1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5
Скачати 250.81 Kb.
Назва1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5
Дата конвертації13.12.2013
Розмір250.81 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы

Содержание


1.1 Організаційно-штатна структура підприємства 5

1.2 Аналіз потреб в доступі до інформації та її обліку 6

2.1 Апаратне забезпечення ЛОМ 7

2.1.1 Вибір топології мережі і мережного методу доступу 7

2.1.2 Вибір кабельної структури 9

2.1.3 Аналіз та вибір апаратної організації мережі 16

2.1.4 Прокладка кабелю та установка комунікації 20

2.1.5 Підключення ЛОМ до мережі Інтернет або інших ЛОМ 21

2.2 Програмне забезпечення ЛОМ 23

2.2.2 Аналіз та вибір програмної організації мережі 26

2.2.3 Спеціальне програмне забезпечення для захисту ЛОМ від зовнішніх загроз 26

2.2.4 Установка та налагодження мережі 26


Вступ
У наші дні майже неможливо уявити собі фірму, яка не використовує у своїй роботі комп'ютери, будь то будівельна компанія або фірма, що займається розробкою високих технологій. Більшість компаній, що мають в своєму офісі більш ніж один комп'ютер, з'єднують їх разом за допомогою локальної мережі. Ці мережі розрізняються параметрами, відповідно ціни на них також різняться.
Багато компаній витрачають кошти (і щодо грошей, і у відношенні часу) на створення локальних мереж, так як в цьому випадку з'являються деякі переваги, які можна використовувати в роботі і управлінні бізнесом.
Деякі компанії, що займаються комерційною діяльністю і використовують в роботі локальну мережу, багато в чому від неї залежать. Якщо з якихось причин локальна мережа подібної компанії перестає працювати, то це часто призводить до катастрофічних наслідків. Співробітники не можуть ефективно виконувати свою роботу, що призводить до застою в справах і грошових втрат. Тому для гарантії правильного функціонування мережі необхідно постійно стежити за її роботою.

  1. Аналіз технічного завдання та предметної області


Проектована мережа повинна базуватися на передових технологіях, бути гнучкою, легко управлятися і конфігуруватися, мати модульна побудова, а її експлуатація не повинна бути пов'язана зі значними витратами. Створювана мережа повинна в максимальному обсязі використовувати вже наявні програмні, апаратні та системні засоби, передбачати поетапне нарощування з потужності і підключення нових користувачів. Крім того, застосовуються апаратні засоби і технології повинні бути сертифіковані в Росії і легко інтегруватися з її телекомунікаційними мережами.

1) визначити кількість і розташування робочих станцій;

2) з'ясувати, для вирішення яких прикладних задач буде використана локальна мережа;

3) виходячи з розв'язуваних задач, вибрати мережу з централізованим управлінням або однорангову мережу;

4) вибрати мережеву операційну систему;

5) визначити топологію мережі та метод доступу;

6) вибрати мережне апаратне забезпечення: комп'ютер для файл-сервера (або файл-серверів, якщо їх декілька), комп'ютери для робочих станцій, мережеві адаптери, кабель і т. п.

Від правильного вирішення цих та інших питань залежить працездатність мережі і витрати на її створення і експлуатацію.

^

1.1 Організаційно-штатна структура підприємстваРозглянемо переваги, одержувані при мережному об'єднанні персональних комп'ютерів у виді внутрішньовиробничої обчислювальної мережі:

             Розподіл ресурсів дозволяє ощадливо використовувати ресурси, наприклад, управляти периферійними пристроями, такими як принтери, з усіх приєднаних робочих станцій. Крім того, комп'ютери не всіх користувачів можуть бути оснащені принтерами, а ним може бути потрібно роздрукувати документ. Можна до того ж надати для загального користування деякі директорії на дисках комп'ютерів, а в цих директоріях розмістити файли, призначені для використання декількома користувачами.

            Поділ даних надає можливість доступу і керування загальними базами даних з периферійних робочих місць.

           Поділ програмних засобів надає можливість одночасного використання централізованих, раніше встановлених програмних засобів.

           Поділ ресурсів процесора можливість використання обчислювальних потужностей для обробки даних іншими комп'ютерами, що входять у мережу.
^

1.2 Аналіз потреб в доступі до інформації та її обліку


Для конкретного варіанту створюваної мережі можуть бути різні варіанти її використання. Серед них:

1) організація зв'язку між користувачами;

2) спільне використання ресурсів комп'ютерів;

3) спільне використання файлів;

4) спільне використання периферійних пристроїв (принтерів)

5) централізоване управління комп'ютерами;

6) використання загальної бази даних;

7) централізоване резервне копіювання всіх даних;

8) контроль за доступом до важливої ​​інформації;

9) висока ступінь захисту даних;

10) зв'язок з головною організацією і вихід на глобальну мережу

  1. Опис та обґрунтування технічних рішень по проектуванню ЛОМ


    1. ^

      Апаратне забезпечення ЛОМ


Вибір апаратного забезпечення найважливіший етап при проектуванні локальної мережі, так так під кожну фірму потрібно проектувати локальну мережу окремо з за специфікацією фірми її діяльності і запитам.

^

2.1.1 Вибір топології мережі і мережного методу доступуПри виборі топології мережі необхідно знайти компроміс між вартістю мережевого обладнання та його продуктивністю, врахувати можливий ріст мережі, необхідність підключення до мережі міні-комп'ютерів типу VAX або робочих станцій SUN.

Якщо до мережі пред'являються серйозні вимоги по продуктивності і надійності, рекомендується використовувати шинну топологію і метод доступу Ethernet. Наявні на ринку мережеві адаптери Ethernet забезпечують швидкість передачі близько 10 Мбіт за секунду і коштують дешевше, ніж адаптери Tоken-Ring зі швидкістю передачі 16 Мбіт в секунду. Крім того, слід взяти до уваги той факт, що існує величезна кількість фірм, що випускають адаптери Ethernet. Це сприяє зниженню вартості таких адаптерів.

Адаптери Arcnet коштують дешевше, ніж адаптери Ethernet, але вони працюють зі швидкістю 2,44 Мбіта в секунду, що недостатньо для багатьох додатків.

Тому рекомендуеется зупинити свій вибір на адаптерах Ethernet. Удавана економія коштів при купівлі Arcnet може обернутися великими витратами у майбутньому, якщо з'ясується, що продуктивність мережі незадовільна. До того ж не вдасться просто замінити адаптери Arcnet на адаптери Ethernet. І справа не тільки в тому, що використовуються різні топології мережі. Доведеться замінити всі кабельне господарство, так як для Arcnet потрібно коаксіальний кабель з хвильовим опором 93 Ом, а для Ethernet - 50 Ом.

Ну а що стосується адаптерів Token-Ring, то коштують вони дорожче, ніж Ethernet, і не мають великої переваги по продуктивності перед останніми. Вони більше підходять для мереж, розташованих у межах однієї-двох кімнат.

Для мереж з кількістю користувачів близько двох-трьох десятків цілком достатньо пропускної спроможності Ethernet. На продуктивність мережі великий вплив робить потужність файл-сервера, а не пропускна здатність мережі. Зокрема, продуктивність мережі сильно залежить від продуктивності дискової підсистеми файл-сервера. Тому збільшення пропускної здатності мережі до 16 Мбіт за секунду може не дати бажаного результату, якщо критичним ланкою є файл-сервер.

Ще одним аргументом на користь мережі Ethernet може бути можливість підключення до мережі міні-комп'ютерів VAX або робочих станцій, таких, як SUN.

Так як обсяг книги обмежений, основну увагу ми будемо приділяти саме локальним мережам Ethernet.

Принцип побудови мережі (топологія) визначається наявним обладнанням: мережними адаптерами, типом кабелю і т.д., наприклад:

Рис1 Топологии сетей
Для передачі даних в локальних мережах лабораторій використовується кабель на основі витої пари.

Сетевая карта кожного ПК з'єднується зі спеціальним пристроєм, званим концентратор (HUB). Концентратор, одержуючи сигнали з якогось комп'ютера, нормалізує їх до оптимального рівня і розсилає на всі пристрої, включені в мережу. Комп'ютер адресата сам визначає, де інформація, призначена йому, а де - чужа. Така топологія називається зіркою - концентратор в центрі, від нього розходяться «промені» до всіх робочих станцій. Останнім часом замість концентратора застосовують комутатори. На відміну від концентраторів, вони передає інформацію не всім комп'ютерам мережі, а тільки безпосередньо адресату.

Для побудови мережі була обрана топологія типу "зірка", і і метод доступу Ethernet, так так в ній не потрібно використовувати конектор і вартість кабелю набагато дешевше.

^

2.1.2 Вибір кабельної структури


Переважна більшість ЛОМ як передавальної середовища використовують кабель. Вибір кабелю частково залежить від планування приміщення і правил експлуатації будинку. Зазвичай доступний кабель двох видів: пленумний і непленумний. Для прокладки кабелю через пленум (простір між стінами і між статями і стелями для вентиляції) служить спеціальний пленумний кабель, не виділяє при горінні токсичних газів. Пленумний кабель укладений в оболонку з вогнетривкого матеріалу (тефлону), яка, на відміну від кабелю зі звичайною пластиковою оболонкою, при горінні не виділяє токсичних газів.

Властивості кабелю залежать від різних факторів:

1. Перетин жили. Перетин - це діаметр провідника усередині кабелю. При вимірі використовується шкала американської класифікації проводів (AWG, AmericanWireGauge). Чим менше значення AWG, тим товщі дріт. Товстий провідник забезпечує кращу провідність і захист від загасання сигналу.

2. Категорія. Деякі типи кабелю класифікуються згідно з такими стандартами, як EIA / TIA. Кабель з витої пари, наприклад, має категорію, яка визначає його властивості.

3. Екран. Існують різновиди кабелю з оболонкою, що забезпечує різні рівні захисту від електромагнітного випромінювання. Екран звичайно являє собою фольгу або мідну сітку, причому сітка забезпечує кращий захист.

4. Вид жили. Кабель з суцільною металевою житлової забезпечує кращий захист від загасання сигналу, яке має місце при передачі на великі відстані. Однак, суцільна жила робить кабель більш жорстким. Кабель з суцільною житловий слід використовувати для постійної кабельної розводки всередині стін, яка не буде надалі переміщатися. Кабель з житловою, сплетеною з декількох проводів, з одного боку, відрізняється більшою гнучкістю, з іншого-більш схильний загасання сигналу. Отже, плетений кабель краще прокладати на невеликі відстані.

Стандарт ANSI/TIA/EIA-Т568-А визначає кабельну систему для передачі мови та даних в офісних комунікаціях, введених в експлуатацію за останні десять років. Він підтримує обладнання від великої кількості постачальників і дозволяє використовувати для різних цілей наступні типи кабелю:

• неекрановану виту пару (UTP);

• екрановані виту пару (STP);

• багатомодове оптоволокно;

• одномодове оптоволокно.

У мережевих технологіях також застосовуються кілька типів коаксіального кабелю, проте в даний час такий кабель використовується рідко.

Коаксиальный кабель


Складається з центрального провідника (суцільного або багатожильного), покритого шаром полімерного ізолятора, поверх якого розташований інший провідник (екран). Екран являє собою оплетку з мідного дроту навколо ізолятора або обгорнуту навколо ізолятора фольгу. У високоякісних кабелях присутні й оплетка і фольга. Коаксіальний кабель забезпечує більш високу завадостійкість в порівнянні з кручений парою, але він дорожчий. Існують різні види коаксіальних кабелів. При установці мережі слід вибирати кабель у точній відповідності зі специфікацією.

Різновиди:

- RG-8, RG-11 - «товстий» коаксіал. Розроблений для мереж Ethernet 10Base-5. Хвильовий опір 50 Ом. Зовнішній діаметр ≈ 12 мм. Кабель має товстий внутрішній провідник діаметром ≈ 2,17 мм. Володіє хорошими механічними і електричними характеристиками. Кабель складно монтувати.

- RG-58 / U, RG-58A / U, RG-58C / U - тонкійкоаксіалдлясетей Ethernet 10Base-2. RG-58 / U має суцільний провідник, RG-58 / А - багатожильний. RG-58C / U проходить більш жорстку перевірку. Хвильовий опір 50 Ом. Діаметр внутрішнього провідника - 0,89 мм. Володіє гнучкістю, тому легкий в монтажі. Загасання вище, ніж у товстому кабелі.

- RG-59 - телевізійний. Хвильовий опір 75 Ом.

- RG-62 - кабель для мереж ArcNet. Хвильовий опір 93 Ома. Знятий з виробництва.

З'єднання коаксіального кабелю виконуються за допомогою спеціальних роз'ємів BNC (BayonetNutConnector) і T-подібних роз'ємів. Роз'єм BNC закріплюється на кінці коаксіального кабелю, а потім за допомогою T-подібного роз'єму, до якого прикріплюється BNC-роз'єм, кабель приєднується до мережевої плати. Вільний контакт T-подібного роз'єму може бути використаний для підключення коаксіального кабелю, що йде на наступний мережний комп'ютер. У разі якщо на даному комп'ютері мережа закінчується, на вільний контакт надівається «термінатор» - спеціальне опір-заглушка в 50 Ом. Термінатори потрібні для того, щоб гасити відбиту від кінців кабелю електромагнітну хвилю. Таке з'єднання - найдешевше, але саме ненадійне. В даний час мережі на коаксіальному кабелі зустрічаються рідко.

Широке поширення коаксіальний кабель отримав в ефірному, кабельному і супутниковому телебаченні. Також коаксіал може застосовуватися і для з'єднання телевізора з різними приставками, супутниковими ресиверами, відеоплеєр по високій частоті і т.д.

Оптоволоконні лінії зв'язку

Працюють в частотному діапазоні 1013 - 1016Гц, що на 6 порядків більше, ніж у випадку радіочастотних каналів (це забезпечує пропускну здатність 50000 Гбіт / c).

Оптоволоконне з'єднання гарантує мінімум шумів і високу безпеку (практично майже неможливо зробити відвід). Імовірність помилки при передачі по оптичному волокну становить <10-10, що у багатьох випадках робить непотрібним контроль цілісності повідомлень.

Волоконно-оптичний кабель складається з центрального провідника (серцевини) - светопроводящего скляного або пластикового волокна, оточеного іншим шаром - оболонкою, що володіє меншим показником заломлення, ніж серцевина. Поширюючись по серцевині, світлові промені не виходять за її межі, відбиваючись від оболонки.

При побудові мереж використовуються і багатожильні кабелі. Існують різні різновиди кабелю: наприклад двох-або чотирижильного, а також плоскі.

У верхній частині малюнка [А] зображено окреме оптоволокно, а в нижній [Б] перетин восьмижильного оптичного кабелю.

  Світло (довжина хвилі l ~ 1350 або 1500 нм) вводиться в оптоволокно (діаметром d <100m) за допомогою світловипромінювальних діод або напівпровідникового лазера. Центральне волокно покривається шаром (кледінг, 1А), коефіцієнт заломлення якого менше ніж у центрального ядра (стрілками умовно показаний хід променів світла в волокні). Для забезпечення механічної міцності ззовні волокно покривається полімерним шаром (2А). Кабель може містити багато волокон, наприклад 8 (1Б). У центрі кабелю поміщається сталевий трос (3Б), який використовується при прокладанні кабелю. Із зовнішнього боку кабель захищається сталевою опліткою (2Б) і герметизується еластичним полімерним покриттям.

Існує кілька типів оптичних волокон, що володіють різними властивостями:

- Багатомодове (мультімодовое) волокно зі східчастим зміною показника заломлення;

- Багатомодове (мультімодовое) волокно з плавною зміною показника заломлення;

- Одномодове волокно.
 Вони відрізняються один від одного залежністю коефіцієнта заломлення від радіуса центрального волокна. На наступному малюнку показані три різновиди волокна (А, Б і В). Літерами А і Б позначений багатомодовий (мультімодовий) вид волокон. Тип Б вносить найменші спотворення форми сигналу.

Буквою В позначений одномодовий вид волокна Цей різновид волокна сприймає меншу частку світла на вході, зате забезпечує мінімальне спотворення сигналу і мінімальні втрати амплітуди. Слід також мати на увазі, що обладнання для роботи з одномодовим волокном значно дорожче. Центральна частина одномодового волокна має діаметр 3-10 мкм, а діаметр кледінга становить 30-125 мкм. Число мод, що допускаються волокном, визначає його інформаційну ємність.

Для зв'язку на короткі відстані найчастіше використовують багатомодові волокна - вони простіше в монтажі і експлуатації. На далекі відстані вживають одномодові волокна - вони мають значно меньшеено їх складніше і монтувати, і експлуатувати.

У порівнянні з мідними проводами оптоволоконні кабелі незрівнянно легше. Так тисячі скручених пар при довжині 1 км важить 8 тонн, а два волокна тієї ж довжини, що володіють більшою пропускною здатністю, мають вагу 100 кг.

Електомагнітні перешкоди не спотворюють сигнал в оптоволоконному кабелі і він сам не створює таких перешкод. Незаконно підключитися до такого кабелю для прослуховування неможливо непоміченим, тому що треба порушити його цілісність. Вартість кабелю приблизно дорівнює вартості «коаксіалу». Однак, для оптоволокна необхідно застосовувати оптичні прийомо-передавачі, що збільшує вартість системи в цілому. Оптоволоконний кабель має дуже низьке загасання на високих частотах у порівнянні з іншими кабелями.

Застосовують оптоволоконний кабель тільки в мережах з топологією «зірка» і «кільце». Кабель забезпечує ідеальну гальванічну розв'язку комп'ютерів в мережі.

В даний час багатомодовий кабель - основний тип оптоволоконного кабелю, так як він дешевше і доступніше.

До недоліків оптичного кабелю можна віднести: складність монтажу, оптоволоконний кабель менш міцний, ніж електричний, і менш гнучкий, він чутливий до іонізуючих випромінювань, до перепадів температури, до механічних впливів.

Одним з критичних місць волоконних систем є зростки волокон і роз'єми. Враховуючи діаметр центральної частини волокна, неважко припустити, до яких наслідків призведе зсув осей стикуємих волокон навіть на кілька мікронів (особливо в одномодовому варіанті, де діаметр центрального ядра менше 10 мікрон) або деформація форми перерізу волокон.

З'єднувачі для оптичних волокон:

виготовляються з кераміки. Втрата світла в з'єднувачі становить 10-20%. Для порівняння: зварювання волокон призводить до втрат не більше 1-2%. Існує також техніка механічного зрощування волокон, яка характеризується втратами близько 10% (splice). Останнім часом часто використовують з'єднання з імерсійним гелем - густим речовиною з коеф. заломлення як у світловода. Гель заповнює нерівності стиків волокон, утворюючи однорідне оптичне з'єднання.

З використанням оптичних волокон можна створювати кільцеві і зіркоподібні структури. Схема фрагмента мережі, що використовує пассівнийхаб-концентратор:
Базовим елементом цієї субсеті є прозорий циліндр, на один з торців якого підключаються вихідні волокна всіх передавачів інтерфейсів пристроїв, складових субсеть. Сигнал з іншого торця через волокна надходить на вхід фотоприймачів інтерфейсів. Таким чином, сигнал, переданий одним з інтерфейсів, надходить на вхід всіх інших інтерфейсів, підключених до цієї субсеті.

Кабель на основе скрученных пар (витая пара, TP)
Кабель містить дві або більше пари проводів, скручених один з іншим по всій довжині кабелю. Скручування дозволяє підвищити завадостійкість кабелю і знизити вплив кожної пари на всі інші.
Залежно від наявності захисту - електрично заземленої мідної обплетення або фольги навколо скручених пар, визначають різновиди даної технології:

• неекранована вита пара (UTP-Unshieldedtwistedpair)

• екранована вита пара (STP-Shieldedtwistedpair)

• фольгована вита пара (FTP-Foiledtwistedpair)

• фольгована екранована вита пара (SFTP - ShieldedFoiledtwistedpair)

В екранованих кабелях, захист може використовуватися як навколо всього кабелю, так і ще й навколо кожної пари:

Екранування забезпечує кращий захист від електромагнітних наведень як зовнішніх, так і внутрішніх.

Для побудови мережі була обрана неекранована кручена пара, так як вона сама нейтральна в ціні і швидкості передачі.

^

2.1.3 Аналіз та вибір апаратної організації мережіСервер - не обов'язково найпотужніша машина, але обов'язково найнадійніша. У зв'язку з цим цілком можлива ситуація, коли при схожій на перший погляд конфігурації з середньою споживчої ціна за серверну буде в два-три рази більше, особливо якщо він поставляється в зборі і проведений іменитим вендором. Для малої мережі готові рішення пропонують в основному Dell, IBM і HP. Є варіанти і від інших виробників, але вони або досить специфічні, як Sun, або не входять до цього перший ешелон. Серед переваг всі ці «динозаври» називають насамперед:

1) високу надійність їх продуктів

2) наявність спеціальних технологій для зручності управління і забезпечення високої готовності

3) ретельний відбір компонентів як в плані надійності, так і сумісності

4) тривалі терміни гарантії і супроводу продуктів
Для нашої мережі підійде активний концентратор Compex TP1024C, що має 24 порти для "витої пари" і 1 порт для коаксіального кабелю.

Для забезпечення більш зручної розводки і економії кабелю розмістимо по 2 концентратора на 2-му і 3-му поверхах, на 1-му поверсі один концентратор.

В якості мережевих апаратних засобів робочих станцій і сервера вибираємо мережеві плати 3COM EtherLink XL 10/100 PCI NIC (3C905-TX) так як фірма 3COM дає довічну гарантію на свою продукцію і робить її з непоганою якістю. Кількість мережевих карт дорівнює кількості підключаються комп'ютерів.

За визначенням, сервер-це деякий обслуговуючий пристрій, яке в ЛВС виконує, наприклад, роль керуючого центру і концентратора даних. Під сервером, взагалі кажучи, розуміється комбінація апаратних і програмних засобів, яка служить для управління мережевими ресурсами загального доступу.

Файл-сервер в ЛОМ є "виділеним" комп'ютером, який відповідає за комунікаційні зв'язки всіх інших комп'ютерів, що входять в дану мережу, а також надає їм загальний доступ до загальних мережних ресурсів: дисковому простору, принтера (принтерів), міжмережевого інтерфейсу і т.д .

У ЛОМ може використовуватися кілька виділених серверів. Наприклад, сервер додатків (програми типу "клієнт-сервер"), будучи, так само як і файл-сервер, "виділеним" комп'ютером, виконує одну або кілька прикладних задач, які запускаються користувачами зі своїх терміналів, включених в дану мережу.

На файл-сервері повинна працювати спеціальна мережева операційна система. Звичайно це мультизадачності ОС, використовує захищений режим роботи процесора.

Решта комп'ютери називаються робочими станціями. Робочі станції мають доступ до дисків файл-сервера і спільно використовуваних принтерів (принтерів).

У нашій мережі необхідно встановити один виділений сервер, який буде виконувати функції (файл-сервера), централізовану обробку запитів інших користувачів, зберігання інформації, сервер повинен вирішувати питання маршрутизації і транспортування інформації, адміністрування мережі, централізованого управління мережевими ресурсами, централізованого забезпечення безпеки та управління доступом.

Можна виділити два основних параметри, що відрізняють сервер від звичайних комп'ютерів. По-перше, це дуже висока продуктивність (це стосується, зрозуміло, і ефективного обміну з периферійними пристроями), досить потужна дискова підсистема (переважно з SCSI інтерфейсом), а по-друге, підвищена надійність (сервер як правило працює цілу добу не вимикаючись) . Що стосується продуктивності, то для сервера її досить часто оцінюють в транзакції. Взагалі кажучи, під транзакцією розуміють сукупність трьох послідовних дій: читання даних, обробка даних і запис даних. Стосовно, наприклад, до файл-серверу транзакцією можна вважати процес зміни запису на сервері, коли робоча станція виконує модифікацію файлу, що зберігається на сервері.

Чималу роль грає можливість розширення системи і простота її модернізації, оскільки саме це дозволяє забезпечити необхідну продуктивність не тільки на поточний момент часу, але і в майбутньому.

Найбільший інтерес представляє максимальний об'єм оперативної пам'яті, який можна використовувати на даному сервері, можливість встановлення більш потужного процесора, а так само другого процесора (якщо планується використання операційної системи, що підтримує двопроцесорний конфігурацію). Немаловажним так само залишається питання про те, яку конфігурацію дискової підсистеми можна використовувати на даному сервері, в першу чергу, який обсяг дисків, максимальне їх кількість. Якщо в конкретному випадку до дискової підсистеми повинні пред'являтися особливі вимоги необхідно дізнатися про можливість застосування RAID-масиву, а також можливість "гарячої" заміни накопичувачів.

Безсумнівно, що життєво важливим параметром будь-якого сервера є його якісне і безперебійне живлення. У зв'язку з цим необхідно перевірити наявність у сервера декількох (хоча б двох) блоків живлення. Зазвичай ці два блоки живлення працюють паралельно, тобто при виході з ладу одного, сервер продовжує працювати, отримуючи живлення від іншого (справного) блоку живлення. При цьому повинна так само бути можливість їх "гарячої" заміни. І само собою зрозуміло, необхідне джерело безперебійного живлення. Його наявність дозволяє у випадку зникнення напруги в електромережі принаймні коректно завершити роботу операційної системи і вимкнути сервер.

Якщо сервер планується підключати до двох, фізично незв'язаним мереж необхідно переконатися в можливості встановлення другої мережевої плати.

Висока надійність серверів досягається шляхом реалізації комплексу заходів, що стосуються як забезпечення необхідного теплообміну в корпусі, контролю температури найважливіших компонентів, стеження за рядом інших параметрів, так і повного або часткового дублювання підсистем.

Так, у підсистемі пам'яті поряд зі звичайним контролем парності часто використовується контроль з виправленням помилок ECC (Error Checking and Correction).

В принципі сервер може бути реалізований і на звичайному, стандартному комп'ютері, що має конфігурацію з достатньо гарними характеристиками. Операційна система, що реалізує сервер не пред'являє спеціальних вимог до апаратного забезпечення, однак надійність при цьому буде знижена. Тому якщо в конкретному випадку до надійності сервера пред'являються підвищені вимоги рекомендується використовувати спеціально призначені для цього комп'ютери.

Для нашого сервера найбільш підходящим буде наступне апаратне забезпечення:

- Процесор-Pentium III з тактовою частотою 1000 МГц,

- Кеш-пам'ять - 256 Кб,

- Оперативна пам'ять - 256 Мб,

- 3 жорсткі диски Ultra 1600 SCSI, ємністю 30 Гб,

- Мережева карта - 3com Etherlink XL 10/100 PCI NIC (3c905-TX)

Сервер розмістимо на третьому поверсі, в приміщенні № 2 і підключимо безпосередньо до концентратора.

^

2.1.4 Прокладка кабелю та установка комунікаціїПроложение кабелю і установка комунікацій відбувалася по обшепрінятим правилам безпеки, і в найбільш недоспупних місцях від фізичних впливів людей і природних умов.

^

2.1.5 Підключення ЛОМ до мережі Інтернет або інших ЛОМДля організації модемного зв'язку і доступу в Internet вибираємо звичайну телефонну лінію. У приміщенні № 1 на 1-му поверсі в один з комп'ютерів встановлюємо модем і налаштовуємо доступ в Internet по комутованим зв'язку (програму "віддалений доступ до мережі") в стандартних засобах Windows. Можна так само набудувати доступ з інших робочих станцій в Internet, за допомогою вбудованих засобів ОС Windows Millenium Edition через головний комп'ютер, в якому встановлений модем.

3.3 Вибір модему. Для того, щоб передавати інформацію від комп'ютера до комп'ютера по комутованої телефонної мережі, необхідно пристрій, що здійснює перетворення сигналу цифрового форми (послідовність нулів і одиниць) в аналогову форму (плавно змінюваний рівень напруги). Цю функцію здатне виконувати пристрій, що називається "модемом".

Серед усього існуючого набору модемів їх можна класифікувати за такими ознаками:

- За функціональним призначенням (телефонні, телеграфні, радіо, факс-модеми, модеми для мовної (голосовий) пошти;

- За конструктивним виконанням (зовнішні-підключаються за допомогою кабелю до послідовного порту комп'ютера; внутрішні-у вигляді плати розширення, що встановлюється у вільний слот розширення на материнській платі комп'ютера;

- За типом підтримуваних протоколів (Bell 103j, Bell 212a, V.22, V.22bis, V.32, V.34, V.42, V.90 (56K)

- За швидкісними характеристиками (низькошвидкісні-що забезпечують швидкість передачі 300, 600, 1200, 2400 bps і високошвидкісні-забезпечують швидкість 19 200 bps і вище В даний час вироби, забезпечують швидкість до 24 000 bps вже практично повністю вийшли з вживання. На сьогоднішній день стандартом для модему вважається протокол V.90 і швидкість передачі до 56 Кбіт / с. В деяких випадках потрібне і більш висока швидкість.

            - За принципом роботи (синхронні і асинхронні);

            - За типом стандартизації команд (так звані Hayes-сумісні модеми, що підтримують (де-факто) систему команд, розроблену фірмою Hayes і несумісні, які не підтримують цю систему команд);

- По реалізації протоколів корекції помилок (модеми, що підтримують ці протоколи на апаратному рівні, і модеми, які не підтримують протоколи корекції помилок і вимагають для їх підтримки спеціального програмного забезпечення).

Для нашого вибору будуть розглянуті тільки Hayes-сумісні, високошвидкісні модеми для комутованих телефонних ліній, тобто для звичайної міської та міжміської телефонної мережі. У таблиці 3.1 наведені характеристики деяких сучасних високошвидкісних модемів.

Таблица 2.1


Производитель


Изделие


Модель


Скорость3com

Модем

US Robotics 56K Message Modem

56 Кбит/c

ZyXEL

Факс-модем

ZyXEL Omni 56 Plus

56 Кбит/с

US Robotics

Факс-модем

US Robotics Courier 56K

56 Кбит/с

Виходячи з усією вищенаведеної інформації про характеристики модемів для нашої мережі вибираємо модель US Robotics Courier 56K

^

2.2 Програмне забезпечення ЛОМОсновними розробниками мережних програмних продуктів для серверних ЛВС є фірми Novell і Microsoft. Сімейство основних мережних операційних систем фірми Novell містить продукти NetWare версій 1.X, 2.X, 3.X, 4.X, 5.X.

У 1985 році фірма Novell випустила мережну ОС, названу Advanced NetWare 1.0 (версія 1.2 з'явилася трохи пізніше, в тому ж році), яка стала першою ОС, що використовує переваги захищеного режиму процесора 80286.

Версія 2.0 Advanced NetWare була випущена в 1986-му році і надавала ЛВС поліпшені характеристики, кращу продуктивність і можливості організації міжмережевого обміну. Однією з видатних особливостей даної версії була здатність з'єднувати до чотирьох різних мереж з одним файловим сервером.

З появою процесорів 80386 фірма випустила наступну версію продукту NetWare 3.12 яка використовувала переваги цих процесорів. Вона надає розширені можливості: доступ до пам'яті до 4 гігабайт для кешування, приєднання до одного серверу до 250 користувачів, максимальний розмір файлу до 4 гігабайт, один файл може розташовуватися на декількох носіях. До 100000 файлів можуть бути відкриті одночасно.

Версія 3.12 ОС NetWare втілила обіцянку фірми Novell підтримувати робочі станції під управлінням різних ОС. На сервері можуть зберігатися файли для робочих станцій з операційними системами Dos, Macintosh, OS / 2, UNIX. Для цього на сервері, керованому ОС NetWare 3.12 передбачені спеціальні атрибути для імен файлів.

У 1993-му році фірмою була випущена версія NetWare 4.X Ця версія повністю сумісна з попередніми версіями систем, однак в цю версію фірма внесла ряд істотних нововведень. Стало можливим приєднання до сервера з робочих станцій, що працюють під управлінням OC Windows всіх версій, включаючи Windows 95, 98, і більш пізні версії. Для цього необхідно інсталювати на робочих станціях спеціальну програму, що входить у комплект системи NetWare 4.X.

NetWare 4.X дозволяє одночасну роботу до 1000 користувачів, проти 250, як це було в попередній версії, причому фірма продає ліцензії на певну кількість користувачів (від 5 до 1000).

На даний момент фірмою Novell випущена версія NetWare 5.X. У ній ще більше покращена сумісність з робочими станціями, що працюють на операційних системах сімейства Windows, причому адміністрування сервера можливе тільки з робочої станції під управлінням ОС Windows. У всіх попередніх системах це робилося з ОС Ms-Dos.

У 1995-му році фірмою Microsoft була розроблена операційна система Windows NT як серверної платформи. Windows NT є ​​унікальною і потужною ОС. При її розробці переслідувалися наступні цілі: надійність, продуктивність, переносимість, масштабованість, сумісність і безпеку.

Надійність дозволяє використовувати Windows NT в якості основи для завдань, що вимагають саме цієї властивості. Вона ідеально пристосована для роботи в якості мережного сервера і робочої станції, де потрібна підвищена стійкість і висока продуктивність.

Будучи істинно 32-х розрядної системою, Windows NT працює в 32-х бітовою лінійної моделі пам'яті, яка дозволяє адресувати 4 Гбайт (понад 4-х мільярдів байт) пам'яті.

Windows NT використовує метод витісняючої багатозадачності, що гарантує адекватний розподіл ресурсів процесора протягом всієї роботи системи. Це також запобігає монопольний захоплення процесора додатком і зупинку системи в тих випадках, коли додаток працює нестабільно або раптово припинило роботу. Це дозволяє Windows NT працювати навіть тоді, коли інша операційна система остаточно б зависла.

Транзакційна файлова система (NTFS) Windows NT вдосконалена і гранично надійна. Використовуючи транзакції, Windows NT має можливість скасувати незавершену або неправильну операцію запису, що виникає у разі збою апаратного або програмного забезпечення (наприклад, раптове відключення електроживлення під час запису файлу). Завдяки такому підходу файлова система Windows NT набагато менш схильна до руйнування при різних нештатних ситуаціях.

Всі складові частини Windows NT використовують 32-х бітовий код що дозволяє підвищити швидкість роботи в порівнянні операційними системами використовують 16-ти розрядну технологію.

Операційна система Windows NT існує у двох варіантах-Wndows NT Server і Windows NT Workstation. Перша призначена для використання в якості сервера і має всі можливості для його реалізації. Друга призначена для робочих станцій, її доцільно використовувати на робочих станціях, де потрібна підвищена захищеність і надійність роботи.

На поточний момент фірмою Microsoft випущена ОС Windows. У цю версію вкладено кілька нових удосконалень, серед них: підтримка файлової системи FAT32, у зв'язку з чим стало можливим використання жорстких дисків великих ємностей і можливість використання їх місткості з меншими втратами, у порівнянні з більш старою файловою системою FAT16. Ще в систему внесена технологія Plug-and-Play, що дозволяє спростити процес інсталяції нових апаратних компонентів. В операційній системі Windows NT цих можливостей не було

Ця система також випущена в двох варіантах Windows Server 2000 - для сервера і Windows 2000 Professional - для робочих станцій. У недалекому майбутньому фірма Microsoft планує випуск нових мережевих операційних систем.

На підставі вищенаведеного аналізу мережевих операційних систем в якості мережевої ОС для нашої мережі вибираємо Microsoft Windows 2000. Сервер нашої мережі працює під управлінням Microsoft Windows 2000 Server. На робочих станціях встановлена ​​операційна система Microsoft Windows Millenium
^

2.2.2 Аналіз та вибір програмної організації мережіНа кожен компютор користувача був встановлений следуюший пакет програм:

Adobe Flash Player 11 Plugin

Adobe Reader X (10.1.4) – Russian

Microsoft Office Enterprise 2007

Mozilla Firefox 4.0 (x86 ru)

K-Lite Mega Codec Pack 9.5.5

TuneUp Utilities 2011

WinRAR

^

2.2.3 Спеціальне програмне забезпечення для захисту ЛОМ від зовнішніх загрозДля зашиті мережі від зовнішніх загроз на кожну машину і сервер був встановлений антивірусний пакет DrWeb з комплексної зашитої і фаєрволом.

^

2.2.4 Установка та налагодження мережі


Випробування мережі
Після підключення всього обладнаня до загальної мережі, та настройки операційної системи, булі назначені права адміністратора учетній записці Admin, та створені прості користувачі мережі для роботи в ній, с головного компьютора директора за допомогою стандартної команди ping були пропінговані все компьютори в мережі, з отримання положительних відповідей на запити можливо сказати шо мережа працюе правильно.
Висновки
В даному курсовому проекті була розроблена ЛВС має вихід на глобальну мережу. Був зроблений обгрунтований вибір типу мережі на основі розгляду безлічі варіантів. Були расмотрим різні види проводів, мережевих карт, топологій мережі, верверного обладнання, програмного забезпечення, і запропонований свій варіант побудови мережі на основі вивчених даних.

Схожі:

1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconОрганізаційно-управлінська діяльність
...
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconЛекція Планування розвитку підприємства
Економічна ефективність впровадження нової техніки та організаційно-технічних заходів
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconПлан Вступ; Розділ I: Теоретичні основи формування фінансових ресурсів...
Проблеми, що потребують вирішення при формуванні та ефективному використанні фінансових ресурсів
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconМал. Можливості використання Інтернету в системі маркетингу підприємства...
...
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 icon5 Форма власності І структура фірми Виходячи з потреби в капіталі...
Про господарчі товариства, найбільш прийнятною організаційною формою підприємства для даного проекту є Товариство з обмеженою відповідальністю....
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconПро хід виконання Програми економічного І соціального розвитку міста...
Найбільша питома вага в загальній сумі заборгованості із виплати заробітної плати припадає на промислові підприємства – 43,6%, підприємства...
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconШпаргалка Поняття, місія І напрямки діяльності підприємства
Підприємство – це організаційно відокремлена І економічно самостійна основна (первинна) ланка виробничої сфери народного господарства,...
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconЗаконукра ї н и
України, незалежно від їх організаційно-правових форм І форм власності, а також на представництва іноземних суб’єктів господарської...
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconОрганізаційно-економічна характеристика підприємства
В умовах ринкового господарства для успішної роботи його суб'єктів особливого значення набувають глибокі знання ринку І здатність...
1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5 iconТема Фінансова та управлінська звітність
Методологічно та організаційно вона є невід'ємним елементом всієї системи бухгалтерського обліку І виступає кінцевим етапом облікового...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка