Основні терміни. Архітектура еом
Скачати 32.65 Kb.
НазваОсновні терміни. Архітектура еом
Дата конвертації22.09.2013
Розмір32.65 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Основні терміни.

Архітектура ЕОМ – це опис сукупності пристроїв та блоків ЕОМ і зв’язків між ними. Поняття архітектури тісно пов’язане з принципами роботи ЕОМ. Для наочного зображення архітектуру ЕОМ зображують у вигляді функціональної схеми.

Програма – це сукупність команд, які може виконувати обчислювальна машина. Завдяки програмі ЕОМ діє указаним їй способом, а процес обчислення виконується автоматично.

Дані – це інформація для обробки в комп’ютері. Даними можуть бути числа, текст, зображення, звуки.

Принципи фон Неймана.

  • Принцип програмного керування полягає в тому, що програма може бути розміщена у пам'яті ЕОМ та послідовно виконуватись за допомогою простих однотипних дій. Програма “пояснює” ЕОМ послідовність і характер дій, що виконуються. Програма (а не лише дані, які потрібно обробити) міститься у пам'яті ЕОМ.

  • Принцип адресації полягає у тому, що кожній комірці пам'яті відповідає номер, який називається адресою пам'яті. Число (0 чи 1), що зберігається у комірці, називається значенням (вмістом) комірки пам'яті.

^ Компоненти ЕОМ фон Неймана. Обчислювальна машина повинна складатись з таких основних компонентів:

  • Оперативна пам'ять (ОЗП – оперативний запам’ятовуючий пристрій) – складається з пронумерованих комірок, у кожну з яких може бути записане одне двійкове число.

  • Арифметико – логічний пристрій (АЛП) – може виконувати певний набір команд, що відповідають арифметичним та логічним операціям. Результат виконаної команди зберігається в АЛП до надходження наступної команди.

  • Пристрій управління (ПУ) – забезпечує читання та запис інформації до комірок пам'яті, а також формує сигнали для керування АЛП та зовнішніми пристроями.

  • Зовнішні пристрої (ЗП) – пристрої введення та виведення інформації (клавіатура, монітор, принтер тощо).У ході еволюції обчислювальних машин АЛП та ПУ були об’єднані в одну схему мікропроцесора, а архітектура комп’ютера значно ускладнилась. Однак основні принципи конструювання ЕОМ, які були зазначені фон Нейманом, залишаються у силі.

Програма має вигляд послідовного списку команд.

Команда – це інструкція для пристрою керування ЕОМ, це пояснення обчислювальній машині того, що вона має зробити на елементарному кроці виконання програми.

Виконання програми починається із того, що пристрій керування зчитує пам'ять комірки, у якій міститься перша команда програми, та організовує її виконання. Команда надходить до АЛП, у якому виконується певна операція. Після виконання однієї команди ПУ починає виконання команди із наступної комірки пам'яті. Порядок комірок ОП, з яких відбувається зчитування, визначається за допомогою команд передачі управління - ПУ виконує команди автоматично, без втручання людини. У цьому полягає принцип програмного керування.

^ Процесор: основні функції та характеристики. У сучасних комп’ютерах АЛП та ПУ поєднані в одній мікросхемі – мікропроцесорі (МП). Мікропроцесор виконує дві функції:

  • Здійснює обчислення згідно із програмою, яка зберігається в оперативній пам'яті.

  • Забезпечує загальне керування комп’ютером та обчислювальними процесами.

Елементарні операції процесор виконує по тактах. Тривалість одного такту роботи мікропроцесора визначається тактовою частотою. Вимірюється тактова частота у мегагерцах. Один мегагерц відповідає одному мільйону коливань за одну секунду (1 мільйону операцій за 1 секунду). Тактова частота генерується тактовим генератором. Чим вища тактова частота, тим менша тривалість такту та вища швидкодія мікропроцесора.

Окрім швидкодії, важливим є набір операцій, які може виконувати мікропроцесор. Сучасні МП можуть виконувати не тільки арифметичні чи логічні операції, але сотні та тисячі інших важливих операцій. Швидкість виконання таких типових операцій сягає десятків та сотень операцій у секунду.

Ще однією важливою характеристикою МП є їх розрядність. Розрядність МП – це кількість розрядів у двійкових числах, які обробляються процесором за один такт. Сучасні моделі МП – 32-розрядні, а також 64-розрядні.

^ Оперативна пам'ять служить для тимчасового зберігання інформації, необхідної для роботи програми. Розташування інформації в пам'яті називається записом, а отримування інформації з пам'яті – зчитуванням. Оперативна пам'ять відносно дорога у порівнянні із зовнішньою пам’яттю.

Під час запису попередні дані, які зберігались у комірках пам'яті, стираються. Записані дані зберігатимуться у комірках пам'яті доти, поки на них зверху у ті самі комірки не буде записано нові дані. У сучасних пристроях пам'яті процес зчитування або запису триває менше 100 наносекунд (1 одна наносекунда – мільярдна доля секунди), тобто, пристрої оперативної пам'яті характеризуються високою швидкодією. Швидкодія – важлива характеристика пам'яті, адже від неї залежать швидкість та продуктивність роботи всього комп’ютера.

Іншою важливою характеристикою пам'яті є її об’єм, який вимірюється у байтах (кілобайтах, мегабайтах). Чим більший об’єм оперативної пам'яті, тим більшу кількість інформації здатен опрацьовувати комп’ютер під час роботи.

Схожі:

Основні терміни. Архітектура еом iconТема: Коротка історія розвитку обчислювальної техніки. Характеристика...
Мета: сформувати в учнів уявлення по історії розвитку еом та поняття про основні галузі застосування
Основні терміни. Архітектура еом iconПрограма підготовки молодших спеціалістів з дисципліни архітектура еом

Основні терміни. Архітектура еом iconЗакон україни n 858-iv від 22. 05
Основні терміни та їх визначення у цьому Законі наведені нижче основні терміни вживаються в такому значенні: види робіт із землеустрою...
Основні терміни. Архітектура еом iconРобота з величинами. Введення-виведення виразів. Лінійні алгоритми
Разом з тим, архітектура еом, використовуване програмне забезпечення вимагають указати імена й типи даних цілий, речовинний, логічний...
Основні терміни. Архітектура еом iconРобота з величинами. Введення-виведення виразів. Лінійні алгоритми
Разом з тим, архітектура еом, використовуване програмне забезпечення вимагають указати імена й типи даних цілий, речовинний, логічний...
Основні терміни. Архітектура еом iconТема: Периферійні пристрої
Пп забезпечити надходження в еом із навколишнього середовища програм І даних для опрацювання, а також видачу результатів роботи еом...
Основні терміни. Архітектура еом iconТема. Архітектура
Архітектура – мистецтво проектування та будування різних будівель, споруд та їх комплексів
Основні терміни. Архітектура еом iconУрок №1 Архітектура світу
Перлини готики. Архітектурні взірці бароко. Модерн в архітектурі. Культова арабо-мусульманська архітектура. Храми Індії. Храми Далекого...
Основні терміни. Архітектура еом iconУрок №4. Тема
Тема: Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління еом. Історія обчислювальної техніки. Структура комп’ютера за фон Нейманом....
Основні терміни. Архітектура еом iconПерлини готики. Архітектурні взірці бароко. Модерн в архітектурі....
Терміни, поняття: символ, теоцентрична картина світу, паломник, неф, капітель, апсида, фасад, ордерна композиція, релігія, культ,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка