Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Скачати 59.56 Kb.
НазваВільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Дата конвертації19.12.2013
Розмір59.56 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы


Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Вільнянської районної ради

Запорізької області

img_2854

2013 р.

Нині освіта складає основу розвитку людства. Соціально-економічний прогрес залежить від здатності держави забезпечити освіту всіх членів суспільства, надати можливість кожній людині досягти успіху в сучасному світі.

Однією зі складових цього процесу є широке впровадження та використання інформаційно-комунікаційних технологій в усіх ланках освітньої галузі. Це стосується не тільки навчально-виховного процесу, а й управлінської діяльності, забезпечення оперативності прийняття рішень, підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, створення єдиного інформаційно-освітнього простору, електронних засобів навчального та загального призначення, забезпечення відповідного моніторингу стану освітньої галузі, тощо. Цe все те, без чого не можлива сучасна освіта, розвиток професійних навичок та наукових досліджень.

Тому, одне з головних завдань освіти сьогодні — навчити користуватися інформаційними технологіями та навчатися, використовуючи ці технології. Від того, наскільки успішно буде вирішене це завдання, визначальною мірою залежить розвиток країни, її місце у світі.

Інформаційно-комупікаційні технології є складовою частиною освітнього процесу, що дозволяє учасникам навчання знаходити і користуватися додатковими джерелами інформації. Інтернет надає величезну можливість для отримання практично будь-яких видів інформації з мінімальними витратами часу і засобів, у тому числі зручності, швидкості і простоти обміну інформацією за допомогою електронної пошти. Тому однією з найважливіших задач інформатизації освітнього процесу є можливість оперативного доступу навчальних закладів до глобальної мережі Інтернет.

Одним з основних факторів підвищення ефективності використання засобів інформатизації є наявність електронних засобів навчання. Вони мають створюватися на високому науковому і методичному рівні й повністю відповідати певній галузі знань. Окрім того, вони покликані надавати користувачеві певний обсяг інформації, а також сприяти формуванню відповідного рівня вмінь і навичок, передбачених навчальною програмою для певного класу або етапу навчання.

Сучасне життя досить складно уявити без використання комп’ютерної техніки в умовах значного зростання кількості нової інформації традиційний навчально-методичний супровід не спроможний забезпечити виконання таких освітніх завдань, як оновлення змісту освіти, забезпечення особистісно орієнтованого навчання, активізації процесу, розвитку творчих здібностей, умінь та навичок учнів, застосування набутих знань для розв’язання нетрадиційних завдань. Сучасні комп’ютерні технології дають можливість учителю в процесі підготовки до уроку якісно поліпшити процес викладання матеріалу. Тому протягом 2012-2013 навчального року працівники Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 намагалися робити все щодо створення умов для формування інформаційної культури всіх учасників навчально-виховного процесу і впровадження інформаційних технологій у процес навчання, виховання і управління школою.

Інформатизація та комп'ютеризація школи почалася з 2004 року. На сьогодні школа має на балансі 15 комп’ютерів (13 з яких термін придбання становить понад 5 років): комп'ютерний клас, мультимедійний клас (кабінет біології), комп’ютери для адміністративної діяльності ЗНЗ (директор, секретар) та бібліотеки.

Комп’ютерний клас отриманий у 2005 році налічує 10 учнівських та 1 вчительський комп’ютер, що становить 22 учня на 1 комп’ютер.

У грудні 2009 року школа отримала мультимедійний клас (клас біології) до складу якого входить ноутбук Lenovo, проектор «Epson» та інтерактивний пристрій для навчання та презентацій «ePresenter».

Для адміністративної діяльності ЗНЗ задіяно 2 комп’ютера: для роботи директора та секретаря школи.

Також, для ведення бібліотечного фонду виділено 1 комп’ютер.

Школа має 2 мультимедійні комплекси, до складу якого входить мультимедійний проектор і екран (один встановлений у комп’ютерному класі, другий використовується в інших класах за необхідністю).

Ремонт комп’ютерної техніки проводиться за потребою.

13 комп’ютерів підключено до швидкісного безлімітного Інтернету ADSL, що становить 86,6 %.

В школі навчається 215 учнів і працює 21 вчитель-предметник (з них 2 у відпустці по догляду за дитиною), 1 педагог-організатор і 1 психолог, які мають можливість відвідувати комп’ютерний клас, як в урочний так і в позаурочний час: готуватися до уроків, користуватися послугами Інтернет, грати в комп’ютерні ігри, створювати власні презентації та проекти з різних предметів.

Школа має власну поштову скриньку та веб-сайт, має можливість надсилати та отримувати з відділу освіти, інших установ та організацій інформацію, звіти повідомлення.

school1vol@mail.ru – електронна адреса школи

http://school1voln.ucoz.ru/ – Сайт школи


Разом з комп’ютерним класом школа отримала ліцензійну операційну систему Windows XP та Microsoft office 2003 для встановлення на 11 комп’ютерах.

Для забезпечення автоматизації управлінської діяльності використовується програма «Курс: Школа», яка дає змогу вести єдину базу даних ЗНЗ, керування шкільними процесами, розрахунок навантаження вчителів, складання розкладу, обліку дітей як шкільного віку так і дошкільного. І особлива перевага програми це створення звітів ЗНЗ-1, 77-РВК та 83-РВК.


Шкільна медіатека налічує 143 електронних посібника, з них 107 електронних підручників та 36 примірників додаткової інформації.


Більшість вчителів школи не бачать сучасного уроку без використання додаткового матеріалу, без засобів мережі Інтернет.

Комп'ютер, підключений до Інтернету, відкрив доступ до планетарних знань, спілкування з усім світом.

В школі вчителі 100% пройшли навчання за програмою «Інтел – навчання для майбутнього», щоб бути добре підготовленим для ефективної інтеграції сучасних комп’ютерних технологій у процес викладання предметів, з метою реалізації важливих навчальних цілей, що постали перед сучасною школою, а саме: формування в учнів мотивації навчання.

5 вчителів пройшли навчання «Мережеві технології Веб 2.0».

Кожен учасник програми отримав сертифікат і впроваджує отриманні знання у своїй роботі: 18 вчителів проводять уроки з використанням мультимедійного комплексу, комп’ютерного класу, створюють мультимедійні презентації, буклети, проводять виховні, методичні заходи з використанням комп’ютерної техніки. використовують ІКТ в педагогічній діяльності.

Загалом по школі за 2012-2013 навчальний рік було проведено 848 уроків з використанням ІКТ. Вчителі Брус О.І. (304 уроки), Тонконог К.Ю. (87), Скотаренко В.Г. (72), Хмара С.М. (65), Мезенцева І.М. (61) активно використовують ІКТ в педагогічній діяльності.

За результатами проведеної відділом освіти оцінки рівня сформованості базових комп’ютерних навичок педагогічних працівників середній показник по школі становить 81,1 бали.


В школі працює 1 вчитель інформатики, який пройшов курсову перепідготовку з інформатики у 2012році, має 7 сертифікатів:

  • Інтел "Навчання для майбутнього" - 2004р.

  • "Основи веб-дизайну - 2010р

  • Інтел "Шлях до успіху" - 2010р.

  • Комп'ютерна графіка - 2010р.

  • "Курс Microsoft із цифрових технологій» - 2011р.

  • Інтел "Навчання для майбутнього" районний тренер - 2009р.

  • "Сервіси WEB 2.0 у педагогічній діяльності" - 2009р...

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації в школі працює лаборант комп’ютерного класу (0,5 ставки).

110 учнів початкової ланки охоплений навчанням пропедевтичного курсу інформатики, що становить 100% із загальної кількості учнів початкових класів.

76 учнів охоплені вивченням факультативів з використанням ІКТ.

Схожі:

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconПривовчанська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Посада, місце роботи – учитель початкових класів, Привовчанська загальноосвітня школа І- ііі ступенів
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconВільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Можливості уроку невичерпні та сила його чарівна. Кожен урок – це крок до дозрівання інтелекту учня, це глина в основі чарівного...
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconСлавутицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Затвердити схему роботи з обдарованими учнями у Славутицькій зош І-ІІІ ступенів №2 (додаток 1)
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconСлавутицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Затвердити схему роботи з обдарованими учнями у Славутицькій зош І-ІІІ ступенів №2 на 2012-2013 н р. (додаток  1)
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconЗагальноосвітня школа і-ш ступенів №1 м. Вільнянська Вільнянського...
Ш ступенів №1 м. Вільнянська Вільнянського району Запорізької області, створена Вільнянською районною Радою народних депутатів 29....
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 icon«Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ступенів Солонянської...
«Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І – ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області»
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconЧорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
На основі тарифікаційного списку Чорноморської зош І-ІІІ ступенів на 2012-2013н р та з метою забезпечення зайнятості учнів у позаурочний...
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconІ. Загальні положення
Славутської міської ради 23 скликання від 27. 07. 2001 року “Про реорганізацію зош №2 І-ІІІ ступенів у навчально-виховний комплекс...
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconПравила внутрішнього розпорядку Комунального закладу «Зеленівська...
Кз «Зеленівська зош І-ІІІ ступенів природничо-математичного напряму» Приморської районної ради
Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 iconПастирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Смілянської районної...
Керівник: Степаненко Олена Іванівна, вчитель початкових класів Пастирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка