1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню
Скачати 262.15 Kb.
Назва1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню
Сторінка1/3
Дата конвертації19.12.2013
Розмір262.15 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3

Зм.

Арк

Документа_

Підпис_

_Дата_

Арк ._

ДП К.12.01.00.00.ПЗ

 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА

1.1.Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню

Часто виникають ситуації, коли необхідно обмінятись файлами з одного комп’ютера на інший. Саме для таких ситуацій, необхідно створення локальної комп’ютерної мережі між комп’ютерами. Наявність мережі на підприємстві створює для користувачів принципово нові можливості завдяки об’єднанню прикладних систем персональних комп’ютерів та іншого обладнання мережі. Впровадження локальної обчислювальної мережі дозволяє персонально використовувати обчислювальні ресурси всієї мережі, а не тільки окремого комп’ютера, створювати різноманітні масиви управлінської, комерційної та іншої інформації загального призначення, автоматизувати документообіг в цілому. З’являються можливості колективного використання різних спеціалізованих засобів та інструментів для вирішення певного кола професійних задач.

^ Перевагами об’єднання комп’ютерів в локальну мережу є:

 • Розподіл даних. Дані в мережі зберігаються на центральному РС та можуть бути доступні для будь-якого РС, підключеного до мережі, тому не потрібно на кожному робочому місці мати накопичувач для зберігання однієї і тієї ж інформації.

 • ^ Розподіл ресурсів. Периферійні пристрої можуть бути доступні для всіх користувачів мережі ( наприклад: факс або принтер ).

 • Розподіл програм. Усі користувачі мережі можуть мати доступ до програм, які були один раз централізовано встановлені. При цьому повинна працювати мережна версія відповідних програм.

 • Електронна пошта. Усі користувачі можуть передавати та приймати повідомлення.

1.1.1. Підстава для розробки локальної комп’ютерної мережі

Всі комп'ютерні мережі без винятку мають одне призначення ~ забезпечення спільного доступу до загальних ресурсів.

Ресурси бувають трьох типів: апаратні, програмні та інформаційні. Наприклад, пристрій друку (принтер) - це апаратний ресурс. Ємності жорстких дисків - теж апаратний ресурс. Коли всі учасники невеликий комп'ютерної мережі користуються одним загальним принтером, це означає, що вони поділяють спільний апаратний ресурс. Те ж можна сказати і про мережі, що має один комп'ютер зі збільшеною ємністю жорсткого диска (файловий сервер), на якому всі учасники мережі зберігають свої архіви і результати роботи.

Крім апаратних ресурсів комп'ютерні мережі дозволяють спільно використовувати програмні ресурси. Так, наприклад, для виконання дуже складних і тривалих розрахунків можна підключитися до віддаленої великої ЕОМ і відправити обчислювальне завдання на неї, а після закінчення розрахунків точно так само отримати результат назад. 

^ Дані, що зберігаються на віддалених комп'ютерах, утворюють інформаційний ресурс. Роль цього ресурсу сьогодні видно найбільш яскраво на прикладі Інтернету, який сприймається, перш за все, як гігантська інформаційно-довідкова система.

Наші приклади з розподілом ресурсів на апаратні, програмні та інформаційні досить умовні. Насправді, при роботі в комп'ютерній мережі будь-якого типу одночасно відбувається спільне використання всіх типів ресурсів. Так, наприклад, звертаючись до Інтернету за довідкою про зміст вечірньої телевізійної програми, ми безумовно використовуємо чиїсь апаратні засоби, на яких працюють чужі програми, що забезпечують постачання затребуваних нами даних.

 • За швидкістю передач

 • Низькошвидкісні (до 10 Мбіт/с).

 • Середньошвидкісні (до 100 Мбіт/с).

 • Високошвидкісні (понад 100 Мбіт/с).^

За типом мережної топології


 • Загальна шина.

 • Кільце.

 • Зірка.

 • Змішані та інші топології.

За типом функціональної взаємодії


 • Однорангові мережі.

 • Багаторангові мережі.

 • Мережі «Клієнт – Сервер».

 • Змішані мережі.
^

За мережною операційною системою


 • На основі Windows.

 • На основі UNIX.

 • На основі NetWare чи іншої ОС.

 • Змішані.

Останнім часом нікого не здивувати локальними комп’ютерними мережами.

У офісах і на виробництві, в організаціях, що займають кілька окремих будівель і в проектних інститутах, локальні мережі стали незамінними засобами для передачі внутрішньої службової інформації. Дуже актуально використання такої мережі на підприємствах, що задіюють обладнання з числовим програмним управлінням.

Керуючі системи, за допомогою мережі, підключені до бази даних спеціальних програм, що в кілька разів спрощує і прискорює пошук і завантаження необхідної програми. Додатково до всього іншого, об’єднання таких систем в мережу, забезпечує контроль простою обладнання і, в кінцевому рахунку, підвищує ефективність праці.

Вельми доцільно створення локальних мереж в самих різних дослідницьких центрах, де доступ до мережі Інтернет, здійснюється через один головний сервер. Істотний обсяг графічних робіт в подібних організаціях вимагає наявності спеціального принтера, тому виводити свої креслення на друк будь-який працівник здатний за допомогою внутрішньої локальної мережі. Доступ до архівів і баз даних, а так же вся система роботи мережі організовується і управляється системним адміністратором. Він, в тому числі відповідає за установку на окремі комп’ютери фахівців спеціалізованого, як правило, ліцензійного ПЗ.

1.1.2. Призначення і цілі розробки локальної комп’ютерної мережі

Метою створення локальної мережі на підприємстві є:

 • Обмін файлами між комп'ютерами. Ця мета ставитися завжди, відмінності можуть бути лише в способах організації.

 • Використання конкретної системи електронного документообігу.

 • Контроль з боку менеджменту компанії-замовника за діями користувачів мережі. Іншими словами - віддалене адміністрування.

 • Підключення всіх комп'ютерів офісу до мережі Інтернет через один високошвидкісний канал.

 • ^ Оскільки найчастіше ставлячихся компанією-замовником цілей, але, як правило, замовник хоче реалізувати всі, хоча б у мінімальному варіанті.

Загальновідомо: завданням будь-якої мережі є передача даних. І це завдання мережа повинна виконувати з максимальною швидкодією.

Призначення локальної мережі на підприємстві – здійснення спільного доступу до даних, програмами та обладнанням. У колективу людей, працюючого над одним проектом з'являється можливість працювати з одними і тими ж даними і програмами не по-черзі, а одночасно. Локальна мережа надає можливість спільного використання обладнання. Оптимальний варіант - створення локальної мережі з одним принтером на кожен відділ або кілька відділів. Файловий сервер мережі дозволяє забезпечити і спільний доступ до програм і даних.

1.1.3. Характеристика та аналіз роботи підприємства

ТОВ «Компарі» займається широким спектром послуг. Основними послугами є ремонт ЕОМ, ліцензійне програмне забезпечення для ЕОМ.

ТОВ «Компарі» співпрацює з такими відомими фірмами як «1С» та «Microsoft»

Підприємство використовує таке ліцензійне програмне забезпечення як:

MAPs (Microsoft Action Pack) до складу якого входить таке ПЗ.

Microsoft CRM 3.0
Microsoft Exchange Server 2007 Standard

Microsoft Terminal Server
Microsoft Internet Security & Acceleration Server 2006
Microsoft Live Communication Server 2005
Microsoft Office Enterprise 2007
Microsoft Office Sharepoint Designer 2007
Microsoft Office Sharepoint Server Enterprise 2007
Microsoft Office Outlook 2007 with Business Contact Manager
Microsoft Office Project Professional 2007
Microsoft Office Visio Professional 2007
Microsoft Operations Manager 2005 Workgroup Edition
Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition SP1
Microsoft System Center Data Protection Manager 2006 Multilanguage version
Microsoft Virtual Server 2005 R2 Standard Edition
Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition
Microsoft Windows Server 2003 Standart 64 bit
Microsoft Windows Server 2003 Web Edition

Microsoft Small Business Server
Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition R2
Microsoft Windows Vista Business
Microsoft MapPoint 2006 Standard Edition
Microsoft Office Accounting Professional 2007

Приміщення даного підприємства складається з одного кабінету, та має такі параметри:

довжина 6 м;

ширина 4 м;

висота 3 м;

вікна 1 шт;

кондиціонери 1 шт;

Вимоги до локальних комп’ютерних мереж

 1. Продуктивність.

Існує кілька основних характеристик продуктивності мережі:

1.     час реакції;

2.     пропускна здатність;

3.     затримка передачі.

Час реакції визначається як інтервал часу між виникненням запиту користувача до якої-небудь мережної служби й одержанням відповіді на цей запит.

Очевидно, що значення цього показника залежить від типу служби, до якої звертається користувач, від того, який користувач і до якого сервера звертається, а також від поточного стану елементів мережі – завантаженості сегментів, комутаторів і маршрутизаторів, через які проходить запит, завантаженості сервера й т.п.

Пропускна здатність відбиває обсяг даних, переданих мережею або її частиною в одиницю часу.

Пропускна здатність виміряється або в бітах у секунду, або в пакетах у секунду. Пропускна здатність може бути миттєвої, максимальної й середньої.

Середня пропускна здатність обчислюється шляхом розподілу загального обсягу переданих даних на час їхньої передачі, причому вибирається досить тривалий проміжок часу – година, день або тиждень.

Миттєва пропускна здатність відрізняється від середньої тем, що для усереднення вибирається дуже маленький проміжок часу – наприклад, 10 мс або 1 с.

Максимальна пропускна здатність – це найбільша миттєва пропускна здатність, зафіксована протягом періоду спостереження.

Затримка передачі визначається як затримка між моментом надходження пакета на вхід якого-небудь мережного пристрою або частини мережі й моментом появи його на виході цього пристрою. Цей параметр продуктивності за змістом близький до реакції мережі, але відрізняється тим, що завжди характеризує тільки мережні етапи обробки даних, без затримок обробки комп’ютерами мережі.

Пропускна здатність і затримки передачі є незалежними параметрами, так що мережа може володіти, наприклад, високою пропускною здатністю, але вносити значні затримки при передачі кожного пакета.

Надійність і безпека

         Для оцінки надійності використовується:

Коефіцієнт готовності означає частку часу, протягом якого система може бути використана. Готовність може бути поліпшена шляхом введення надмірності в структуру системи: ключові елементи системи повинні існувати в декількох екземплярах, щоб при відмові одного з них функціонування системи забезпечували інші.

Іншим аспектом загальної надійності є безпека (security), тобто здатність системи захистити дані від несанкціонованого доступу.

Ще одною характеристикою надійності є відмовостійкість (fault wrance). У мережах під відмовостійкостю розуміється здатність системи сховати від користувача відмову окремих її елементів. В відмовостійкій системі відмова одного з її елементів приводить до деякого зниження якості її роботи, а не до повного останову.  
  1   2   3

Схожі:

1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню icon1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню
Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню icon3 Фізична реалізація локальної комп’ютерної мережі для підприємства тов «Компарі»
Для тов «Компарі» доречно було б замінити частину апаратного та програмного забезпечення для покращення працездатності локальної...
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню icon«Спільне використання ресурсів локальної мережі» Мета
Мета: сформувати уміння працювати з програмами для адміністрування локальної мережі та використовувати ресурси локальної мережі
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню iconУроку №6. Тема. Локальна мережа в комп’ютерному класі
Мета. Домогтися засвоєння учнями базових понять у сфері локальних комп’ютерних мереж, прийомів обміну файлами між користувачами локальної...
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню iconСімейство протоколів ieee 802. 11
Мета роботи: познайомитись з протоколами І технологіями передачі даних у бездротових мережах, одержати навички вибору устаткування...
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню iconАнотація
Темою даного курсового проекту являється: проектування простої та надійної комп‘ютерної мережі для передачі інформації між абонентами...
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню icon1. 1 Організаційно-штатна структура підприємства 5
Більшість компаній, що мають в своєму офісі більш ніж один комп'ютер, з'єднують їх разом за допомогою локальної мережі. Ці мережі...
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню iconТема: Робота та діагностика локальної мережі
Для того, щоб перевірити дані про ідентифікацію комп'ютера необхідно відкрити вікно "Свойства системы"
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню iconВступ в компютерні мережі
Консольні пристроїв підключались до машини за допомогою інтерфейсного кабелю. Схема підключення цих кабелів нагадує сучасну комп’ютерну...
1 Обґрунтування необхідності розробки локальної комп’ютерної мережі для згідно завданню iconТехнічне рішення локальної мережі Обл. УніО
Внутрішня мережа Обласного управління у справах науки І освіти є ядром мережі, що проектується. Мережа слугує для взаємодії різних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка