План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи
Скачати 75.87 Kb.
НазваПлан Комп’ютер в автомобілі Штатні системи
Дата конвертації20.03.2013
Розмір75.87 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
План


  1. Комп’ютер в автомобілі

  2. Штатні системи

  3. Навігаційна система GPS

  4. Огляд навігаційних систем

Pioneer AVIC-S2

MAGELLAN Maestro Elite 4350

5. Джерела використаної інформації

Комп’ютер в автомобілі

Переважна більшість не просто про це не знають, а навіть не можуть придумати, навіщо потрібно ховати повноцінний комп'ютер в машину і уявляють собі 17” монітор на пасажирському сидінні з клавіатурою і мишкою на колінах. Насправді все зовсім не так.

Автомобіль не розкіш, а засіб пересування. Ця фраза знайома нам всім з дитинства, і напевно, багато хто знає, що колись автомобіль був саме розкішшю. Зараз же авто є у дуже великої кількості людей, про що свідчать пробки на магістралях, кількість людей, що сідають за кермо, з кожним роком тільки збільшується. Відповідно, автомобілебудування розвивається, з'являються нові дизайни і моди на них, удосконалюється автомобільна начинка. Напевно, не багатьом автомобілістам знайоме поняття CARPC або автомобільний комп'ютер.

На сьогоднішній момент існують два типи автомобільних комп'ютерів. Перший тип - це класичний CARPC на базі операційної системи Windows або Linux. Подібні системи - доля ентузіастів, які готові самостійно узяти на себе розробку як апаратної частини, так і програмної. Зараз в більшості випадків CARPC є наступним. Невеликий системний блок на базі платформи з низьким електроспоживанням стоїть у бардачку або багажнику. Зображення з комп'ютера виводиться на невеликий монітор 7” або 8” в діагоналі, оснащений тачсенсором. Цей монітор вбудований в панель і через нього здійснюється управління комп'ютером.


Сам же комп'ютер може бути підключений до будь-яких систем автомобіля. Що дає подібна система?

В першу чергу - це необмежений вибір програмного забезпечення, а як наслідок, застосування комп'ютера обмежено лише фантазією і можливостями розробника/власника. Найпримітивніше використання - мультимедіа. Мати в машині DVD програвач, музичну МР3-систему з 5.1 аудіо-виходом, навігаційну систему з повним набором карт будь-якої місцевості, при цьому карти можуть бути як векторні, так і растрові, тобто відскановані з будь-якого атласу. При бажанні можна їздити хоч по карті з пачки «Беломора». Друге використання - це прив'язати комп'ютер до автомобіля. Це дасть маршрутний комп'ютер (визначення середньої швидкості, витрати палива і так далі), контроль всіх автомобільних електросистем і їх діагностику - дуже корисна функція, особливо, якщо можеш відремонтувати машину сам. Плюс до цього - всі охоронні функції.

При бажанні автомобіль можна перетворити на «форт Нокс», який буде голосом дзвонити на телефон і розповідати, хто його викрав, одночасно посилаючи на всі боки Інтернету фотографії викрадачів і місцевих визначних пам'яток з точними координатами автомобіля в просторі.

Приємні перспективи, ось тільки є один недолік. Все це доведеться збирати, придумувати, клеїти і програмувати самостійно. В процесі створення ви розберете ваш автомобіль на шматки, дістанете всю документацію по електросхемах, навчитеся працювати з пластиком, щоб красиво вклеїти монітор в панель, а також шарити по Інтернету у пошуках нових програмних оболонок для управління всім цим добром, або навчитеся програмувати самостійно. Втім, одне іншому не заважає. Саме тому CARPC є долею ентузіастів і фанатів, що люблять все, що пов'язане із залізом.

Але, на жаль, напрям CARPC може не розвинутися до стану, коли можна буде піти в магазин і купити CARPC в зборі, а потім встановити його в найближчому ж сервісі, як це зараз відбувається з GPS-навігацією. До речі сказати, на початку статті GPS навігація в 2002 році теж була лише долею ентузіастів, і ніхто і помислити не міг, до якого ступеня GPS набуде поширення нині. Що ж до CARPC, то поширення він може не набути унаслідок штатних автомобільних систем, що наступають на п'яти.

Штатні системи

Штатні системи і є другий тип автомобільних комп'ютерів. На виставці, що проходила, було представлене величезна кількість нових автомобілів з вже вбудованими автомобільними комп'ютерами, а ось про компоненти для CARPC на всій виставці не було сказано ні слова. На наш погляд це показник, оскільки багато виробників не бачать майбутнього «першого типу» комп'ютерів і своїм «не баченням» позбавляють їх майбутнього. Замкнутий круг. Чому так? Та все просто - вигідніше спочатку встановити автомобільний комп'ютер при збірці автомобіля, ніж потім заплутувати в нього кілометри дроту і розбиратися з користувачами, які не можуть зрозуміти, чому у них вилітає синій екран смерті.

Що ж таке штатні системи? Системного блоку у подібних комп'ютерів немає - всі вони мають модульну структуру. Наприклад, є встановлений в багажнику модуль GPS, який сполучений з модулем TV-тюнера, встановленим там же, радіомодулем, модулем цифрового музичного процесора (DSP), музичного підсилювача, головним пристроєм і так далі. Всі ці модулі контролюються через єдину шину даних, наприклад I-Bus для BMW, і отримують через цю ж шину інформацію про натиснуті кнопки на панелі управління незалежно від місцеположення цієї кнопки. Виглядають всі ці системи ідеально в стилі автомобіля. Екран і кнопки повністю влиті в дизайн панелі, всі модулі стоять на своїх місцях і працюють так, як це придумав виробник. Які ж можливості дають нам сучасні штатні системи?

Та майже ті ж самі, що і CARPC, зібрані ентузіастами. Навігаційна система, відтворення DVD і MP3, перегляд TV, маршрутний комп'ютер, управління підвіскою, кондиціонером, передпусковим нагрівачем (якщо він є) і так далі. Єдине, чого не дає штатна система, це свободи вибору. Ви бачитимете тільки те, що придумав виробник на заводі. Ви не зможете розширити функціональні можливості цього комп'ютера і навіть не зможете змінити зовнішній вигляд, єдине, що ви зможете вибрати це колірну палітру, та і то не завжди. Ви не зможете використовувати безкоштовно поширювані карти місцевості і в більшості випадків у вас взагалі не працюватиме навігаційна система, оскільки вона вимагає специфічних карт. Для прикладу, зараз карта Москви є тільки у вже згаданою раніше, компанії BMW, інших областей і міст немає, і вартість цієї карти у дилера BMW в районі 900 євро.Здавалося б, що в такій ситуації CARPC краще або як мінімум здатний протистояти конкуренції з штатними системами, але є один мінус, який перекриває багато плюсів CARPC, - це надійність і легкість управління. Річ у тому, що звичайна людина, не ентузіаст, не готова розбиратися з оболонками і вмістом. Йому потрібно, щоб після повороту ключа у нього швидко запалився екран з меню, де він може вибрати те, що йому потрібне. Потрібно, щоб система безперешкодно стартувала при -25 на вулиці і працювала як заєць з батарейкою енерджайзер, а CARPC на базі тих, що звичайно комплектують в більшості випадків, стабільністю похвалитися не може. Це могли б змінити виробники апаратного забезпечення, але поки що не поспішають це робити і пропонують використовувати для CARPC промислове устаткування, вартість якого із-за малого розповсюдження знаходиться високо за хмарами. Тому, у класичного CARPC майбутнє в недалекій перспективі лише одне - доля ентузіастів. А далі лише час розставить все по своїх місцях.
Навігаційна система GPS
Global Positioning System - система глобального позиціонування, була розроблена в Сполучених Штатах, і має 24 супутники. Технологія GPS одночасно поєднує в собі систему анти-викрадання і охоронну сигналізацію. Вона забезпечує автоматичний або ручний режим виклику екстреної допомоги за допомогою мініатюрного пристрою, розташованого всередині автомобіля. Дана технологія позволяє за короткий час, за допомогою супутникового сигналу, з точністю до декількох метрів визначити місцезнаходження автомобіля, який викрали.

Технологію GPS в нашій країні уже майже сім років впроваджує компанія Benish GPS Ukraine і весь цей час вона успішно співпрацює з МВС України. За цей час всі спроби викрадання автомобілів, обладнаних системою Benish GPS, були невдалими, стверджують в компанії.

Завдяки своїм унікальним можливостям і безкоштовному доступу до сигналів навігаційних супутників сфера застосування GPS постійно розширюється.

За роки роботи система GPS знайшла безліч галузей для застосування. Її навігаційні функції успішно використовуються в цивільному транспорті, наприклад, в судноплавстві і авіації. Слідом за авіаторами і мореплавцями можливості GPS освоїли компанії, що займаються автомобільними перевезеннями, прокладкою доріг, нафтопроводів і наземних ліній зв'язку.
GPS упевнено пробиває собі дорогу в світ автомобілів. В недалекому майбутньому GPS увійде до стандартної комплектації автомобілів. Власники автомобілів відносяться до такого нововведення з цікавістю - приймач GPS допоможе водію зорієнтуватися на місцевості або, наприклад, прискорити прибуття бригади швидкої допомоги до місця аварії. Нарешті, GPS може відстежувати переміщення вкраденого автомобіля - такі послуги надають охоронні фірми в багатьох західних країнах та деякі Українські підприємства. На цьому перелік сфер застосування GPS приймачів не закінчується.

Навігаційна система AVIC-S2 від PioneerPioneer AVIC-S2 - найсучасніша портативна навігаційна система з повністю русифікованим меню та інтерфейсом. В пам'яті AVIC-S2 зберігається 24 500 корисних об'єкти, серед яких адреси ресторанів, готелів, лікарень, станцій метро, автозаправок. Завдяки вбудованому приймачу GPS, визначається точне місце автомобіля і згідно до нього розробляється оптимальний маршрут, з урахуванням дорожнього руху. Гарячі клавіші «ДІМ» та «ОФІС» завжди допоможуть швидко зорієнтуватись, тим більше, що система дозволяє прорахувати одразу кілька маршрутів, а за необхідності перепланувати їх. Для вітчизняного клієнта дуже важливим аргументом на користь AVIC-S2 є вбудовані мапи України (з дуже детальною картою Києва), Прибалтики, Скандинавії та Європи.

Pioneer AVIC-S2 виконано у тонкому елегантному корпусі і оснащено 3.5-дюймовим РК дисплеєм. Мапи можуть відображатись у двовимірному та тривимірному варіантах. Яскравість дисплею змінюється з денного на нічний автоматично. Доступ до пристрою можна здійснити з використанням Bluetooth зв'язку або через USB-порт. Базовий обсяг пам'яті - 256 Мб, але є місце для карти SD (одна карта об’ємом 512 Мб постачається разом із пристроєм). На додаток, Pioneer AVIC-S2 вміє програвати MP3-файли. Pioneer AVIC-S2 вже є в продажу за орієнтовною ціною 3 000 грн.
Елітна навігаційна система Maestro Elite 4350

У компанії Magellan є ще один GPS-навігатор Maestro Elite 4350, який не був офіційно анонсований. Незважаючи на це, деякі його характеристики вже відомі.


У першу чергу, варто відзначити зміни головного екрана. Це відбулося в результаті застосування нового користувальницького інтерфейсу OneTouch. Серед нових особливостей також можна відзначити функцію Live Traffic Info. З'явилася підтримка керування голосом, відображення 3D-міток на карті, функція text-to-speech й інших. Навігатор Maestro Elite 4350 оснащений навігаційним чипсетом Titan GPS, 4,3-дюймовим сенсорним дисплеєм, вбудованим FM-приймачем, модулем Bluetooth, слотом для карт пам'яті формату SD. Коли Maestro Elite 4350 з'явиться в продажу, поки невідомо. Його орієнтовна ціна становить $500.

Джерела використаної інформації:

Кисликов В.Ф., Лущик В.В. Сучасний автомобіль;

Веб сторінка Findx.ru;

Інтернет сайт УНІАН.

Схожі:

План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconТема уроку: Вікна „Мій комп’ютер” та «Провідник»
Якщо на робочому столі 2-чі клацнути на піктограмі “Мй комп’ютер”, відкриється вікно “Мій комп’ютер”. При цьому відкривається вікно,...
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconПерсональний комп’ютер комп’ютер для особис­того користування. Першим...
Кількість замовників пк почали рахувати сотнями та тисячами. У 1976 році для пк було розроблено операційну систему ср/М. У 1976 році...
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconПрограма інформатизації Чубарівської зош І-ІІІ ступенів на 2007-2009 р р. Сучасний стан
В навчально-виховному процесі школи використовується 27 комп’ютерів, з них 3 – в управлінській діяльності, 1 – в бібліотеці, 23 –...
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconРеферат на тему: Історичний нарис розвитку обчислювальної техніки
Ще десять років тому було рідкістю побачити який-небудь персональний комп'ютер вони були, але були дуже дорогі, І навіть не кожна...
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconКомп’ютер на базі процесора Pentium IV (комп’ютер вчителя)

План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconТема : Конфігурування операційної системи Windows xp professional
...
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconРобоча навчальна програма дисципліни "Комп’ютерні системи" для спеціальності: 091500
«Комп`ютерні системи та мережі». Дисципліна «Комп’ютерні системи» щільно пов'язана з такими дисциплінами, як «Системне програмування»,...
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconТема «Керування комп’ютером засобами операційної системи»
Увімкнути комп'ютер, завантажити операційну систему. Відкрити вікно «Мої документи», створити папку із власним прізвищем у назві,...
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconПлан-конспектвідкритого уроку у 7-б класі тема
Обладнання уроку: дошка, роздатковий матеріал Handouts,комп’ютер, магнітофон,“Stepping Stones2”, CourseBook, ActivityBook
План Комп’ютер в автомобілі Штатні системи iconУроку. Комп’ютерні віруси Казка про вірус
Ми з вами вивчали на минулих уроках ази комп’ютерної грамотності: учили основні пристрої комп’ютера, учились працювати з мишкою....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка