План роботи районного методичного кабінету
НазваПлан роботи районного методичного кабінету
Сторінка1/11
Дата конвертації19.12.2013
Розмір1.3 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
„ЗАТВЕРДЖУЮ”

Начальник відділу освіти

Прилуцької райдержадміністрації
О.С. Юрасюк

2013 р.


План роботи

районного методичного

кабінету

на 2013-2014 н.р.

ВСТУП
Основні напрямки діяльності районного методкабінету
У 2012-2013 н.р. вся система науково-методичної роботи була зосереджена над реалізацією проблеми „Формування визначальних компетенцій як засіб творчого зростання особистості на основі використання інноваційних технологій у навчально-виховному процесі ” та проходила згідно річного плану відділу освіти Прилуцької РДА. Особливо актуальними були питання фахового зростання педагогічних кадрів району, активізації інноваційної та науково-дослідницької роботи, впровадження інформаційно- комунікаційних технологій та науково-методичного супроводу роботи з обдарованими дітьми.

В районі в 2012-2013 навчальному році працював 21 дошкільний навчальний заклад, 31 загальноосвітня школа. З них: 11 шкіл І-ІІ ступенів, 19 шкіл І-ІІІ ступенів, 1 гімназія; 1 Яблунівська загальноосвітня школа-інтернат; 1 Удайцівська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат; 2 позашкільні заклади: районний Будинок школяра, ДЮСШ; Малодівицький міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Мережа закладів освіти району приведена у відповідність з потребами населення. Разом з тим, 64,5% шкіл – малокомплектні, що на 8,5% більше ніж у минулому році, середня наповнюваність класів – 12 учнів. У 11 загальноосвітніх закладах працювали 18 груп продовженого дня для 540 учнів.

В 2012-2013 н.р. в районі працювали 500 педагогів, 462 з них мають вищу педагогічну освіту; педагогічне звання „вчитель–методист” має 22 педагоги, „старший учитель” – 60; нагрудним знаком „Відмінник освіти України” нагороджено 45 осіб.

Впродовж 2012-2013 н.р. року курсовою перепідготовкою було охоплено 134 педагоги із них 16 стаціонарно, 13- з оздоровленням, 84 – дистанційно, 21 – за індивідуальною формою навчання.

У 2013 році про атестовано 103 педагогічних працівники. З них 83 педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів та 20 педагогічних працівників ДНЗ. Атестаційною комісією відділу освіти присвоєно та підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» - 48 педагогам. Присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» 4 вчителям, звання «старший учитель» - 1. За результатами атестації представлено до нагородження Почесною грамотою управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації 1 учителя.

В 2012 році в район прибуло 3 випускників педагогічних ВУЗів, вони залучені до роботи в школах молодого педагога, проходять стажування.

2012-2013 н.р. став вирішальним для педагогів початкової школи, які навчали учнів 1 класу за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

В свою чергу, вчителі-предметники на засіданнях районний методичних об’єднань активно обговорювали Державний стандарт середньої школи, за яким розпочнуть навчання учні 5 класу.

В зв’язку з профілізацією старшої школи педагогічні колективи визначили напрямки своєї діяльності і працюють над створенням навчально-матеріальної бази. В 2012-2013 навчальному році профільним навчанням охоплено 243 учні, що становить 78,3 % від загальної кількості; в 20 школах введені курси за вибором із 24 предметів, ними охоплено 2020 дітей (78,6%, що на 20% більше, ніж у минулому році). Організовано поглиблене вивчення із 4 предметів в 9 школах, де навчається 213 учнів, що становить 8,2%; факультативами охоплено 592 учні (36,9%) в 15 школах району.

Всі загальноосвітні заклади мають шкільні бібліотеки і забезпечені навчальною літературою: початкові класи – на 100%, учні середніх класів - на 100% (крім учнів 5 класу), старшокласники - на 100%. Протягом 2012-2013 н.р. закладами отримано 5546 примірників навчальної літератури, з них – 730 примірники з художньої та науково-методичної літератури.

Забезпечуючи сільським школярам рівний доступ до якісної освіти районний методичний кабінет, керівники навчальних закладів змістовно та результативно вирішували питання розвитку галузі, створюючи власні управлінські та методичні системи. Організовано діяльність п’яти опорних шкіл як освітніх центрів з методичної роботи, 9 базових шкіл по певних напрямках освітньої діяльності. Це Ладанська гімназія, Івківська, Малодівицька, Сухополов’янська, Лісовосорочинська, Линовицька, Дубовогаївська, Дідівська ЗОШ І-ІІІ ст., Богданівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Г. Ващенка, на базі яких проводяться районні семінари-практикуми, діють творчі групи, школи ППД.

Протягом навчального року працювала районна школа новаторства по проблемі «Використання інноваційних здоров’язберігаючих технологій в фізкультурно-оздоровчій роботі дошкільного навчального закладу, як засіб та умова реалізації Базової програми «Я у світі».

Організована робота 25 районних методичних об’єднань, постійно діючих семінарів, семінарів - практикумів по вирішенню та впровадженню інноваційних технологій в навчально-виховний процес для керівників закладів освіти, заступників директорів з навчально-виховної роботи, резерву керівних кадрів, заступників директорів з виховної роботи, завідуючих дошкільними закладами.

Проведені семінари-практикуми для директорів шкіл:

 1. Використання спадщини Софії Русової в інноваційному розвитку освіти.

 • Івківська ЗОШ І-ІІІ ст.

 1. Модель загальноосвітнього навчального закладу зорієнтованої на розвиток креативної особистості школяра.

  • Линовицька ЗОШ І-ІІІ ст.

Семінари-практикуми заступників директорів по навчально-виховній роботі:

 1. Впровадження інноваційних підходів для підвищення компетентності педагогів через проектно-дослідницьку роботу.

  • Сухополов’янська ЗОШ І-ІІІ ст.

 2. Впровадження інноваційних та здоров’язберігаючих освітніх технології у практичну діяльність загальноосвітньої школи, відповідно до потреб, здібностей та інтересів учнів в контексті нового державного стандарту розвитку початкової освіти.

  • Дубовогаївська ЗОШ І-ІІІ ст.

Згідно з планом роботи відділу освіти проведені 2 засідання методичної ради методкабінету за участю директорів з навчально-виховної роботи, на яких заслухали актуальні питання організації навчально-виховного процесу освітніх округів. Схвалено досвід вчителів району, що претендували на звання «вчитель-методист» (вчителі Креніда І.М., Мичко П.М., Хоменко І.В., Тимченко Л.М.), а також розглянули рейтингову оцінку діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.

З метою висвітлення науково-методично роботи РМК та популяризації досвіду роботи і здобутків вчителів району, працює сайт «Прилуцький РМК» (http://prilrmk.ucoz.ru). На сторінках сайту висвітлюється робота творчих груп: «Творча майстерня вчителів математики» при ЧОІППО ім. К.Д.Ушинського, до складу якої увійшли вчителі математики Линовицької ЗОШ І-ІІІ ст., Новицька Л.Б., Ладанської гімназії, Бойчук О.Г., Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ст., Ярошенко Г.І. Основною метою групи є "Використання інформаційних технологій у процесі вивчення математики. Методика використання динамічного моделювання і тестових систем у процесі вивчення математики у загальноосвітніх навчальних закладах". Протягом 2012-2013 н.р. створено та інтегровано до основного сайту ряд дочірніх: сайти МО вчителів фізики (http://prilmof.at.ua), математики (http://prilmom.at.ua) та інформатики (http://prilmoi.at.ua). Сайт «Прилуцький РМК» має RSS стрічки новин Освіта.ua, ЧОІППО та безпосередній вихід на 42 відділи освіти України. 11 загальноосвітніх навчальних закладів Прилуччини мають власні сайти. Найкращі - Линовицької ЗОШ І-ІІІ ст. подані на обласний огляд веб-сайтів. Всі сайти інтегровано до освітнього середовища району На початку 2013 року сайт «Прилуцький РМК» з’єднано з Українським Методичним порталом, що дає змогу вчителям району безкоштовно отримувати матеріали щодо підготовки до уроку і позакласних заходів та розміщувати власні доробки.

Приємно відмітити різке збільшення публікацій вчителів на основних освітніх порталах України «Методичний портал», «Учительський журнал» від видавничого дому «Основа», «Відкритий урок» та ін. За 2012-2013 н.р. 32 педагогічних працівника району отримали сертифікати за власні методичні розробки. Особливою активністю відзначилися вчителі Ладанської гімназії (Маринченко Л.Г. – 4 сертифікати, Креніда І.М. – 3 сертифікати, Тимченко Л.М. – 2 сертифікати, Осипенко І.В., Кондратенко О.І. – по 2 сертифікати, Назаренко С.І., Крапива В.І., Григоренко А.Ф., Поліщук В.М., Пилипенко О.В.

Ладанська гімназія Линовицька ЗОШ І-ІІІ ст. та Товкачівська ЗОШ І-ІІІ ст. приймають активну участь у пілотних проектах «Відкритий світ» та «Школи-новатори». Станом на травень 2013 року 102 педагогічні працівники району пройшли дистанційне навчання на платформі «Відкритий світ»

Всі навчальні заклади району активовані та приєднані до освітньої мережі «Щоденник». У січні 2013 року створено освітню адміністративну вертикаль, завдяки якій відділ освіти Прилуцької РДА отримав можливість об’єднати всі 32 навчальні заклади в єдину освітню мережу. За результатами вебінарів, на яких проведено аналіз роботи відділів освіти Чернігівської області Прилуцький район займає високі позиції. За 2012-2013 н.р. методичний кабінет взяв участь у 8 вебінарах, слід відмітити, що активними учасниками Всеукраїнського вебінару «Відкритий світ» стали Охіньківська ЗОШ І-ІІІ ст., Голубівська ЗОШ І-ІІ ст.

Педагоги району є активними учасниками районних, обласних та всеукраїнських конкурсів, методичних заходів. У грудні 2012 року на базі Дідівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведено районний етап конкурсу «Учитель року – 2013 р», в якому взяли участь 11 вчителів з чотирьох номінацій: «Російська мова», «Фізика», «Інформатика», «Музика». Вчитель інформатики Ряшківської ЗОШ І-ІІІ ст. Свистун О.В. та вчитель фізики Сухополов’янської ЗОШ І-ІІІ ст. Степаненко О.О. потрапили в десятку кращих на обласному етапі конкурсу.

Впродовж вересня-листопада 2012 року було проведено районний етап конкурсу ІКТ для вчителів, в якому прийняли участь 22 педагоги району. Переможцями визначено 11 робіт по різним номінаціям.

У 2013 році освітяни району перейшли на новий рівень Навчання за програмою Intel® «Навчання для майбутнього» 10 версії. Вчителі Свистун О.В. (Ряшківська ЗОШ І-ІІІ ст), Колеснік А.В. (Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.) отримали сертифікати інструкторів з програми Intel® 10 версії, та провели навчання 7 вчителів інформатики району.

Значного розвитку в навчальних закладах набула підготовка і видання методичних посібників вчителями, зокрема:

 • «Формування ключових компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій». Автор: Креніда І.М., вчитель історії Ладанської гімназії;

 • “Позакласна робота природоохоронного змісту у загальноосвітніх закладах“ Автор: Мичко П.М., вчитель географії Валківської ЗОШ І-ІІІ ст.;

 • «Застосування кросвордів для перевірки знань учнів та активізації пізнавальної діяльності». Автор: Хоменко І.В., вчитель трудового навчання Дідівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

 • «Якщо хочете чогось навчитись – робіть це». Автор: Ткачук Ніна Миколаївна, вчитель початкових класів Ладанської гімназії;

 • «Англійські прийменники в мові та мовленні». Автор: Тимченко Л.М., вчитель англійської мови Ладанської гімназії.

Якісна робота вчителя полягає у системній роботі із обдарованими учнями щодо їх участі у олімпіадах, конкурсах, турнірах.
Учні шкіл району, переможці ІІ етапу олімпіад, в складі 56 учнів зайняли 25 загальнокомандне місце, отримали 17 дипломів: 1 диплом – ІІ ступеня та 16 дипломів – ІІІ ступеня (2012 р. – 6 м.).

Якісний показник участі району в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад становить 30,3% від кількісного складу (в 2012 –36,3%).

За підсумками обласних олімпіад краще виступили команди:

 • російської мови і літератури -5 загальнокомандне місце(2012 р. - 14);

 • астрономії – 7 загальнокомандне місце (2012 р. - 15);

 • фізики - 8 загальнокомандне місце (2012 р. – 13).

В 2013 році порівняно з минулим роком покращили свої результати команди з англійської мови (12 місце,два дипломи Ш ст., в 2012 р.- 1 диплом Ш ст.), географії (13 місце, також 2 дипломи Ш ст., в 2013 – 1 диплом Ш ст.).

Високі результати показали вихованці Линовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Цього року із 11 учнів - 4 отримали дипломи ІІІ ст., а Цвик Ольга, учениця 11 класу, яка отримує стипендію ОДА 2013 року - третій рік поспіль входить до десятки найсильніших в області з правознавства і цього року також має диплом Ш ст.

Високий рівень знань на Ш етапі показав Овчаров Роман, учень 10 класу Сухополов’янської ЗОШ І-Ш ст. , який взяв участь в олімпіадах з астрономії, історії, географії, хімії і з перших трьох отримав дипломи Ш ст.

Найкраще цього року виступила команда з російської мови та літератури. Всі 4 учасники отримали дипломи: Бульба Ірина, учениця 10 кл. Ладанської гімназії – ІІ ступеня; Воробйовський Максим, учень 9 кл. Ладанської гімназії, Труш Анна учениця 8 кл. Богданівської ЗОШ І-ІІІ ст., Шрамко Ірина, учениця 11 кл. Охінньківської ЗОШ І-ІІІ ст. (3 роки поспіль) – диплом ІІІ ступеня.

Взявши до уваги рекомендації 2012 року, вагомі результати показали команди з астрономії (2 учасники отримали 2 дипломи Ш ст. - 2013 р.), вперше з інформаційних технологій – диплом Ш ст. отримав Зимбалевський Євген, учень 9 кл. Удайцівської ЗОШ І-ІІ ст. на відміну від постійних учасників з Малодівицької ЗОШ І-Ш ст. та Ладанської гімназії.

Знизили якісний показник учні Ладанської гімназії. Якщо в 2012 році вони отримали 2 дипломи І ступеня (Педорич Юлія – учениця 11 класу, з екології та біології), то в 2013 – один диплом ІІ ст. (Бульба Вікторія – з російської мови та літератури), 2 дипломи Ш ст. (Воробйовський Максим –з англійської мови та російської мови і літератури) з п’яти учасників.

Разом з тим про низький рівень підготовки учнів до ІІІ етапу олімпіад свідчать результати з таких предметів: хімія (25 місце), економіки (20 місце).

Нижче своїх можливостей виступили команди з української мови і літератури (23місце – 2013 р., 10– 2012 р.), історії (24 місце – 2013 р., 15– 2012 р.), математики (15 місце – 2013 р., 7– 2012 р.),правознавства (14 місце – 2013 р., 7– 2012 р.).

Серйозної критики заслуговує робота команд з біології (20 місце – 2013 р., 3 місце – 2012 р.),з трудового навчання (23 місце – 2013 р., 3 – 2012 р.),екології (26 місце -2013 р., 1 місце – 2012 р.).

Не в повному складі були сформовані учнівські команди району з 5 предметів: німецької мови, екології, економіки, педагогіки та психології, фізкультури.

Не готовими до інтелектуальних змагань виявились учні загальноосвітніх навчальних закладів з педагогіки та психології, інформаційно-комунікаційних технологій, біології. Частина учасників недостатньо засвоїла програмовий матеріал, має низький рівень дослідницьких здібностей, не вміє використовувати теоретичні знання на практиці, аргументовано висловлювати свою думку. Найскладнішими для учасників залишаються завдання творчого характеру, які потребують синтезу знань, самостійної роботи та неординарного мислення.

Це пояснюється відсутністю системної належної підготовки учасників до олімпіад, не раціональним використанням варіативної складової навчальних планів, запровадження факультативів, курсів за вибором та гуртків з названих предметів.

Учні шкіл району є постійними учасниками Всеукраїнського конкурсу ім.П.Яцика, і цього року переможцем стала учениця 10 класу Ладанської гімназії Бульба Вікторія (вчитель Гуденко В.С.). Але у Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г.Шевченка цього року не отримали жодного призового місця, хоча за останні три роки Проценко Юлія, учениця 10 класу Охіньківської ЗОШ І-ІІІ ст. займала ІІ-ІІІ місця.

Згідно плану роботи районного методичного кабінету на базі Ладанської гімназії працювало наукове товариство Малої академії наук. В 2012-2013 н.р. у І етапі конкурсу МАН взяли участь 6 учасників із чотирьох шкіл району: Івківської ЗОШ І-ІІІ ст., (вчителі Лоскутова С.О., Шинкаренко Н.Д.), Дідівської ЗОШ І-ІІІ ст., (вчитель Плодієнко О.М.), Малодівицької ЗОШ І-ІІІ ст.( вчителі Пінчук Т.А., Доброштан Н.М.), Линовицької ЗОШ І-ІІІ ст.( вчитель Силенко М.П.). Переможцем І етапу визначено ученицю 10 класу Дідівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мазур Л.О. (керівник Плодієнко О.М., вчитель хімії Дідівської ЗОШ І-ІІІ ст.). На ІІ обласному етапі конкурсу-захисту МАН Мазур Л.О. під час написання фахової контрольної роботи з хімії отримала 7 балів з 30, що звело нанівець подальший захист роботи. Учениця набрала 48 балів за захист, але цього виявилося недосить для отримання диплому. Слід відмітити, що методичним кабінетом на семінарах вчителів -предметників, які проведено у 2012-2013 н.р. проаналізовано причини слабкої результативності, звернено увагу на недоцільність участі у конкурсі-захисті учнів 9 та 10 класів, які ще не засвоїли весь програмовий матеріал в повній мірі, для вчителів підготовлено методичні рекомендації щодо написання наукової роботи, переліки актуальних науково-дослідницьких робіт по основним номінаціям.

Учні шкіл району беруть активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах різних напрямків. За підсумками Міжнародного природничого інтерактивного учнівського конкурсу «Колосок», за кількістю учасників конкурсу серед школярів Чернігівської області, наш район на третьому місці, це - 546 учасників, що становить 21,8 % від загальної кількості.

У математичному конкурсі «Кенгуру» взяли участь 283 учні. У фізичному конкурсі «Левеня» - 140. У історичному конкурсі «Лелека» - 59 учнів.

24 квітня 2013 року в с. Журавка, Варвинського району було відкрито міжрегіональний турнір юних математиків, присвячений пам´яті Георгія Вороного. У турнірі взяли участь учні Ладанської гімназії під керівництвом вчителів Назаренко С.І. та Григоренко А.Ф. В результаті наполегливої турнірної боротьби команда виборола грамоти та цінні подарунки: Іваниця Анна (8 - Б клас), Шинкаренко Інна (8 - Б клас), Сташевська Альона (7 - А клас).

У 2012-2013 н.р. з метою пошуку та підтримки здібних, обдарованих і талановитих дітей, залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи учні шкіл району брали участь в обласних етапах Всеукраїнських масових еколого-натуралістичних заходах. Всього взяли участь 42 учні із 15 шкіл району. Учні прийняли участь у 11 конкурсах різних напрямків. Нагороджені Дипломами обласного управління освіти 4 учасники, 1 учень Подищанської ЗОШ І-ІІ ст. нагороджений Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

За належну підготовку учнів до участі у еколого-натуралістичних конкурсах оголошено Подяки управління освіти і науки облдержадміністрації вчителям: Мичку П.М. (Валківська ЗОШ І-ІІІ ст.), Горбач Т.А. (Лісовосорочинської ЗОШ І-ІІІ ст.), Гайдаєнко Л.О., Макаренко О.М. (Сухополов’янської ЗОШ І-ІІІ ст.).

З метою залучення учнів до участі у творчих конкурсах з економіки в районі проведено конкурс «Молодь тестує якість». За підсумками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Молодь тестує якість», учня Линовицької ЗОШ І-ІІІ ст. нагороджено Дипломом управління освіти і науки І ступеня.

З метою виявлення обдарованих учнів, формування у них практичних умінь та навичок роботи з комп’ютером та прикладними програмами, серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району проводився конкурс комп’ютерного малюнку, в якому взяли участь 30 учнів із 13 шкіл району.

Серед стратегічних завдань щодо розвитку та функціонування методичної системи району важливим є завдання зорієнтувати систему виховної роботи на виконання плану заходів щодо практичного впровадження Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

З метою сприяння поширенню та впровадженню інноваційних виховних моделей, технологій у практику діяльності класних керівників, пропагування перспективного педагогічного досвіду з організації виховного процесу 12 педагогів району взяли участь у конкурсі «Класний керівник року». За підсумками обласного етапу конкурсу оголошена подяка управління освіти і науки облдержадміністрації класним керівникам Горілій В.М. (Лісовосорочинська ЗОШ І-ІІІ ст.), Поліщук Г.М. (Ладанська гімназія), Силенко Н.П. (Линовицька ЗОШ І-ІІІ ст.), Шкарупі О.В. (Сухополов'янська ЗОШ І-ІІІ ст.)

З метою формування правосвідомості, почуття патріотизму у підростаючого покоління, виховання громадянських якостей в учнів у травні місяці проведена районна військово-патріотична гра «Зірниця», в якій взяли участь 15 команд загальноосвітніх навчальних закладів району. Команда Ладанської гімназії (заступник директора з виховної роботи Скорина А.М.) стала переможцем районної військово-патріотичної гри.

2013 рік оголошено Президентом України В.Януковичем Роком дитячої творчості. Районний методичний кабінет та Районний Будинок школяра значну увагу приділяли розвитку творчості та здібностей учнів, шляхом залучення їх до участі в фестивалях, конкурсах, змаганнях.

У закладі працює 27 гуртків різних профілів, в яких займається 496 учнів віком від 6 до 18 років, учні із 17 шкіл району що складає 19,3% від загальної кількості дітей у навчальних закладах Серед учнів, що охоплені гуртковою роботою 3 дітей з обмеженими можливостями, 6 дітей сиріт, 19 дітей з багатодітних та 11 дітей з неповних сімей.

Педагоги закладу основну увагу зосереджують на тому, щоб кожне заняття збагачувало вихованців позитивним досвідом, показуючи ті сторони творчості, які мають практичне значення для сучасної трудової діяльності, збуджуючи інтерес до тієї чи іншої професії.

Протягом 2012-2013 навчального року працівниками Будинку школяра проведено 66 заходів, учасниками яких стали 2294 гуртківців та учнів шкіл. Це: акції, пізнавально – розважальні програми, свята, зустрічі з цікавими особистостями, екскурсії до осіннього лісу, парку, ставу, місцями бойової слави, до історико – краєзнавчого музею, історичним центром м.Прилуки, м.Києва.

Наполеглива, клопітка робота педколективу дала свої результати. Протягом 2012-2013н.р. 158 вихованців гуртків та 6 педагогів закладу стали учасниками 12 обласних заходів та двох Всеукраїнських.

За підсумками деяких з обласних конкурсів маємо такий результат: 38 вихованців РБШ переможці 6 обласних конкурсів: виставки-конкурсу «Український сувенір» (керівник Михайліченко Л.А.), конкурсу малюнку „Зруйновані долі” (керівник Лябах Р.В.), конкурсу мистецтва оригамі „Зимові свята та розваги”(керівник Кондратенко С.П.,), виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" (керівник Сидоренко Т.Г.), фестивалю-конкурсу обдарованої молоді Чернігівщини «Поліський зорепад» (керівники Дубовик С.О., Ратинська Н.Ф., Литвиненко С.С., Ройланд – Семенець Я.І., Поліщук В.М., ). конкурсу декоративно – ужиткового мистецтва обдарованої молоді «Країна майстерності» (керівники Сидоренко Т.Г., Каїка О.В.)

Проте, у роботі методичного кабінету мають місце недоліки та недопрацювання.

В освітніх закладах недостатньо уваги приділяється вибору та глибокому аналізу проблем, над якими працюють поглиблено. Відповідно і планування роботи не носить інноваційний, науковий визначальний характер.

Вимагає вдосконалення прийняття управлінських рішень керівниками освітніх закладів; прогнозування шляхів впровадження інноваційних технологій в навчання, осучаснення навчально-виховного процесу.

Недостатньо розроблена система моніторингу виховної системи загальноосвітніх навчальних закладів, яка виконує констатуючу функцію, а не аналітичну.

Потребує активізації робота шкільних, міжшкільних, районних методичних об’єднань та оновлення їх змісту.

В 2012-2013 н.р. районний методичний кабінет, педагогічні колективи будуть продовжувати працювати над проблемою: „Формування визначальних компетенцій як засіб творчого зростання особистості на основі використання інноваційних технологій у навчально-виховному процесі ”

З метою ефективного і повного опрацювання методичної проблеми у наступному навчальному році необхідно зосередити увагу методичного кабінету на впровадження в практику нового Державного стандарту загальної освіти, що ґрунтується на засадах особистісно зорієнтованого і компетентнісного підходів до учнів початкової ланки; закону України «Про інноваційну діяльність», а саме на впровадження інноваційних технологій навчання, напрацювання досвіду, який сприятиме підвищенню результативності навчально-виховного процесу, визначальних компетенцій, педагогів та учнів середньої та старшої школи. Тому, головною метою методкабінету є моніторинг та здійснення науково-методичного, інформаційно-аналітичного супроводу освітніх закладів й формування методичної культури педагогічних працівників.

Отже, пріоритетними напрямками роботи у новому навчальному році будуть:

 1. Спрямувати роботу на виконання державних стандартів освіти на всіх рівнях діяльності навчально-виховних закладів, виконання законодавчих, нормативних та інструктивних документів з питань освіти;

 2. В основі діяльності педагогічних колективів поставити питання запровадження основ наукової організації праці, кращого педагогічного досвіду, інноваційних технологій та сучасних методик;

 3. Інтенсифікувати контрольно-аналітичну діяльність, посилити внутрішній контроль і керівництво за організацією методичної роботи з педагогічними працівниками, спрямувати їх на кінцеві результати навчально-виховного процесу;

 4. Організувати роботу щодо підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом формування інноваційного простору навчального закладу;

 5. Спрямовувати діяльність на поліпшення організації методичної роботи з педагогічними працівниками району та розвитку творчої особистості вчителя з урахуванням функціонування освітніх округів;

 6. Продовжувати експериментально-дослідницьку діяльність РМК та педагогічних колективів навчальних закладів;

 7. Спрямувати роботу на стимулювання самоосвіти і творчого пошуку вчителя.


^

І. Організаційно-методичне забезпечення


СЕРПЕНЬТехнології та форми організації методичної роботи

Термін виконання

Відповідальні

Інформаційне забезпечення


Підготовка до серпневої конференції педагогічних працівників району.

До 23.08.13

Тарасенко А.В.,

методисти

План підготовки конференції, ухвала.


Підготовка до проведення серпневих засідань районних методоб’єднань вчителів.

До 23.08.13

Тарасенко А.В.,

методисти РМК

Плани роботи МО


Регламентація режиму роботи РМК

До 20.08.2013

Тарасенко А.В.,

Графік метод. роботи


Планування методичної роботи з педагогічними кадрами за визначеною структурою на новий навчальний рік

До 23.08.2013

Методисти

Плани роботи


Підготовка робочих місць працівників РМК до нового навчального року

До 23.08.2013

Тарасенко А.В., Методисти

Оперативна нарада


Створення банку даних молодих спеціалістів (за фахом)

До 01.09.2010

Тарасенко А.В., методисти

Банк даних


Захист методичних структур ЗНЗ

Відповідно до графіка

Методисти

Матеріали ЗНЗ


Коригування проекту плану роботи методичного кабінету на 2013-2014н.р.

До 01.09.2013

Тарасенко А.В.,

План роботи РМК


Оформити виставку методичних розробок перспективного педагогічного досвіду вчителів району на серпневій конференції.

27.08.13

Редька О.О.

Методисти

Папки, буклети, фото -матеріали
ІІ. Управління системою навчально-виховної та методичної роботи


^ Нарада при завідуючій РМК

Щопонеділка

Тарасенко А.В.

Протокольні доручення


Інструктивно-методична нарада із заступниками директорів із навчально-виховної та виховної роботи. (додаток 2.)

30.08.2013

Тарасенко А.В.

Андрусенко В.В.

1. Методичні рекомендації

2.Прот.дор.


Участь у роботі наради керівників ЗНЗ (додаток 1)

30.08.2013

Працівники

Нарада завідуючих ДНЗ:

 • про підсумки навчально-виховної роботи ДНЗ у 2012-2013 н.р.;

 • організація навчально-виховної роботи ДНЗ у 2013-2014 н.р. за програмою «Українське дошкілля»

28.08.13

Коваленко О.С.

Доповідь


Засідання районної ПМПК

Протягом місяця

Циганко М.М.

Рішення ПМПК


Підготувати накази по відділу освіти:

 • про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками дошкільних навчальних закладів;


До 30.08.13.


Коваленко О.С.


Наказ
ІІІ. Навчально-методичне забезпечення


^ Секційні засідання районних МО:

- керівників навчальних закладів

- керівників дошкільних навчальних закладів

- ЗДНВР

- ЗДВР

- -учителів-предметників

- психологів, соціальних педагогів

- класних керівників, педагогів-організаторів

30.08. 2013


Тарасенко А.В.

Коваленко О.С.

Андрусенко В.В.

Методисти

Партиченко О.П.

Андрусенко В.В.


План навчання

Тематичні плани секційних засідань


Опрацювання матеріалів щодо вивчення педагогічного досвіду учителів ЗНЗ району

До 27.08. 2013

Методисти

Проекти вивчення ПД


Індивідуальні консультації ЗДНВР з питань організації та планування методичної роботи з педагогами ЗНЗ району у 2013-2014 н.р.

До 27.08. 2013

Тарасенко А.В.

Методичні рекомендації


Індивідуальні консультації керівникам ЗНЗ щодо складання робочих навчальних планів на 2013-2014 н.р.

До 28.08. 2013

Тарасенко А.В.

Методичні рекомендації


Планування методичної роботи в районі з керівниками районних методичних об’єднань, шкіл ПД, педагогічної майстерності, творчих груп тощо

Протягом місяця

Методисти

Плани роботи


Підготовка блоку інформацій на електронних носіях для ЗНЗ

До 27.08. 2013

Методисти

Редька О.О.

1.Нагадування

2. Методичні рекомендації


Вилучення застарілої, загубленої, не придатної для користування літератури, підручників згідно з нормативними документами

Протягом місяця

Редька О.О.

Акти списання


Обробка, облік, формування нових надходжень у бібліотеки ЗНЗ

Відповідно до графіку доставок

Редька О.О.

Картотека бібліотечного фонду


Розробка рекомендаційно-бібліографічного списку літератури до першого уроку

До 27.08. 2013

Андрусенко В.В.

Список


Забезпечити ЗНЗ необхідною документацією, навчальними планами, підручниками

До 27.08. 2013

Редька О.О.

Інформація


Розміщення методичних матеріалів на сайті РМК

До 27.08.2013

Тарасенко В.В., методисти

Банк даних
ІV. Моніторинг якості дошкільної та загальної середньої освіти


Провести:

  • діагностування педагогічних працівників з метою виявлення їх запитів, інтересів та надання необхідної методичної допомоги.

Серпень

Тарасенко А.В.,

Методисти

Діагностичні картки


Проаналізувати:

  • стан викладання предметів, результати ДПА, ЗНО.

  • Опрацювати інструктивно-методичні рекомендації МОН України щодо вивчення навчальних дисциплін у 2013-2014 н.р.

28.08.13.

Тарасенко А.В.,

методисти РМК

Протоколи


Вивчити:

  • стан роботи психологічної служби району по соціальному патронату.


До 20.08.13


Партиченко О.П.


Інформація
V. Організація та проведення представницьких, масових заходів


Проведення заходів в загальноосвітніх навчальних закладах району з нагоди 22-ї річниці незалежності України та Дня Державного прапора.

До 23.08.13.

Андрусенко В.В.

План


Серпнева конференція педагогічних працівників закладів освіти району.

27.08.2013

Працівники РМК
ВЕРЕСЕНЬ
І. Організаційно - методичне забезпечення


Укладання тарифікаційного списку працівників методичного кабінету

До 15.09. 2013

Тарасенко А.В.

Тарифікаційні списки


Створення банку даних про якісний склад педагогічних кадрів за фахом

До 10.09. 2013

Тарасенко А.В., методисти

Банк даних


Ознайомлення педпрацівників РМК з наказом про створення районної атестаційної комісії при відділі освіти й порядком проведення атестації педагогів у 2014 році

До 18.09.2013
Наказ


Списки педагогічних працівників та техперсоналу про проходження медичного огляду .

До 13.09.13

Горб М.Г.

Списки  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Схожі:

План роботи районного методичного кабінету iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2009-2010 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2009-2010 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2010-2011 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2011-2012 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
...
План роботи районного методичного кабінету iconВідділ освіти Мар´їнської районної державної адміністрації Районний...
Конституції України, законах України „Про освіту", „Про загальну середню освіту", „Про дошкільну освіту", „Про позашкільну освіту",...
План роботи районного методичного кабінету iconПлан роботи методичного кабінету з педагогами загальноосвітніх навчальних...
План роботи методичного кабінету з педагогами загальноосвітніх навчальних закладів м. Мелітополя з 28. 10. 13 по 01. 11. 13
План роботи районного методичного кабінету iconІнформатор районного методичного кабінету відділу освіти
Нарада керівників закладів освіти: директорів та заступників з навчально-виховної роботи
План роботи районного методичного кабінету iconН. К. Баліцька методист районного методичного кабінету
Він містить методичні рекомендації щодо структури, методів І прийомів роботи з географічним матеріалом, з додатковою науковою І художньою...
План роботи районного методичного кабінету iconПлан роботи методичного кабінету Затверджую: Іркліївського професійного...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка