Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware
Скачати 85.07 Kb.
НазваВстановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware
Дата конвертації02.02.2014
Розмір85.07 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Мета: Встановити операційні системи QNX, PCBSD, Linux Ubuntu на платформі VMWare.

Виконання завдання:

 1. Створення віртуальної машини

Віртуальна машина - модель обчислювальної машини, створеної шляхом віртуалізації обчислювальних ресурсів: процесора,оперативної пам'яті, пристроїв зберігання та вводу і виводу інформації. Віртуальна машина на відміну від програми емуляції конкретного пристрою забезпечує повну емуляцію фізичної машини чи середовища виконання.
^ VMware Workstation - віртуальна машина компанії VMware для платформ x86 і x86-64, що дозволяє запустити на комп'ютері декілька операційних систем одночасно.

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\1.jpg

Рис.1. Створення нової віртуальної машини, крок налаштування

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\2.jpg

Рис.2. Налаштування ОС на створювану віртуальну машину

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\3.jpg

Рис.3. Налаштування ОС на створювану віртуальну машину

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\4.jpg

Рис. 4. Налаштування віртуальної машини

Під час виконанні цього кроку виконується встановлення певного розміру для встановлення операційної системи.

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\5.jpg

Рис.5. Створення образу віртуальної машини

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\6.jpg

Рис.6. Налаштування обладнання віртуальної машини

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\7.jpg

Рис.7. Початок створення віртуальної машини

Операційна система  — це базовий комплекс програмного забезпечення, що виконує управління апаратним забезпеченням комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організує взаємодію з користувачем.

Операційна система звичайно складається з ядра операційної системи та базового набору прикладного програмного забезпечення.

Функції операційної системи

Головні функції:

Додаткові функції:

 • Паралельне або псевдопаралельне виконання задач (багатозадачність).

 • Розподіл ресурсів обчислювальної системи між процесами.

 • Організація надійних обчислень (неможливості впливу процесу на перебіг інших), основана на розмежуванні доступу до ресурсів.

 • Взаємодія між процесами: обмін даними, синхронізація.

 • Захист самої системи, а також користувацьких даних і програм від дій користувача або програм.

 • Багатокористувацький режим роботи та розділення прав доступу (автентифікація, авторизація).

 • Складові ОС

До складу операційної системи входять:

 • ядро операційної системи, що забезпечує розподіл та управління ресурсами обчислювальної системи;

 • базовий набір прикладного програмного забезпечення, системні бібліотеки та програми обслуговування.

^ Ядро системи — це набір функцій, структур даних та окремих програмних модулів, які завантажуються в пам'ять комп'ютера при завантаженні операційної системи та забезпечують три типи системних сервісів:

 • управління введенням-виведенням інформації (підсистема вводу-виводу ядра ОС);

 • управління оперативною пам'яттю (підсистема управління оперативною пам'яттю ядра ОС);

 • управління процесами (підсистема управління процесами ядра ОС).

Кожна з цих підсистем представлена відповідними функціями ядра системи.

Багатозадачні операційні системи також включають ще одну обов'язкову складову - механізм підтримки багатозадачності. Ця складова не надається в якості системного сервісу і тому не може бути віднесена до жодної з підсистем.

Існує три основних механізми забезпечення багатозадачності (планування задач):

 • шляхом надання процесора окремій задачі на квант часу, який визначається самою задачею (кооперативна багатозадачність; останнім часом практично не використовується або область використання значно обмежена всередині процесів);

 • шляхом надання процесора окремій задачі на квант часу, який визначається обладнанням обчислювальної системи - інтервальним таймером;

 • виділення під окрему задачу окремого процесора в багатопроцесорних системах.

У перших двох випадках на кожному з процесорів в окремо взятий момент часу обраховується лише одна задача, але за рахунок достатньо малого кванту часу (в межах мілісекунд), що почергово надається кожній з задач, виникає ілюзія одночасного виконання в системі багатьох задач.
Windows XPопераційна система сімейства Windows NT від компанії Microsoft. Вона була випущена 25 жовтня 2001 року і є розвитком Windows 2000 Professional. Назва XP походить від англ. experience (досвід, враження, від прикметника професійний). Назва увійшла до практики використання, як професійна версія.

На відміну від попередньої системи Windows 2000, яка поставлялася як в серверному, так і в клієнтському варіантах, Windows XP є виключно клієнтською системою. Її серверним варіантом є випущена пізніше система Windows Server 2003. Windows XP і Windows Server 2003 побудовані на основі одного і того ж ядра операційної системи, в результаті їхній розвиток і оновлення йде більш-менш паралельно.

 1. ^ Встановлення Linux Ubuntu

Ubuntu - операційна система для робочих станцій, лептопів і серверів, є найпопулярнішим у світі дистрибутивом Linux. Серед основних цілей Ubuntu - надання сучасного і водночас стабільного програмного забезпечення для пересічного користувача із сильним акцентом на простоту встановлення і користування.

Ubuntu надає користувачу мінімальний набір програм загального призначення: багатовіконне стільничне середовище, засоби для перегляду Інтернету, організації електронної пошти, офісні програми з можливістю читати і записувати файли в форматі Microsoft Office, редактор зображень, програвач компакт-дисків тощо. Спеціалізоване програмне забезпечення, потрібне досвідченішим користувачам, можна отримати із відповідних репозиторіїв. Серверний варіант системи включає також засоби, потрібні для організації сервера баз даних, веб-сервера, сервера електронної пошти тощо.
d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\8.jpg
Рис.8. Інсталяція ОС Linux Ubuntu

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\9.jpg

Рис.9. Завантаження ОС

 1. Встановлення QNX

QNX — комерційна POSIX-сумісна операційна система реального часу. QNX базується на ідеї роботи основної частини своїх компонентів (сервіси) поза ядром. Це відрізняє її від традиційних монолітних ядер, в яких ядро операційної системи — це одна велика програма, яка складається з багатьох «частин». Використання мікроядра в QNX дозволяє відключати будь-яку непотрібну в поточній ситуації функціональність без зміни ядра.


Система в мінімальній конфігурації вміщується на одну дискету, разом з тим вона вважається дуже швидкою і надійною.

QNX Neutrino, випущена в 2001 році, перенесена на багато платформ, і зараз здатна працювати на практично всіх сучасних процесорах — x86, MIPS, PowerPC, а також спеціалізованих процесорах, таких, як SH-4, ARM, StrongARM та xScale.

Версія для некомерційного використання доступна для скачування на веб-сайті розробника.

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\10.jpg

Рис.10. Початок встановлення

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\11.jpg

Рис.11. Процес встановлення

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\12.jpg

Рис.12. Процес встановлення (Узгодження користувача)

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\13.jpg

Рис.13. Вхід в ОС QNX Neutrino

 1. Встановлення PCBSD

PC-BSD - операційна система , заснована на FreeBSD і орієнтована для використання на робочих станціях. Операційна система PC-BSD призначена для домашніх комп'ютерів і робочих станцій і покликана конкурувати з іншими « настільними » операційними системами , такими як MS Windows , Mac OS X і різними дистрибутивами GNU / Linux.PC- BSD має за замовчуванням для користувача середу KDE, GNOME, XFCE, LXDE . PC-BSD має графічний інсталятор BSDInstall , центр додатків AppCafe і центр управління Control Панель. PC-BSD має оригінальну систему пакетів PBI, які встановлюються в окрему директорію , що дозволяє кожному пакету бути відносно незалежним , і відбувається чіткий поділ між пакетами і основною системою . Програми поширюються в пакетах разом з багатьма залежними бібліотеками , що полегшує їх установку. Також в PC - BSD мається графічна програма установки і видалення пакетів. У той же час в ній є і система портів ( ports ) і пакетів ( packages ) FreeBSD .

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\14.jpg

Рис.14. Початок інсталяції ОС PC-BSD

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\15.jpg

Рис.15. Процес встановлення ОС PC-BSD

 1. Встановлення Windows XP

Windows XPопераційна система сімейства Windows NT від компанії Microsoft. Вона була випущена 25 жовтня 2001 року і є розвитком Windows 2000 Professional. Назва XP походить від англ. experience (досвід, враження, від прикметника професійний). Назва увійшла до практики використання, як професійна версія.

На відміну від попередньої системи Windows 2000, яка поставлялася як в серверному, так і в клієнтському варіантах, Windows XP є виключно клієнтською системою. Її серверним варіантом є випущена пізніше система Windows Server 2003. Windows XP і Windows Server 2003 побудовані на основі одного і того ж ядра операційної системи, в результаті їхній розвиток і оновлення йде більш-менш паралельно.

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\16.jpg

Рис.16. Процес встановлення ОС Windows XPd:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\17.jpg

Рис.17. Процес встановлення ОС Windows XP

d:\учеба\пацан\лаба 1\скрины\18.jpg

Рис.18. Запуск ОС Windows XP

Схожі:

Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconBoot диском. Після того, як запуск системи закінчений, Вам виводиться...
Маленький Linux мінімальний дистрибутив Linux, що вміщується на дві 1,44 мб дискети
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconВиконання лабораторної роботи
Після встановлення на ос ubuntu фаєрволу FireWall Builder, створюємо новий фаєрволу. Програма видасть вікно майстра створення нового...
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconУрок №8. Тема
Тема: Програмне забезпечення. Операційні системи. Призначення та види програмного забезпечення. Операційні системи. Призначення та...
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconТема Поняття про операційні системи. Основні поняття операційної системи Windows. План
Тема Поняття про операційні системи. Основні поняття операційної системи Windows
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconРобоча навчальна програма дисципліни "Комп’ютерні системи" для спеціальності: 091500
«Комп`ютерні системи та мережі». Дисципліна «Комп’ютерні системи» щільно пов'язана з такими дисциплінами, як «Системне програмування»,...
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconФайлові системи
Розповсюджується програма у вигляді iso-образу повноцінного завантажувального диска на основі дистрибутива Linux, який вже містить...
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconМетодичні вказівки до виконання індивідуального завдання з дисципліни...
Загальний зміст роботи становить програмна розробка згідно з індивідуальним завданням
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware icon5 операційні системи
Кожного разу при включенні комп'ютера в оперативну пам'ять завантажується операційна система, без якої робота з сучасним комп'ютером...
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware icon1. Поняття про операційні системи
Операційна система – це набір програм, які дозволяють користувачеві керувати роботою пк, а також забезпечувати взаємодію програм...
Встановити операційні системи qnx, pcbsd, Linux Ubuntu на платформі vmware iconКомплекс програм, які використовуються для роботи з комп'ютером,...
До системних програм належать: операційні системи та оболонки, драйвери, сервісні програми (утиліти), програми управління мережами...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка