Центри та клуби за інтересами
Скачати 86.85 Kb.
НазваЦентри та клуби за інтересами
Дата конвертації05.04.2013
Розмір86.85 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Бузька сільська бібліотека Історія

Рік створення – 1949.

Адреса: 56541, с. Бузьке, вул. Леніна, 274.

Центри та клуби за інтересами: клуб профорієнтації «Орієнтир».

Завідуюча: Шинкар Світлана Олексіївна.
На лівому березі річки Південний Буг розташоване село під красномовною назвою – Бузьке. В найбільшому на Вознесенщині селі – Бузьке – мешкає майже дві тисячі чоловік. Бібліотека приймає активну участь в житті громади та проводить багато цікавих масових заходів для жителів свого села.

Історія бібліотеки – це історія нашого села. Протягом тривалого шляху в майбутнє бібліотека прагнула виправдати своє призначення, зберігаючи традиції, здійснюючи пошуки нових рішень, запроваджуваючи нові форми обслуговування читачів.

В усі роки свого становлення бібліотека була і залишається не тільки місцем видачі і одержання книг, але й місцем спілкування.

Перша бібліотека на селі знаходилася в маленькому непристосованому приміщенні під назвою «Хата-читальня» яка налічувала біля 300 прим. книг. Усі книги були пожертвувані мешканцями села. Як розповідають старожили - керувала хатою–читальнею Сапожнікова Клара Василівна.

В 1949 році бібліотеку перемістили в сільський клуб, під бібліотеку було виділено 2 кімнати. На зміну першої керуючої хатою-читальнею прийшла Н.О.Літвінова (Домущей), яка після зміни статусу, з хати-читальні на бібліотеку, стала вже завідуючою бібліотекою. Пропрацювавши декілька років Н.О.Літвінова (Домущей) пішла на підвищення, тому на зборах сільської громади було обрано на місце бібліотекаря - З.І. Заволоку

В Бузькій сільській бібліотеці завжди працювали дивовижні люди - енергійні, ініціативні, справжні фахівці бібліотечної справи, такі як Заволока Зінаїда Іллівна (на фото).

60-ті роки запам'яталися для жителів села тим, що, бібліотека у своїй діяльності використовує широку систему організаційних заходів. Бібліотека оперативно відгукується на події внутрішнього і міжнародного життя, активно пропагує рішення та постанови Комуністичної партії і радянської держави. В системі інформаційного обслуговування велике місце відводиться роботі з спеціалістами.

В 1962 році бібліотека отримала благоустроєне приміщення с відкритим доступом для читачів.

В 1963 році при Бузькій бібліотеці працює група, яка розпочала писати історію села Бузьке. Цю групу очолював директор 8-річної школи М.К.Паладій (в 1963 році зав. бібліотекою – Домущей Неля Опанасівна).

В 1964 році райвиконкомом було прийнято рішення від 12 червня про затвердження опорних бібліотек, як методичних центрів для своїх мікрорайонів і Бузька сільська бібліотека стала однією з таких опорних бібліотек.

Почались 70-ті роки. Бузька сільська бібліотека накопичила добрий досвід інформування керівників, інженерно-технічних працівників, передових трудівників про досягнення в галузі науки і техніки. Спеціальні перегляди літератури готувала для працівників радгоспу-заводу «Зелений Гай» сільський бібліотекар. В підборках літератури: «Праця – основа радянського способу життя», «Соціалістичне змагання – характерна риса радянського способу життя» широко використовувалися газетні матеріали з життя району, радгоспу, матеріали місцевого музею.

В вересні 1970 року на сесії сільської ради було затверджено на посаду завідуючої Бузькою сільською бібліотекою Шинкар Світлану Олексіївну, яка очолює її і сьогодні. Бібліотекар активно приймала участь в районних конкурсах, координувала роботу з школою, населенням, ветеранською та жіночою Радами. Бібліотека знаходилася в приміщенні контори радгоспу-заводу «Зелений Гай», яка складалася з двох кімнат. Фонд на той період становив 5500 прим. книг. В Бузькій бібліотеці працювали: 1970 – Терехова, 1972 – Дубова, 1987-1999 – Чабанова Любов Володимирівна

В бібліотеці проводились найрізноманітніші заходи: дні відкритих дверей, вечори – зустрічі, вогники, години спілкування, працював молодіжний клуб «Орієнтир».

В 1976 році Бузька бібліотека одержала нове приміщення.

В 1976 році Бузька сільська бібліотека стала філією центральної бібліотеки. Популярнішими стали серед читачів сільської бібліотеки пересувні виставки-перегляди, оформленні відділом організації і використання єдиного фонду Центральної районної бібліотеки з метою наближення єдиного фонду до читачів системи.

У 80-ті роки у багатьох бібліотеках працюють клуби за інтересами, при Бузькій сільській бібліотеці працює «Клуб молодої сім’ї», бібліотека широко використовує в своїй роботі аудіовізуальні матеріали. Ввійшли в практику роботи і нові форми: музичні години, колективні прослуховування грамзаписів, радіопередач.

І в 80-ті, і в 90-ті, і 2000-ні роки при Бузькій бібліотеці продовжує працювати клуб для старшокласників - «Орієнтир». Девіз клубу: «Знайти себе – знайти своє життя». На засіданнях клубу проводяться різноманітні заходи: вечори-зустрічі з людьми різних професій, бесіди, консультації, розважальні програми. Часті гості на засіданні клубу – учасники художньої самодіяльності будинку культури. Бібліотека в своїй діяльності орієнтується на потреби особи і суспільства, забезпечує і захищає права користувачів на бібліотечне обслуговування.

2003 рік запам’ятався тим, що бібліотека зайняла перше місце в номінації «Кращий бібліотечний заклад району»

За багато років існування бібліотеки, виросло кілька поколінь, кожне з яких користувалося послугами бібліотеки, підвищуючи рівень знань і розширюючи свій кругозір.

2006 рік. Ось як в книзі «Люди твої, Вознесенщино!» розповідається про людей, які творили і зараз творять історію рідного краю, а саме і про бібліотекаря Бузької сільської бібліотеки: «У центрі села, в приміщенні контори радгоспу «Зелений Гай», розташована Бузька сільська бібліотека, де завідуючою більш як 30 років працює гарна, хороша жінка Шинкар Світлана Олексіївна. Яка народилася в селі Бузьке. Активна, ініціативна та енергійна людина. Більше тридцяти років С.О.Шинкар – обрядовий староста села, з душею проводить обряди реєстрації шлюбу та народження маленьких бужчан. За цей період дала путівку в подружнє життя 420 молодим сім’ям. На роботі – уважна та чуйна, володіє ключиком до сердець і дітей, і дорослих, активна та справедлива на депутатській ниві, мешканці села не раз звертаються до неї з приводу різних питань та проблем. Сільська бібліотека, незважаючи на непристосоване приміщення, є справжнім осередком культури. Тут проходять цікаві зустрічі, різноманітні святкові заходи з участю дорослих та шкільної молоді. Бібліотека нараховує більш як 9 тис. книг, обслуговує 500 читачів, з них 200 дітей. Можна відзначити активних читачів бібліотеки, - це А.І.Коваль, М.М.Стеценко, Г.С.Роторян, Н.Топалова, В.В. Пилипенко та багато інших».

Бібліотека підтримує творчі та партнерські стосунки з усіма громадськими організаціями с. Бузьке. В своїй роботі активно пропагує документи про місцеві традиції та історію села. В останнє десятиліття відбулося багато змін у суспільному житті, а також і бібліотечної роботі. В століття комп'ютеризації потрібен новий підхід до роботи, з'явилися нові форми в бібліотечному обслуговуванні: інформатизація, проектна діяльність бібліотек.

Приємно, що Бузька сільська бібліотека сьогодні працює не тільки на читачів, а й на все населення, вона стала багатофункціональним соціальним закладом, необхідним всьому місцевому співтовариству.

З 2009 року Бузька сільська бібліотека функціонує, як модельна бібліотека – центр зв’язків з громадськістю.

Нові можливості бібліотеки, безумовно підвищують її авторитет на селі, так як бібліотека стала першою сільською установою, зрівнявши можливості сільських жителів з міськими, зокрема, в отриманні інформації.

Сучасний бібліотекар - це і сценарист, і художник, психолог, дизайнер, завзятий ведучий заходів, комп'ютерний користувач, рекламщик і навіть юрист. Навіщо так багато всього? Час не стоїть на місці. Бібліотека сьогодні - не тільки зберігач інформації, а й «мозковий центр», а бібліотекар - найсучасніша професія.

Бібліотека приймає участь в масових заходах будинку культури.

Бібліотека є центром громадської активності, який тісно співпрацює з іншими закладами та організаціями, центром зі збирання та оброблення поточної інформації щодо громадських організацій, видань та послуг. Щоб іти нога в ногу з часом в бібліотеці постійно змінюються книжкові виставки, полиці, проводяться нові інтерактивні форми роботи з читачами «Базар головоломок», «Інформаційна хвилинка», «Уроки роздуму», «Експрес вікторини», «Вечори зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної Війни», «Вечори зустрічі з воїнами інтернаціоналістами» та ін.

Бібліотеку відвідували відомі люди:

^ Леонід Євгенович Федорук — український поет, автор гімну м. Вознесенськ. Член Національної спілки письменників України. Заслужений діяч мистецтв України. Живе і працює в Києві;

^ Чайка Валентин Семенович – Він свого часу закінчив Бузьку школу. Трудову діяльність розпочав у 1961 р. у винрадгоспі "Зелений Гай" Вознесенського району. З 1989 р. В.С. Чайка – голова Миколаївської районної ради народних депутатів, з 1992 р. представник Президента України в Миколаївському районі, у 1994 р. – знову обирається головою Миколаївської райради, депутатом обласної ради;

^ Круглов Микола Петрович - Голова Миколаївської обласної державної адміністрації.

Головна мета бібліотеки – створення умов для розвитку особистості й творчої самореалізації кожного громадянина.

Бузька сільська бібліотека формує інформаційну культуру місцевої громади, проводить регулярні екскурсії до бібліотеки, бібліотечні уроки, ознайомлення користувачів з можливостями довідково-пошукового апарату. Бібліотека проводить культурно-просвітницьку роботу, організовує дозвіллєві заходи, влаштовує вечори, зустрічі, конкурси та інші культурні акції.Один з головних і перспективних напрямів взаємодії бібліотеки з соціальними партнерами є робота з реалізації цільових комплексних програм, які мають соціальну направленість та значущість, перспективність для культурного розвитку району. Робота над такими програмами обов’язково передбачає підтримку і взаємодію з соціальними партнерами. Партнерами бібліотеки є: загальноосвітня школа, центр праці та соціального захисту населення, сільський будинок культури, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, органи місцевого самоврядування, підприємці села.

Сьогодні бібліотека знаходиться в приміщенні будинку культури в одній кімнаті, площею 70 кв.м, бібліотека опалюється, тут завжди затишно та комфортно.

З кожним роком все більше запитів читачів бібліотек стосуються використання Інтернету та інформаційних ресурсів, та й самі бібліотекарі більшу частину пошуку здійснюють через Інтернет-ресурси. При цьому всесвітня павутина Інтернету ніколи не замінить нам одухотворене повітря бібліотек, тихий шелест книжкових аркушів, спілкування з уважними бібліотекарями, що допомагають вибрати потрібну літературу. Подейкують, що з часом наша професія буде називатися не «бібліотекар», а «медіатекар», так як все частіше бібліотекарі працюють з аудіо і відео матеріалами, компакт-дисками, електронними виданнями. Але, як би нас не називали, любов до книги залишиться основою нашої професії.
Упорядники: С.О. Шинкар - завідуюча Бузької сільської бібліотеки-філії,

Т.В. Шиляєва - бібліотекар читального залу

Основні показники діяльності на 01.01.2012:

- сукупний фонд: 8675тис. прим.;

- кількість користувачів : 582 чол.;

- книговидача за рік: 14031тис. видань.

- відвідувань за рік: 4380.

1970 рік. Книговидача 16380, фонд – 5914, читачі – 1200.

1980 рік. Книговидача 8653, фонд – 8779, читачі – 1362.

1990 рік. Книговидача 22583, фонд –10620, читачі – 1201.

2000 рік. Книговидача 17514, фонд –8923, читачі – 551.

2010 рік. Книговидача 12905, фонд –8614, читачі – 582.

Нагороди Бузької сільської бібліотеки:
Грамота обласного управління культури( 2000 рік)

Грамота Вознесенської райдержадміністрації (2001р. ,2002р.)

Грамота районного відділу культури( 2004р., 2006 р., 2009 р).

Грамота Бузької сільської ради (2010 р., 2011р.)Використані джерела:


  1. Довідник «Портрети бібліотек – інформаційна доба».М: 2008

  2. Люди твої, Вознесенщина!: довідкове видання– м.Вознесенск, 2006. – 220с.

  3. Журнал обліку методичної роботи Вознесенської центральної районної бібліотеки

  4. Звіти про роботу бібліотеки: 1960-80-90 – 2000 – 2010 роки.

  5. Статистичний звіт Вознесенської ЦБС за 2011 рік
Схожі:

Центри та клуби за інтересами iconАвторська програма для організації позакласної роботи (гуртки, студії,...
Програма факультативу з української мови «Інтонація мовлення та основи інтонування»
Центри та клуби за інтересами iconГрафік роботи гуртків за інтересами для учнів Олександрівського професійного аграрного ліцею

Центри та клуби за інтересами iconЗаставнівська районна державна адміністрація
«Феміда», «Права дітей», «Закон І ти», «Первоцвіт». Важливу роль в правовій освіті та правовиховній роботі відіграють органи учнівського...
Центри та клуби за інтересами icon“Сільські заклади культури та реальні можливості їх розвитку“ (клуби, бібліотеки)
На відзнаку Всеукраїнського Дня працівників культури провести урочисте свято, присвячене відкриттю року культури у Вознесенському...
Центри та клуби за інтересами iconВикористання інтернет-послуг в маркетинговій діяльності
Постачальники, споживачі, агенти, дистриб'ютори, партнери, центри досліджень, урядові установи
Центри та клуби за інтересами iconВикористання інтернет-послуг в маркетинговій діяльності
Постачальники, споживачі, агенти, дистриб'ютори, партнери, центри досліджень, урядові установи
Центри та клуби за інтересами icon«Націоналізм це мислення І діяння інтересами нації» Степан Ленкавський     
Пишність І злидні критиків українського націоналізму, або до генези розвитку націоналістичного руху
Центри та клуби за інтересами iconЗгідно постанови кму від 12. 12. 2011 р. №1271
Організація діяльності любительських об'єднань та клубів за інтересами (художніх, технічних, природничо-наукових, колекційних, за...
Центри та клуби за інтересами iconРезультати змагань з карате-до «Святий Миколай-2009»
Взяли участь клуби «Чімей»(Червоноград), «Абсолют» (Червоноград), «Шлях Воїна» (Червоноград), «Сьогун» (Львів), «Арей» (Львів), «Миротворець»...
Центри та клуби за інтересами iconВиди насильства та їх класифікація
Жорстоке поводження з дітьми та зневажання їх інтересами можуть мати різні види та форми, але наслідком цього завжди є
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка