План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради
Скачати 181.67 Kb.
НазваПлан роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради
Дата конвертації20.03.2013
Розмір181.67 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
З А Т В Е Р Д Ж У Ю:
Директор школи: /П.І.Лаптьов/

04.09.2009р.

ПЛАН РОБОТИ
МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

ЄЛИЗАВЕТІВСЬКОЇ СЗШ

ОБГОВОРЕНО НА ЗАСІДАННІ

МЕТОДИЧНОЇ РАДИ

ЄЛИЗАВЕТІВСЬКОЇ СЗШ

04.09.2009р.

Керівник методичної Ради : /Л.М.Колісник/

В школі навчається 206 учнів, і працює 21 вчитель. Школа працювала в 2008 – 2009н.р. над проблемою «Психолого – педагогічне проектування розвитку особистості учня в умовах реалізації компетентністного підходу в сучасній школі» і по таких напрямках як краєзнавчий на тему «Виховання особистості – майбутній громадянин України на основі патріотичних почуттів, розширення життєвого досвіду шляхом вивчення історії та традицій рідного краю» та екологічний на тему «Усвідомлення учнями екологічних проблем, характерних для сільської та міської місцевості, формування в них досвіду спілкування у пошуках шляхів вирішення цих проблем, актуалізація особистісної значущості екологічних проблем».

Протягом цього року наша школа продовжувала працювати як «Школа-родина».

Тому у виховному процесі протягом року визначалася пріоритетність родинних виховних цінностей. А щоб по-справжньому організувати виховання в родині, ми намагаємося максимально використовувати кращі здобутки народної педагогіки. Батьки беруть участь у житті школи-родини: проводять спільні свята, концерти, екскурсії, спортивні змагання, допомагають учнівському самоврядуванню.

В школі працювало чотири м/о вчителів. М/о вчителів гуманітарного напрямку провело творчий звіт вчителя Ліпки Наталії Миколаївни як форму методичної роботи спрямовану на пошук, підтримку і пропаганду прогресивного педагогічного досвіду.

М/о вчителів початкових класів провели шкільний семінар на чолі з керівником Чепурко Валентиною Петрівною. Проблеми запропоновані були актуальними і цікавими, сприяли дослідницькій і пошуковій роботі, спонукали до дискусії.

М/о гуманітарного напрямку провели тиждень педагогічної майстерності – як форму досвіду практичного навчання вчителів з його використанням.

М/о класних керівників провело пошуково-дослідницьку роботу в напрямку збору матеріалів до річниці «Голодомору» і як узагальнення цього круглий стіл «Запали свічку»

На протязі року було проведено такі педради:

 1. Реалізація проблемного навчання з метою активізації творчих потенцій учнів.

 2. Гармонізація родинного та шкільного виховання на засадах

пед. життєтворчості.

 1. Організація дослідної діяльності та залучення учнів до раціональних засобів роботи з інформації.

 2. Робота педколективу по попередженню девіантної поведінки учнів.

Протягом року проводилося багато конкурсів творчих робіт, конкурсів малюнків, у них брали участь учні нашої школи, кращі роботи направлялися для участі у районному турі. Не тільки діти брали участь у конкурсах протягом року.


^ Малюнок. Спрямованість виховної роботи на розвиток життєвих компетентностей


Робота туристсько-краєзнавчого напрямку ведеться у нашій школі не протягом одного року, вона є традиційною. Пропагуємо ми туризм і краєзнавство не тільки серед дітей, а й серед батьків. Залучаємо батьків до участі у екскурсіях, походах тощо. Традиційним у нашій школі є проведення шкільного туристичного зльоту у вересні, учасниками цього справжнього свята стають учні, вчителі, а також і батьки. Проводимо в цей день всілякі туристичні змагання за попередньо складеним планом, а завершується це дійство традиційною туристською кашею.

Протягом року учні нашої школи беруть участь у туристсько-краєзнавчих акціях та експедиціях «Пам'ять», «Моя земля – земля моїх батьків», «Краса і біль України», «Мікротопоніми України» тощо. Були проведені екскурсії: до м. Дніпропетровська, на Аульський плацдарм.

Здійснювали походи вихідного дня на Оріль, до соснового лісу, до Єлизаветівського штучного водоймища «Блакитне озеро», до Курилівського лісництва.

Учні нашої школи протягом року, готуючись до відзначення річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, вивчали раніше зібраний матеріал, доповнювали його, збирали спогади ветеранів ВВв. Активісти шкільного пошукового центру допомагали вчителям у збиранні свідчень очевидців Голодомору 1932 – 1933рр.

Атестація педагогічних працівників проходить за планом. В 2008 - 2009 навчальному році атестувалися троє педпрацівників: Ананченко Алла Іванівна на встановлення другої категорії, Лакоця Володимир Іванович на встановлення другої категорії, Шкуренко Олена Миколаївна на підтвердження категорії «спеціаліст». Всього в школі 21 педпрацівник. Курсову перепідготовку в цьому навчальному році пройшли: Лещенко Вікторія Віталіївна, Шкуренко Олена Миколаївна
^ Склад педагогічних працівників Єлизаветівської СЗШ
Вища категорія – 6 вчителів (29%);

І категорія – 1 вчитель (5%);

ІІ категорія – 2 вчителя (10%);

Спеціалісти – 12 вчителів (57%);

Звання «старший вчитель» - 3 вчителя (14%)

Вимоги, поставлені перед учителем реформою великою мірою стосуються перегляду звичних поглядів на оцінювання рівня навчальних досягнень учнів. Досягнення учнів поділяються на початковий – розрізнення і запам’ятовування; середній – розуміння; достатній – застосування за аналогією; високий – творчого перетворення.
^ Малюнок. Якість знань в початковій школі

Учні 4 класу виявили знання:

Високий рівень знань – 4 учня (25%)

Достатній рівень знань – 11 учнів (69%)

Середній рівень знань – 1 учень (6%)

^ Малюнок. Участь випускників в державній підсумковій атестації
Державну підсумкову атестацію складало:

- початкова школа – 16 учнів – 100% (4клас)

- базова школа – 23 учні – 96% (9 клас)

- середня школа – 13 учнів – 100% (11 клас)

Для забезпечення прав дітей з особливими потребами на освіту, за рішенням обласної медико-психолого-педагогічної комісії, ми повинні для них організувати індивідуальне навчання. Для цього учня створити всі умови, соціально-адаптоване середовище, мікроклімат, щоб він себе не почував лишнім в цьому світі.

На екстернатній формі навчання в школі навчалося 7 учнів. Всі вони в кінці року написали тематичні контрольні роботи.
^ Малюнок. Участь випускників 11 класу в ЗНО
З української мови брали участь в ЗНО 7 учасників (88%);

з математики брали участь в ЗНО 6 учасників (75%);

з історії брали участь в ЗНО 2 учасника (25%);

з хімії брали участь в ЗНО 1 учасник (12%);


Досвід роботи вчителів нашої школи свідчить про те, що найбільш ефективним за результатом є інтерактивне навчання. При інтерактивному навчанні навчальний процес здійснюється за постійної активної участі всіх учнів. Інтерактивне навчання включає домінування як одного учня над іншими, так і однієї думки над іншими. Під час спілкування учні навчаються бути демократичними, вмінню спілкуватися один з одним, критично мислити, приймати помірковані рішення. Учень має право на помилки і на власну думку, яка може відрізнятися від думки інших учнів і вчителя, може відкрито демонструвати свої знання та здібності.

Також в своїй роботі вчителями використовується новаторський досвід педагогів-новаторів: Ш. Аміношвілі, В. Шаповалова, С. Лисенкової, Л.Дашевської та ін.

Крім того, що на уроках використовуються такі прийоми інтерактивної роботи: як «мозкова атака», «піраміда», «рольова гра», «перехресні групи», «мікрофон», «шумова гра», «кейс-метод», «кубування новітні технології поширюються в навчальному процесі, оновлення не оминає і виховання.

Як у навчальній роботі, так і у виховній роботі широко використовуємо інноваційні інтерактивні технології: «мозковий штурм», «карусель», дискусія у стилі ток-шоу, дискусія у формі «акваріума», метод «займи позицію», різні КТС тощо.

У цьому навчальному році ми приділяли особливу увагу розвитку шкільного самоврядування.

Новітні технології використовували у своїй діяльності 10 діючих центрів шкільного самоврядування: кожен займався своєю ланкою роботи і відчував відповідальність за доручену справу.

Використовуючи інтерактивні технології, ми зрозуміли що саме такий підхід до виховання дає можливість найяскравіше і найповніше розкритися особистості кожної дитини, і призводить до позитивних результатів у вихованні особистості.

В нашій школі є комп’ютерний клас, тому вчителі почали освоювати комп’ютер і використовувати комп’ютерні технології на своїх уроках. Поки що комп’ютерний клас використовується на таких уроках як інформатика, математика та історія.

На уроках математики та інформатики використовується програма MATUCAD, на уроках історії використовується електронний атлас з всесвітньої історії та історії України для учнів 5, 8 класів.

Мені, як заступнику директора з н/в роботи доводиться часто використовувати персональний комп’ютер в адміністративній роботі. Вся база даних зроблена за допомогою електронної таблиці MICROSOFT EXCEL. Це дає можливість легко здійснювати пошук необхідної інформації. 1. Направляти і контролювати роботу по предметних методичних об’єднаннях. 1. Очолювати роботу по підготовці і проведенню внутрішкільних педагогічних читань. 1. Всебічно сприяти успішній роботі педколективу школи над проблемними питаннями. 1. Сприяти збагаченню педагогічного процесу новими прогресивними і більш досконалими методами і засобами навчання, розвитку педагогічної творчості. 1. Впроваджувати в практику роботи школи передовий педагогічний досвід і досягнення педагогічної науки, інтерактивні технології навчання. 1. Спрямовувати і контролювати роботу психолого-педагогічного семінару по проблемних питаннях, над вирішенням яких працює педагогічний колектив.


1. Предмети гуманітарного циклу керівник Ліпка Н.М.

2. Початкові класи керівник Черненко Ю.М.

3. Класні керівники керівник Лещенко В.В.

4. Природничо-математичного циклу керівник Завгородня Л.С.1. Постійно вивчати і проводити відповідну роботу по виконанню нормативних документів, інструкцій, інструктивно-методичних листів, інформативно-правової бази школи.

2. Впроваджувати в практику роботи педколективу досягнення педагогічної науки і передового педагогічного досвіду, сучасних інтерактивних методик навчання.

3. З метою обміну досвідом проводити відкриті уроки, ігри, творчі звіти.

4. Продовжувати роботу по впровадженню єдиних вимог до учнів, Правил і Статуту школи, а також програми по моральному вихованню школярів.

5. Активізувати методичну роботу класних керівників.

6. Вести роботу по підвищенню якості навчання і відповідальності за результати успішності, здійснення моніторингових досліджень, обговорення аналізу результатів проведення моніторингових досліджень, намічення шляхів покращення рівня навчальних досягнень учнів з базових предметів.

7. На засіданнях методоб’єднань через моделювання і розв’язок ситуативних завдань ознайомитись з практичним використанням інтерактивних методик навчання.

8. Продовження оволодіння 12-бальною системою оцінювання і перехід на 12 річну структуру навчання, формами контролю з метою визначення динаміки розвитку кожної дитини.Нормативно-правова база.

Наукова методологія предмета. Теорія методики викладання даного предмета.

Аналіз підручників та програм, визначення важних тем, розробка методики викладання цих тем.

Поглиблене вивчення предмета, методика випереджаючого навчання при вивченні важких розділів з демонстрацією відвідування уроків.

Застосування інтерактивних форм при вивченні складних розділів програми.

Вивчення передового педагогічного досвіду, новітніх технологій, положень дидактики.

Вивчення вікової та педагогічної психології, психолого-педагогічної особливості дітей різних вікових категорій.

Інформації про нові книги, методичні розробки, посібники, статті, в періодичній пресі з питань навчально-виховної роботи.п/п

Зміст роботи

Дата

Відпові-дальні

1.

Провести засідання методичної ради:

Засідання І

1. Аналіз роботи методоб’єднань за минулий рік.

2. Затвердження плану роботи методичної ради. Розподіл обов’язків між її членами.

3. Підготовка до проведення інструктивно-методичної роботи по вивченню методичних листів, наказів, нормативно-правової бази викладання базових предметів.

4. Про підготовку до атестації вчителів.

5. Затвердження планів роботи м/о школи.

6. Про корективи до навчальних програм.

7. Ознайомлення з наказом по методичній роботі.

8. Про проведення моніторингових досліджень з базових предметів на початку року.

9. Провести анкетування учнів 9 класу з метою виявлення психологічного нахилу учнів щодо вибору профільного навчання.

10. Підготовка учнів 11 класу до ЗНО (ознайомлення з тестами)
Засідання ІІ

1. Про результати підготовки до проведення атестації вчителів.

2. Про покращення роботи по вивченню і впровадженню передового досвіду школи.

3. Про хід курсової перепідготовки вчителів.

4. Про підготовку до проведення єдиного методичного дня.

5. Розробка проведення предметних тижнів. Калейдоскоп

педагогічних ідей.

6. Звіти керівників м/о про результати моніторингових досліджень учнів. Обмін думками.

7. Експрес-інформація: «Радимо прочитати».

8. Вивчення психологічної адаптації учнів 1, 5, 10 класів.
Засідання ІІІ

1. Виконання нормативної бази школи, перехід на 12 річну структуру навчання, ведення шкільних журналів.

2. Про підготовку до проведення до педчитань «Актуальні питання підготовки та організації зовнішньої оцінки навчальних досягнень учнів».

3. Обговорення плану проведення. Рецензування доповідей.

4. Ефективність роботи творчої групи.

5. Експрес-інформація: «Радимо прочитати».

6. Інформація про вивчення і узагальнення досвіду роботи методоб’єднань.

7. Про роботу методоб’єднань по проблемі школи.

8. Впровадження ППД, інтерактивних методик навчання.

9. Вивчення питання дотримання даних вимог до усного і писемного мовлення.

10. Провести анкетування учнів 9 класу з метою визначення рівня профілізації.

Засідання ІV

1. Про організацію узагальнюючого повторення і підготовка до державної підсумкової атестації.

2. Про організацію науково-практичної конференції по проблемі школи. Рецензування доповідей.

3. Підготовка до проведення загально шкільної виставки творчих робіт по предметах (творчий звіт гуртківців школи).

4. Про хід виконання рекомендацій, одержання в результаті атестації вчителів.

5. Вивчення методичних листів і інструкцій. Експрес-огляд: “Радимо прочитати”. Про стан позакласної роботи по предметах.

6. Звіт вчителів-стажерів про виконання плану стажування.

7. Впровадження Державного стандарту освіти в базовій і старшій школі та перехід на 12 річну структуру навчання.


Вересень


Листопад

Лютий

Квітень

Керівники м/о

Адміністрація школи
Заступник

директора


Керівники м/о
Заступник

директора

Творча група

Заступник

директора

2.

Провести рейд-перевірку забезпеченості кабінетів роздатковим матеріалом.

До 09.09.

Профком

Адміністрація школи

3.

Систематизувати матеріали на допомогу самоосвіти.До 18.09.

Колісник Л.М.

4.

Регулярно випускати «Методичний бюлетень» по розділах:

 • вісті з уроків

 • новини методичної літератури

 • рекомендації, накази, методичні листи

 • експрес інформація: «Радимо прочитати»

протягом року

Керівники м/о
Заступник директора

5.

Регулярно проводити інструктивно-методичні наради по питанню організації навчально-виховного процесу.

1 раз на місяць

Заступник директора

6.

Направляти і керувати роботою предметних методичних об’єднань.

Підпорядковувати їх роботу по рішенню проблемних питань, над якими працює педколектив школи.

Протягом року

Члени ради

7.

Надавати допомогу в плануванні роботи м/о.

До 04.09.

Заступник

директора

8.

Продовжити роботу консультаційного пункту при методкабінеті з метою надання індивідуальної методичної допомоги.

Щотижня

Заступник директора

9.

Спланувати роботу семінарів, які будуть проведені в цьому році.

До 01.09.
10.

Готувати матеріали до змінного стенду «Трибуна ППД».


Протягом

тижня11.

Систематично вивчати методичні листи, рекомендації, накази органів народної освіти по питаннях удосконалення методичної і навчально-виховної роботи з послідуючим обговоренням на засіданнях м/о.

1 раз на місяць

Заступник

директора

12.

Раз на чверть проводити засідання м/о.13.

Організувати і провести педчитання по темі: «Компетентнісний підхід в сучасній школі».

Грудень

Заступник директора

14.

Взяти участь в районному ЗНО

Грудень

Заступник директора

15.

Провести семінар-практикум для всіх вчителів по тематичній перевірці та обліку навченості учнів.

Жовтень

Заступник директора

16.

Надавати індивідуальну допомогу новоприбулим та молодим вчителям у методиці підготовці і проведення уроків та позакласних заходів, а також окремим вчителям по потребі.

Протягом року

Методична рада

17.

Членам методради розробити і розглянути заходи, які сприяють удосконаленню уроку, розглянути питання продовження передового педагогічного досвіду, регулярно вести картотеку по поповненню передового досвіду.

Протягом року

Творча група

18.

Провести співбесіду з вчителями з питання перевірки знань, пояснюючої записки, програми, оволодіння новими програмами підручниками, навчальними планами в 9 класі за Державними стандартами освіти.

Вересень

Адміністрація школи

19.

Організувати роботу гуртка для учнів: «Учись учитися».

30.09.

Класні керівники

20.

На батьківських зборах провести бесіди: «Як навчити дитину вчитись», «Кому легко навчатись»Протягом року

Заступник директора

21.

На засіданнях м/о проводити творчі звіти вчителів школи

1 раз на рік

Адміністраціяшколи

22.

Провести цикл занять по темі: «Розвиток інноваційного потенціалу учнів в навчально-виховному процесі», «Формування позитивної мотивації до трудової діяльності учнів сільської школи».

Протягом року

Заступник директора

23.

Заслухати звіти вчителів по самоосвіті, виконанню планів курсової перепідготовки та результативності її проходження

Згідно плану

Заступник директора

24.

Планувати тематичне відвідування уроків, що будуть плануватись

Вересень

Заступник директора

25.

Вивчити і відповідно оформити систему роботи вчителів, що будуть атестуватися

До 01.02.

Заступник директора

26.

Обговорити зміст завдань для шкільних олімпіад, текстів для контрольних робіт з основних наук.

Протягом року

Методична рада

27.

Надавати методичну допомогу учнівським, громадським організаціям.

Постійно

Колісник Л.М.

28.

Надавати допомогу в плануванні роботи батьківського комітету, батьківського факультативу, педзнань.29.

Провести відкриті уроки з основних наук, при підготовці та проведенні яких вчителям зосередити увагу на першочерговому завданні – забезпечення ефективності кожного уроку за рахунок удосконалення управління навчально-виховним процесом на основі досягнень науки і новаторського досвіду, розвитку педагогічної творчості:

а) виступ по темі;

б) огляд літератури;

в) практичне заняття.30.

Взяти участь в обласному ЗНО

Травень

червень

Адміністрація школи
Схожі:

План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconПлан роботи методичної ради чубарівської зош І-ІІІ ступенів обговорено...
Сприяти збагаченню педагогічного процесу новими прогресивними І більш досконалими методами І засобами навчання, розвитку педагогічної...
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconПлан роботи методичної ради на 2009 2010 н р. Склад методичної ради
Погорєла Т. М. голова методичної ради, відповідальна за вивчення І аналіз стану навчально
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconПлан роботи творчої групи єлизаветівської сзш обговорено на засіданні творчої групи
Виявляти, вивчати І розповсюджувати передовий педагогічний досвід вчителів школи
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconПлан роботи методичної ради Сасівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів на 2011-2012 н р
Рівень педагогічної майстерності зріс. У цьому відіграла роль система методичної роботи навколо науково-методичної проблеми «Забезпечення...
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconПро організацію методичної роботи
Продовжити роботу методичної ради педагогічних працівників колегіуму, згідно Положення про Методичну раду, в складі
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconНа засіданні методичної ради
Створення національної школи в незалежній Україні потребує нового підходу до мети освіти, змісту навчання та виховання
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconУправління освіти Горлівської міської ради
На підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, з метою подальшого удосконалення...
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconВ. М. Вишняков сучасні технології побудови
Затверджено на засіданні науково-методичної ради Київського національного університету будівництва І архітектури 25 лютого 2004 року,...
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconОбладнання: виставка грамот, кубків, подарунків, які отримали учні у різних змаганнях; ікт
Схвалено на засіданні методичної ради нвк «загально-освітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» міста Дубна
План роботи методичної ради єлизаветівської сзш обговорено на засіданні методичної ради iconПлан роботи методичної ради Коледжу переробної та харчової промисловості...
Про стан підготовки до акредитації спеціальності 05060403 «Монтаж та обслуговування холодильно-компресорних машин та установок»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка