Методичний бюлетень
Скачати 31.31 Kb.
НазваМетодичний бюлетень
Дата конвертації19.12.2013
Розмір31.31 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Відділ освіти Сквирської районної державної адміністрації

Районний методичний кабінет
Методичний бюлетень

«Організаційно-педагогічні умови ефективного впровадження у практику Базової програми розвитку дитини дошкільного віку

«Я у Світі»
Реформування змісту дошкільної освіти передбачає впровадження в педагогічну практику Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Це програмою розвитку дитини дошкільного віку. Вона створює простір для творчого використання різних педагогічних технологій, прояву творчості й гнучкості у підході до дитини. Базова програма ґрунтується на провідних принципах дошкільної освіти: особистісно орієнтованій взаємодії дорослих з дитиною та балансі всіх видів дитячої діяльності; вона зорієнтована не на навчання, а на розвиток, на психологічний комфорт малюка і підготовку його не лише до школи, а й до життя загалом.

Теоретичною і методологічною основою реалізації Базової програми є такі документи: Закон України «про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, Коментар до Базового компонента дошкільної освіти.

Головними пріоритетами дошкільної освіти за Базовою програмою є виховання здорової та компетентної особистості, забезпечення якісної і доступної освіти. В основі програми ідея дитино центризму, а отже, точкою відліку є дитина, її потреби, інтереси, нахили, здібності. Виконання положень Базової програми вимагає від педагогів високого рівня соціально-педагогічної компетентності, як здатності створювати умови для розвитку дітей, свідомо планувати їх освіту та виховання.

Вкрай важливим є осмислення педагогами і впровадження у практику роботи основних концептуальних засад Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Програма спрямована на реалізацію таких положень:

  • побудова освітнього процесу з позицій особистісно орієнтованого підходу;

  • створення умов для розвитку особистості через задоволення її базових потреб відповідно до соціокультурних норм;

  • вибір навчального матеріалу та освітніх технологій з урахуванням унікальності кожної дитини.

Поетапні кроки вихователя під час впровадження Базової програми:

1. Вивчення вихователем нової Програми.

2. Забезпечення групи необхідною методичною літературою, посібниками.

3. Створення естетичного розвивального предметно-ігрового середовища (організація куточків, придбання іграшок, інвентаря).

4. Інформування батьків про роботу за новою Програмою.

Педагоги дошкільних навчальних закладів мають гуманізувати підхід до самої дитини та її життєдіяльності, використовуючи педагогічні технології, які найефективніше забезпечують гармонійний розвиток кожного вихованця, а не гальмують його.

Впровадження Базової програми з 2009-2010 року є поступовим при збереженні чинності попередніх програм виховання і навчання дітей, що передбачає глибоке вивчення, усвідомлення її концептуальних засад, пріоритетних завдань, особливостей організації дитячої життєдіяльності, опанування специфіки планування освітнього процесу.

Дошкільні навчальні заклади мають розробити та реалізувати систему заходів з вивчення та впровадження Базової програми «Я у Світі». До них важливо включити проведення науково-практичних конференцій, семінарів, практикумів, тренінгів, майстер-класів, роботу творчих груп, консультативних пунктів, «круглих столів», педагогічних читань, вивчення досвіду опорних закладів та інших форм практично-методичного, технологічного спрямування.

При впровадженні Базової програми слід урахувати суб’єктивний фактор. Залежно від особливостей кадрового складу кожного педагогічного колективу за освітою, стажем роботи, віком, здатністю сприймати нове тощо, керівники дошкільних навчальних закладів мають продумати розстановку вихователів по групах так, щоб упровадження нової програми розпочали люди, фахово й психологічно готові до цього. Важливо донести до кожного педагога розуміння обов’язковості та неминучості перебудови власної роботи відповідно до нових програмових вимог, забезпечити його підготовку до впровадження у практичну діяльність Базової програми.

Робота за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» має забезпечити зростання особистісного і професійного рівнів педагогів, згуртування колективів однодумців, створення позитивного психологічного клімату для самореалізації дорослих і дітей.

Схожі:

Методичний бюлетень iconНовомаячківська зош І-ІІІ ступенів
«капелюшки», фломастери, аркуші паперу, мікрофон, методичний бюлетень «Шляхи, форми та методи самоосвіти»
Методичний бюлетень iconМетодичний бюлетень: «Створення шкільного сайту»
Рейтинги, опитування, можливість висловити своє ставлення до отриманої інформації та ознайомитись з думкою інших людей, «живі» журнали...
Методичний бюлетень iconІнформаційно-методичний бюлетень семінару-практикуму
Міністерства від 11. 05. 11.№436 «Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року» та згідно з рекомендаціями мон вчителі загальноосвітніх...
Методичний бюлетень iconМетодичний бюлетень: Програмний комплекс NetOp School
В цьому випадку можна використати NetOp School – економне І ефективне рішення. Використовуючи NetOp School можна транслювати екрани...
Методичний бюлетень iconВідділ освіти Сквирської райдержадміністрації Методичний бюлетень...
Конвенцію ООН про права дитини. Цей міжнародний документ містить всеосяжний комплекс міжнародних правових стандартів щодо захисту...
Методичний бюлетень iconТипове положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу
Методичний кабінет дошкільного навчального закладу (далі методичний кабінет) є центром методичної допомоги педагогічним працівникам...
Методичний бюлетень iconІнформаційний бюлетень №1-2

Методичний бюлетень iconІнформаційний бюлетень №1-2

Методичний бюлетень iconНавчально-методичний посібник обговорено та схвалено на засіданні кафедри
Цивільне право України (загальна частина): Навчально−методичний посібник/Укладач к ю н., доц. Берестова І. Е. − Київ: ??????, 2007.−...
Методичний бюлетень iconЧеркаська область уманська районна державна адміністрація методичний...
Додаток методичний супровід організації навчально – виховного процесу в знз 52
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка