Прибужанівська сільська бібліотека
Скачати 78.44 Kb.
НазваПрибужанівська сільська бібліотека
Дата конвертації28.03.2013
Розмір78.44 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Прибужанівська сільська бібліотека ІсторіяСільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової думки.

З 1918 року, з хати-читальні, бере початок історія Прибужанівської сільської бібліотеки. Після встановлення Радянської влади в с. Прибужани (Кантакузовка) бібліотека була відкрита в хаті парафіянської школи, побудованої біля церкви. Бібліотеці доводилось робити свої перші кроки без визначених коштів, зусиллями окремих осіб. Сторінки історії бібліотеки свідчать про величезну підтримку населення, яке формувало бібліотечний фонд власними виданнями. В ті часи спостерігалось прагнення народу до знань, до книги. В бібліотеці проводились голосні читання, огляди, обговорення книг.

В
Бібліотекар Косогорова Катерина Трохиміна

1968р.
результаті масової колективізації в 1949 році в районі створювались колгоспні бібліотеки. Прибужанівську бібліотеку перевели в одну з кімнат контори колгоспу.

В
Будівля сільського будинку культури, де в одній із кращих кімнат було розміщено бібліотеку. 1967р.
1967 році на честь 50-річчя Радянської влади в селі побудували новий будинок культури, де в одній із кращих кімнат було розміщено бібліотеку. Книжковий фонд на той час складав близько
9 000 тис. примірників книг, книговидача - 16236 видань, читачів -1200(1). За рахунок колгоспних коштів, сільської ради та жителів села бібліотечний фонд постійно поповнювався новими книгами. Влада приділяла велику увагу роботі бібліотеки як центру виховної і освітньої роботи, організувала її роботу з подовженим робочим днем. На громадських засадах в бібліотеці працювали помічники бібліотекаря, які проводили масові заходи , оформляли книжкові виставки, ремонтували книги, розставляли фонд.

З 50-х років бібліотекарем працював Леля Володимир Антонович, який також виконував функції кіномеханіка в сільському клубі, а з 1967 року завідуючою бібліотеки стала Косогорова Катерина Трохиміна. На той час в бібліотеці діяв бібліотечний актив в кількості 5 чоловік, бібліотечна рада -3 користувача( 2).

Спільно з будинком культури, школою, партійними і комсомольськими організаціями проводились вечори передових колективів, вечори трудової слави «Стране наш труд и вдохновенье», літературно-тематичні вечори «Хвала рукам, що пахнуть хлібом» (3). Бібліотека пропагувала літературу про роль Комуністичної партії в організації і проведенні соціалістичної революції, про бойові і трудові будні радянського народу. Активно співпрацювала з жителями села. За архівними даними в 1970 р. головний агроном Н.М.Марфенко допомагав бібліотеці в проведенні оглядів нової літератури»Ноне на полі нашого колгоспу», Добрива збільшують врожай»; Прибужанівська с/б допомогла механіку колгоспу ім.. Сінякова М.Ратушеву усунути причину поломки електродоїльної установки, порекомендувавши книгу «Ремонт доильных аппаратов»; інформувала гурток агрозоотехнавчання , проводячи огляди, обговорення книг і журналів. (4)

З 1973 року Прибужанівську сільську бібліотеку очолює Соломічева Тетяна Костянтинівна, яка 2 скликання була депутатом Вознесенської районної ради. Вона також є активною учасницею фольклорного ансамблю «Зорі над Бугом» Прибужанівського будинку культури. Завідуюча бібліотеки активно залучає користувачів до участі у Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, масових заходів бібліотеки. Активними читачами бібліотеки були відомі та шановані люди села. Всі пам’ятають Марченка Миколу Михайловича, який спочатку був головним агрономом в колгоспі ім.. Синякова, потім з 1968 – 1970 роки – головою колгоспу ім. Синякова, нагороджений медалями за «Доблесний труд». Він приймав активну участь в усіх заходах, що проводила бібліотека, завжди підтримував та допомагав бібліотеці.

Добре слово можна сказати про вчительку Прибужанівської середньої школи Марію Іванівну Бутенко. З 1962 - 2000 рік працювала у школі викладачем фізики, отримала звання «Відмінник народної освіти», неодноразово обиралася депутатом сільської ради. Скромна, трудолюбива, була активним читачем Прибужанівської сільської бібліотеки, входила до активу бібліотеки, брала участь у всіх заходах які проводила бібліотека і школа.

Серед активних користувачів бібліотеки був і Артеменко Леонід Петрович – двоюрідний брат героя Радянського союзу Анатолія Павловича Артеменка, який визволяв Вознесенщину. Л.П. Артеменко в 1958 – 1960 роках працював головою колгоспу, в 1986 – 1990 – головою сільської ради. Неодноразово був депутатом районної ради, Прибужанівської сільської ради. Згодом до бібліотеки привів і своїх дітей та онуків, передавши нащадкам свою любов до книги, до друкованого слова. В 2008 році подарував Прибужанівській сільській бібліотеці свою власну бібліотеку.

Серед молодого покоління жителів села Прибужани можна назвати користувача Терещенка Олександра Костянтиновича, який з першого класу був читачем бібліотеки, мріяв з дитинства жити і працювати в селі.. І коли в 2001 році закінчив Миколаївський сільськогосподарський інститут, повернувся і став працювати головним агрономом.. Вже шість років, як Олександр очолює філію ДП «Лідієвське» ТОВ СП «Нібулон». Любить книгу, читає. За його словами, книга допомагає йому в роботі і вжитті. Все нове, передове впроваджує в практику своєї діяльності, активно використовує ресурси бібліотеки.

Жителі села люблять і підтримують свою бібліотеку. Допомагали вони й під-час виїзного районного свята до Всеукраїнського дня бібліотек в 2004 р. : організували святковий стіл, виставу, концерт. На святі були присутні всі бібліотечні фахівці району, ветерани бібліотечної праці, депутати сільської ради, начальник відділу культури Р.І.Захарова, начальник управління освіти райдержадміністрації М. Алексєєв та ін. (5)

Прибужанівська с/б завжди орієнтувалася на потреби своїх читачів. З метою кращого задоволення запитів жителів села в 2008 році в бібліотеці розпочалася робота по створенню Прибужанівської модельної бібліотеки - центру зв’язків з громадськістю. Покращилася співпраця бібліотеки з органами місцевого самоврядування, збільшилась кількість добровільних внесків від спонсорів. За рахунок спонсорських коштів зроблено підписку газет і журналів на суму 531 грн. та придбано нову літературу на 1030 грн.(6)

В
Засідання клубу «Перехрестя думок». 2010 р.
2009р в бібліотеці оформлено інформаційну зону «Рада за роботою», створено адресно-реквізитний банк даних «Підприємства та установи регіону», тематичні теки «Освітні заклади краю», «Малі підприємства нашого району», «Історія нашого села», «Наші видатні земляки», «Для дому, для сім’ї», «Рішення сесій Прибужанівської сільської ради», картотеку культурно-економічного профілю села. Про свою діяльність бібліотека систематично звітувала перед громадою та перед депутатським корпусом. За підтримки сільської ради приміщення бібліотеки газифіковано (20 тис.грн.). Спонсори бібліотеки виділили кошти на підписку газет і журналів (516 грн.) та на придбання видань (209 грн.).(7)

В 2010 р. при бібліотеці створено клуб «Перехрестя думок», мета якого - становлення та підтримка двосторонніх контактів з усіма суспільними закладами та організаціями с. Прибужани, підтримка ініціатив місцевої влади в напрямку соціального розвитку громади. До клубу входять користувачі бібліотеки, які зацікавлені в покращенні життя жителів села Прибужани та мають активну життєву позицію. Співорганізаторами клубу є: Рада ветеранів, центр соціального захисту населення, будинок культури, сільська Рада.

З метою покращення матеріально-технічної бази бібліотеки в 2010 році зав. філією прийняла участь в написанні проекту програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет II» і стала однією з переможців. В бібліотеці зроблено поточний ремонт на суму 1800 грн., з них 300 грн.- кошти сільської Ради,, 1500 грн - спонсорські та власні кошти. Придбано нові меблі під комп’ютерне обладнання всього на суму 1980 грн.

За рахунок гранту в бібліотеці встановлено 3 комп’ютери з програмним забезпеченням та вмонтованими веб-камерами, принтер.(8)

З листопада 2011 року при бібліотеці діє Центр вільного доступу до ресурсів Інтернет. Користувачі бібліотеки мають можливість безкоштовно знаходити інформацію у Всесвітній мережі, навчатися роботі на комп'ютері, спілкуватися в соціальних мережах та використовувати електронну пошту.

В
Зав. бібліотекою Соломічева Тетяна Костянтинівна інформує користувача. 2011 р.
2012 році нові можливості сучасного обладнання бібліотеки випробував читач Грушак Дмитро, який нещодавно повернувся з армії.
В соціальних мережах він знайшов товариша дитинства Дранчука Бориса, якого не бачив 4 роки, та дізнався, що той проживає в м. Кривий Ріг і навчається в Криворізькому коледжі національного авіоційного університету. Хлопці провели відео-спілкування за допомогою програми Skype. Також, читачка бібліотеки Гончарук Людмила Дмитрівна після виходу на пенсію засвоїла основи пошуку інформації в мережі Інтернет і до бібліотеки привела учасниць фольклорного колективу Прибужанівського СБК «Зорі над Бугом», з якими товаришує, і які стали постійними користувачами Центру вільного доступу до Інтернет.

З часу відкриття Центру значно збільшилось відвідування користувачами бібліотеки, покращилася якість масових заходів, налагодилась співпраця бібліотеки з усіма соціокультурними закладами села.

На сьогодні місією Прибужанівської сільської бібліотеки - центру зв’язків з громадськістю є зміцнення ділових та творчих взаємозв'язків з усіма суб'єктами соціального партнерства: місцевою владою, громадськими організаціями, освітніми та культурно-мистецькими закладами; задоволення інформаційних потреб усіх категорій користувачів.

На 01.01.2012 фонд бібліотеки налічує 13,336 тис. примірників літератури; середня кількість користувачів щорічно: 0,58 тис чоловік; книговидача в середньому за рік: 10.5 тис. видань.

В бібліотеці планується подальше впровадження інновацій, обслуговування користувачів з урахуванням сучасних змін в суспільстві, поширення впливу бібліотеки на громаду, інформаційна підтримка iнiцiатив органів влади, громадських установ, органiзацiй та громадян, спрямованих на розширення доступу до інформації та реалізацію державних і місцевих програм .


Упорядники: Т.К.Соломічева - зав. Прибужанівською с/б,

Н.І. Мазур - зав. відділом організаційно -

методичної та інформаційної роботи ЦБ

Нагороди та відзнаки Прибужанівської сільської бібліотеки:

Грамота Вознесенської райдержадміністрації (2009, 2011 р.)

Подяка Прибужанівської сільської ради (2008, 2009, 2010 р)


Використані джерела:
1. История городов и сел УССР. – К: 1981 г.

2.Люди твої, Вознесенщина.. – Вознесенськ, 2006 р.

3.Литвинова Г.Свято фей книжкового царства.- Вісті Вознесенщини..-2004.-№49.- с.2 (5)

3. Журнал обліку методичної роботи 2003-2012р.

4. Звіт про роботу Вознесенської міжвідомчої бібліотечної системи за 1980 рік (3)

5. Звіт про роботу Вознесенської райбібліотеки для дорослих за 1967 рік (1)

6. Звіт про роботу Вознесенської райбібліотеки для дорослих ім..Т.Г. Шевченка за 1970 рік (4)

7. Звіт про роботу Прибужанівської с/б за 2008 рік (6)

8. Звіт про роботу Прибужанівської с/б за 2009 рік (7)

9. Статистичний звіт про роботу Вознесенської ЦБС за 2010 р. (8)

10. Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1967 рік (2)

11. Свідчення жительки села Прибужани Маріїї Іванівни Ясиновенко, 1929 року народження.

Схожі:

Прибужанівська сільська бібліотека iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Прибужанівська сільська бібліотека iconТрикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...
Прибужанівська сільська бібліотека iconМартинівська сільська бібліотека
Бібліотека  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...
Прибужанівська сільська бібліотека iconБілоусівська сільська бібліотека
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від...
Прибужанівська сільська бібліотека iconНовогригорівська сільська бібліотека
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, бути дзеркалом І пам’яттю народу, держави, центрами...
Прибужанівська сільська бібліотека iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Прибужанівська сільська бібліотека iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Прибужанівська сільська бібліотека iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Прибужанівська сільська бібліотека iconЯструбинівська сільська бібліотека
Це поселення зростало, а після смерті генерала перейшло поміщику Яструбу, звідки й пішла назва села. За переказами генерал Дерфіндорф...
Прибужанівська сільська бібліотека iconЩербанівська сільська бібліотека №2
У давнину, на південних землях у степу колихався високий ковил. Першими поселенцями були шість сімей з Ямпільського уїзду Подольської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка