План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік
НазваПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік
Сторінка1/3
Дата конвертації28.02.2013
Розмір0.53 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
  1   2   3
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

на раді РМК Начальник відділу освіти

13.09.2012 року Новомиколаївської

Пр. № 1 райдержадміністрації

Голова ради Запорізької області

________ К.Я. Майоренко ____________Н.В. Біла


ПЛАН РОБОТИ

РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ

ВІДДІЛУ ОСВІТИ НОВОМИКОЛАЇВСЬКОЇ

РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

НА 2012-2013 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

смт. Новомиколаївка

З М І С Т


 1. Вступ. Аналіз роботи РМК за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний рік.

 2. Організація і регламент роботи РМК.

 3. Робота науково-методичної ради РМК.

 4. Навчання керівників ЗНЗ району з питань управлінської діяльності.

 5. Інформаційно-консультативна та науково-методична робота з керівними та педагогічними кадрам и освітніх закладів району.

 6. Тематичне вивчення.

 7. Вивчення, впровадження в практику роботи ЗНЗ сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного досвіду, інноваційних освітніх технологій навчання і виховання.

 8. Адресна методична допомога освітнім закладам району.

 9. Заходи щодо роботи з батьківською громадськістю.

 10. Виховна робота.

 11. Комплектування, збереження, використання фонду шкільних підручників.

 12. Інструктивно-методична роботи з бібліотекарями ЗНЗ.

 13. Робота бібліотеки рай методкабінету.

 14. Зміцнення бази РМК.

 15. Експериментальна діяльність.

 16. Інформатизація і комп’ютеризація ЗНЗ.


^ ВСТУП. АНАЛІЗ РОБОТИ РМК ЗА 2011-2012 НАВЧАЛЬНИЙ РІК ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2012-2013 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
В районі напрацьована цілісна система науково – методичної роботи з керівними та педагогічними кадрами, яка відповідає меті і завданням, що визначені Програмою розвитку освіти в районі. Методкабінет працює у тісній співпраці з кафедрами КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Відповідно до плану роботи відділу освіти і методичного кабінету на виконання наказу від 15.08.2011 № 175 «Про організацію та структуру науково – методичної роботи з керівними та педагогічними кадрами освітніх закладів у 2011 – 2012 н.р.», рекомендацій КЗ «ЗОІППО» ЗОР в районі проведена відповідна науково – методична робота з керівними та педагогічними кадрами.

З основними напрямками роботи та завданнями на поточний рік керівники і педагоги району були ознайомлені на серпневих секційних засіданнях.

Наказ відділу освіти «Про організацію та структуру науково – методичної роботи з керівними та педагогічнимиь кадрами освітніх закладів у 2011 – 2012 н.р.» був направлений у ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ. На основі накказу відділу освіти по ЗНЗ були видані накази на поточний рік, якими визначена структура і організаційна робота по науково – методичній роботі з педкадрами.

Управлінська діяльність РМК спільно з керівниками ЗНЗ, РМО у співпраці з кафедрами КЗ «ЗОІППО» ЗОР була направлена на розвиток педагогічної і учнівської творчості у світлі реалізації науково – методичної теми «Педагогічна майстерність діяльності вчителя у розвитку творчої особистості учня», на забезпечення результативнсоті навчально – виховного процесу і якості знань учнів.

Головним завданням і проблемами була підпорядкована робота над вище зазначеною проблемною темою району «Педагогічна майстерність діяльності вчителя у розвитку творчої особистості учня», школи молодого керівника, «круглого столу» директорів і їх заступників з питань управлінської діяльності, семінар педагогів – організаторів, ШППД по математиці (на базі Софіївського НВК) і вчителів початкових класів (на базі Підгірненської ЗОШ), 17 РМО вчителів – предметників, класних керівників і класоводів, бібліотекарів,

Адресна методична допомога на запит керівників і педагогів, самоосвітня робота, ППД, участь у професійних конкурсах, конференціях, виставках, тренінгах, аукціоні методичних ідей.

На базі Новомиколаївської СЗОШ № 1 здійснюється експериментальна діяльність з теми «кредитно – модульна (накопичувальна) технологія підвищення кваліфікації педкадрів» (науковий керівник проректор з науково – методжичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент КЗ «ЗОІППО» ЗОР Ястрєбова В.Я.).

Проведена районна підсумкова конференція по роботі над проблемною темою, за результатами якої вироблено методичні рекомендації по її ефектитвному застосуванню. Кращі педагогічні надбання систематизовані, у науково – методичний посібник для подальшого використання в роботі освітян.

Визначились педагоги в роботі над новою науково – методичною темою (проблемою) «Удосконалення уроку як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня».

Значну допомогу надавали працівники кафедри КЗ «ЗОІППО» ЗОР у науково – методичній роботі з керівними і педагогічними кадрами, як безпосередніми виїздами у район так і консультаціями: В.Я. Ястрєбова, Т.Г.Вєрозубова, Т.М.Макаренко, М.М. Стрижак, С.Г. Дехтяренко,Н.М. Гусєва, В.М. Могилєвська, Анісімова Г.О., К.В. Телятник, О.М. Керекеш. Ястрєбова В.Я. – науковий керівник експерименту з теми «Кредитно – модульна (накопичувальна) технологія підвищення кваліфікації педкадрів», що діє на базі Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Працівники РМК, керівники предметних РМО, окремі керівники ЗНЗ і педагоги відвідували обласні семінари, тренінги, творчі групи, приймали участь в обласних і Всеукраїнських конференціях, що давало можливість своєчасно вирішувати педагогічні проблеми, підвищувати свій професійний рівень, забезпечуватися своєчасно сучасною науково – методичною літературою.

Організаційна робота працівників РМК, науково – методичне забезпечення, діагностика педкадрів, індивідуальна робота з ними, робота над науково – методичною темою, індивідуальними проблемами, адресна методична допомога, участь педагогів району в районних і обласних заходах, застосування сучасних активних форм роботи, ППД та інновацій сприяли результативній роботі РМО вчителів інформатики, біології, географії, української мови і літератури, російської мови і літератури, історії і правознавства, фізичної культури.

Для членів районної творчої групи, слухачів школи молодого керівника, заступників директорів і керівників РМО проведено круглий стіл «Сучасний урок. Типи і структура уроку». Забезпечила учасників тематичним роздатковим матеріалом (Майоренко К.Я., завідуюча РМК).

З участю проректора по науково – методичній роботі, кандидата педнаук КЗ «ЗОІППО» ЗОР Ястрєбової В.Я. проведено на базі Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 науково – практичний семінар по темі експерименту, що діє на базі першої школи «Кредитно – модульна (накопичувальна) технологія підвищення кваліфікації педкадрів як фактор якості навчально – виховного процесу» для директорів і їх заступників. Сплановано рботу з експериментальної діяльності на новий навчальний рік.

Для керівників освітніх закладів району проведено працівниками методкабінету семінар на тему «Управлінська діяльність керівників освітніх закладів району щодо виконання нормативної бази з дошкільної освіти».

Методистом науково – методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР Бабковою О.О. на базі району (СЗОШ № 1) для заступників директорів з навчально – виховної роботи і керівників РМО проведено науково – практичний семінар з теми «Методичні аспекти моніторингових досліджень у системі роботи вчителя».

Для вчителів початкових класів, які працюють у класах – комплектах на базі Любицької ЗОШ проведено обласний семінар «Особливості організації навчально – виховного процесу в класах – комплектах» і засідання обласної творчої групи з німецької мови на тему «Розвиток іншомовних здібностей учнів на уроках іноземної мови».

Засідання предметних РМО, ДГ проводяться згідно планів у всіх навчальних закладах району.

Науково – методичне забезпечення керівних і педагогічних кадрів здійснюється в основному за власні кошти.

Для ЗНЗ району відділ передплатив лише Інформаційний збірник МОНМС України із-за відсутності коштів.

З метою забезпечення якісного навчання і виховання учнів та вихованців дошкільних закладів в освітніх закладах району проводиться просвітницька робота з батьківською громадськістю у формі лекторію для батьків, через батьківські збори, батьківські дні в школі тощо.

Працівниками методкабінету здійснюється планова адресна методична допомога на запит як керівникам так і педагогам, даються консультації з різних питань навчально – виховного процесу і управлінської діяльності.

Належна увага приділялась розвитку педагогічної творчості, вивченню і застосуванню нових програм, підручників, оволдодінню сучасними освітніми та інформаційно – комунікаційними технологіями, впровадженню досягень психолого – педагогічної науки і ППД, роботі з обдарованими0, з тестовими завданнями відкритого і закритого характеру, підготовчій роботі до ДПА і ЗНО.

План курсової перепідготовки виконано на 100%, але як і в минулому році переважає малоефективна заочна форма навчання через відсутність коштів.

Проте вже 4 керівники ЗНЗ проходять курси за більш ефективною дистанційною формою навчання, яка сприяє обов’язковому оволодінню ІКТ. Згідно нового Типового положення про атестацію педкадрів ряд вчителів району підвищували свою фахову майстерність не лише за спеціальністю по диплому, а й з інших предметів педагогічного навантаження.

З метою розрішення фінансової пробюлеми і якісного проходження курсової перепідготовки, згідно з планом роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР на базі району проведено курси для вчителів трудового навчання (перепідготовлено 26 педагогів), а також тренінги з основ ІКТ за програмою «Партнерство у навчанні» - 197, за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього» - 83, мережеві технології, Веб 2.0 – 26, цифрові отехнології – 107.

Відповідно до Закону України «Про освіту» (ст. 54), Типового положення про атестацію педагогічних працівників України зі змінами і доповненнми (наказ МОН України № 1473 від 20.12.2011 р. «Про затвердження змін до Типового положення про атенстацію педагогічни хпрацівників», Закону України «Про загальну середню освіту» (ст. 27) атестовано 57 педагогічнизх працівників. З них 45 педагогів шкіл в тому числі 3 із МНВК, 2 вихователі ДНЗ із 23 працюючих, 2 методисти РМК, 3 трененри ДЮК ФП. На моральне заохочення представлено 13 педагогів, це 22% атестованих.

Трьом присвоєно, а 13 підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 4-ом присвоєно і 10 підтверджено «спеціаліст першої категорії», 8 присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії», 6 - атестовано на відповідність «спеціаліст» і 10 тарифному розряду.

Проте в обласних планових заходах участь приймали не у всіх із-за відсутності командрторовочних коштів, складних погодних умов, через хворобу.

Попкова В.П., «старший вчитель» німецької мови Любицької ЗОШ - член обласної творчої групи, яка працює над проблемою «Розвиток інноваційниїх здібностей учнів на уроках німецької мови» досвідом своєї роботи ділилась з педагогами області на базі школи, давала відкритий урок.

Москаленко С.З., методист з інформатизації, член ОТГ з теми «Модернізація науково – методичної роботи в районі на основі застосування кваліметричного вимірювання», Добрянська Н.А., методист з бібфондів по темі «Організаційно – методичне забезпечення діяльності методиста з бібліотечнитх фондів», Зикун В.І., вчитель української мови і літератури з Веселогаївської ЗОШ І-ІІ ступенів у ОТГ «Факел» «Концептуальні основи розвитку національної школи», керівник РМО вчителів хімії Малікова Л.С. працює над апробацією підручника з хімії 11 клас та екології.

У сімнадцятому Всеукраїнському конкурсі «Учитель року в 2011 – 2012 н.р.» взяли участь педпрацівники з 8 шкіл району (Новомиколаївська № 1, № 2, Барвінівська, Новоіванківська, Трудова, Шевченківська, Тернуватський та Терсянський НВК), що на 3 заклади більше, ніж у минулому році.

В номінаціх «українська мова і література» - 3, «біологія» - 2, «етика» - 0, «англійська мова» - 4, «фізичне виховання» - 4. В обласному етапі конкурсу «Учитель року» взяли участь 3 педагоги. В номінації «українська мова і література» - Фоос О.С., Шевченківська ЗОШ. В номінації «біологія» - Троцький О.В., Трудрва ЗОШ, в номінації «іноземна мова: англійська» - Ковальчук Ж.Г., Барвінівська ЗОШ, за резхультатами якого рекомендовано керівництву відділу освіти врахувати їх участь під час проходження ними атестації (наказ облуон від 03.03.2012 р. № 186 «Про підсумки обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року в 2011 – 2012 н.р.»).

В обласній вистаці «Освіта Запорізького краю - 2012» своїми інноваційними надбаннями ділились педагоги з Новомиколаївської № 1 та Підгірненської ЗОШ. У ІІІ-ому Міжнародному форумі «Особистість в єдиному освітньому просторі» взяли участь працівники відділу освіти, РМК, МНВК, ДНЗ, ЗНЗ.

В обласнгому етапі Всеукраїнського конкурсу – огляду «Географічний майданчик в дії» приймав участь вчитель географії Трудової ЗОШ Нежібецький А.І., посів 1 призове місце, нагороджений грамотою управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Результативною була участь педагогів і їх учнів і ІІ Всеукраїнській експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна». В номінації «Заповідними стежками рідного краю» перше місце зайняв загін «Ехо» (Тернуватський НВК, кер. Наливайко О.В.). В номінації «Яблука з дідусевого саду» став призером гурток «Юних натуралістів» Трудової ЗОШ, вч. Троцький О.В.

В номінації «Барвистий світ тварин та птахів» Писанко Владислав, учень 8 класу цієї ж школи посів перше місце, керн. Нежібецький А.І.

Друге місце в номінації «Заповідними стежками рідного краю» вибороло еколого – краєзнавче об’єднання «Екознай» (Різдвянська ЗОШ, кер. Крячок В.В.) за роботу «Степові ландшафти Новомиколаївщини. Дослідження флористичного біорізноманіття». Третє місце зайняв гурток юннатів Новоіванківської ЗОШ (кер. Потіцка О.В.) та учень 9 класу Новомиколаївської СЗОШ № 1, кер. Подріз Л.М.

Всі вони нагороджені грамотою управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

До банку «Обдаровані діти» у 2011 році зараховано 250 школярів.

Реалізацію творчих здібностей учнів стабільно забезпечує позашкільна освіта: ЦДЮТ та ДЮК ФП, які працюють за районними програмами «Сильна родина, творчі діти та молодь – міцна країна» та «Фізичне виховання - здоров’я нації».

У Всеукраїнському конкурсі – захисті науково – дослідних робіт учнів – членів МАН вже два роки займає третє місце на обласному етапі конкурсу учениця гуртка «Історичне краєзнавство» Ходарєва В. (кер. Розсоха Є.Ф.).

У Всеукраїнській акції «Моральний вчинок» за проект «Ми хочемо, щоб рідна земля була зелена і квітуча» нагороджені учні та керівник Крячок В.В. Різдвянської ЗОШ грамотами і подяками, які вручені учасникам у м. Києві під час урочистої церемонії нагородження переможців. Вони отримали сапеціальні знаки та подарунки від редакції Всеукраїнськгого пізнавально – ігрового видання для дітей «Яблунька». Матеріали та фото переможців намінації в журналі «Яблунька» № 3 за травень - червень 2012 року ст.30.

Друге місце в обласному конкурсі фотоаматорів посів гуток «Фото» (кер. Стулій В.М.).

В обласному фестивалі національних фольклорних колективів «Запорізький коловрат» друге місце виборов гурток «Любисток», кер. Халявка І.М.

Нагороджені також грамотами його учасники Авдуєва Д., Толмачова К. (гурток «Ляльки – сувеніри, кер. Царьова Н.М.), Кайдаш А. (гурток «Вишивка», кер. Маслова С.О.), Безрук М. (гурток «Тістоплатика», кер. Чернявська Л.О.), Слободнюк О. (гурток «Палітра», кер. Федик О.М.).

У міжнародному турнірі по дзю-до в м. Снігурівці Миколаївської області І місце посів Пилипенко Д. та Бакаляр Д., ІІІ місце зайняв Безбородько Є. (кер. Сахаров С.Д.).

Перше місце в першості Запорізької області серед школярів з настільного тенісу у Туркалевич Д. Та Павленка В. (кер. Козаков Г.Я.).

Третє місце з регіональній першості Дніпропетровської області в м. Покровці з міні – футболу у нашої команди (кер. Лютий А.Ф.).

Перше місце в міжобласному кубку у команди з баскетболу (кер. Дранко В.Г.).

Перше місце в турнірі пам’яті Муравченка Ф.М. з дзю-до. Нагороджений Пилипенко Д. і ІІІ місце зайняли Александров О., Бакаляр Д., Касянок В. (кер. Сахаров С.Д.), Столярова Вікторія, учениця 2-го класу Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 нагороджена грамотою і пам’ятною монетою за участь у конкурсі дитячих малюнків на тему «Національний банк майбутнього».

На виконання наказу облуон від 16.08.2011 року № 582 «Про залучення учнівської молоді до туристсько – краєзнавчої діяльності та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів освіти Запорізької області на базі КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР у 2011- 2012 н.р. по відділу освіти і в ЗНЗ району видані накази «Про організацію туристсько – краєзнавчої роботи в закладах освіти», визначені турорганізатори, складено «Графік проведення туристично – краєзнавчих заходів на 2012 рік і доведено до ЗНЗ району. Визначено відповідального за туристсько – краєзнавчу роботу в районі (Кучеряву І.А., керівника гуртка «Туристичне багатобортство» ЦДЮТ).

Присвоєно спортивні звання: суддя другої категорії Кучерявій І.А., з техніки пішохідного туризму і зі спортивного орієнтування. Суддя третьої категорії з пішохідного туризму 2-ом учням: Боміс Інгі, 7 клас, Новомиколаївська СЗОШ № 1, Шульзі Дмитру, 9 клас, Новомиколаївська ЗОШ № 2.

Присвоєно туристичні розряди з пішщохідного туризму І-й юнацький – 1, ІІ-й юнацький – 4, ІІІ-й юнацький – 1.

У Всеукраїнському колнкурсі на кращу туристсько – краєзнавчу експедицію «Мій рідний край» прийняла участь Різдвянська ЗОШ і ЦДЮТ.

У V Чемпіонаті Запорізької області зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді «Азимут» прийняли участь 13 вихованців з Підгірненської, Новомиколаївської СЗОШ № 1, Новомиколаївської ЗОШ № 2.

В обласному польовому скаутському практикумі «Гілея – 2011» - 10 учнів.

В обласному конкурсі – виставці фотографій «Туристичними стежками» 3 третіх місця за «Зимовий ранок», «Рюкзачок білочки», «Дорога в зимовий ліс» посіли вихованці гуртка «Туристичне багатоборство» ЦДЮТ (кер. Кучерява І.А.).

У творчому конкурсі «Калейдоскоп» серед спортивно – туристських гуртків закладів освіти Запорізької області в номінації «Граючись навчаємося» друге місце зайняв гурток «Туристичне багатоборство» НЦДЮТ (кер. Кучерява І.А.).

За підсувмками Чемпіонату Запорізької області зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді за 2011 рік серед пішохідних походів ІІ ступеня складності друге місце вибороли вихованці НЦДЮТ за похід по Гірському Криму, що був здійснений з 30 квітня по 03 травня 2011 р. (кер. Кучерява І.А.).

Кучерява І.А. відповідальна за туристсько – краєзнавчу роботу в ЗНЗ району. Регулярно приймає участь в нарадах туристсько – краєзнавчого активу з питань планування туристсько – краєзнавчих заходів з учнівською молоддю і навчальних семінарах, а також турорганізатори Підгірненської, Новомиколаївської ЗОШ № 2, Тернуватської, Новоіванківської, Сторчівської ЗНЗ.

Творчо підходили до роботи по підвищенню професійної майстерності педкадрів керівники ЗНЗ: Данильченко Т.В., Долинюк О.Р., Дрангай І.О., Жильцова Л.І., Крячок Є.І., Сорокаліт К.І. і керівники РМО вчителів математики Сошина Л.С. та хімії Малікова Л.С., які за підсумками навчального року нагороджені грамотами відділу освіти Новомиколаївської РДА (наказ від 14.06.2012 № 155).

Протягом навчального року у науково – методичних виданнях друкувалися матеріали з досвіду роботи директора Новомиколаївської СЗОШ № 1 Субботи Т.Г., «вчителя - методиста» «Інтерактивні технології оптимізації навчальної діяльності школярів» у збірнику науково – методичних праць», «Методичні студії № 1. Донецьк. ДОННУ, 2009.

Освітяни всіх 15-и загальноосвітніх закладів району прийняли актитвну участь у районному аукціоні методичних ідей «Творчість освітян».

Підвищенню професійної майстерності сприяли педагогічні ради шкіл. Так, у Новомиколаївській ЗОШ № 2 розглядалися питання «Формування інтелектуальних вмінь у процесі навчання», «Процеси соціалізації в системів освіти», «Інтерактивні технології навчання в умовах малокомплектної школи». Учні з проблемами в навчанні: діагностика і допомога в Підгірненській ЗОШ «Сучасний урок. Типи і структура уроку», «Психологічні особливості оцінювання знань школярів» у Любицькій ЗОШ.

Майстер – клас «Впровадження інноваційних технологій у навчально – виховний процес як умова створення якісного освітнього простору» в Терсянському НВК і «Адаптоване впровадження у навчально – виховний процес особистісно – орієнтованих освітніх технологій».

В обласних конкурсах, впровадження проектів у навчальний процес за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього» прийняли участь в номінації «Географія» Дац І.О., Євсєєва Ю.В., Нежібецький А.І. (Новомиколаївська СЗОШ № 1, Терсянський НВК, Трудова ЗОШ). В номінації «Виховна робота» - Малікова Л.С., Заїченко М.М., Отрішко Л.С., Співак В.М., Товстоніг Л.В. (Новомиколаївська СЗОШ № 1, Шевченківська, Новоіванківська, Трудова ЗОШ, Терсянський НВК), «Початкові класи» _ Миланко С.В. з Підгірненської ЗОШ, «Математика» - Сошина Л.С. з Шевченківської ЗОШ.

В районі проведено конкурс «Школа інформаційного суспільства» під девізом «Навчатися, впроваджувати, творити». У конкурсі взяли участь 9 ЗНЗ. В номінації «Інформаційне середовище сільської школи» призові місця зайняли Трудова, Новоіванківська ЗОШ, Терсянський, Софіївський НВК, а в номінації «Інформаційне середовище школи нового типу» Новомитколаївська СЗОШ № 1.

З січня 2012 року в Україні стартував національний пілотний проект «Відкритий світ», учасниками якого стали учні 7-А класу, їх батьки та вчителі – предметники Дац І.О., Гребеннікова З.М., Ткаченко С.В., Бунчук В.П., Шиш Н.М., Таран Н.М., Туркалевич І.І., Букрєєва В.В., Подріз Л.М., Малікова Л.С., Галаган А.А. (Новомиколаївська СЗОШ № 1). В рамках Року з інформаційних технологій «Нам добре разом скрізь» взяли участь у конкурсах «Мережеві технології». У Всеукраїнському конкурсі з комп’ютерної грамотності «Бобер» - 73 сертифікати одержали.

У Всеукраїнському інтерактивному прирордничому конкурсі «Колосок» - 149 сертифікатів. В інтернет – олімпіаді «Відкрита природнича демонстрація» взяли участь команди Новомиколаївської СЗОШ № 1 і Новомиколаївської ЗОШ № 2.

Найактивніші учасники 1-го Міжнародного медіафестивалю «Москва - Запоріжжя» школярі з Новомиколаївської СЗОШ № 1, Софіївського НВК, вихованці ЦДЮТ.

Учениця Лєбєдєва В. З Трудової ЗОШ (кер. Долинюк О.Р.) посіла ІІІ місце в обласному етапі гуртківців «Інтершкола» конкурсу – захисту творчих робіт за проект «Моя перша презентація».

В районі створено Єдиний інформаційний освітній простір за допомогою базової комп’ютерної програми.

Методисти РМК, керівники та педагоги ЗНЗ прийняли участь у ІІ, ІІІ Міжнародному форумі «Особистість в освітньому просторі»

На платформі ЗапоВікі активно працює методичне об’єднання вчителів інформатики, вчителів фізики – лірики та літератури. Почали створювати віртуальні спільноти: МО вчителів математики, біолоігї, географії, хімії, початких класів.

Але вчителі району не можуть оприлюднювати власні розробки, наповнювати освітнім компонентом ЄІОП області, залучатися до участі в обговореннях, спілкуватися тощо через відсутність швидкісного інтернету у 12 ЗНЗ. Не можливо здійснити також навчання вчителів за програмами «Основи безпечної роботи з ІКТ», «Вчителі в он-лайні» із-за відсутності швидкісного Інтернету у ЗНЗ.

Пріорітетним напрямком роботи РМК буде у новому навчальному році залучення вчителів до активної діяльностів в мережевих співтовариствах педагогів.

Існує нагальна потреба в терміновому оновленні комп’ютерної техніки, бо застаріла нездатна підтримувати сучасні програми.

Як наслідок проробленої роботи всі ЗНЗ, ДНЗ керівними і педагогічними кадрами укомплектовані. Із 256 педпрацівників повну вищу освіту мають – 213 (83,2%), базову вищу – 8 (3,1%), середню спеціальну – 33 (12,8%), середню загальну - 2 (6,78%), 7 навчаються заочно (2,7%). Зріс кваліфікаційний рівень педагогів. В школах працюють в основному досвідчені вчителі. Проте актуальною залишається проблема старіння кадрів.

Покращилась результативність учаснипків ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у цьому році. П’яті місця зайняли з біології, математики, географії, фізичної культури учні Шевченківської, Новомиколаївської СЗОШ № 1, шосте з російської мови і фізичної кльтури, дев’яте – з правознавства.

У виховній роботі як і в минулому році головна увага зверталась на напрацювання виховної системи школи, класу, здоровий спосіб життя, патріотичне, моральне, громадське виховання.

Із 164 випускників ЗНЗ району закінчили школу з золотою медаллю – 8, срібною – 1 (Новомиколаївська СЗОШ № 1, Любицька ЗОШ). Зросла кількість учнів, що мають достатній і високий рівень підготовки.

Кількість порушників дисципліни на районному обліку зменшилась до 1.

Проте як і минулому році через відсутність коштів проблемним залишається науково – методичне забезпечення РМК, ЗНЗ, ДНЗ:
  1   2   3

Схожі:

План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2011-2012 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2012-2013 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської...
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2010-2011 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2011-2012 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської
Вступ. Аналіз роботи рмк за 2009-2010 навчальний рік та пріоритетні напрямки в діяльності методичного кабінету на 2009-2010 навчальний...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconВідділ освіти Мар´їнської районної державної адміністрації Районний...
Конституції України, законах України „Про освіту", „Про загальну середню освіту", „Про дошкільну освіту", „Про позашкільну освіту",...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconРобочий навчальний план станичненської загальноосвітньої школи І-ІІІ...
Департаменту науки І освіти Харківської обласної державної адміністрації від 28. 05. 2013 року №354 «Про затвердження робочих навчальних...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconЗапорізької області
А. В. Бабіна – методист суспільно-гуманітарного циклу відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconЗапорізької області
А. В. Бабіна – методист суспільно-гуманітарного циклу відділу освіти Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconРегламент: доповідь до 15 хвилин; виступ до 7 хвилин; повідомлення до 5 хвилин
Сергата Світлана Миколаївна –голова оргкомітету, завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної...
План роботи районного методичного кабінету відділу освіти новомиколаївської районної державної адміністрації запорізької області на 2012-2013 навчальний рік iconВідділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації наказ
На основі аналізу результативності методичної роботи за 2011-2012 навчальний рік, колективної та індивідуальної діяльності педагогічних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка