Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word»
НазваРеферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word»
Дата конвертації27.03.2013
Розмір81.3 Kb.
ТипРеферат
uchni.com.ua > Історія > Реферат

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

РЕФЕРАТ

на тему:

«Історія розвитку Microsoft Word»

2006

Зміст

 1. Початок

 2. 1990-1995 роки

 3. Теперішній час

 4. Історія версій

 5. Джерело

Microsoft Word (часто – MS Word, WinWord або просто Word) – це текстовий процесор, що випускає фірмою "Microsoft" у складі пакета "Microsoft Office". Перша версія була написана Ричардом Броди (en: Richard Brodіe) для ІBM PC, що використають DOS, в 1983 році. Пізніше випускалися версії для Apple Macintosh (1984), SCO UNІ й Microsoft Windows (1989).

Початок

Microsoft Word багатьом зобов'язаний Bravo – текстовому процесору з оригінальним графічним інтерфейсом, розробленому в дослідницькому центрі "Xerox PARC". Творець Bravo, Чарльз Симони (en: Charles Simonyi) покинув PARC в 1981 році. Тим же літом Симони переманив Броди, з яким разом працював над Bravo.

Перший випуск Word для MS-DOS відбувся наприкінці 1983 року. Він був погано прийнятий ринком, продаж знижувало наявність конкуруючого продукту – WordPerfect.

Однак версія для Macintosh, випущена в 1985 році, одержала широке поширення. Через два роки "Word 3.01 для Macintosh" підсилив позиції (версія 3.0 буяла помилками й швидко була замінена). Як та інше програмне забезпечення для Macintosh, Word був повністю WYSіWYG-редактором (принцип "What You See Is What You Get" – "одержую те, що бачу").

Хоча MS-DOS і була текстовою операційною системою, позбавленою графічної оболонки, Word для DOS був першим текстовим процесором для ІBM PC, що був здатний відображати розмітку тексту, наприклад, напівжирний або курсивний текст у процесі редагування. Однак він все-таки не був у повному змісті WYSіWYG-редактором. Інші ж текстові процесори, такі як WordStar й WordPerfect, використали простий текстовий екран з кодами розмітки, іноді текст був кольоровим.

Однак, оскільки в більшості програмних забезпечень під DOS застосовувалися власні важко запам'ятовуючі комбінації "гарячих клавіш" для кожної команди (наприклад, в Word для DOS збереження файлу виконувалося по комбінації ESC-T-S) і більшість секретарів уміли користуватися тільки WordPerfect, компанії досить неохоче переходили на конкуруючі з ним продукти, що мають порівняно невеликі переваги.

1990-1995 роки

Перша версія Word для Windows, випущена в 1989 році, продавалася за ціною 500 доларів США. Вона демонструвала обраний компанією Microsoft шлях розвитку: як і сама Windows, вона багато чого взяла від Macintosh, і використала стандартні клавіатурні скорочення (наприклад, CTRL-S для збереження файлу). Після випуску в наступному році Windows 3.0 продаж поповз нагору (Word 1.0 набагато краще працював з Windows 3.0, чим з більше старими версіями Wіndows/386 й Wіndows/286), головний конкурент – WordPerfect – не зміг випустити робочу версію під Windows, що виявилося для нього смертельною помилкою. Версія 2.0 затвердила WinWord на позиції лідера ринку.

В Word для Macintosh ніколи не було серйозних конкурентів, навіть незважаючи на наявність програм начебто Nisus, що надавала можливість виділення декількох незв'язних шматків тексту (яка появилася тільки в Word2002 з OfficeXP) і незважаючи на думку багатьох користувачів про відсутність кардинальних розходжень між версіями 3.01, випущеної в 1987 році й версією 5.0, випущеної в 1991. Однак, версія 6.0 для Macintosh, що вийшла в 1994 році, була багатьма сприйнята досить скептично. Це була перша версія без значних відмінностей у коді ядра між версіями під Windows і під Macintosh. Версія під Windows, що випливала за 2.0, була пронумерована як 6.0 для координації назви версій під різні платформи.

Слідуючи версії, додавали можливості, що виходять за рамки простого текстового процесора. Інструменти малювання дозволяли виконувати примітивні операції верстки, такі як додавання графіки в документ, хоча, природно, спеціалізовані програми для верстки краще справляються із цими завданнями. Впровадження об'єктів, порівняння версій документа, мультимовна підтримка й багато інших можливостей були додані за слідуючи кілька років.

Теперішній час

Microsoft Word є найбільш популярним з використовуваних у цей момент текстових процесорів, що зробило його закритий формат документа .DOC стандартом де-факто, і змусило конкуруючі програми додати підтримку сумісності з даним форматом. Фільтри експорту й імпорту в даний формат присутні в більшості текстових процесорів, наприклад, в AbіWord й OpenOffіce.org Writer. Більша частина інформації, потрібної для роботи з даним форматом, добувається за допомогою зворотного інжинірингу, оскільки більша її частина відсутня у відкритому доступі. Формат документа різних версій Word часто міняється, розходження бувають досить тонкими. Форматування, що нормально виглядає в останній версії, може не відображатися в старих версіях програми, оскільки зворотна сумісність часто відсутня.

Формат файлів .DOC Word 97 був опублікований Microsoft, однак більше пізні версії специфікації тримаються в секреті й надаються тільки партнерам Microsoft, урядам і деяким установам. Ходять слухи, що деякі аспекти формату файлів .DOC повністю не розуміють навіть в Microsoft. Недавно Microsoft повідомила про плани по переходу на XML-орієнтований формат файлів для всіх своїх офісних додатків. Word 2003 має власний XML-формат, опціонально використовуючи привселюдно документовану схему, названу WordprocessіngML, що доступна у всіх редакціях Word 2003 і схвалена декількома організаціями, включаючи уряд Данії. "Професійна" версія має можливість використання не-майкрософтовских схем прямо з WinWord. Apache Jakarta POІ – програмна бібліотека, написана на Java, ціль якої – надати можливість читання й запису в бінарний формат файлів Microsoft Word.

Як та інші додатки з Microsoft Office, Word може розширювати свої можливості за допомогою використання убудованої макромови (спочатку використався WordBasіc, однак з версії Word 97 застосовується VBAVisual Basic для додатків). Однак це надає широкі можливості для написання вірусів, що вбудовують у документи, (так називані "макровіруси"). Найбільш яскравим прикладом була епідемія хробака Melissa. У зв'язку із цим, багато хто вважають розумної рекомендацію завжди виставляти найвищий рівень настроювань безпеки при використанні Word (Меню: "ToolsMacroSecurity", "СервисМакросБезопасность…" у локалізованих російських версіях). Також незайвим буде використати антивірусне програмне забезпечення. Першим вірусом, що вражав документи Microsoft Word, був Concept, створений для демонстрації можливості створення макровірусів.

Поточні версії Word


^ Microsoft Word (Windows)

Microsoft Word (MacOS X)

Тип

Текстовий процесор

Текстовий процесор

Розроблювач

Microsoft

Microsoft

ОС

Windows

MacOS X

Поточна версія

2003 – Жовтень 2003

2004 v11.3.0 – 10 жовтня 2006

Ліцензія

Власницьке

Власницьке

Сайт

http://office.microsoft.com

http://microsoft.com

Історія версій

Версії для MS-DOS:

 • 1983, листопад – Word 1

 • 1985 – Word 2

 • 1986 – Word 3

 • 1987 – Word 4, також відомий як Microsoft Word 4.0 для PC

 • 1989 – Word 5

 • 1991 – Word 5.5

Версії для Apple Macintosh:

 • 1985, січень – Word 1 для Macintosh

 • 1987 – Word 3

 • 1989 – Word 4

 • 1991 – Word 5le

 • 1993 – Word 6

 • 1998 – Word 98

 • 2000 – Word 2001, остання з версій, сумісних з Mac OS 9

 • 2001 – Word v.X, перша версія винятково для Mac OS X

 • 2004 – Word 2004

Версії для Microsoft Windows:

 • 1989, листопад – Word для Windows

 • 1991 – Word 2 для Windows

 • 1993 – Word 6 для Windows (номер "6" був уведений для продовження лінійки номерів DOS-версій, єдиної нумерації з Mac-версіями й з WordPerfect, лідером ринку серед текстових процесорів на той момент)

 • 1995 – Word 95, також відомий як Word 7

 • 1997 – Word 97, також відомий як Word 8

 • 1999 – Word 2000, також відомий як Word 9

 • 2001 – Word XP, також відомий як Word 2002 або Word 10

 • 2003 – Word 2003, також відомий як Word 11, однак офіційно іменований Microsoft Office Word 2003

Версії для SCO UNІ:

 • Microsoft Word для UNІ Systems, Release 5.1

Джерело:

http://ru.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Word

(Tsang, Cheryl. Microsoft: First Generation. New York: John Wiley & Sons, Inc.)


Схожі:

Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» icon© 2007 Смірнова О. Ю
Даний навчальний посібник присвячений найпопулярнішому текстовому редактору Microsoft Word 2000, що входить до пакету Microsoft Office...
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconКореляція орієнтаційних та онтологічних метафор в інтерфейсі програми...
Кореляція орієнтаційних та онтологічних метафор в інтерфейсі програми microsoft word
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconРеферат на тему “ ms word: стилі”
Стиль – це слово, запозичене з лексикону конструкторів та дизайнерів модного одягу, автомобілей, комп’ютерів та розробників комп’ютерних...
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconТекстовий процесор Microsoft Word. Створення та форматування нумерованих І маркірованих списків
Освоїти основні прийоми по створенню багаторівневих списків в текстовому процесорі Word. Закріпити уміння І навики роботи з нумерованими...
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconСтратегiя iнтеграцiї України до Європейського Союзу
Угода про партнерство та спiвробiтництво мiж Європейськими Спiвтовариствами I україною (документ Microsoft Word, 326Kб)
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconРеферат з дисципліни сучасні інформаційні технології на тему: «Характеристика...
Важливе місце в системі юридичної освіти має така наука, як історія держави І права зарубіжних країн. Вона визначає предметом свого...
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconРеферат з дисципліни «Туризм» на тему: Стан, проблеми та перспективи...
Огляд літературних джерел щодо проблем та перспектив розвитку туризму в Україні
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconМетодичні рекомендації для виконання лабораторної роботи. Тема: Створення...
Мета: Навчитися створювати І форматувати документи в середовищі текстового редактора Microsoft Word
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» iconПриклад завдання для перевірки рівня ікт компетентності вчителів
За допомогою текстового процесора Microsoft Word створіть документ з ім’ям «Автобіографія», в якому коротко опишіть про свій життєвий...
Реферат на тему: «Історія розвитку Microsoft Word» icon„ Історія розвитку обчислювальної техніки”
Розглядаючи історію суспільного розвитку марксисти стверджують, що “історія є не що інше, як послідовна зміна окремих поколінь”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка