Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став
Скачати 62.18 Kb.
НазваПсихіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став
Дата конвертації25.03.2013
Розмір62.18 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
Мелодії душі.
Психіатрія складається з двох слів. Псих – у перекладі з грецької душа, іатрія – лікування теж з грецької. Тобто психіатрія – це лікування душі. Якось став задумуватись. Колись я був фтизіатром. І чітко знав що фтіз – це сухоти, а значить фтизіатрія – це лікування сухот, туберкульозу легень. А тут – лікування душі. Сухоти – зрозуміла хвороба і треба її лікувати. А тут – лікування душі? І що це за орган в тілі людини – душа.

Про бездушного кажуть у нього немає серця. А про душевного – сердечна людина. То де ж, все таки душа?

В наш час ніхто не сумнівається в тому, що, мозок – це орган душі. Але дальше в цьому творінні дуже багато невиясненого. А ще більше дивного.

Всього декілька міліметрів займають дуже важливі центри серцебиття і дихання. Достатньо голкового уколу – і серце зупинилось. Але й багато інших клітин начебто не працюють. Медикам відомий феномен Гейджа. Ця людина отримала наскрізне поранення голови залізним предметом у вигляді дрючка. Довжина його – 1 метр, діаметр 3 см. Така стріла пройшла через Гейджа від лівої щоки і вийшла із тім’я, через годину Гейдж спокійно пішов до хірурга. При цьому «невозмутимо рассуждал» про дирку в своїй голові.

Та чи дійсно більшість клітин мозку не працюють? Нейрохірург В. Пенфілд подразнює окремі участки мозку електрострумом. Крапкове збудження – і в пам’яті хворого з’являються яскраві згадки минулого. І це минуле розгортається одне за одним, згадка за згадкою, наче демонстрація кіноплівки. На якій занотовано все, що людина бачила раніше. І начебто про все це забула.

Все наше духовне життя, геніальні винаходи і дикі вчинки, ніжність і жорстокість – все в мозку. Тут пісні і вірші, кохання і ненависть. Тут картина Репина і романи Толстого. Ми – людина, це витвір мозку.

Але на жаль тут і хвороби. І ті хвороби, що на перший погляд, начебто із мозком не пов’язані. Ось гіпертонічна хвороба, чи виразки шлунку. Або ж у людини раптовий стрес – їй повідомили що загинула її дитина. І батько помирає від інфаркту.

Я не маю досвіду експериментів з клітинами мозку. Але впевнений, що все наше життя має відбиток в ньому. Інша справа, що далеко не все в нашій свідомості. «Усе що ми робимо, наші слова і вчинки – тільки складові образу душі» слова Володимира Базилевського, письменника і нашого земляка, котрий написав книгу «Образ душі». Або ж глянемо на геніальних людей. У Івана Тургенєва мозок важив два кілограми, у Франса лише один, але обоє були видатними письменниками. А вчений Луї Пастер у 46 років переніс крововилив у мозок, що значно зруйнувало праву півкулю. Проте він активно жив і працював ще 28 років.

Ван Гог в один прекрасний день відрізав собі вухо і відніс його своїй коханій жінці в подарунок.

Марина Цвєтаєва перед тим як, покінчити життя самогубством написала записку: «Я важко хвора. Це вже не я … попала в глухий кут».

Ось так. Ото ж геніальні слова поета: «Геній – парадоксів друг».

Або ж давай подумаємо, як твориться душа.

Народилась дитина. Із перших днів життя маленька людина починає відчувати не тільки потребу в страві, повітрі, рухах. Його мозок має велику потребу в нових враженнях, в новій інформації. Дитині треба щось бачити, щось слухати, до чогось доторкнутися. Це є пізнання світу. Яким чином відбувається це пізнання?

Людина, коли свідомо, іншим разом дуже свідомо ставить перед собою мету. І отримує велику насолоду досягнувши цієї мети.

Маленька дитина заплакала. Мама дає ій молоко. Наситившись дитина стає спокійною. До дитини підійшла незнайома людина. Знову плач. А ось підійшла мама. І знову дитина заспокоїлась і навіть посміхнулась.

Рушійним моментом в процесі пізнання світу, як твариною так і людиною є мотивація.

Подивимося на нашу поведінку, начебто зі сторони спостерігаючи за собою. Ми йдемо на роботу, чи в кіно, чи пестимо жінку, чи п’ємо алкоголь, чи лежимо на березі моря, чи поступаємо в ВУЗ, чи їдемо в Турцію. Скрізь є ціль, мета. Ми отримуємо заробітну плату (хоч і поганеньку зараз), чи чимось насолоджуємось, чи отримуємо диплом, чи маємо долари за проданий товар. Тобто є результат.

Ми ставимо мету і досягаємо якогось результату. Якщо не той результат, якого хочемо ми знову ставимо перед собою нову мету і т. д. і так все життя. Від народження до смерті.

І в основі такої діяльності лежить мотив, мотивація. Вони можуть бути чисто біологічними (хочу їсти), чи дуже високими по змісту – хочу бути президентом. Співпадання бажаного і результату – суть нашого життя. Коли Сталін і Гітлер йшли на співпрацю, кожний думав про своє. І кожний думав – ось я який мудрий, я обхитрив його. А мета була одна – переділ світу. І кожен її домагався всілякими засобами.

Все наше життя – це ланцюг цілей і їх досягнень. Цілі можуть бути великими, малими; а то й зовсім нікчемними, але тільки поставивши перед собою мету, людина може далі формувати свою поведінку. Без мети і наміру зробити те чи інше, неможливий той чи інший акт поведінки.

Сім’я, колектив на роботі, колектив на день народження, на концерті, в театрі, в ресторані, армія, школа. Але – це сума особистостей. Суспільство – це теж сума особистостей (партії, громадські організації, релігійні об’єднання. Вчителі, лікарі, енергетики, політологи).

Формування людини в міру задоволення її потреби в тому середовищі, де знаходиться така людина. В нормальному суспільстві людина формується по схемі: мотивація, мета, дія, результат дії, при обов’язкових умовах вільної дії, вільного доступу до джерела інформації і можливостей особи. Ми не будемо тут говорити про можливі всілякі колізії і конфлікти що можуть виникати у особи. Деструктивні конфлікти приводять особу до лікаря.

Українське суспільство формувалось в дефіциті інформації. А та інформація, що досягала людини була дуже часто викривлена і брехлива.

Або ось ще одна мелодія душі. Стигмою в Стародавній Греції називали клеймо, котрим таврували рабів або злочинців. Так їх всім було видно, таким чином суспільство захищалось від неугодних і небезпечних. Взагалі стигматизація зіграла величезну позитивну роль в розвитку людської цивілізації. Первісні люди постійно якось відзначали дуже небезпечних звірів чи якимись знаками впізнавали загрозливі явища природи. Завдяки стигмі первісні люди або тікали від небезпечного явища, або навпаки намагались ним заволодіти чи просто ігнорували.

В теперішній історії такі речі, як, расові або політичне переслідування; такі хвороби, як, проказа, рак СНІД, а також різні фізичні дефекти запустили в дію процес стигматизації. Страх перед важкою хворобою, можливою смертю, можливістю небезпеки заразитися такою хворобою. Тільки підтримує це явище. А ще незнання загрозливих явищ, дефіцит знань або викривлене знання, відчуття своєї часто за все тільки уявної переваги (расизм в США, шовінізм і інше). Один із талановитих поетів, житель селища Нового, представляючи свою книгу вірші громаді міста, особливість свого селища відзначив … це там, де не всі вдома…

На протязі віків існувала стигматизація психічно хворих. Психічні хвороби мають деякі властивості: хвороба проявляється в поведінці. Тому важко відділити хворобу від людини. Якраз тут видається, що людина і хвороба це одне і теж. І лікарі часто пов’язують витоки хвороби в особистості, в її рисах характеру. В подальшому негативні сторони хвороби наче приєднуються до хворого. До того інші стигматизовані хворі активно борються за місце в житті: участь в параолімпійських іграх, домагаються спеціальних підйомних пристосувань в транспорті для інвалідів, в колясках і інше.

А от психічно хворі дуже рідко борються за своє гідне місце в повсякденні.

Негативний показ психічно хворих в засобах масової інформації змушують людей сприймати хворих шизофренією, як значно більш небезпечних ніж вони є в дійсності. Жорстокі вчинки здорових злочинців сприймаються просто людиною, як вчинки маньяків. Своєрідні, оригінальні люди не рідко сприймаються, як такі в котрих «не всі вдома». Тому так часто ми зустрічаємо в повсякденному житті «ти що хворий, кидає один юнак іншому, промовисто крутячи пальцем біля скроні», нерідко страх перед психічно хворим примушує його, обходити іншою дорогою.

Змінити відношення суспільства до хворого – дуже важливе завдання. Потрібно покінчити з принципом навішування ярликів.

Підтримка і дружнє відношення до людей із психологічними вадами є дуже важливою діяльністю.

Співчуття і доброта дуже потрібні хворому. Нам потрібно навчитись поважати унікальність, неповторюваність індивідууму, особистості не підкреслюючи його хвороби.

Хтось із великих казав: «людина страждає не стільки від того, що відбувається, а стільки від того як він оцінює те, що відбувається». Тобто людина може менше страждати від самої хвороби і більше від ярлика – «я психічно хворий, всі вважають мене не в своєму розумі».

Саме завдяки упередженому підходу до психічних розладів, ми до цього часу не можемо перетворити відділення для психічно хворих у звичайне відділення як для інших хворих.

На порушення закону ми обмежуємо свободу хворим безпідставно. Так у нас в селищі Новому, де розташована лікарня, хворий йде на ринок щось купити і буває незадоволений, коли він висловлює своє незадоволення, то зразу ж телефонують лікарям і вимагають зачинити такого хворого. До того ж ще й лікарі часто погоджується з цими вимогами. І таким чином підтримують цю стигматизацію. Повторюю психіатричне відділення – це таке ж відділення, як і для інших хворих. Ніяких заборон на спілкування, відвідування бібліотек, церкви, телефонні розмови і т. інше. Потрібно робити все, що допомагає хворому поліпшити здоров’я.

Одним із перших кроків в боротьбі з стигматизацією, я перейменував би нашу лікарню і назвав би її «Душевна допомога душі».
М.Михальчук, зав. відд.№9 КОПЛ

Схожі:

Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconЗ патопсихології
Метою та завданнями курсу є формування теоретичних знань та практичних навичок професійної роботи, що необхідні для розв’язання завдань...
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconЛекція 11 Тема: Злоякісні пухлини нирки, сечового міхура, простати І яєчок
...
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconЗагальні принципи лікування злоякісних пухлин
...
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconЧи є зв'язок між поняттями душа І мораль?
Чи є зв'язок між поняттями душа І мораль? Чи потрібно дбати про чистоту душі? Чи має вплив стан душі кожної людини на питання цілого...
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconМета: удосконалити знання лікарів-педіатрів про сучасні погляди на...
Тема. Кардити: сучасні погляди на патогенез. Клінічні варіанти. Діагностика. Лікування. Кардіомопатії: клініко-параклінічна діагностика....
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став icon1. Мікроекономіка як наука Термін “мікроекономіка” складається з...
Економіка – це сфера діяльності людей, в результаті якої створюється багатство для задоволення потреб як окремих людей, так І суспільства...
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconПсихіатрія в Україні минуле, теперішнє, майбутнє
В. С. Підкоритов, д-р мед наук, проф., зав відділом клінічної, соціальної та дитячої психіатрії Інститут неврології, психіатрії та...
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconПлан. Cast cardiac Arrhythmia Suppression Trial. Сицілійський гамбіт...
Загальна смертність після ефективного лікування екстрасистоли ІІІ v класів за Lown збільшилась у 2,5 рази
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconТестування по українській мові. Тест складається із двох частин....
Тест складається із двох частин. Перша закрита, де на запропоновані варіанти потрібно буде дати відповідь «так» або «ні». Друга частина...
Психіатрія складається з двох слів. Псих у перекладі з грецької душа, іатрія лікування теж з грецької. Тобто психіатрія це лікування душі. Якось став iconДиференційна діагностика Плевритів у дітей. Тактика лікування
Мета: удосконалити знання лікарів-інтернів про сучасні погляди на патогенетичні механізми розвитку, клініку, діагностику плевритів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка