План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації
НазваПлан Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації
Дата конвертації08.03.2013
Розмір95 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Інформатика > Документы
"Використання інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення методичної культури вчителя початкових класів"

План

 1. Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації. 1. Средовище Вікі. 1. Спільні риси соціальних сервісів

 1. Мережа Інтернет – це повсякденний інструмент науковця, викладача, учителя, студента, управлінця освітою, тому подальша інформатизація освіти розвивається і буде розвиватися з обов’язковою орієнтацією на веб-технології. Веб 2.0 — поняття, яким користуються для позначення ряду технологій та послуг інтернету, точніше його частини — всесвітньої павутини, відомої також як Веб

Веб-сайт - це місце в інтернеті, яке визначається своєю адресою (URL), має свого власника і складається з веб-сторінок, які сприймаються як єдине ціле.
Сукупність всіх загальнодоступних веб-сайтів є Всесвітня павутина. Сторінки веб-сайту об'єднані загальною кореневою адресою, а також звичайно темою, логічною структурою, оформленням або авторством. Сайт повинен мати чітку і зрозумілу структуру. Таку, щоб будь-яка (!) людина, яка зайшла на сайт, могла знайти і отримати необхідну інформацію і при цьому не заблукати.

^ Для вирішення зазначених проблем, необхідно визначити загальну стратегію упровадження веб-технологій у сферу освіти. З основних напрямів здійснення цього процесу можна виділити такі:

1. Ширше впроваджувати веб-технології в усіх типах навчально-виховних закладів. Це сприятиме створенню інформаційно-освітнього простору, розробці програмно-педагогічного забезпечення і, як наслідок, підвищення якості знань учнів та студентів та реалізації одного з головних завдань освіти – переходу від індустріального до інформаційного суспільства.

2. Здійснювати підготовку учителів до використання освітніх веб-ресурсів локальної та глобальної мереж.

3. Створювати освітні веб-ресурси і наповнювати ними українську частину освітнього веб-простору мережі Інтернет. Потужного імпульсу цьому процесові могло б надати створення центру освітніх веб-ресурсів, в якому можна було б накопичувати відомості про знаходження цих ресурсів в масштабах країни.

4. Визначити типові веб-технології, які доцільно використовувати у навчально-виховному процесі та доцільність їх застосування. Визначити категорії користувачів освітніх веб-ресурсів та типові технології, які вони використовують. На основі таких даних спрогнозувати можливі шляхи розвитку веб-технологій стосовно певних категорій користувачів.

5. Сприяти створенню освітніх інформаційних пошукових систем та веб-каталогів.

6. Стимулювати створення загальнодоступних серверів освітньої галузі, які б містили освітні веб-ресурси, корисні для педагогічних працівників.

Це є основні завдання для упровадження веб-технологій в освітню галузь, вирішивши які можна ставити глобальніші та складніші завдання. У розв’язанні матеріально-технічних, а також нормативних проблем важливу роль грає підтримка з боку держави.

Критерії до сайту:

 1. швидке і постійне додавання інформацій;

 2. ексклюзивність матеріалів

 3. актуальність і значущість змісту інформації

 4. швидкість відповіді на думки відвідувачів;

 5. глибина та різноманітність змісту;

 6. простота навігації;

 7. доступність для користувачів;

 8. єдність дизайну всіх розділів.

 9. мати фото або відео, наочно відображають основну тематику ресурсу;

 10. бути безпечним для відвідування.

Глибина змісту визначається об'ємом наявної інформації, ступенем її деталізації і, звичайно ж, цінністю. Природно, всі ці показники повинні прагнути до максимуму. Інформативність сайту може бути досягнута шляхом розміщення матеріалів, що представляють найбільший інтерес для користувачів Інтернет Стабільність інформаційного наповнення визначається сталістю представленої інформації. Користувачі повинні бути впевнені, що знайдуть цікаві для них відомості Це забезпечить необхідну інформаційну міцність сервера, яка з роками буде лише підвищуватися.

Види освітніх сайтів

1.Сайт школи

Візитка, новини, інформація

 1. Сайт-портфоліо

Сайт вчителя, який відображає індивідуальність і професійні досягнення власника.

 1. Сайт класу

Взаємодія по принципу « вчитель-учень-батьки» Сайт спілкування з дітьми та батьками ( є окремі сторінки для батьків недоступні дітям)

 1. Блог

Блогом вважається певний різновид сайту, що час від часу наповнюється текстом та мультимедійною інформацією, а останні записи блогу (їх прийнято називати постами) відображаються у зворотньому хронологічному порядку – найновіші є найостаннішими. Живий журнал, середовище спілкування за рахунок можливостей залишати відгуки, коментарі

 1. ^ Сайт методичного кабінету

Новини, накази , рекомендації тощо

Сайт, що має автора, та модераторів , які наповнють сайт різноманітною інформацією.

 1. Сайт-портал

Що таке - Веб портал?

Це складний динамічний веб-сайт з власною системою керування. Це означає, що одна частина створюється для користувачів, інша для адміністратора, який без знання програмування може підтримувати і керувати порталом.

Від статистичних сайтів портал насамперед відрізняється можливістю  приймати участь у розбудові та наповненню сайту.

Даному типу сайту характерні такі можливості:

 1.  Наявність розділів з новинами, які динамічно оновлюються на головній сторінці сайту.

 2.  Галерея фотографій(або відео).

 3. Створення динамічно змінних модулів на сайті, наявність яких потребує специфіка діяльності клієнта.

 4.  Можливість представлення каталога продукції окремим технічним модулем.

 5.  Можливість розширеного пошуку по всьому сайту.

 6.  Можливість реєстрації і авторизації користувачів на сайті, і, як наслідок - можливість надавати їм доступ в закриті розділи, проводити розсилку, підключати інтерактивні компоненти: чат, форум, гостьову книгу. 1. Пресональні сайти 1. Сайти освітніх видавництв ( портал Учительський Журнал он-лайн, Дистанційна академія)

 2. Сайти дистанційного навчання

Одним із популярних на сьогодні соціальних сервісів Веб 2.0, що дозволяють користувачам спільно діяти – обмінюватися інформацією, зберігати посилання та мультимедійні документи, створювати та редагувати публікації, змістовно спілкуватись у Веб-просторі, обговорювати значимі проблеми, обмінюватись досвідом є соціальний сервіс Вікі.

Вікі-сервіс — це сайт, що дозволяє своїм відвідувачам редагувати матеріали, що вже на ньому розміщені, створювати посилання на інші сторінки, створювати свої сторінки (на Вікі вони називаються статтями), обговорювати статті, що вас цікавлять.

Найбільшим та найвідомішим вікі-сайтом стала Вікіпедія (англ. Wіkіpedіa) — відкрита багатомовна вікі-енциклопедія. (на 271 мові). Очевидним є те, що вся інформація на україномовній Вікіпедії подається українською мовою. Вікіпедія — це вільна багатомовна енциклопедія, яка створюється спільними зусиллями людей з усього світу.

Для пошуку інформації у Вікіпедії користуються вікном пошуку у верхній правій частині головної сторінки. Ви зможете потрапити безпосередньо на статтю, назва якої збігається з введеним у вікно словосполученням. Якщо цієї статті ще немає - Вікіпедія запропонує Вам її створити.

Братніми проектами україномовної Вікіпедії є:

 • Вікіпідручник (http://uk.wikibooks.org) – це вільне інтернет-зібрання, де кожен відвідувач може внести свій вклад в написання навчальної літератури: посібників, рецептів тощо. Він є одним з проектів Фонду Вікімедіа і працює на технології «вікі» і кожен може створити та змінити будь-яку сторінку Вікіпідручника та безкоштовно читати, копіювати, видавати та змінювати його зміст. Весь поміщений матеріал у Вікіпідручнику здійснюється на умовах ліцензії GNU Free Documentation License.

Вікіпідручник — це колекція безкоштовних не художніх, переважно текстових, книжок. На головній сторінці Вікіпідручника є 11 «книжкових полиць»: Мовознавство, Масові комунікації, Філософія, Минуле (Історія), Математика, Програмування, Енергетика, Правознавство, Правознавство, Різне, Кулінарія, Потребують суттєвого покращення. Кожна «полиця» має свої відділи, де будуть розміщені книги.

 • Вікісловник (http://uk.wiktionary.org) - це багатомовний словник до вільного наповнення — україномовний розділ проекту Wiktionary. Тут зібрали й повсякчас поповнюють тлумачення й переклади українських слів, а ще переклади слів і висловів з інших мов. На Головній сторінці україномовного Вікісловника є українська та англійська абетки, статті, список усіх мов світу, посилання на список усіх Вікісловників.

 • Вікіцитати (http://uk.wikiquote.org) - це проект, де збираються цитати, афоризми, приказки тощо. На Головній сторінці українських Вікіцитат є список авторів, за алфавітом (при посиланні на автора відкривається сторінка з його відомими висловами), цитати певних авторів за фахом (актори, біологи, винахідники, гетьмани, Нобелевські лауреати тощо), цитати книг, латинські вирази, прислів'я та приказки народів світу, посилання на братні Вікіпроекти.

 • Вікітека (http://uk.wikisource.org) - україномовний розділ мережевої бібліотеки Wikisource. У ній розміщено художні твори, історичні та інші документи, статті, вихідні тексти програм тощо, тобто будь-які тексти, в тому числі супроводжуваних мультимедійними ілюстраціями, що можуть бути корисні україномовній спільноті. Вікітека від Вікіпідручника відрізняється тим, що в останньому містяться підручники, посібники та інші навчальні тексти, а у Вікітеці — і тексти художньої літератури, і історичні документи, а також можуть бути тексти програм і т. д. У Вікіпідручнику також допускаються оригінальні дослідження.

На Головній сторінці українських Вікіджерел можна знайти твори за такими критеріями:

1. За народом (Англійські, Арабські, Білоруські, Давньогрецькі, Італійські, Китайські, Польські, Російські, Турецькі, Французькі, Чеські, Українські, Японські).

2. За жанром (Довідники, Документи, Закони, Історичні твори, Наукові, Пісні, Програмні твори, Публіцистика, Релігійні твори, Художні).

3. За автором (посилання на авторів і їх твори розміщені в алфавітному порядку).

 • Вікіновини (http://uk.wikinews.org). Вікіновини містять два головних типи статей: загальні (синтетична стаття) та оригінальний репортаж (новини з перших рук, написані учасниками ВікіНовин). Статті новин відсортовані за регіонами (Україна - Європа - Азія - Північна Америка - Південна Америка, Африка - Австралія - Північний та Південний полюси) та категоріями (Політика - Економіка - Культура – Спорт, Суспільство - Події – ІТ). На україномовних Вікіновинах можна подивитись архів новин, починаючи з 2005 року.

 • Вікісховище (http://commons.wikimedia.org) - це збірка медіа-файлів, доповнювати яку може кожний. На головній сторінці Вікісховища представлено посилання на вибрані зображення (зображення і діаграми, які були визнані більшістю користувачів проекту найбільш значущими), зображення дня, медіа-файл дня.

Шукати, переглядати чи додавати свої медіа-файли у Вікісховищі можна відповідно до змісту: за тематикою (Природа, Суспільство і Культура, Наука), по типу (зображення, звуки, відео), за авторами (архітектори, композитори, скульптори, фотографи, художники), за типом ліцензії, за походженням (з енциклопедій, з журналів, опубліковано авторами).

Ще одним цікавим Веб-сайтом, який базується на Wiki-технології, є проект ВікіОсвіта (www.eduwiki.uran.net.ua).

^ Спільними рисами практично всіх соціальних сервісів є:

- необхідність реєстрації користувачів для публікації матеріалів. При цьому користувач повинен мати електронну поштову скриньку;

- можливість перегляду розміщеної на сервісі інформації з будь-якого комп'ютера з будь-якої точки світу;

- зберігання як у закритому режимі (доступний тільки вам), так і відкритому (доступному для всіх користувачів);

- систематизація інформації і пошук за допомогою тегів (ключових слів);

- обговорення наявних матеріалів;

- об'єднання матеріалів в тематичні групи;

- аналіз популярності розміщених на сервісі матеріалів.

Література

 1. І.А. Живюк, Використання соціального сервісу Вікі у роботі управлінця освітою.

 2. І.А. Живюк .Використання сучасних веб-технологiй для покращення якості освіти.

 3. http://www.seo-copywrite.ru/articles/26/

 4. http://textbook.vadimstepanov.ru/chapter5/glava5-1.html

 5. http://promo.ingate.ru/requirements/

 6. http://www.infodesigner.ru/pages/infodesignerweb/support/3761/index.shtmlСторінка

Схожі:

План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconПлан роботи методичного об’ єднання вчителів початкових
План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів гзош І- ііі ступенів №41 на ІІ семестр 2011-2012 навчального року
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconПлан роботи шкільного матодичного об’єднання вчителів початкових...
Аналіз стану роботи методоб’єднання вчителів початкових класів за попередній навчальний рік
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconІ тема: Особливості організації навчально-виховного процесу в початкових
Обговорення І затвердження плану роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2012 -2013 н р
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconПлан роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових...
Члени мо вчителів початкових класів та естетичного циклу у 2012-2013 навчальному році працювали над проблемою “Розвиток пізнавальної...
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconАналіз роботи мо вчителів початкових класів для дітей з вадами слуху
Виходячи з проблемної теми «Удосконалення корекційно – виховної системи школи – інтернату» педагоги методичного об’єднання вчителів...
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconПлан проведення секційного засідання районного методичного об
Рмо вчителів початкових класів за минулий навчальний рік: участь в всеукраїнський, обласних, районних конкурсах; результати написання...
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconКалендарний план зі Сходинок до інформатики для учнів 2-х класів (1 година на тиждень)
Бжд. Вступ. Огляд навчального матеріалу. Знайомство із підручником. Що таке інформатика. Як поводитися у комп’ютерному класі
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconМетодика застосування комп’ютерних технологій вчителем початкових...
Методичні рекомендації районних творчих груп вчителів інформатики та початкових класів
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconВисновок про педагогічну та методичну діяльність учителя початкових...
На освітянській ниві Шефер Людмила Михайлівна працює 38 років. З них 26 років учителем початкових класів у Володимирівській загальноосвітній...
План Що таке освітянські сайти?Знайомство з освітніми сайтами, що несуть інформаційну, організаційно- методичну, консультаційну інформацію для вчителів початкових класів (демонстрація зразків таких сайтів) Їх особливості, зручності та незручності навігації iconОрієнтований план роботи мо вчителів початкових класів
Напрямки роботи на ІІІ етапі обласної проблеми «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка