Проголошення Доброї Новини – програма дій
Скачати 53.72 Kb.
НазваПроголошення Доброї Новини – програма дій
Дата конвертації13.03.2013
Розмір53.72 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > ДокументыПодії ФОС

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

Проголошення Доброї Новини – програма дій Коментарій, доповнення і питання Е. Крейзера, ФОС

Сьогодні по всьому світу ми стикаємося з явищем секуляризму та атеїзму. Цей факт був уже зазначений Папою Павлом VI в Апостольському Повчанні " Evangelii nuntiandi " (1975). Але як ми повинні реагувати на ці виклики? Відповідь Святіший Отець сформулював дуже ясно: «Церква повинна зберігати місіонерський дух і навіть посилити його в той момент історії, в якому ми живемо» (EN 53). Чому цей "місіонерський дух" такий важливий? І чи відчуваємо ми, світські францисканці, свою відповідальність за це, чи реалізуємо нашу особливу місію? Ці питання будуть обговорюватися на Генеральному Капітулі в Сан-Пауло (Бразилія).

До кого звернена євангелізація

49.Останні слова Ісуса в Євангелії від Марка надають євангелізації, яку Господь доручає апостолам, загальність без кордонів: «Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангелію всякому творінню» (Мк 16,15).Звернення всеохоплюючого характеру

Дванадцятеро апостолів і перше покоління християн добре зрозуміли значення цього та інших подібних текстів, вони перетворили їх на програму дії. Самі переслідування, розсіявши апостолів, сприяли поширенню Слова та заснуванню Церкви у все більш віддалених землях. Цей всеосяжний характер місії надалі був підкреслений прийняттям Павла в коло апостолів і його Божим даром, завдяки якому він проповідував поганам (не іудеям) пришестя Ісуса Христа.

Не дивлячись на всі перешкоди

50. Протягом двадцяти століть історії покоління християн періодично стикалися з різними перешкодами, які протидіяли євангельській місії. З одного боку, спокуса для самих євангелізаторів обмежити, під різними приводами, своє поле місіонерської діяльності. З іншого - внутрішнє неприйняття євангелізації, часто, здавалося б, непереборне за допомогою людських зусиль з боку тих, до кого вона звернена. Втім, ми повинні з сумом констатувати, що і державна влада нерідко сильно протидіяла (якщо не забороняла) діяльності Церкви, спрямованій на євангелізацію. Навіть у наші дні трапляється так, що ті, хто сповіщає слово Боже позбавляються своїх прав, зазнають переслідувань, погроз, фізичного знищення тільки тому, що проповідують Ісуса Христа і Його Євангеліє. Але ми віримо в те, що врешті-решт, незважаючи на ці сумні випробування, ні в одній частині землі праця цих апостолів не пропаде.

Незважаючи на подібні протидії, Церква знову і знову відроджує своє найвище натхнення - те, яке їй було безпосередньо передано Господом - благовістити всьому світу! Всім створінням! Аж до останніх меж землі! Вона зробила це знову під час недавнього Синоду, закликавши не стримувати євангельську благовість, обмежуючи її будь-якою частиною людства, будь-яким класом і певним типом культури. Інші приклади могли б стати показовими.

Перша благовість тим, що є далеко

51. Відкривати Ісуса Христа і Його Євангеліє тим, хто їх не знає - ось що, починаючи з ранку П'ятидесятниці, стає основоположною програмою, яку Церква отримала від свого Засновника. Весь Новий Завіт, і особливо Діяння Апостолів, свідчать про особливий момент і, в певному сенсі, приклад місіонерського зусилля, яке потім буде зустрічатися протягом всієї історії Церкви. Це перше благовістя Ісуса Христа вона здійснює шляхом складної і різноманітної діяльності, яку часом визначають як «пред'євангелізацію», але яка вже, по правді кажучи, була євангелізацією, хоча в своїй початковій і ще не повній стадії. Для цієї мети може бути використана практично нескінченна різноманітність засобів: безсумнівно, це проповідь, але також і мистецтво, науковий підхід, філософські дослідження, правдиве звернення до людського серця.

Благовість світу, який відійшов від християнства.

52. Якщо в першому випадку мова йде про благовість, спеціально звернену до тих, хто ніколи не чув про Добру Новину Ісуса або ж до дітей, то дане благовістя виявляється все більш необхідним, через те, що в наші дні часто зустрічається відхід від християнства безлічі людей, які прийняли хрещення, але живуть абсолютно не християнським життям; простих людей, що мають якусь віру, але погано знають її основи; інтелігенції, яка відчуває потребу дізнатися про Ісуса Христа в трохи іншому світлі, ніж це відбувалося в процесі освіти, отриманої в дитинстві, і багатьох інших.

Нехристиянські релігії

53. Євангелія звернута також до значної частини людства, яка сповідує нехристиянські релігії, які Церква поважає і цінує, оскільки вони - живий вираз душі численних людських груп. Вони несуть у собі відлуння тисячолітніх пошуків Бога, пошуку незакінченого, але він відбувався часто з усією щирістю і сердечною прямотою. Вони мають вражаючу спадщину глибоко релігійних умов. Вони навчили цілі покоління людей молитві. Вони всі обсипані незліченними «зернами Слова» і можуть стати справжнім «євангельським приготуванням», якщо використовувати вдалий вираз Другого Ватиканського собору, запозичений у Євсевія Кесарійського.

Природно, що подібна ситуація породжує складні і делікатні питання, які слід вивчати у світлі християнських Передань і Навчання Церкви, щоб запропонувати місіонерам сьогоднішнього і завтрашнього дня нові горизонти зустрічі з нехристиянськими релігіями. Хочеться підкреслити, особливо сьогодні, що ні повага і шана до цих релігій, ані складність піднятих мовчанням благовість Христа перед обличчям нехристиян. Навпаки, вона вважає, що ця безліч людей має право пізнати багатство таємниці Христової, в якій, як ми віримо, все людство може в неперевершеній повноті знайти те, що воно навмання намагається дізнатися про Бога, про людину та її долю, про життя і смерть, про істину.Отже, Церква, навіть перед обличчям природних проявів релігійності, які заслуговують на найбільшу повагу, ґрунтується на тому факті, що релігія Ісуса, про Якого вона благовістить шляхом євангелізації, об'єктивним чином ставить людину у відношення до задуму Господа, з Його живою присутністю, з Його дією; таким чином, вона підштовхує до зустрічі з таємницею Божественного батьківства, низхідного до людства; іншими словами, наша релігія дійсно встановлює з Богом справжні і живі відносини, які іншим релігіям не вдається встановити, незважаючи на те, що вони, образно кажучи, простягають до неба свої руки. що завзяття і апостольський порив вичерпали себе і що епоха місіонерів вже закінчилася. Синод дав відповідь, що місіонерський заклик не вичерпався і що Церква завжди буде намагатися його виконати.

Підтримка віри у вірних

54. Церква, однак, вважає, що таку ж невпинну увагу слід приділяти тим, хто отримав віру і хто - часом протягом поколінь - співдіє з Євангелієм. Тим самим вона прагне поглибити, зміцнити, живити віру, постійно сприяти її зрілості у тих, хто вважає себе вже вірними і віруючими, поки вони не стануть ними ще більшою мірою.

Сьогодні ця віра майже завжди стикається з секуляризмом , більше того - з войовничим атеїзмом: це віра, яка піддається випробуванням і загрозам, більш того, віра, що піддається облозі і веде бій. Вона ризикує загинути від задухи або нестачі харчування, якщо їй не буде надана постійна підтримка і підживлення. Таким чином, євангелізація дуже часто означає надання вірі вірних цього необхідного харчування та підтримки - особливо через катехізис, повний євангельської віри живої і написаний мовою, пристосованою до часу і до людей.

Католицька Церква в рівній мірі розділяє турботу про християн, які не перебувають з нею у повній єдності, готуючи єднання з ними, якого бажав Христос, і здійснюючи єдність в істині. Вона усвідомлює, що серйозним чином порушила б своє зобов’язання, якби не свідчила перед ними про повноту одкровення, яке вона зберігає.
Питання для роздумів та обговорення в спільноті

1. В яких словах Господа Ісуса Христа йдеться про місію Церкви – проголошувати Євангеліє всьому світові?

2. Яким чином св. Франциск слідував Євангелію та проголошував його?

3. Які специфічні зобов’язання ми, як світські францисканці, що покликані жити «за Євангелієм згідно з францисканською духовністю у своєму світському стані» (ГК. 8,1), приймаємо, беручи участь в «місійній» програмі Церкви?

Схожі:

Проголошення Доброї Новини – програма дій iconТема: проголошення незалежності україни
Мета: розкрити причини розпаду срср, показати необхідність прийняття Акту проголошення незалежності України, висвітлити значення...
Проголошення Доброї Новини – програма дій iconНепідвладний часу герой, або як можна сфальсифікувати історію?
«Підтримки українських ініціатив», опублікував у газеті «Новини Закарпаття» за 25 травня 2011 року статтю, яка не відповідає дійсності....
Проголошення Доброї Новини – програма дій icon«Супроти спільної біди завжди тримаймося за руки» (до Дня Соборності...
Державності, Української Соборності, вшановуємо дві визначні події в нашій історії це проголошення Четвертим Універсалом Центральної...
Проголошення Доброї Новини – програма дій iconЗагальнодержавна програма "Національний план дій щодо реалізації...

Проголошення Доброї Новини – програма дій iconЗагальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації...
Загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року (затверджено...
Проголошення Доброї Новини – програма дій iconПрограма гуртка виготовлення сувенірів
Молодший шкільний вік — це сприятливий період для розвитку твор­чих здібностей дитини, її образного мислення, емоційного сприйняття...
Проголошення Доброї Новини – програма дій iconВправи на сприйняття форми
Програма спрямована на розвиток та вдосконалення комунікативних навичок, уважності, просторових уявлень, формування розумового плану...
Проголошення Доброї Новини – програма дій iconПрограма для середньої загальноосвітньої школи. Початкова школа 1-4...
Програма для середньої загальноосвітньої школи. Початкова школа 1-4 клас, К.: Перун,2006
Проголошення Доброї Новини – програма дій iconРозробка заняття з розвитку продуктивного мислення
Вирівнювання кількості. Відповідність арифметичних дій та малюнків. Відновлення чисел та дій у арифметичних виразах
Проголошення Доброї Новини – програма дій iconДобра звістка кулаков
Мені приємно, що тут представлені три ангельські звістки. Це символ доброї звістки, тобто радісної звістки, яка доручена нам
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка