Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень
Скачати 313.85 Kb.
НазваІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень
Сторінка1/5
Дата конвертації02.02.2014
Розмір313.85 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3   4   5

ІКААПУ

Інформ

Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України
Інформаційний бюлетень

9(43)

2004 рік
Упорядник: Петро Картавий 40034 м.Суми, вул.Інтернаціоналістів, 22, кв.376

тел.дом. (0542) 606-310 служб. 607-605 Email: pkаrtаvyj@su.ukrtеlecom.net


Новини одним рядком:

2-7 серпня – 6-й фестиваль авторської пісні (АП) “Балаклавські канікули” у Севастополі

^ 13-15 серпня – 7-й фестиваль АП “Автограф” у Полтаві

20-22 серпня – 10-й фестиваль АП у м.Славутич, Київської області

23-29 серпня – 1-й кримський фестиваль АП “Сиваш” у пансіонаті “Ведущий”, с.Урожайне, станц. Краснофлотська

17 вересня – концерт до 170-ї рiчниці Національного університету ім.Т.Шевченка у Києві

^ 18-19 вересня – 5-й фестиваль АП “Встреча с Юностью” в Алушті

17-19 вересня – 2-й фестиваль АП “Звуки поезії” у Вінниці

18-24 вересня – фестиваль „Бабине літо” у Харкові

24 вересня – концерт відкриття сезону КСП “Арсенал” у Київському Палаці культури (ПК) “Арсенал”
^

2 жовтня – «АРТ-СУЗІР’Я» представляє “РЕВЕНКО-МЬЮЗИК» у Київському будинку актора


9 жовтня – проект Інни Труфанової “А будет это так...”, відкриття 4-го сезону у Київському будинку актора

^ 15 жовтня – концерт Олександр Бебеха, м.Одеса у Київському Д Х Т Т «Печерськ»

16 жовтня – презентація альбому В.Новікова та М.Ютушуя “НАШИ ВСТРЕЧИ” у Київському будинку актора
^

20 жовтня – проект Інни Труфанової, концерт І.Жука “ПРИЗНАНИЕ” у Київському будинку актора


22 жовтня – «АРТ-СУЗІР’Я» представляє С.Джигурду, Ю.Брайтона на вечорі тур. пісні у Київському буд. актора

^ 22 жовтня – концерт Олени Кас’ян, м.Львів та Сергія Мартинюка, м.Київ у Київському Д Х Т Т «Печерськ»

30 жовтня – «АРТ-СУЗІР’Я» представляє О.Вороха, Д.Голубицького, О.Беспаленко у Київському будинку актора

^

Петро Картавий

Українська еліта в часи перемін – службовці, бізнесмени,

політики, громадські діячі та носії духовності народуЗатяжна суспільно-економічна криза змушує багатьох в Україні задумуватися чому реально не покращується рівень життя народу – про це свідчить зменшення, на кілька мільйонів чоловік, жителів держави. Державний поступ та національне відродження залежать від еліти. За словником еліта люди, що виділяються серед інших своїм суспільним становищем, розумом, здібностями і т. ін., провідники, верховоди, батьки, дріжжі суспільства, обранці, найкращі, естеблішмент, вищий (фешенебельний) світ, образно сметанка, сіль землі, передова верства.

В останні десять років видано багато книжок, куди внесено прізвища і досягнення людей відомих у даному місті та області. На всеукраїнському рівні проводився конкурс “людина року” в кількох десятках номінацій. Радує, що таку роботу почали, але не завжди враховують особливості розвитку українського суспільства в історичному контексті. Вибір суб’єкта залежить від об’єктивності людей, що цю роботу виконують. Там не знайдете відповіді на запитання: “Як людині з видатними здібностями отримати суспільне визнання, і щоб її здобутки приносили людям користь. Що впливає на формування рейтингових списків?”

^

Керівники держави старшого віку виховані радянською “партноменклатурою”Для розуміння процесів управління державою потрібно знати історію походження правлячої верхівки, яка виростала у радянську (тоталітарну) добу. Тоді існувала кадрова система партійної номенклатури, що давала “добро” на успішну кар’єру комуністам, бо тільки вони призначались на керівні посади. Підготовка починалася з дитинства. Піонерів привчали до слухняного виконання завдань, а від комсомольців вимагали бездоганного служіння старшим. Перед тими хто самостійно вів пошук істини, закривали кар’єрне зростання, а за їх діяльністю слідкували.

Догму, що затверджувалась “на горі” не дозволялось трактувати вільно. Закони писали для того, щоб вони були. Діяло право сильного – рішення приймали партійні органи, а суди доводили їх відповідачам та позивачам. Юристам забороняли консультувати громадян з питань тонкощів судової практики. Для вищого керівництва – яке жило за неписаними правилами, існувала система матеріального постачання та пільг. Ті хто приходив у ці ряди, знали правила і виконували їх. Новонавернені керівники не мали права розповідати про те, що відбувається в кулуарах влади. Порушника звільняли, і він не міг знайти достойну роботу, бо все контролювалося. Численні наради та семінари часто закінчувались пиятикою, де звучала відома на увесь світ ненормативна лексика – мат.

Писаних критеріїв оцінки роботи партійної когорти не існувало – брали до уваги активність претендента та протекцію впливових осіб. Професійна підготовка мало значила – головне слухняність та відданість партійному босу. Висока посада когось із сім’ї дозволяла її членам швидко просуватися по драбині кар’єрного сходження. Утворювались клани, де виховувались атеїзм та зверхність до тих хто внизу. У боротьбі владних груп слабших дискредитували – виживали більш нахабні, люди без принципів. У 30-50-х роках ХХ століття з метою впливу на керівників їх родичів часто садили у в’язницю. У ті часи УРСР керували тільки приїжджі – українці були під підозрою, їм нагадували про визвольні змагання після двох світових воєн. Тим, хто визнавав себе українцем, чіпляли ярлик “український буржуазний націоналіст”, “петлюрівець” або “бандерівець”. Східняків змусили воювати проти “західняків”, штучно створивши протистояння між ними – розколовши українців на два табори.
Прийшло із сивої давнини –

влада від Бога або Сатани.

Одна справедлива і закон поважає,

а друга знущається та зневажає.
Після приєднання Галичини та Буковини до УРСР з метою захисту ідеологічних догм від європейського впливу знищили членів компартії Західної України. Результат такого впливу влада СРСР відчула в Польщі, якою у 70-ті роки керував вихований на традиціях французької компартії Е.Герек, що толерантно ставився до інших поглядів на розвиток держави. У 1980 році, після його відставки за два місяці була створена 3-х мільйонна незалежна профспілка “Солідарність”, яка вплинула на формування демократичного суспільства та зміну влади у Польщі.

З розпадом СРСР і утворенням незалежних держав формально партійна номенклатура перестала існувати, але її члени зберегли контроль над державними установами, виробництвом, бізнесом, партіями, громадськими організаціями. Після зміни гасел і прапорів розпочалася “золота ера” бюрократії, коли її вплив збільшився, а контроль за діями зменшився. Дехто з них працюючи державним службовцем в Україні, не визнає її незалежність. Поспішність, з якою ці люди на початку 90-х років впроваджували “українізацію” в установах та навчальних закладах без необхідної кількості фахівців, методичної бази та посібників підірвала довіру населення до держави. Результат такої діяльності – у людей виникала відраза до державної мови, яка не виконує об’єднавчу функцію, а деякі політики використовують мовний фактор на виборах, обіцяючи надати російській мові статус другої державної.

Шовіністи кричать про насильницьку українізацію, хоча крім Західної України та частини областей Центру українська мова знаходиться в підпіллі. Її вчать у школі, а на вулиці навіть викладачі української часто розмовляють російською, щоб не наражатися на конфлікт з боку агресивних прихильників русифікації. Нікуди не зникли мільйони “бійців ідеологічного фронту” – працівників партійного апарату, парторгів установ та організацій, викладачів історії КПРС, наукового атеїзму, мар.-лен. філософії та співробітників КДБ, які були опорою влади в СРСР, і мріють його відновити у союзі з Росією та іншими державами СНД. Українська мова їх дратує, вони не можуть збагнути, що комусь вона рідна – не політичний, а культурницький фактор, і чому інтелігент розмовляє мовою селян.

Під гаслами ефективного використання засобів виробництва та послуг відбулася приватизація державного майна за безоплатно видані сертифікати, які викупили або виманули у населення через тимчасово створені “товариства” (фонди). У результаті величезні ресурси сконцентрувались у руках невеликої групи ділків, яким “ніколи” дбати про соціальний захист працюючих. Щоб не платити податки, частина їхнього бізнесу працює в “тіні”. До “старої гвардії” долучився загін “винахідливих”, які використали перехідний період та недосконалість законодавства і перегнали новим власникам фінанси, матеріальні цінності банкрутуючі підприємства. Силові структури тільки спостерігали і вивчали те, що відбувається, а іноді їхні представники були “активними гравцями” на кримінальному полі.
^ У скрутні часи обставини життя висувають неформальних лідерів
Альтернативою войовничій номенклатурі ставали люди, виховані на вічних цінностях – справедливості, доброті, людяності та знаннях. Вони стали зв’язковими між поколіннями і передали молодим навички та традиції, які заборонялися. Більшість таких осіб залишились невідомими широкому загалу. Частина належала до “гнилої інтелігенції”, яку навчали обслуговувати владу, інші – до “куркулів” та “ворогів народу”, ізольованих або розстріляних. Церковні діячі, хто послідовно відстоював Віру, знищувались, а ті, що працювали з владою, ставали донощиками. Про це писав Іван Багряний у книзі “Гетсиманський сад”. Нескорені пішли у підпілля, як греко-католики, і легалізувались у часи “перебудови”. Ентузіасти із музеїв та бібліотек – патріоти рідної землі зберегли частку національної культури, коли агресивна влада знищувала надбання попередніх віків як “пережиток минулого”.

Якщо “альтернативник” прагнув бути відомим, то попадав у “дисиденти”, яких влада ізолювала від суспільства, відчуваючи в них небезпеку для режиму. Ті, що знали силу репресивного апарату, працювали у місцях, де контроль був мінімальним, хоча інформатори КДБ були усюди. Біля людей, що підтримували гнаних, утворювали вакуум, поширюючи про них плітки. Кар’єра для них також була закрита, хоча нічого протиправного ці люди не робили – інакше їх би засудили. Щоб відпочити від напруженого життя у містах, люди виходили на природу та розвивали туризм, спілкуючись з однодумцями, і співали пісні про рідний край, його історію, волю та надію на кращі зміни.

Щоб не повторюватись про роль гуманітаріїв, процитую фрагмент своєї статті “Розвиток творчої особистості у часи суспільної кризи, коли відбуваються зміни в умовах існування людини, суспільства, держави”: «Суспільна криза поставила людей, які повинні формувати майбутнє держави, у підневільне становище. Поза межею бідності опинилися вчителі, лікарі, працівники культури, одним словом ті, хто повинен дбати про духовність молодих. Щоб вижити, їм потрібно шукати підробітку або брати хабарі, що морально не сумісне з їхніми гуманістичними професіями, і тому відбувається деградація більшості представників цих професій, ряди яких покинули більш енергійні, що були здатні знайти застосування своїм здібностям в інших сферах діяльності. То хто ж буде виховувати нову державотворчу еліту, яка зможе вибудувати економічно сильну, і дійсно незалежну Україну, що гарантуватиме кожному громадянину право на реалізацію його потенціалу на своїй землі, та щоб не шукали вони заробітку за кордоном?”

Політична опозиція в Україні складається із лівого та правого крила. Ліві – це в першу чергу ортодоксальні комуністи, які прагнуть об’єднати Україну з Росією та соціалісти – в основі колишні комуністи, що адаптувалися до Інформаційний бюлетень №9 (43) 2004 рік – 2 –

сучасних умов. Праві – прихильники національного відродження та незалежної політики в Україні на базі партій та громадських організації патріотичного спрямування і бізнесменів нової хвилі, що прагнуть відкрито вести свій бізнес. Працювати разом ліві і праві не змогли, бо суттєво відрізняються їхні ідеологічні платформи. Можливе тільки ситуативне узгодження дій у справі соціального захисту населення. На виборах до Верховної Ради у 2002 році по партійним спискам чотири опозиційні партії та блоки набрали біля 60 відсотків голосів виборців, а партії влади – біля 20. Парламентську більшість сформували партії влади, залучивши депутатів із мажоритарних округів.

Представники правих вже пробували свої сили в уряді, куди їх запросили після виборів президента у 1999 році, щоб Україна уникнула дефолту (банкрутства). За 16 місяців роботи уряду, уперше за роки незалежності збільшилось виробництво, зупинено бартеризацію економіки, виплатили борги з пенсій, почали скорочувати зовнішню заборгованість та борги із зарплати, перестали вимикати струм. Головна “провина” уряду полягала в тому, що частину “тіньових” фінансових потоків оподаткували, а податки направили на соціальний захист громадян. Газета “Бізнес” у 2000 році звинуватила уряд у тому, що відібравши “прибутки”, він нічим їх не компенсував – багаті також плачуть. У результаті керівник – “американський агент”, його заступниця кілька місяців провела у в’язниці, поки суд не зняв звинувачення, а уряд відправили у відставку. Опальний екс-прем’єр очолив політичний блок, який набрав найбільший відсоток голосів на виборах у парламент, і лідирує за рейтингом серед кандидатів на президентських виборах 2004 року.
  1   2   3   4   5

Схожі:

Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Житомирський обласний відкритий фестиваль авторської пісні біля багаття «мі-сі-соль»
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
«арт-сузір’Я» представляє театр пісні «Больно далеко» у Київському будинку актора
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Вільний мікрофон” у Палаці культури (ПК) Дніпропетровського націон університету (дну)
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Недвижимая тень от микрофона:, спектакль пам’яті В. Висоцького у Націон музичній академії
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Майдан. Время Визбора” на базі відпочинку заводу ім. Малишева в Занках, під Харковом
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Ксп “Арсенал” присвячений Довлету Келову «Забудем про печали» у Київському цхтт “Печерськ”
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
«арт-сузір’Я» представляє Володимира І юлію Каденко“История и песня” у Київському буд актора
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
«Время семечек» концерт Дениса Блощинського І групи «Неспроста» у київському клубі “Пивна Бочка”
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Свідомо спотворювалась та замовчувалась правдива інформація, щоб тримати людей під ідеологічним контролем. Та ті, хто це робив як...
Інформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської Пісні України Інформаційний бюлетень iconІнформ Інформаційно-аналітично-координаційне Агентство Авторської...
Розвинені особи, крім материнської, володіли й іншими мовами. Службисти пристосовувались до вимог чужих культур, відриваючись від...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка