План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік
НазваПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік
Сторінка1/4
Дата конвертації14.12.2013
Розмір0.55 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3   4
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

на раді РМК Начальник відділу освіти, молоді та спорту

13.09.2013 року Новомиколаївської райдержадміністрації

Пр. № 1 Запорізької області

Голова НМР

________ К.Я. Майоренко ____________Н.В. Біла


ПЛАН РОБОТИ

РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ

ВІДДІЛУ ОСВІТИ НОВОМИКОЛАЇВСЬКОЇ

РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

НА 2013-2014 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

смт. Новомиколаївка

З М І С Т


 1. Аналіз роботи РМК за 2012-2013 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного служби на 2013-2014 навчальний рік.

 2. Навчання керівників ЗНЗ району з питань управлінської діяльності.

 3. Організація і регламент роботи РМК.

 4. Робота науково-методичної ради РМК.

 5. Інформаційно-консультативна та науково-методична робота з керівними та педагогічними кадрами освітніх закладів району.

 6. Контрольно — аналітична діяльність.

 7. Тематичне вивчення.

 8. Вивчення, впровадження в практику роботи ЗНЗ сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного досвіду, інноваційних освітніх технологій навчання і виховання.

 9. Адресна методична допомога освітнім закладам району.

 10. Заходи щодо роботи з батьківською громадськістю.

 11. Виховна робота.

 12. Комплектування, збереження, використання фонду шкільних підручників.

 13. Інструктивно - методична роботи з бібліотекарями ЗНЗ.

 14. Робота бібліотеки райметодкабінету.

 15. Видавнича діяльність.

 16. Зміцнення бази РМК.

 17. Консультації для керівників освітніх закладів району.

 18. Охорона життя і здоров'я дітей.

 19. Експериментальна діяльність.

 20. Інформатизація і комп’ютеризація ЗНЗ.


^ 1. АНАЛІЗ РОБОТИ РМК

ЗА 2012 – 2013 НАВЧАЛЬНИЙ РІК ТА ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2013 – 2014 РОЦІ
Відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту в Новомиколаївській РДА Запорізької області, методичного кабінету на виконання наказу від 16.08.2012р. №175 «Про організацію та структуру науково – методичної роботи з керівними та педагогічними кадрами освітніх закладів району у 2012 – 2013 навчальному році», рекомендацій КЗ «ЗОІППО» ЗОР у районі проведена відповідна науково – методична робота з керівними та педагогічними кадрами.

Напрацьована цілісна система методичної роботи з керівними педагогічними кадрами, яка відповідає меті і завданням, передбаченим Програмою розвитку освіти в районі на 2013-2017 р.р.

Керівники освітніх закладів району з основними напрямками діяльності та завданнями науково – методичної роботи були ознайомлені у серпні 2012 року на нараді керівників.

Головним завданням загальноосвітніх навчальних закладів є забезпечення якісної освіти, тому методична робота в районі спрямовувалась на удосконалення управління сучасним закладом освіти, підвищення рівня компетентності та управлінської культури керівних кадрів, надання кваліфікованої допомоги педагогам в оволодінні інноваційними освітніми та інформаційно-комунікаційними технологіями навчання і виховання, яка здійснювалася у тісній співпраці з науковцями комунального закладу «ЗОІППО» Запорізької обласної ради.

У навчанні керівників загальноосвітніх навчальних закладів стали більше уваги приділяти питанням виробничої необхідності: контрольно - аналітичній діяльності, роботі з обдарованими та здібними учнями, веденню шкільної документації, застосуванню сучасних освітніх та інформаційно-комунікаційних технологій, що сприяло підвищенню їх управлінської компетентності і якості навчально-виховного процесу.

 • Почали впроваджувати прогресивну форму курсової перепідготовки – дистанційну. В цьому році пройшли 17 (10 керівників і 7 педагогів), що на 9 більше минулого.

 • Всі педагоги оволоділи навичками з ІКТ. Наш район увійшов в ЄІОП Запорізької області через використання базової програми “КУРС: Школа”. Постійно вдосконалюється, систематично наповнюється та оновлюється освітній Інтернет-портал “Запорізька обласна освітня мережа. ІСУО” електронною базою даних про учнів, вчителів, матеріально — технічною базою навчальних закладів району.

 • Працівниками Запорізького науково-методичного центру Нікулочкіною О.В. і Васильченко С.В. на базі району проведено тренінг для вчителів, які будуть викладати інформатику у 2-х класах.

 • Вчителі, що викладатимуть іноземну мову в початковій школі пройшли курси при КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

 • Підвищенню професійного рівня освітян сприяє експериментальна діяльність з більш гнучкої системи підвищення кваліфікації педкадрів на базі району в закладі нового типу – Новомиколаївській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з теми: «Кредитно-модульна (накопичувальна) технологія підвищення кваліфікації педагогічних кадрів» (науковий керівник – В.Я. Ястрєбова, проректор науково-методичної роботи, завідувачка кафедри менеджменту освіти та психології, кандидат педагогічних наук, доцент КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Тут педагоги району пройшли навчання за програмами:

- «Інтел. Навчання для майбутнього» – 56 ( у тому році – 41).

- «Партнерство у навчанні» – 155 (у тому році – 75).

- «Веб 2.0» – 26 (у тому році – 6).

- «Цифрові технології» – 55 (у тому році – 52).

- «Основи веб дизайну» (для вчителів інформатики) – 20.

- «Основи створення комп'ютерних презентацій» – 20.

На платформі ЗапоВікі почали активно працювати вчителі інформатики, фізики, української і російської мови та літератури, створювати віртуальні спільноти методичні об'єднання математиків, біологів, географів, хімії, початкових класів.

 • Освітні заклади в своїй діяльності реалізують науково-методичну проблему « Удосконалення уроку як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня», що позитивно вплинуло на науково-методичну підготовку, розвиток педагогічної та учнівської творчості, оволодіння сучасними освітніми інноваціями. Зросла якість знань учнів і потяг педагогів до самовдосконалення.

 • Педагоги активніше стали приймати учать у професійних конкурсах. У Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2013» взяли участь 6 шкіл (Новомиколаївська ЗОШ №2, Новоіванківська, Веселогаївська, Шевченківська, Сторчівський, Терсянський НВК). В обласному етапі конкурсу в номінації «Інформатика» брала участь Блажкова Л.В. – «вчитель-методист» з Новоіванківської ЗОШ.

 • Вчителі Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ст. №1, Підгірненської ЗОШ, Софіївського НВК прийняли участь у ХVІ Міжнародному конкурсі шкільних медіа, де Підгірненська ЗОШ стала лауреатом і нагороджена дипломом.

 • РМО вчителів історії та правознавства зайняло І місце в обласному конкурсі «Вікі-візиток» віртуальних методичних об'єднань вчителів етики та історії в рамках реалізації Року «Життя online».

 • На порталі «Курс «Школа» «Мої знання» вчителі Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ст. №1 створювали електронні журнали, де працюють всі учасники навчально-виховного процесу.

 • Колектив вчителів Трудової ЗОШ І-ІІІ ступенів став призером (ІІІ місце) обласного етапу конкурсу “Школа інформаційного суспільства” в номінації “Інформапційне суспільство сільської школи” за що одержав приз (принтер) від компанії “LibraLsne”.

 • Свої інноваційні надбання адміністрація і педагоги Новомиколаївської СЗОШ №1, Трудової ЗОШ І-ІІІ ст і Терсянського НВК представляли і презентували на обласній четвертій Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті» (Освіта запорізького краю), за що відзначені дипломами.

 • Всі районні предметні методичні об'єднання були зорієнтовані на забезпечення якості освіти педкадрів і навчальних досягнень учнів.

Більш результативно у порівнянні з минулим роком працювали районні методичні об'єднання вчителів інформатики, географії, біології, іноземної мови, математики, української мови, фізичної культури.

Учні з цих дисциплін на обласних предметних олімпіадах посіли 4, 5, 6-ті місця.

 • РМО вчителів початкових класів особливу вагу приділяло глибокому вивченню і реалізації Державного стандарту в 1-х класах.

 • З керівниками освітніх закладів району проведена підготовча робота по створенню освітніх округів науковцями дослідної лабораторії КЗ «ЗОІППО» ЗОР в рамках семінару з теми: «Проблеми і перспективи розвитку системи освіти Новомиколаївського району».

З 1 вересня 2013р. на базі району діятимуть чотири освітні округи на базі опорних закладів:Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ст №1, Любицької ЗОШ І-ІІІ ст., Терсянського і Тернуватського НВК. Вже ведеться підготовча робота по корекції навчальних робочих планів, з науково-методичного забезпечення, визначенню структури методичної роботи з педагогічними кадрами у новому навчальному році.

З метою популяризації української мови, виховання мовної культури учнів ЗНЗ району проводяться інформаційні акції та конкурси.

У 2012 – 2013 навчальному році в закладах освіти проведено заходи (лінійки, конференції, бесіди, виховні години, літературні свята, виставки книг, бібліотечні уроки) на відзначення 290 років з дня народження Г.Сковороди, 150 – річчя від дня народження Б.Грінченка, 100 – річчя від дня народження А.Малишка, 75 років з дня народження М.Вінграновського, до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Учні шкіл прийняли участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних мовно – літературних конкурсах: Міжнародному мовно – літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, у регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», обласному конкурсі «Шевченко у моєму серці».Також учні 3 шкіл району взяли участь у національному конкурсі «Напиши листа про цінність води для життя» - 4 учасники обласного етапу.

У 2012 – 2013 навчальному році у шкільному етапі цих конкурсів взяли участь 410 учнів, у районному – 71 учень, в обласному – 12 школярів.

Комарова Вікторія, учениця 6 класу Терсянського НВК, посіла ІІІ місце в обласному етапі конкурсу імені Тараса Шевченка та була учасницею його фінального етапу (учитель Сичова Н.Г.).

Надтока Владислав, учень 11 класу цього ж навчального закладу, став переможцем (ІІІ місце) обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням ( творча робота за темою «Я – українець. До глибини родоводу» (вчитель Жильцова Л.І.).

У шкільному етапі фестивалю – огляду «Таланти твої, Запорізький краю!» в рамках Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Єдина родина» взяли участь 160 школярів з 13 шкіл району та ЦДЮТ, у районному – 80 учасників, для участі в обласному етапі запрошено 14 переможців.

Халявка Анастасія (ЦДЮТ) стала переможцем (І місце) обласного конкурсу пісенної творчості міжнаціональних культур «Зоряниця».

Учасниками районного етапу конкурсу - виставки «Знай і люби свій край» стали 111 школярів та гуртківців ЦДЮТ, обласного – 28. Із 40 представлених на виставці робіт 10 нагороджені дипломами І –ІІІ ступенів (вихованці керівника Царьової Н.М. - 7дипломів, Стулія В.М. – 2 дипломи та Чернявської Л.О. – 1 диплом), 2 роботи (керівник Царьова Н.М.) представлені на виставці у Києві.

Вихованці ЦДЮТ взяли участь ще у кількох конкурсах – виставках з декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва, початкового технічного моделювання, науково – технічної творчості та у фотовиставках: «Народна іграшка» - 22 учасники, 5 переможців обласного етапу (члени гуртка «Спиці, гачок і фантазія», Ходарєва Валерія, Куцій Світлана, Бобко Володимир та Пивоваров Владислав - керівники Квітка А.Г., Царьова Н.М., Чернявська Л.О); «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» - 1 переможець обласного етапу (Слонецька Анна, керівник Царьова Н.М.), з початкового технічного моделювання - 16 учасників, 9 переможців обласного етапу (Абрашкіна Софія, Бобко Володимир, Тюпа Алевтина, Поставна Карина, Даценко Олександра, Слонецька Анна - керівники Чернявська Л.О., Царьова Н.М., Маслова С.О.); обласний фотоконкурс «Мій рідний край» - 2 переможці ( Литовченко Світлана і Бредун Любов, керівник Стулій В.М.); «Світ оригамі» - 2 учасники з Софіївського НВК, 1 переможець (колектив учнів 8 класу) обласного етапу (керівник Пахолка О.М.).

29 юних художників з 10 шкіл взяли участь в обласному етапі заочного конкурсу «Я хочу жити в якісному світі».

Беруть участь школярі району і в конкурсах з російської та англійської мови «Русский медвежонок» і «Гринвіч», в українознавчій грі «Соняшник».

Учні Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Трудової ЗОШ І- ІІІ ступенів, Терсянського НВК, Софіївського НВК, Тернуватського НВК учасники та переможці І та ІІ Міжнародного медіа — фестивалю “Москва — Запоріжжя”; Міжнародного конкурсу з інформатики та комп'ютерної грамотності “Бобер” , Всеукраїнського конкурсу “Мій безпечний клас”.

Вихованці ДНЗ «Пролісок» та «Теремок» взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят».

У Всеукраїнському конкурсі «Юних інформатиків» третє місце зайняв Картінін Дмитро, учень 11 класу Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ст. №1 (вчитель – Шиш Н.М.).

Прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» в номінації «екологічний проект»: Любицька, Різдвянська, Барвінівська ЗНЗ; у номінації «культурологічний проект» Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст.; У номінації «соціальний проект» – Терсянський НВК.

На рівні держави в «екологічному проекті» перше місце посіла учениця 6-го класу Добровольська Влада з Різдвянської ЗОШ (керівник – Крячок В.В.). У «соціальному проекті друге місце зайняв учень 9-го класу Литвин О. з Терсянського НВК (керівник – Євсєєва Ю.В.).

Учителі, учні та батьки Терсянської і Різдвянської шкіл взяли участь у проведенні моніторингового дослідження якості підручника з англійської мови (авт. Л.В.Калініна, І.В.Самойлюкевич) для 11 – класу ЗНЗ. Узагальнені матеріали з результатами моніторингових досліджень були передані обласному науково – методичному центру моніторингових досліджень якості освіти.

Для всебічного розвитку здібностей та нахилів дітей в загальноосвітніх навчальних закладах району протягом 2012-2013 навчального року працювало 49 шкільних гуртків різноманітних напрямків, в яких займалося 787 учнів району.

Відповідно до вимог Національної доктрини розвитку освіти у виховній системі району забезпечується реалізація таких напрямів виховної роботи: національне та патріотичне; громадянське; превентивне виховання; формування здорового способу життя; художньо-естетичне виховання; сприяння творчому розвитку особистості та лідерства.

З метою поліпшення виховної роботи з учнівською молоддю на основі традицій і звичаїв українського народу в школах сформовані і функціонують козацькі організації «Молода січ». На сьогодні вони існують у восьми школах і об'єднують 266 учнів.

В інноваційній діяльності шкіл активно застосовуються сучасні форми і методи роботи класних керівників: проекти, презентації, ігри-змагання, ситуаційно-рольові ігри, тренінги, реалізуються цільові програми тощо. Щорічно на початку нового навчального року класні керівники вивчають рівень вихованості своїх вихованців, визначають цілі і завдання на навчальний рік, наприкінці року порівнюються показники.

З 1 вересня 2013 року в загальноосвітніх навчальних закладах розпочинається впровадження з 5 класу нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 23.11.2011 року №1392, та продовжується запровадження нового Державного стандарту початкової освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 20.04.2011 року № 462 у 2 класі ( у 1 класі з 2012 – 2013 навчального року).
  1   2   3   4

Схожі:

План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2010-2011 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2011-2012 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2009-2010 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2009-2010 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconВідділ освіти Мар´їнської районної державної адміністрації Районний...
Конституції України, законах України „Про освіту", „Про загальну середню освіту", „Про дошкільну освіту", „Про позашкільну освіту",...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconРобочий навчальний план станичненської загальноосвітньої школи І-ІІІ...
Департаменту науки І освіти Харківської обласної державної адміністрації від 28. 05. 2013 року №354 «Про затвердження робочих навчальних...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconЗапорізької області
А. В. Бабіна – методист суспільно-гуманітарного циклу відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconЗапорізької області
А. В. Бабіна – методист суспільно-гуманітарного циклу відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconРегламент: доповідь до 15 хвилин; виступ до 7 хвилин; повідомлення до 5 хвилин
Сергата Світлана Миколаївна –голова оргкомітету, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2013-2014 навчальний рік iconНаказ №208
Відповідальна – методист з бібліотечних фондів шкільних підручників відділу освіти Новомиколаївської районної державної адміністрації...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка