Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами
Скачати 138.57 Kb.
НазваРоботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами
Дата конвертації31.01.2014
Розмір138.57 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ ЗОЛОЧІВСЬКИЙ КОЛЕДЖ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"

Циклова комісія природничо-математичних та комп'ютерних дисциплін

З В І Т

з лабораторної роботи №4

«Робота з файловими типами даних.»
Студента 2 курсу РПЗ-2 групи

напряму підготовки Програмна інженерія
спеціальності Розробка програмного забезпечення

Кішая Р. Ю.

Викладач Олійник Б. П.

Національна шкала _____________________________

Кількість балів: _______ Оцінка: ECTS _______м. Золочів - 2013 рік

ЗМІСТ

^ ВИЗНАЧЕННЯ ТА УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ

ВСТУП

 1. ХАРАКТЕРИСТИКА КОМП’ЮТЕРНОГО КЛАСУ

 2. ПОСТАВЛЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

2.1 Задача 1

2.2 Задача 2

2.3 Задача 3

2.4 Задача 4

 1. ^ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

 2. ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ

4.1 Задача 1

4.2 Задача 2

4.3 Задача 3

4.4 Задача 4

ВИСНОВКИ
ВИЗНАЧЕННЯ ТА УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ

Логічний вираз – це засіб запису умов для пошуку потрібних даних.

Цикл – це процес виконання певного набору команд деяку кількість разів.

Службове слово - неподільне утворення, зміст якого фіксований мовою. 

Масив - це сукупність фіксованого числа компонентів одного і того ж

типу. До кожного з компонентів масиву можна звертатися, вказавши його

індекс (порядковий номер). Для того, щоб описати масив, потрібно вказати

тип його компонентів і тип індексів. Вочевидь, що індекси масиву повинні

бути впорядкованого типу. Виключення складає тип longint і піддіапазони.
ВСТУП

Тема роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами.

Мета роботи: навчитися працювати з файлами.

Завдання: кожне з виконаних завдань зберегти у власному каталозі у вигляді документу з іменем, що відповідає номеру завдання. Усі складені програми необхідно компілювати, вилучати з них помилки та запускати.

^ 1. ХАРАКТЕРИСТИКА КОМП’ЮТЕРНОГО КЛАСУ

У Відокремленому структурному підрозділі Золочівський коледж Національного університету «Львівська політехніка» функціонує два комп’ютерні класи із загальною кількістю 23 робочих місць.

У першому комп’ютерному класі є такі машини, що мають наступні характеристики:

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 793DF

системний блок – Sempron 2600+ 1600 Mhz

Память 256 MB DDR

HDD 80 Gb

DVD RW ASUS

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550b

системний блок – Sempron 2600+ 1600 Mhz

Память 256 MB DDR

HDD 80 Gb

CD ROM LG

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550s

системний блок – Sempron 2600+ 1600 Mhz

Память 256 MB DDR

HDD 40 Gb

CD ROM LG

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550s

системний блок – Celeron 800 Mhz

Память 128 MB SDRam

HDD 20 Gb

CD ROM TEAC

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550s

системний блок – Pentium 166 Mhz

Память 32 MB Dimm

HDD 542 Mb

 1. Монітор – IBM

системний блок – Pentium 166 Mhz (Brand Siemens Nixdorf)

Память 32 MB Dimm

HDD 808 Mb

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550s

системний блок – Celeron 667 Mhz

Память 256 MB SDRam

HDD 20 Gb

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550s

системний блок – Celeron 667 Mhz

Память 128 MB SDRam

HDD 20 Gb 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550s

системний блок – Celeron 667 Mhz

Память 128 MB SDRam

HDD 20 Gb

 1. Монітор – Samsung SyncMaster 550s

системний блок – Celeron 667 Mhz

Память 128 MB SDRam

HDD 20 Gb

 1. Монітор – Panasonic PanaSync

системний блок – Pentium 166 Mhz (Brand Digital Venturis)

Память 32 MB Dimm

HDD 808 Mb

 1. Монітор – IBM

системний блок – Pentium 166 Mhz (Brand Digital Venturis)

Память 32 MB Dimm

HDD 808 Mb

Також розміщений проектор та мультимедійна дошка.

Щодо програмного забезпечення, то тут встановлена операційна система Windows XP, а на одному із серверів комп’ютерного класу встановлена Windows 7 Server. Також, як правило, на всіх комп’ютерах встановлено Microsoft Office 2007 або Microsoft Office 2010. У комп’ютерних класах також встановлено Borland Delphi, C++, Adobe Photoshop. Серед веб-браузерів використовуються Google, Opera, Internet Explorer.

Крім того встановлено архіватори та антивірусні програми та інше програмне забезпечення, яке встановлюється у разі потреби.

Також у коледжі є доступ до мережі Інтернет, функціонує локальна мережа, а також wi-fi-мережа.
^ 2. ПОСТАВЛЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

 1. Створити файл, який містить інформацію про студентів вашої групи (Прізвище - рейтинг).

 2. Створити файл, який містить список органічних речовин та їхні температури плавлення.

 3. Дано текстовий файл, який складається з одного речення. Видалити з тексту слова, які містять букву, яку можна задати вводом з клавіатури.

 4. Створити файл, який містить список органічних речовин та їхні молекулярні маси.


^ 3. ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

Pascal — алгоритмічна мова програмування універсального призначення.

Pascal ABC:

PascalABC - система програмування. Мова системи - це реалізація Object Pascal для платформи Microsoft.NET, який містить всі основні елементи сучасних мов програмування:. Модулі, класи, перевантаження операторів, інтерфейси, виключення, узагальнені класи, збірку сміття, а також деякі засоби паралельного програмування.

Основне призначення системи програмування PascalABC - навчання сучасного програмування.

Система створювалася на факультеті математики , механіки і комп'ютерних наук ПФУ як навчальне середовище програмування ( автор - доцент З З Михалкович ..) .

Система представляла з себе фактично інтерпретатор мови програмування Паскаль з інтегрованою оболонкою . Мова , в основному , відповідав вхідній мові Object Pascal . Деякі можливості , наприклад , записи з варіантами , опускалися « як непотрібні ». Система Pascal ABC розроблялася в середовищі Delphi для операційних систем, що використовують Win32 API .

Незважаючи на неповну реалізацію мови , система стала вдалою заміною вже давно застарілій системі Turbo Pascal у початковому навчанні програмуванню. Вже з версії 2 Pascal ABC став надійною середовищем програмування для початківців , що має практично повну реалізацію Object Pascal . Система широко використовувалася на мехматі ПФУ як для навчання студентів , так і в роботі Дитячої комп'ютерної школи мехмату ПФУ. Її використання також зазначалося в ряді середніх шкіл Ростова- на-Дону. Завдяки створенню сайту системи Pascal ABC її використання істотно розширилося , система стала відома за межами Ростова- на-Дону , як навчальну систему її використовували у багатьох регіонах СНД. У каталозі Soft@Mail.ru програма Pascal ABC в 2006 році визнавалася програмою тижня.

Система Pascal ABC з вересня 2007 року не розвивається і не підтримується , проте її сторінка продовжує функціонувати і з цієї сторінки можна завантажити Pascal ABC версії 3.0.1 .

Turbo Pascal:

Turbo Pascal (вимовляється « турбо паскаль » ) - інтегроване середовище розробки програмного забезпечення для платформ DOS і Windows 3.x і мова програмування в цьому середовищі , діалект мови Паскаль від фірми Borland.

Товарний знак Borland Pascal був зарезервований для дорогих варіантів поставки ( з великою кількістю бібліотек і вихідним кодом стандартної бібліотеки ) , оригінальна дешева і широко відома версія продавалася як Turbo Pascal . Назва Borland Pascal також використовується в більш широкому сенсі - як неофіційну назву версії мови Паскаль від фірми Borland.

Turbo Pascal - це середовище розробки для мови програмування Паскаль . Використовуваний в Turbo Pascal діалект базувався на більш ранньому UCSD Pascal , що отримав поширення , в першу чергу , на комп'ютерах серії Apple II . Компіляція компонента Turbo Pascal була заснована на компіляторі Blue Label Pascal , спочатку створеному в 1981 році Андерсом Хейлсберг для операційної системи NasSys Nascom мікрокомп'ютера . Пізніше він був переписаний як Compass Pascal для операційної системи CP / M , потім як Turbo Pascal для DOS і CP / M. Одна з версій Turbo Pascal була доступна під Apple Macintosh приблизно з 1986 року , але її розробка припинилася приблизно в 1992 році.

У 1982 році Філіп Кан придбав компілятор у Андерса Хейлсберг і перебрався з Парижа до Каліфорнії , де заснував компанію Borland .

Коли в 1983 році з'явилася перша версія Turbo Pascal , такий тип середовища розробки був відносно новим. Під час дебюту на американському ринку Turbo Pascal продавався за ціною в $ 49,99 . Окрім привабливої ​​ціни , вбудований компілятор Паскаля також був дуже високої якості. Приставка «Turbo » натякала як на швидкість компіляції , так і на швидкість виробленого ним виконуваного коду. Turbo Pascal створював машинний код за один прохід , без кроку компонування.

Після рекламної кампанії за перший місяць надійшло замовлень на 150 тис. доларів - так багато , що місцеві банки відмовлялися оплачувати чеки і кредитні картки , підозрюючи шахрайство.

За перші два роки було продано не менше 300 тисяч копій компілятора , що перевершило обсяг продажів всіх інших мов для мікрокомп'ютерів . [ 1]

Для того часу це була приголомшливе середовище розробки . Вона була проста і інтуїтивно зрозуміла , з добре організованим меню. Ранні версії використовували розкладку гарячих клавіш WordStar . У більш пізніх версіях з'явилася можливість швидко отримати визначення ключового слова мови , просто поставивши курсор на ключове слово і натиснувши клавішу довідки . Довідкові статті часто включали приклади коду, що використовує це ключове слово . Це дозволяло недосвідченим програмістам вивчати Паскаль навіть без допомоги книг , використовуючи лише середовище розробки. У постачання входило велику кількість вихідних текстів демонстраційних і прикладних програм. У їх числі були навіть шахи.

Середа дозволяла легко вбудовувати в код на Паскалі вставки на мові асемблера . Користувач мав можливість проходити програму крок за кроком , при переході на асемблерний блок це також працювало. У будь-який момент користувач міг додати змінну або регістр у зручно розташоване вікно для спостереження за ними. При порядкової налагодженні програм , що використовують графічні режими IBM PC , відбувалося коректне перемикання між графічним режимом програми і текстовим режимом середовища розробки.

Крім усього цього , малося засіб профілювання. Книги , включені в постачання Borland Pascal , давали детальний опис мови асемблера Intel аж до вказівки кількості тактових циклів , необхідних для виконання кожної інструкції. У загальному і цілому , система давала чудові можливості для оптимізації коду; користувачеві не потрібно користуватися чим-небудь , крім середи розробки. Все було зроблено так ідеально , що навіть школяр міг цим користуватися. Ці якості дозволили версії Паскаля від Borland стати стандартом мови Паскаль де- факто.

Turbo Pascal часто використовується в школі

З початку 1990- х TP / BP використовується в університетах для вивчення фундаментальних концепцій програмування.

Ймовірно , розробка Microsoft Pascal була припинена через конкуренцію з високою якістю і невеликою ціною Turbo Pascal . Інша версія свідчить , що Borland уклав угоду з Microsoft на припинення розробки Turbo Basic ( середовища розробки для BASIC , відгалузилися від Turbo Pascal ) , якщо Microsoft припинить розробку Microsoft Pascal . Деякий час Microsoft випускав QuickPascal , який був майже 100 % - сумісний з Turbo Pascal .

Протягом декількох років Borland поліпшував не тільки середовище розробки , але й мова . У версії 5.0 з'явилися процедурні типи . У версії 5.5 в нього були введені передові можливості об'єктно - орієнтованого програмування. Інтегроване середовище так само була реалізована з використанням ООП . Останньою випущеної версією була 7.0 . Професійна поставка Borland Pascal 7.0 включала в себе середовище розробки , компілятор і отладчики для створення програм під реальний режим DOS , під DOS в 16- бітному захищеному режимі з використанням розширювача DOS RTTM DPMI і драйвера , а також під ОС Windows 3.x. Поряд з універсальними IDE і компілятором в постачання входив Borland Pascal для Windows з графічної IDE для Windows 3.x і об'єктно - орієнтованої бібліотекою OWL , а також Turbo Pascal 7.0 для створення DOS - програм реального режиму. Turbo Pascal 7.0 можна було придбати окремо.

З 1995 року в Borland припинили розробку Turbo Pascal і запропонували в якості заміни середовище розробки Delphi . Нова версія мови зазнала зміни (особливо ООП) , і мови повернулося початкове назва , закріплене розробниками Apple , Object Pascal . Стара об'єктна модель Turbo Pascal і відповідний синтаксис підтримувався як застарілий , використання обох об'єктних моделей одночасно в одній і тій же програмі не підтримується.

Algol:

АЛГОЛ або ALGOL (скорочення від англ. ALGOrithmic Language — алгоритмічна мова) — сімейство імперативних мов програмування, першу версію розроблено в середині 1950-х, і стала де факто стандартною мовою публікації алгоритмів на наступні 30 років. АЛГОЛ було розроблено для подолання деяких проблем, які були притаманні для Фортрана та дала поштовх для розвитку багатьох інших мов (серед них — Паскаль). У АЛГОЛ застосовувались операторні дужки, це перша мова, яка для їх розмежування застосувала пару begin та end. Фрагменти АЛГОЛ-подібного синтаксису досі використовуються у деяких нотаціях алгоритмів (Pidgin Algol).

Офіційні версії АЛГОЛу називають за роками, коли вони вперше були опубліковані. Існує три великі офіційні гілки сімейства АЛГОЛ:

АЛГОЛ 58 — спочатку відомий як IAL (англ. International Algorithmic Language — Міжнародна Алгоритмічна Мова);

АЛГОЛ 60 — версія 1963 року;

АЛГОЛ 68 — версія 1973 року;

Ніклаус Вірт взяв АЛГОЛ 60 за основу для свого АЛГОЛ-В, перед тим як перейти до розробки Паскалю. АЛГОЛ-В мав би стати наступним поколінням АЛГОЛ, але комітет АЛГОЛ 68 віддав перевагу більш складному й розвиненому дизайну, перед спрощеним і прозорішим АЛГОЛ 60.

АЛГОЛ було розроблено спільним комітетом європейських та американських вчених на зустрічі 1958 року у Швейцарському Федеральному Інституті Технологій. Комітет визначив три різні синтаксиси: основний, публікації та реалізації. Різні синтаксиси дозволяли використовувати різні ключові слова та розділові знаки (коми та дефіси) для різних мов.

АЛГОЛ переважно використовувався для наукових досліджень у США та Європі. Його широке застосування було ускладнене відсутністю в його специфікації стандартного рішення для вводу-виводу даних та відсутністю інтересу з боку великих постачальників комп'ютерів. АЛГОЛ 60, попри те, став стандартном публікації алгоритмів та зробив вагомий внесок у розвиток подальших мов програмування.

Джон Бекус розробив нотацію Бекуса — метод опису мов програмування, прив'язаний до АЛГОЛу 58. Цей метод було переглянуто й розширено Пітером Науром для АЛГОЛу 60.

 1. ^ ПРАКТИЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ

Задача 1.

Завдання:

Створити файл, який містить інформацію про студентів вашої групи (Прізвище - рейтинг).

Код задачі:

program kishai;

uses crt;

const n=30;

var f:text; m,s:string; i:integer;

begin

Assign(f,'f:/file.txt');

while not eof(f) do begin;

rewrite(f);

for i:=1 to n do begin

write('Введіть прізвище та ім’я студента: '); readln (m);

write('Введіть рейтинг: '); readln (s);

writeln(f,'Студент: ',m,'.');

writeln(f,'Рейтинг: ',s,'.');

end;

end;

close(f);

end.

^ Опис команд:

uses crt; - команда підключає зовнішній модуль для роботи з екраном.

Assign(f,'f:/file.txt');

while not eof(f) do begin;

rewrite(f);

Зв’зок з файлом на відкриття для запису.
for i:=1 to n do begin

write('Введіть прізвище та ім’я студента: '); readln (m);

write('Введіть рейтинг: '); readln (s);

writeln(f,'Студент: ',m,'.');

writeln(f,'Рейтинг: ',s,'.');

За допомогою циклу вводяться з клавіатури прізвища та записуються у файл.

close(f); - закриття файлу.

Задача 2.

Завдання:

Створити файл, який містить список органічних речовин та їхні температури плавлення.

^ Код задачі:

program kishai;

uses crt;

const n=10;

var f:text; m,s:string; i:integer;

begin

Assign(f,'f:/file.txt');

while not eof(f) do begin;

rewrite(f);

for i:=1 to n do begin

write('Введіть органічну речовину: '); readln (m);

write('Введіть температуру плавлення: '); readln (s);

writeln(f,'Речовина: ',m,'.');

writeln(f,'Температура плавлення: ',s,'.');

end;

close(f);

end;

end.

^ Опис команд:

uses crt; - команда підключає зовнішній модуль для роботи з екраном.

Assign(f,'f:/file.txt');

while not eof(f) do begin;

rewrite(f);

Зв’зок з файлом на відкриття для запису.

for i:=1 to n do begin

write('Введіть органічну речовину: '); readln (m);

write('Введіть температуру плавлення: '); readln (s);

writeln(f,'Речовина: ',m,'.');

writeln(f,'Температура плавлення: ',s,'.');

За допомогою циклу вводяться з клавіатури прізвища та записуються у файл.

close(f); - закриття файлу.

Задача 3.

Завдання:

Дано текстовий файл, який складається з одного речення. Видалити з тексту слова, які містять букву, яку можна задати вводом з клавіатури.

^ Код задачі:

program kishai;

uses crt;

var f:text; s,s1,w:string; i,j,q,k,p:integer;

begin

read(w);

Assign(f,'f:/fole.txt');

while not eof(f) do begin;

reset(f);

read(f,s);

q:=1; i:=1;

for i:=1 to length(s)do begin;

j:=j+1;

if (s[i]=' ') or (i=length(s)) then begin;

s1:=copy(s,q,j-1);

for k:=1 to length(s1) do begin;

if s1[k]=w then delete(s,q,j);

end;

q:=i+1;

j:=0;

i:=i+1;

end;

end;

rewrite(f);

write(f,s);

close(f); end.

^ Опис команд:

uses crt; - команда підключає зовнішній модуль для роботи з екраном.

Assign(f,'f:/file.txt');

while not eof(f) do begin;

rewrite(f);

Зв’зок з файлом на відкриття для запису.

read(f,s);

q:=1; i:=1;

for i:=1 to length(s)do begin;

j:=j+1;

if (s[i]=' ') or (i=length(s)) then begin;

s1:=copy(s,q,j-1);

for k:=1 to length(s1) do begin;

if s1[k]=w then delete(s,q,j);

end;

q:=i+1;

j:=0;

i:=i+1;

end;

Після введення, за допомогою циклу визначається кількість слів, і чи присутьня у них вказана літера. Після цього вказане слово видаляється.

Задача 4.

Завдання:

Створити файл, який містить список органічних речовин та їхні молекулярні маси.

^ Код задачі:

program kishai;

uses crt;

const n=10;

var f:text; m,s:string; i:integer;

begin

Assign(f,'f:/file.txt');

while not eof(f) do begin;

rewrite(f);

for i:=1 to n do begin

write('Введіть органічну речовину: '); readln (m);

write('Введіть молекулярну масу: '); readln (s);

writeln(f,'Речовина: ',m,'.');

writeln(f,'Молекулярна маса: ',s,'.');

end;

close(f);

end.

^ Опис команд:

uses crt; - команда підключає зовнішній модуль для роботи з екраном.

Assign(f,'f:/file.txt');

while not eof(f) do begin;

rewrite(f);

Зв’зок з файлом та відкриття для запису.

ВИСНОВКИ

На даній лабораторній роботі отримав навички роботи з використанням файлів, файлових типів даних. Закріпив знання про складні операторі, умовні оператори IF та FOR, оператори циклу з передумовою WHILE, оператори циклу з постумовою REPEAT, отримав навички програмування та розв’язання задач з розгалуженим обчислювальним процесом у середовищі Turbo Pascal.

Масив - це сукупність фіксованого числа компонентів одного і того ж

типу. До кожного з компонентів масиву можна звертатися, вказавши його

індекс (порядковий номер). Для того, щоб описати масив, потрібно вказати

тип його компонентів і тип індексів. Вочевидь, що індекси масиву повинні

бути впорядкованого типу. Виключення складає тип longint і піддіапазони.

Будь-який файл являє собою лінійну послідовність елементів, кожен з яких має тип елемента файлу.Схожі:

Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconКонспект уроку в 11 класі Тема: «Поняття баз даних. Моделі баз даних....
Зберігання інформації – одна з найважливіших функцій комп’ютера. Одним з самих найпоширеніших способів такого зберігання інформації...
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconСкладання програм для роботи з файлами Мета
Мета: Засвоєння навичок опису та використання структур даних типу,,запис (гесогd). Набуття навичок при роботі з файлами в мові pascal,...
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconІнформатика Програма. Мова програмування клас Дата Величини. Типи...
Величини. Типи даних. Стандартні типи даних. Набір функцій та операцій, введених для кожного зі стандартних типів. Вирази. Пріоритети...
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconПрактична робота робота з текстовими файлами
Ціль: відпрацювання навиків з підготовки текстового редактора до роботи І створення текстових файлів; відпрацювання основних навичок...
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconТема: Розробка програм зі скалярними типами даних
Ціль роботи: Розглянути І вивчити скалярні типи даних С++ (int, char, float І ін.) І їхнє використання
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconТема: Розробка програм зі скалярними типами даних
Ціль роботи: Розглянути І вивчити скалярні типи даних С++ (int, char, float І ін.) І їхнє використання
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconУрок №1. Тема. Прості та структуровані типи. Одновимірні та двовимірні масиви
Організаційний момент. Привітання учнів. Перевірка відсутніх на уроці. Підготовка учнів до уроку
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconТематична контрольна робота з теми
Перетворити нижченаведені дані у табличний вигляд. Визначити ім’я таблиці, назву кожного поля, а також типи даних. (2 бали)
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconУроку
Тема уроку Бази даних. Фактографічні І документальні бази даних. Ієрархічна, мережевна, реляційна модель бази даних. Основні об’єкти...
Роботи: Структуровані типи даних. Робота з файлами iconТема: Створення баз даних та робота з ними
Мета: вивчити структуру вікна додатка ms access І основні засоби роботи з базами даних
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка