожі:

Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconШкільні конфлікти: позиція батьків
Саме тому, коли батько дізнається, що у дитини в школі конфлікт, то в душі виникає буря почуттів І переживань. Іноді це страх І нерозуміння,...
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconПроблеми, які можуть виникнути в обдарованої дитини
Такі діти надзвичайне гостро переживають І прояви соціальної несправедливості в суспільстві. У таких випадках не слід промовляти...
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconКонсультація для батьків Як допомогти дитині в навчанні
На першому етапі – слухання українського мовлення – один з найважливіших факторів
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconЯк допомогти дитині подолати комп'ютерну залежність
Будьте уважними до того, які теми є цікавими для Вашої дитини в інформаційному просторі
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconЗакон України «Про освіту»
Школа повинна допомогти дитині задовольнити свої навчальні потреби, свою людську гідність, виробити позитивну систему світогляду
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconЯк допомогти дитині швидко звикнути
Шановні батьки, будьте готові до того, що не зовсім обов’язково Ваша дитина щодня радісно ходитиме у дитячий садок
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconПоради батькам першокласників шановні батьки маленьких першокласників !
Сподіваємось, що наведені поради допоможуть Вашій дитині легко адаптуватися до навчання в 1 класі, а школа стане тим місцем, де вона...
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconЯк допомогти дитині вчитися
«Допомагати чи не допомагати? Сидіти поруч чи не сидіти?» — такі запитання неодмінно ставлять учителю на батьківських зборах
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? icon5. Діти виховуються не лише на добрих прикладах, а й на прикладі...
Вона здатна принести дитині щастя. Не тиском І владою, не покаранням І страхом, а доброзичливою увагою до дитини та її проблем можна...
Що робити, щоб допомогти дитині адаптуватися? iconЗдоров’я бережіть, поки малі, І мудрими ідіть по цій землі
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка