9 клас. Комп’ютерні мережі
Скачати 60.88 Kb.
Назва9 клас. Комп’ютерні мережі
Дата конвертації21.03.2013
Розмір60.88 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
9 клас. Комп’ютерні мережі.

1. Підручник . Інформатика, 9 клас. Автор:І.О. Завадський, І.В. Стеценко, О.М. Левченко . Глава 19, 20 стор. 177 -209

Звернути увагу на стор.201 – 205.

Підготуватися відповідати на контрольні запитання на стор. 208.

2. Продовжуємо упорядковувати матеріал до 20-річчя гімназії.
Топологія мережі.

Загальна схема з’єднання комп’ютерів в локальні мережі називається топологією мережі. Топології мережі можуть бути різними.

Мережі Ethernet найчастіше можуть мати топологію «шина» і «зірка». У першому випадку всі комп’ютери підключені до одного загального кабелю (шини), у другому - є спеціальний центральний пристрій (хаб), від якого йдуть «промені» до кожного комп’ютера, тобто кожен комп’ютер підключений до свого кабелю.
Структура типу «шина» простіша і економічніша, оскільки для неї не потрібно додатковий пристрій і витрачається менше кабелю. Але вона дуже чутлива до несправностей кабельної системи. Якщо кабель пошкоджений хоча б в одному місці, то виникають проблеми для всієї мережі. Місце несправності важко виявити.
У цьому сенсі «зірка» стійкіша. Пошкоджений кабель - проблема для одного конкретного комп’ютера, на роботі мережі в цілому це не позначається. Не потрібно зусиль по локалізації несправності.
У мережі, що має структуру типу «кільце» інформація передається між станціями по кільцю з переприйманням в кожному мережевому контроллері. Переприймання проводиться через буферні накопичувачі, виконані на базі оперативних запам’ятовуючих пристроїв, тому при виході їх ладу одного мережевого контроллера може порушитися робота всього кільця.
Гідність кільцевої структури - простота реалізації пристроїв, а недолік - низька надійність.
^ Регіональні комп’ютерні мережі.
Локальні мережі не дозволяють забезпечити спільний доступ до інформації користувачам, що знаходяться, наприклад, в різних частинах міста. На допомогу приходять регіональні мережі, об’єднуючі комп’ютери в межах одного регіону (міста, країни, континенту).
^ Корпоративні комп’ютерні мережі.
Багато організацій, зацікавлені в захисті інформації від несанкціонованого доступу (наприклад, військові, банківські тощо), створюють власні, так звані корпоративні мережі. Корпоративна мережа може об’єднувати тисячі і десятки тисяч комп’ютерів, розміщених в різних країнах і містах (як приклад можна привести мережу корпорації Microsoft, MSN).
^ Глобальна комп’ютерна мережа Інтернет.
У 1969 році в США була створена комп’ютерна мережа ARPAnet, об’єднуюча комп’ютерні центри міністерства оборони і ряду академічних організацій. Ця мережа була призначена для вузької мети: головним чином для вивчення того, як підтримувати зв’язок у разі ядерного нападу і для допомоги дослідникам в обміні інформацією. У міру зростання цієї мережі створювалися і розвивалися багато інших мережі. Ще до настання ери персональних комп’ютерів творці ARPAnet приступили до розробки програми Internetting Project (”Проект об’єднання мереж”). Успіх цього проекту привів до наступних результатів. По-перше, була створена найбільша в США мережа internet (з малої літери i). По-друге, були випробувані різні варіанти взаємодії цієї мережі з низкою інших мереж США. Це створило передумови для успішної інтеграції багатьох мереж в єдину світову мережу. Таку “мережу мереж” тепер усюди називають Internet (у вітчизняних публікаціях широко застосовується і російськомовне написання - Інтернет).
В даний час на десятках мільйонів комп’ютерів, підключених до Інтернету, зберігається величезний об’єм інформації (сотні мільйонів файлів, документів і т. д.) і сотні мільйонів людей користуються інформаційними послугами глобальної мережі.
Інтернет - це глобальна комп’ютерна мережа, що об’єднує багато локальні, регіональні і корпоративні мережі і включає в себе десятки мільйонів комп’ютерів.
У кожній локальній або корпоративній мережі зазвичай є, принаймні, один комп’ютер, який має постійне підключення до Інтернету за допомогою лінії зв’язку з високою пропускною здатністю (сервер Інтернету).

Надійність функціонування глобальної мережі забезпечується надмірністю ліній зв’язку: як правило, сервери мають більше двох ліній зв’язку, що з’єднують їх з Інтернетом.
Основу, «каркас» Інтернету складають більше ста мільйонів серверів, постійно підключених до мережі.

До серверів Інтернету можуть підключатися за допомогою локальних мереж або комутованих телефонних ліній сотні мільйонів користувачів мережі.
^ Адресація в Інтернет

Для того щоб зв’язатися з деяким комп’ютером в мережі Інтернет, Вам треба знати його унікальний Інтернет - адресу. Існують два рівноцінних формати адрес, які розрізняються лише по своїй формі: IP - адреса і DNS - адреса.
IP - адреса

IP - адреса складається з чотирьох блоків цифр, розділених крапками. Він може мати такий вигляд:

84.42.63.1
Кожен блок може містити число від 0 до 255. Завдяки такій організації можна отримати понад чотири мільярди можливих адрес. Але оскільки деякі адреси зарезервовані для спеціальних цілей, а блоки конфігуруються залежно від типу мережі, то фактична кількість можливих адрес трохи менше. І тим не менш, його більш ніж достатньо для майбутнього розширення Інтернет.
З поняттям IP - адреси тісно пов’язане поняття “хост”. Під хостом розуміється будь-який пристрій, що використовує протокол TCP / IP для спілкування з іншим устаткуванням. Це може бути не тільки комп’ютер, але і маршрутизатор, концентратор і т.п. Всі ці пристрої, підключені до мережі, зобов’язані мати свій унікальний IP - адреса.

^ DNS - адреса

IP - адресу має числовий вигляд, оскільки його використовують у своїй роботі комп’ютери. Але він дуже складний для запам’ятовування, тому була розроблена доменна система імен: DNS. DNS - адреса включає зручніші для користувача буквені скорочення, які також розділяються крапками на окремі інформаційні блоки (домени).

омени верхнього рівня - домени другого рівня і так далі. Домени верхнього рівня бувають двох типів: географічні (двохбуквені - кожній країні свій код) і адміністративні (трьохбуквені).

Україні належить географічний домен uа.

Портал http://www.svit-pk.com.ua/ зареєстрував домен третього рівня svit-pk в адміністративному домені верхнього рівня com.ua.

Імена комп'ютерів, які є серверами Інтернету, включають повне доменне ім'я і власне ім'я комп'ютера. Так повна адреса порталу має вид http://www.svit-pk.com.ua/

gov - урядова установа або організація

mil - військова установа

com - комерційна організація

net - мережева організація

org - організація, яка не відноситься не до однієї з вище перерахованих

Серед часто використовуваних доменів - ідентифікаторів країн можна виділити наступні:

at - Австрія

au - Австралія

ca - Канада

ch - Швейцарія

de - Німеччина

dk - Данія

es - Іспанія

fi - Фінляндія

fr - Франція

it - Італія

jp - Японія

nl - Нідерланди

no - Норвегія

nz - Нова Зеландія

ru - Росія

se - Швеція

uk - Україна

za - Південна Африка
^ Популярна служба Інтернету - World Wide Web (скорочено WWW або Web), ще називають Усесвітньою павутиною. Представлення інформації в WWW засноване на можливостях гіпертекстових посилань. Гіпертекст - це текст, в якому міститися посилання на інші документи. Це дає можливість при прогляданні деякого документа легко і швидко переходити до іншої пов'язаної з ним по сенсу інформації, яка може бути текстом, зображенням, звуковим файлом або мати будь-який інший вигляд, прийнятий в WWW. При цьому зв'язані посиланнями документи можуть бути розкидані по всій земній кулі.

Численні пересічні зв'язки між документами WWW комп'ютерною павутиною охоплюють планету - звідси і назва. Таким чином, пропадає залежність від місцезнаходження конкретного документа.

^ Служба World Wide Web призначена для доступу до електронних документів особливого роду, які називаються Web-документами або, спрощено, Web-сторінками. Web-сторінка — це електронний документ, в якому окрім тексту містяться спеціальні команди форматування, а також вбудовані об'єкти (малюнки, аудио- і відеокліпи і ін.).
^ Проглядають Web-сторінки за допомогою спеціальних програм, званих браузерами.

У Інтернеті зберігається дуже і дуже багато Web-документів. У останні сім років наповнення WWW подвоювалося кожні півтора роки. Мабуть, найближчими роками цей темп декілька знизиться, але залишиться достатньо високим, принаймні до рубежу 10 мільярдів. У зв'язку з такою величезною кількістю Web-документів, в Мережі сьогодні існує важлива проблема їх пошуку і відбору — ми розглянемо її особливо, а поки познайомимося з тим, як формально виглядає адреса URL.

Приклад URL: http://www.svit-pk.com.ua/

^ URL-адреса документа складається з трьох частин і, на відміну від доменних імен, читається зліва направо. У першій частині вказано ім'я прикладного протоколу, по якому здійснюється доступ до даного ресурсу. Для служби World Wide Web це протокол передачі гіпертексту HTTP (HyperText Transfer Protocol). У інших служб — інші протоколи. Ім'я протоколу відділяється від решти частин адреси двокрапкою і двома косими рисами.

Другий элемент— доменне ім'я комп'ютера, на якому зберігається даний документ. Із структурою доменного імені ми вже знайомі — його елементи розділяються крапками. Після доменного імені ставиться коса межа.

Останній елемент адреси — шлях доступу до файлу, що містить Web-документ, на вказаному комп'ютері. Із записом шляху доступу до файлу в операційній системі Windows ми вже знайомі, але тут є важлива відмінність. У Windows прийнято розділяти каталоги і теки символом зворотної косої межі «\ », а в Інтернеті належить використовувати звичайну косу межу «/». Це пов'язано з тим, що Інтернет зароджувався на комп'ютерах, що працюють в операційній системі UNIX, а там прийнято розділяти каталоги саме так.
Успіхів в роботі!!! Тетяна Тадеївна 

Схожі:

9 клас. Комп’ютерні мережі iconРобоча навчальна програма дисципліни "Комп’ютерні системи" для спеціальності: 091500
«Комп`ютерні системи та мережі». Дисципліна «Комп’ютерні системи» щільно пов'язана з такими дисциплінами, як «Системне програмування»,...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconКомп’ютерні системи та мережі" та 091502 "Системне програмування"...
Методичні вказівки до виконання курсової роботи з курсу “Комп’ютерні системи” (для студентів спеціальностей 091501 “Комп'ютерні системи...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconУрок №18. Тема
Тема: Комп’ютерні мережі. Принципи побудови та основні поняття локальних мереж. Основні поняття комп’ютерних мереж. Локальна та глобальна...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconУрок по темі «Комп'ютерні мережі. Internet»
Узагальнюючий урок по темі «Комп'ютерні мережі. Internet» рольова гра «Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро або зло?»
9 клас. Комп’ютерні мережі iconМіністерство освіти І науки україни
Методичні вказівки до курсового проекту з дисципліни “Комп‘ютерні системи” для студентів спеціальності 091501 «Комп‘ютерні системи...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconСпособи передачі даних в мережі Internet (на прикладі електронної пошти)
Комп’ютерні мережі відкрили зовсім нові І значно ширші можливості використання комп’ютерів. Тепер комп’ютери – це не тільки засоби...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconЗагальні поняття про комп'ютерні мережі
Абстрак­тне поняття мережі означає сукупність вузлів, поєд­наних між собою зв'язками, тобто мережею може бути як реальна система,...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconКомп’ютерні мережі. Всесвітня мережа Інтернет. Комп’ютерна мережа
Комп’ютерна мережа – це група з декількох комп’ютерів, з’єднаних між собою за допомогою кабелів (телефонних ліній або радіоканалів),...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconТест-залік з теми «Комп’ютерні мережі»
Як називається обладнання та середовище розповсюдження, за допомогою яких комп’ютери об’єднано в мережу та які забезпечують передавання...
9 клас. Комп’ютерні мережі iconКурс, 6 семестр, 6академічна група Назва дисципліни Комп’ютерні мережі

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка