Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування
Скачати 73.11 Kb.
НазваТема: Робота з програмою інтерактивного спілкування
Дата конвертації31.01.2014
Розмір73.11 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы

« Організація комп’ютерних мереж » Криворот В.Ю.


Лабораторна робота №9

Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування
Мета: Ознайомитись, навчитися працювати та налаштовувати різні програми інтерактивного спілкування.

Обладнання: Персональні комп'ютери IBM PC, програми інтерактивного спілкування, мережа Internet .
Короткі теоретичні відомості

Останнім часом стали популярними служби інтерактивного спілкування, тобто спілкування між людьми у мережі в режимі реальному часу (on-line), що моделює живе спілкування. Роз­глянемо принципи функціонування служби миттєвих повідом­лень і популярні програми-клієнти цих служб.

Інтерактивне спілкування – це обмін повідомленнями в режимі реального часу. В залежності від програм спілкування може виконуватися шляхом передавання голосу, відео зображення чи тексту. Для участі в голосовій конференції необхідно мати мікрофон і динаміки, для відео конференції – ще й відеокамеру.

Для функціонування повноцінного інтерактивного спілкування необхідні наступні компоненти:

 • Сервер – програма, яка приймає повідомлення від клієнта, обробляє інформацію в ньому і відправляє їх за потрібною адресою. Працює на віддаленому комп’ютері в мережі.

 • Клієнт – програма, яка відправляє повідомлення на сервер для інших абонентів та приймає повідомлення від них. Працює на локальному комп’ютері кожного співбесідника.

 • Мережа – середовище, в якому передаються повідомлення. Це може бути, наприклад, Інтернет або локальна мережа на основі протоколу TCP/IP.

Під час інтерактивного спілкування відправляють повідомлення (голосове або відео) і майже миттєво отримують на нього відповідь.

Можна відправити повідомлення на віддалений комп'ютер товари­шеві, родичеві чи колезі й негайно отримати відповідь. Можна навіть бачити, як на віддаленому комп'ютері пишуть відповідь. Мало того, є можливість не тільки обмінюватися текстовими повідомленнями, а й рисувати спільні малюнки, чути голос і бачити свого співрозмовника.

Інтерактивне спілкування — це спілкування в режимі реального часу (онлайн).

Щоб реалізувати такий вид спілкування, на комп'ютері необхідно встановити спеціальні програми-клієнти та обладнання і під'єднатись до мережі.

Для роботи з голосовими повідомленнями потрібно мати навушники і мікрофон, а з відеоповідомленнями — відеокамеру чи веб-камеру.

Популярними програмами інтерактивного спілкування є:

 • MSN Messenger;

 • Windows Live Messenger;

 • NetMeeting;

 • Odigo;

 • Microsoft Chat;

 • Skype;

 • QIP;

 • ICQ.

Інтерактивне спілкування можна організувати також через чат- службу на веб-сервері, скориставшись лише браузером.

  • У ОС Windows програмою для обміну миттєвими повідомленнями є MSN Messenger, створена 2000 року. Щоб почати у ній роботу, необ­хідно спочатку зареєструватись і отримати обліковий запис. Користувач отримує обліковий запис служби .NET Passport, а також поштову скриньку у поштовій службі Hotmail. Обліковий запис тут називають «паспортом». Дітям до 13 років програма видає дитячий паспорт. Окрім обміну миттєвими повідомленнями, можна телефонувати майже у всі куточки світу, надсилати файли з одного комп'ютера на інший, організовувати наради, не виходячи з кабінету, або просто грати з друзями у мережні ігри тощо.

  • Наступницею MSN Messenger є програма-клієнт Windows Live Messenger. Вона ство­рена 2005 р. як один із компонентів Windows Live — набору мережних служб від Microsoft. Логином ко­ристувача тут слугує повна адреса його електронної пошти. Програма викорис­товує Microsoft Notification Protocol ОІІР (MSNP), що узгод­жений з протоколом TCP.

  • Одною найпопулярнішою програмою для інтерактивного спілкування є ICQ (І Seek You — Я шукаю тебе, на слензі — «Аська»). Програма створена 1996 року чотирма програмістами з компанії Mirabilis (Ізраїль). Вона була першою, яка вміла визначати присутність певних осіб, наприклад друзів чи колег, у певний момент в інтернеті і давала змогу спілкуватись з ними за допомогою мережі в режимі реального часу, пересилати файли тощо. Тепер, щоб, наприклад, отримати відповідь на лист, не треба затра­чати час і постійно заглядати у поштову скриньку, — повідомлення над­ходять майже миттєво. ICQ посіла вагоме місце, вона швидко одержала прихильників. Під час реєстрації кожному користувачеві присвоюється унікальний числовий номер, який є його логином. Хто раніше за­реєструвався, той має престижний номер з невеликою кількістю цифр. Сьогодні номер ICQ записують на візитних картках поряд з власною адресою та номерами телефонів.

  • Ще одна популярна програма для спілкування у мережі — це Skype. За допомогою цієї програми можна здійснювати безкоштовні голосові та відеосеанси з іншими абонентам мережі Skype за системою «комп'ютер - комп'ютер», а за невелику плату телефонувати на мобільні та стаціонарні телефони майже у всі країни світу. Можна відправляти SMS, спілкуватись у чаті та пересилати файли мережею. У програмі реалізований зруч­ний інтерфейс. За допомогою інстру­мента Пошук друзів можна швидко та легко відшукати знайомих, зареєстрова­них у цій програмі, та налагодити з ни­ми зв'язок. Під час реєстрації кожний корис­тувач отримує унікальне ім'я, бажано на основі свого прізвища, яке буде логіном.

  • NetMeeting також є програмою для інтерактивного спілкування. Вона належить до базового пакета Internet Explorer. NetMeeting дає змогу одночасно працювати над багатьма спільними проектами, наприклад колективно створювати та вносити зміни у текстові файли, декільком користувачам одночасно використовувати ресурси комп'ютера. Необхідні ресурси достатньо встановити лише на один комп'ютер. Корис­турачі мають можливість пересилати один одному файли, повідомлення, розмовляти по телефону. Програма NetMeeting підтримує звуковий режим і режим графічного відображення, тобто користувачі можуть не лише листуватися, але й чути та бачити співрозмовників (проводити голосові та відеоконференції). Завдяки засобу «Розмова» можна спілкуватись відразу з декількома особами. Крім того, програма NetMeeting дає змогу користувачам малювати на спільній дошці.

Для запуску програми Microsoft NetMeeting використовують «Главное меню» Windows або клацають відповідний ярлик. У вікні запуску програми, яке відкриється (рис.1) потрібно клацнути кнопку «Далее».Після цього потрібно у наступному вікні ввести свої особисті дані для програми Microsoft NetMeeting (рис. 2) і клацнути кнопку «Далее».

В наступному вікні відбувається реєстрація користувача в на серверу каталогів (рис. 3), де потрібно встановити відповідний прапорець і клацнути «Далее».У вікні вибору швидкості передачі даних потрібно встановити прапорець на одній з чотирьох пропозицій, звичайно вибирають «Локальная сеть» (рис.4) і клацни ту кнопку «Далее».

Наступні вікна пропонують створити ярлики на робочому столі та на панелі швидкого запуску, і перехід до настроювання звукової системи комп'ютера, після встановлення необхідних користувачеві прапорців, клацають кнопку «Далее».

Настройка звуку відбувається за допомогою вікна майстра настройки звуку За допомогою кнопки «Проверка» встановлюють гучність звукового супроводження. Після налаштування звуку потрібно клацнути кнопку «Далее» і перейти до перевірки працездатності і установки рівня чутливості мікрофона.

Після закінчення настройки клацніть кнопку «Далее». На екрані з'явиться головне робоче вікно програми Microsoft NetMeeting (рис. 5).

Порядок роботи

 1. Запустити програму Microsoft NetMeeting.

 2. Налаштувати програму та ознайомитись з принципами роботи.

 3. Занотувати хід налаштування в звіт.

 4. Запустити альтернативну програму інтерактивного спілкування та принцип її роботи занотувати в звіт.

 5. Зробити порівняльну характеристику цих програм інтерактивного спілкування.
^

Хід Налаштування Microsoft NetMeeting


 1. Для запуску програми Microsoft NetMeeting використайте «Головне меню» Windows або клацніть відповідний ярлик. У вікні запуску програми, що з'явиться, клацніть «Далі».

 2. Введіть свої особисті дані для Microsoft NetMeeting і клацніть «Далі».

 3. У вікні вибору швидкості передачі даних встановіть прапорець «Локальна мережа» і клацніть «Далі».

 4. Далі слідуйте вказівкам майстра настройки Microsoft NetMeeting.

 5. Після закінчення запуску програми потрібно підтвердити викладачу виклик на зв'язок.

 6. Використовуючи «Довідку» програми Microsoft NetMeeting, вивчіть призначення кнопок «Розмова», «Передача файлів», «Дошка» та відповідних вікон.

 7. Клацнути кнопку «Розмова» і отримати від викладача особисте завдання у відповідності до варіанту та навести відповідь. Скопіювати у звіт вікно «Розмова» з завданням та власною відповіддю.

 8. Отримати файл від викладача за допомогою кнопки та вікна «Передача файлів», скопіювати у звіт відповідне вікно.

 9. Отримати та скопіювати у звіт схему, яку буде надіслано викладачем за допомогою вікна «Дошка».

 10. Після закінчення роботи закрийте вікна програми Microsoft NetMeeting.


Контрольні запитання

 1. Що таке інтерактивне спілкування?

 2. Які є програмні засоби для інтерактивного спілкування?

 3. Чим програма Skype відрізняється від ICQ?

 4. Як відбувається реєстрація у службі інтерактивного спілкування?

 5. Що слугує логином у більшості служб інтерактивного спілкування?

 6. Які загальні можливості служб інтерактивного спілкування?

 7. Для чого використовується і які можливості має програма Microsoft NetMeeting?

 8. Для чого використовується вікно і кнопка «Дошка»?Схожі:

Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconУрок №26 (Основи здоров’я 6 клас) Тема: Спілкування людей. Типи спілкування
Мета: сформувати в учнів поняття про типи спілкування: ділове спілкування, ігрове спілкування, міжособистісне спілкування. Вказати...
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconТема уроку 31
Тема уроку 31: Спілкування хлопчиків І дівчаток, в школі з однолітками. Правила взаємовідносин. Практична робота “Моделювання ситуації...
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconПлан-конспект тема : Основи роботи з видавничою програмою
Тема уроку: Вікно та головне меню програми Page Maker. Команди меню. Панелі інструментів та робота з ними
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconТема уроку 32
Тема уроку 32: Спілкування з дорослими. Повага до старших І молодших, слабших І немічних, членів сім’ї. Практична робота: "Моделювання...
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconТема: Робота з програмою-браузером Internet Explorer
Мета: вироблення умінь І навичок використання програми-броузера для перегляду Web-сторінок
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconПлан поняття про спілкування Види спілкування
У будь-якій професії спілкування посідає важливе місце, особливо в професії юриста. Тому вивченню психології спілкування та напрацювання...
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconТема: Практична робота. Використання буфера обміну. Робота з фрагментами...
Мета: навчити учнів прийомам редагування тексту з використання буфера обміну. Розвивати вміння застосовувати набуті знання на практиці....
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування icon«Етика спілкування в Інтернеті»
Наприкінці XX ст завдяки розвитку комп'ютерних технологій з'явився ще один засіб спілкування — так зване віртуальне спілкування....
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування iconТема: «Мистецтво спілкування»
На прикладі життєвих ситуацій ( розіграних інсценувань ) обговорити з учнями проблеми спілкування; виховувати в учнів тактовність,...
Тема: Робота з програмою інтерактивного спілкування icon1. Спілкування як одна з нагальних потреб людини
Одні з них вважають, що спілкування та діяльність — дві рівнозначні категорії буття людини, інші — що спілкування є однією зі сторін...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка